Ta Paidia tou Diavolou (1975) ☆

(Nico Mastorakis)

görög exploitation, horror, thriller

2,8

2018-10-27 13:00:21 tomside (5) #4

A kedvenc teológiai görög horrorpornóm.

2018-10-26 14:34:42 tomside (5) #3

Nabzzzmeg! Igazi dupla vagy semmi a film, azokat is megértem, akik kettest adnak rá.
Az egész bibliai kontextus, a hely: a sziget, ami már a pokol tornácát jelképezi, ahol azt kell először megölni, aki a templomot renoválja.... huh, ha akarok, rengeteg jelentést találok ebben a filmben. És ha ő megadja rá a lehetőséget, én miért ne akarnám?

Zseniális jelenetek a kecskebaszástól a meszesgödörig, egyszerűen öröm nézni, ahogy a teljes ferde tablótól megtisztítja a szigetet a páros. Óriási szemenhúgyozás, hogy a piros napló, aminek a sorsát annyira összefonod fejben a sztorival, és várod, mikor jön végül a kulcsjelenet, ahol a napló majd mindent felfed, hogy szóval ez a napló egy analfabéta ösztönlény kezei által egyszerűen az emésztőbe vettetik. Az meg, hogy még csattanója is van a filmnek! Hogy testvérek!!! Áááá! Visszanézve, a telefonfülkés jelenet a legdurvább az egészben, amikor az elején a férfi felhívja az any-jUKAT.

A zárás meg egyenesen zseniális. Mint egy új teremtéstörténet. Távol a civilizációtól, és semmi, csak az ösztönök. Meg a bűn.

Bele kell állni, hogy ez a film zseniális, nincs mese. A maga sutaságaival is: ennyi pénzből ilyet?!
(Azért ma este elmondok egy halk miatyánkot a mükénei Jennifer Lawrence lelki üdvéért, ha már úgy is látta a Jézus szívét.)

2018-10-26 11:05:04 tomside (5) #2

12 percnél egyelőre gondolkodom, hogy lelőjelek-e, amiért rábeszéltél, de hátha... :D

(És egy perccel később találkozott a kecskével... azt hiszem, nincs tovább mind gondolkodnom! :D :D :D )

előzmény: necksprain (#1)

2018-10-10 10:02:55 necksprain (5) #1

ennél nagyobb faszságot már régen láttam :DDD minden mondata egy-egy aranyköpés.