The Mummy (1932) ☆ 👁

3,7

2019-07-11 22:03:26 slawter (4) #11

Köröket ver a Draculára.

2017-11-08 11:54:16 The man who laughs (3) #10

Boris Karloff (emberi formában!) zseniálisan félelmetes. És, kábé ennyit tudok elmondani erről. Az ő összes felbukkanása aranyat ér, gyakorlatilag a hátán viszi a filmet. Minden mást nézve ugyanis a Múmia számomra egy másodvonalasabb darabja legklasszikusabb Universal szörnyfilmeknek. Főleg, mert kalandfilmnek nem elég mozgalmas, horrorként pedig csak akkor működik, amikor Karloff uralja a vásznat. A fókusz így sajnos egy elég erőltetett, kidolgozatlan romantikus szálra helyeződik. Bár Feund inkább operatőrként ismert, a film látványa szerintem elmarad a Drakulától (ez annál fokuszáltabb, de laposabb is.)

2012-09-30 18:22:33 Paul Ricard (4) #9

Ma, több, mint 50 évvel A múmia első bemutatása után...

Mikor írták ezt az ismertetőt? :O

2012-01-19 21:22:41 Csende Kristóf (5) #8

Bizony, a DVD kiadvány extrái között is találunk egy dokut, melyben megemlítik, Zita kisasszony bizony zajos kapcsolatban állt Freund-dal.

2012-01-19 20:50:03 critixx (?) #7

Egy érdekesség: az erdélyi származású Johann Zita levele egyik barátjának, melyben megemlíti, hogy A múmia forgatása szörnyű élmény volt, főként a rendező rendkívüli tapasztalatlansága miatt (Karl Freund zseniális operatőrnek ez volt az első rendezőként jegyzett filmje): [link]

2011-11-15 20:34:57 Csende Kristóf (5) #6

Bezony, bezony... Dermesztő látvány Karloff fáslizott karjait lassan leereszkedve látni.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#2)

2011-05-25 16:20:13 manson84 (3) #5

Az eddigi Universal horrorok közül (amiket láttam) a Múmián éreztem leginkább az idő múlásának jeleit. Karloff jól alakítja a gézes bajkeverőt, de a horrorisztikus elemeket igencsak kispórolták a készítők - kalandfilmnek meg túl rövid és túl sok a romantikus dráma. Karl Freund rendező inkább operatőrként ért el nagyobb sikereket, (Metropolis, Az utolsó ember, Drakula) bár ezen tehetségéből csak ritkán villant ebben a filmben. A szerelmi szál erőtlen, a főhősnő bárgyú és szürke. JeszKarnak igaza van, nem szoktam ilyeneket mondani, de itt nem ártott a remake.

2010-10-13 20:34:41 JeszKar (3) #4

Rossz filmnek én sem mondanám, de mégse az az igazi Universal horror film. Kicsit butus, kicsit összecsapott vége, ennek ellenére néhol egész hangulatos, és Karloff is jó.
Viszont ritka, de most a modernkori változat köröket ver a régire. Igaz ez 'csak' egy szörnyfilm, az pedig sokkal inkább kalandfilm.

2009-05-30 21:58:08 kezdetektől (?) #3

Ezt ilyen kevesen látták?
Pedig nem rossz film, csak a vége olyan semmiből jötten összecsapott :S
Nem rossz film, de ez most "csak" hármas, erős hármas.

2008-11-01 12:19:14 [: Azuroo andrew :] (5) #2

Egyszerűen zseniális amikor először látjuk ahogy feléled, megmozdul az átfáslizott kar...

2008-04-07 21:55:40 Suhok (4) #1

Hihetetlen, hogy mit véltek horornak az 1930-as években: a fekete-fehér (abban az időben csúcsminőségnek számító) filmet, ahol a legnagyobb "parát" a múmia fáslija jelentette, ahogy eltűnik az ajtó mögött, vagy az árnyék a falon. A maga nemében kiváló kis alkotás, főleg azért, hogy tudjuk, hol is vannak az igazi horroralapok.