Zuhanórepülés (2007) ☆ 👁

(Novák Erik)

magyar akciófilm, dráma, krimi

3,0

2020-03-25 19:25:01 dittike (5) #14

Nagyon kemény a szervezetbűnözés legsötétebb bugyrait bemutató film, ami beleég az ember agyába.

2019-04-03 14:11:57 Calavera (?) #13

ennek a filmnek semmi értelme.
hót fos
Simon Kornél egy két beszólása jó. pont.
Gryllus Dorka itt is azt hozza amihez a legjobban ért: "nem-színészkedni-tudni"
végig sem lehet nézni

2018-08-30 22:48:43 sleepingdancer (3) #12

Sajnálom, mert hitelesek a karakterek és a szövegek, erős az atmoszféra, de ez a film nem nagyon tud történetet mesélni, történetet érdekessé tenni. Mintha néha szerzői film, néha műfajfilm akarna lenni, de igazából két szék közt a pad alá. Novák Erik újabb filmje, a Fekete leves már jobban sikerült ennél.

2014-05-31 21:52:03 hhgygy (3) #11

Most éppen fenn van az egész film, ki tudja meddig.

2014-04-04 13:27:21 Tenebra (3) #10

Meg volt benne a potenciál, hogy egy jó kis "tökös, véres, sötét, kompromisszumot hírből nem ismerő" magyar gengszterfilm legyen belőle, de nem. Az első és az utolsó pár jelenet volt érdekes, a többi inkább lagymatag szexelés és káromkodás. Tipikus magyar közönségfilmes hibák... Pedig tényleg jó a hangulat, az alvilágot is érzékletesen mutatja be, de nem tudta kinőni a magyar műfajfilm gyerekbetegségeit.

2012-02-12 23:03:10 Caluroso (5) #9

Persze vannak kisebb hibái, de számomra az első olyan magyar film amely valóságosan adja vissza az éjszakai életet. Nagy Zsolt zseniálisat alakít benne!

2010-12-02 13:09:24 Pete (4) #8

Szerintem a hangulata b*omi jó. Az akciójelenetek "nyugati" színvonalúak, miközben sikerült némi balkáni ízt is belecsempészni emellett durva, realisztikus, jók a színészi alakítások... talán kicsit a forgatókönyvön lehetett volna csiszolni.
Nálam négyes. Ennél jobb magyar akciófilm nem készült szerintem és kétlem hogy fog mostanában... bár nem vagyok otthon magyar filmekben az igaz.

2010-12-02 11:32:35 BonnyJohnny (?) #7

Tegnap láttam. Nyomokban fellelhető, hogy volt a filmnek rendezője, de forgatókönyvíró kizárt, hogy közreműködött. Amúgy, magyar viszonylatban nem rossz. Nem celebek láthatóak benne, hanem színészek, nincs minden snittben premierplánban mutatott szponzorlogó. Egy érdekes dolog kezdete lehetett volna, ha nem jön a gazdasági világválság. De mivel állam bácsi bezárja a bukszát, és a cégek is többet vakarúznak mint szponzorálnak...
Amúgy a film magyar viszonylatban elmegy. Ha amerikai film lenne rosszra osztályoznám.

2008-02-27 22:55:38 Sonics (2) #6

Gyenge film. A vége is az.
Az egyetlen pozitívum G.Dorka melle volt...

2007-09-19 22:52:36 carmine (1) #5

Én is vártam a filmet, mert jónak ígérkezett! De sajnos csak ígéret maradt. Az év eddigi legrosszabb filmje számomra. Az utolsó negyed órát leszámítva csak jelenetek jöttek egymás után rendszer nélkül. Szerettem volna, ha végre egy tökös, kemény magyar filmet látok, de sajnos nem tudtam komolyan venni. Talán a következő hasonló témájú film már jobban fog tetszeni. De nem tartom kizártnak, hogy sok más embernek tetszeni fog. Ez az én véleményem.

2007-09-17 13:05:05 gyilkosvirus (4) #4

Túl sok szex, túl kevés erőszak. De egész igényes volt.

2007-09-14 10:02:59 Daemiaen (3) #3

Zuhanórepülés (Zuhanórepülés, 2007, forgalmazza: Hungaricom)

Kőkemény alvilági film tőlünk, egészen pontosan a Nyócker! rendezőjétől. Persze könnyen lehetne legyinteni, de be kell vallani, a nulla eredetiség ellenére is korrektül összerakott zsánermozi a Zuhanórepülés, csak ne lenne olyan buta a forgatókönyv. Már megint. Novák Erik rendező ugyanis képi megoldásaival és egyénieskedő ambíciók nélkül vezényelte le a soványka sztorit, amelyben a legjobb két színész: Nagy Zsolt kimagasló tehetség, Törköly Levente pedig - bármilyen bárgyú is a szerepe - kiváló karakterformáló. Novák próbálta elkerülni a magyar nézőnek cikinek számító helyszíneket, így néhány belső téren kívül nem nagyon játszódik máshol a film, és az akciójelenetek száma sincs eltúlozva. Tulajdonképpen ez szerencse, elvégre hiába az ügyes vágás, azért még mindig hiányzik valami ahhoz, hogy a "magyar akciófilm" kiejtését követően ne mosolyodjunk el. A Zuhanórepülésben sokat káromkodnak, sokat ütnek, sokat cigiznek, sokat szívnak, sokat isznak. És még Parti Nóra, Gryllus Dorka, valamint Baranyai Vera mellei is kibökik a vásznat. Hát, ennyi.

2007-09-14 00:45:28 ussr (3) #2

A vége egész jóra sikeredett, addig viszont elég gyengén működik a dolog.

2007-09-09 18:53:13 Gaby (4) #1

Nagyon várom már ezt a filmet, főleg, mivel Nagy Zsolt a kedvenc magyar színészem. De a story is jónak ígérkezik...