Death at a Funeral (2007) ☆ 👁

(Frank Oz)

amerikai-angol-holland-német vígjáték

3,7

2017-05-01 22:48:44 The Cortez (5) #13

Egy alig ismert vígjáték az igényesebb fajtából, ami a humor szinte összes fajtájával – a tipikus angollal, a feketével (már eleve ezzel indít), az abszurddal, a groteszkkel, az intellektuálissal, az alpárival, továbbá az altestivel – meg kibaszott vicces helyzet- és jellemkomikumokkal van tele.
A temetés hamar képtelenségbe hajlik, ahol a gyökér, de szerethető karakterek közül szinte mindenki a személyes problémájával, szórakoztató történetszálával foglalkozik, s még véletlenül sem a szertartással vagy a gyásszal. Tehát a mozi őrült-végigröhöghető jelenetek + szórakoztató szereplők tucatjain keresztül mutatja be, hogy valójában mennyire is hiteles dolog a részvétnyilvánítás. Az izgalmas fordulatok, illetve a sok, faszán megírt figura egy pillanatra sem hagyja leülni a sztorit.
A dumák (dialógusok-monológok), a poénok, valamint a színészi alakítások 1-1-ig jók. Simán többször nézős, borongós képi világú brit komédia.

2015-03-04 11:51:39 nohand (3) #12

kicsit kiszámítható, de végig szórakoztató, az angol humor üt, kár, hogy az adam sandler-szintig süllyednek az öregemberrel.

2013-06-16 12:34:06 GeryFlash (1) #11

Ez egy rossz film, állati kevés poénnal, és azok is gyengék, kb a két harmadánál kinyomtam, mert rohadt unalmas volt, nem is értem ez miféle humor? black comedynak rossz, burlescnek szintén

2011-11-06 19:32:45 Rorschach (5) #10

Bár felirattal még nem láttam, a szinkron teljesen rendben van.

előzmény: Umberto (#9)

2011-11-06 19:27:54 Umberto (4) #9

Érdemes-e szinkronosan megnézni, vagy inkább az eredetit válasszam? (Ez, ugye, vígjáték esetében elég fontos kérdés.)

2011-11-06 19:24:26 Rorschach (5) #8

Pár év után megnéztem immár vagy ötödször. Semmit nem vesztett a varázsából, sőt, felértékeltem ötösre, hihetetlenül jó film.

(Bár egy barátommal néztem, így megállapítottam, hogy aki nem bírja a fárasztó, sötét angol humort, az jó nagy ívben kerülje el a múvit, mielőtt elsorvad az agya.)

2010-03-03 21:48:49 gaga (3) #7

Csak a színészek miatt 3-as (ők külön 5-ösök lennének). Amúgy nem túl nagy szám, szerintem.

2009-10-05 15:10:35 a6notes (4) #6

Kikapcsolódásnak könnyű és élvezhető teljesen. A fiola, mint fővonal tényleg lehet kicsit unalmas, de ha az ember elfogadja a filmet annak, ami, és azon sem problémázik, akkor működik. Én a rendezőtől csak a Riviéra vadorzóit láttam, és az sem a zseniális forgatókönyvről vagy mélységéről lett híres. Ettől még egyszer, könnyű kikapcsolódásnak elmegy. A vége volt egy kicsit túl snassz, túl tipikus, de az elmondottak miatt azt hiszem, többet várni talán sok lett volna. Erős hármas, gyenge négyes.

2009-05-15 10:33:04 "L" (5) #5

És megint igaza van. :) Korán van még, upszi. :):)

előzmény: Zalaba Ferenc (#4)

2009-05-15 10:20:50 Zalaba Ferenc (?) #4

ejnye, nem r2d2, hanem yoda.

2009-05-15 10:10:18 "L" (5) #3

Óriási gyöngyszemre leltem ebben a filmben, hatalmas volt. Az öreg R2D2 még mindig nagyon érti a szakmáját, képes olyan helyzetekből izléses viccet csinálni amit másnak biztos nem sikerülne. A színészek egytől-egyig zseniálisak, csak szuperlatívuszokban tudok beszélni az egész alkotásról és nagyon, nagyon jószívvel ajánlom mindenkinek aki 80 perc kellemes humorral teli szórakozásra vágyik.

2007-12-23 12:25:14 emőke (3) #2

Sokkal többre számítottam, de be kell vallanom, hogy a törpés része sokat dobott mindenen... :))

2007-11-26 09:30:34 Daemiaen (3) #1

Halálos temetés (Death At A Funeral, 2007, forgalmazza: Fórum Hungary)

A britek mindenből képesek gusztusos viccet űzni: Frank Oz vígjátéka egy temetés körül bonyolódik, szinte valós idejű cselekménnyel párosítva. Mindez valóban jól hangzik, pusztán az a legeslegnagyobb probléma, hogy az egész sztori egy nyamvadt Váliumos fiolára van kihegyezve, ami - valljuk be -, mivel már a film első pár percében ellövik poénként, a felét követően kissé unalmassá válik az ismételgetés. A színészek azok a tipikusak, azaz elég, ha pár percig nézzük őket, egyből levágjuk, hogy ők szigetországiak. Maga a történetvezetés is és a rendezés is követi a hagyományokat, csupán ötletből osztottak kissé kevesebbet a megszokottnál, ami például a Sírhely kilátással esetében (főleg, ha annak végét vesszük) nem így volt.