Sukiyaki Western Django (2007) ☆ 👁

(Miike Takashi)

japán akciófilm, western

2,8

2014-08-02 05:35:40 katoband (3) #25

Szerencsére én nem a 121 perces változatot láttam.Ha valaki választhat,hogy Miike bármelyik filmjénél a hosszabb,vagy rövidebb változatot tekinti meg,akkor habozás nélkül a rövidebbre voksoljon.Borzasztó hosszúak a filmjei,legtöbbször teljesen indokolatlanul....

2012-11-22 18:12:38 Hannibal Lecter (?) #24

És akkor még nem is szóltunk Az utolsó emberig című Walter Hill-filmről.

előzmény: Dynast Grausherra (#21)

2012-09-26 17:39:47 JeszKar (3) #23

Igen a Testőr valahol a Shane-ből építkezik.

2012-09-26 16:33:05 Tenebra (4) #22

Tegyük hozzá még ehhez azt, hogy Kurosawát pedig az amerikai klasszikus westernek inspirálták.

előzmény: Dynast Grausherra (#21)

2012-09-26 16:28:54 Dynast Grausherra (2) #21

Érdekes végiggondolni, hogy miképpen is jött létre a film, hiszen ez már a remake remake-jének a remake változata. Tehát először volt Kurosawatól A testőr (ehhez még nem volt szerencsém), ezt helyezte Sergio Leone western környezetbe, majd Sergio Corbucci készített egy új verziót Django címen, és Miike Takashi az egészet visszavitte Japánba (bár azért a Nevada tábla mégiscsak megkavarja a dolgokat). Meg kell hagyni, ez a történet valószínűleg páratlan utat járt be.

2010-01-28 14:01:10 John Spartan (?) #20

"viszont a western őrülteknek kínlódás lehet végig ülni"(#18)
Én nem szeretem a westerneket, de ennek a filmnek a nézése közben azt kívántam, bárcsak westernt néznék 10 perces állóképekkel, az biztos izgalmasabb lenne. De hát moziban voltam, ezért végignéztem. Olyan zagyva, mint a Csupasz pisztoly, csak nem annyira vicces.

2010-01-28 12:49:27 slozi (3) #19

Picit haragszom a rendezőre, mert úgy vélem ebből a filmből könnyen lehetett volna veszettül szórakoztató filmélmény, de végül nem lett az. Miike remek stílusa, a film fantáziadús képi világa és csapongó narratívája sokáig fent tudta tartani az érdeklődésemet, de a finálé előtti kb. 30 perces szakaszban megbillen az egyensúly és Miike hagyja a nézőt a magasból a sárba pottyanni. A pompás díszletek itt már csak üresjáratokhoz asszisztálnak, és szép lassan a sztori is követhetetlen csapásokra téved (bár tudom, ezt műfajparódiától nem illik számon kérni, de itt az első bő 1 óra pontos történetvezetése után zavaró a váltás). A finálé aztán próbálja kiköszörülni a csorbát, de hiába, mert Miike számomra 2 film után egyre nyilvánvalóbb zsenialitása ellenére a Sukiyaki Western Django hullámzó színvonala megfosztja a nézőt a folyamatos szórakozás lehetőségétől.

2009-09-24 23:20:21 myke7 (4) #18

Tényleg lopás, de a képi világ a keleti fűszerekkel, nekem nagyon tetszik. Simán nézhető filmet kapunk, viszont a western őrülteknek kínlódás lehet végig ülni

2009-05-29 12:06:48 "L" (3) #17

Kellemes meglepetés volt, bár meg kell hagyni, hogy néhol követhetetlen ki-miértek követik egymást, de aztán 1-2 olyan profi, annyira "állat" jelenet jön, hogy végül az összkép majdnem jó, de nem rossz az biztos. Tarantino rajongóknak ajánlott, killer...

2009-03-26 21:33:08 Rorschach (1) #16

Agyatlan, unalmas katyvasz, agy nélkül egyszeri nézésre ajánlott, mert az akciójelenetek (főleg az utolsó, amikor a gyerek katanával szeli ketté a pisztolygolyót) jók, viszont minden más tragédia. Tarantino meg vagy 5 percig van vásznon és annyi, bár a nyitójelenetben azért ott van a szeren.

2009-02-06 12:20:36 Daemiaen (1) #15

Persze, tudom. :)

előzmény: "L" (#14)

2009-02-06 12:19:59 "L" (3) #14

Jól jött ki, de tudod, hogy nem úgy értettem. :)

előzmény: Daemiaen (#13)

2009-02-06 10:13:25 Daemiaen (1) #13

DVD-n már moziban is megnézheted. :)

előzmény: "L" (#12)

2009-02-06 10:03:04 "L" (3) #12

Azért majd DVD-n "csakazértis" megnézem, főleg Tartantino miatt nekem "kötelező". :)

előzmény: Daemiaen (#11)

2009-02-06 08:44:48 Daemiaen (1) #11

Az egyetlen jó dolog az volt, hogy a mindenhol hirdetettel ellentétben nem a 121 perces, hanem a 98 perces változat jutott nekünk, az is DVD-ről, borzalmas minőségben. A film pedig olyan, amilyen: nevetséges (nem vicces) műfajparódia, amelyből minden téren hiányzik a tehetség, mozgóképként pedig értékelhetetlen. Ja, meg van benne fiatal és öreg Tarantino is. Fasza!

2009-02-05 19:31:06 "L" (3) #10

Daemi, azt ugye te sem gondolod komolyan, hogy "szó nélkül" lenézhetetlenezed a filmet.
Pls írj valamit. :)

2009-02-04 14:57:43 ThomYerk (3) #9

sztem egyszer megéri megnézni, jók az akciójelenetek, vannak benne poénok, szóval egy teljesen átlagos, egyszernézős múvi, de aki kihagyja sem veszít sokat

2009-01-27 23:50:50 vadPINGvin (2) #8

Bemutató arról, hogy mi lesz a vége annak, ha valaki azt hiszi, csak az ha összerak egy csomó régi filmből egy újat, már elég ahhoz, hogy film is legyen belőle.
Tarantino nem csak összerakni, rendezni is tud. Úgy sokkal könnyebb. :)

2009-01-23 15:56:52 madcows (?) #7

valamelyest a Django remake-je, szoval alaptalan a masodik szoveg, mellesleg Leone is nyult Kurosawa-tol, es a 7 szamuraj tok mellesleg ugyanabbol a legendabol taplalkozik, mint a Django, szoval asszem valamelyest megcafoltalak :P

2009-01-17 10:49:13 Timon (1) #6

Tarantino -pár kivételtől eltekintve- legalább olyan filmekből nyúl, amik kevésbé ismertek, főként a magyar néző számára. Ráadásul ő képes arra, h. a lopott cuccot is megfelelően felhasználja, és maradandót alkosson. Takashi viszont olyan klasszikus westerneket emelt át egy az egyben, mint az Egy maréknyi dollárért és a Django, annyi változtatással, h. áthelyezte őket keleti környezetbe.

2009-01-17 07:21:36 madcows (?) #5

raadasul a rendezo, Miike a keleti Tarantino, szoval ez is magyarazat a lopasokra :)

2008-11-29 00:00:20 verdeleth (4) #4

valaki túl komolyan vette ezt a filmet Egyébként Tarantino is bevallottan lop a filmjeihez ez is kb. olyan csak még jobban kihangsúlyozza

2008-10-09 01:15:01 bunkass (2) #3

:D:D:D Lol Sztani De kikeltel magadbol .....:D

2008-10-08 22:21:19 Timon (1) #2

Borzalmas, nem is tudom h. tudnék e olyan okot mondani, ami miatt megéri időt fordítani erre a filmre. Pofátlanul lopkod mindenhonnan, csapnivaló a színészi játék, a forgatókönyvírót pedig el kellene tiltani a szakmától. Példaként lehetne felhozni, h. h. nem szabad westernt készíteni, és h. nem minden arany, ami keletről jön. Tarantino neve a szereplők között pedig ne tévesszen meg senkit, kb. 5 percre tűnik fel összesen, akkor is égeti magát. Kérem vissza azt a két órát az életemből, amit elpazaroltam erre a hulladékra.

2008-07-15 17:57:57 Jugendlich (?) #1

Nagyon jó film! Nekem a tengerentúlról van meg blue-ray formátumban. A kép éles, a hang nagyon megvan. Lehet, a hazai kiadást is megveszem. Ami a Bufi jelentet meg. Nekem nagyon tezsik, eza japán "western". Majd később, írok róla kritikát is!