Atonement (2007) ☆ 👁

(Joe Wright)

amerikai-angol-francia dráma, szerelmi történet

2014-01-31 13:32:21 Umberto (5) #41

Nekem sikerült is...
Nagyszerű film, amit Saoirse Ronan alakítása és a már tomside által is említett elbeszélésmód tesz igazán zseniálissá.

2012-07-13 05:19:38 -senki- (4) #40

Kíváncsi vagyok mit csinál az Anna Kareninával a rendező, bár megközelíteni nyilván nem tudja... :)

2012-07-13 05:18:55 -senki- (4) #39

Az elején az időugrásos vágások - mint Briony szemszögének érzékletes ábrázolása, formai játékok (amelyek néhol tartalmiak is) teszik kifejezetten értékessé a filmet. A többi részét is el lehet nézni, a vége is ütősebb.

2011-10-06 17:21:21 csabaga (4) #38

A tehetségnek és a mellméretnek semmi köze egymáshoz.Sok-sok példa bizonyítja.
Én legfeljebb annyit tennék még hozzá,a nagyobb mellméret néha figyelemelterelő.Mármint az arcról.
A főszereplővel nem az a baj,hogy sovány,hanem hogy nincsen kisugárzása,színésze eszközei szegényesek.

2011-10-06 16:59:17 Shoshanna (3) #37

Szerintem sem túl tehetséges, kicsit mindenhol önmagát játssza, de komolyan gondolod, hogy egy színésznő esetében a tehetség és a mellméret egy mondatba beleférő, hasonló kvalitás? Én is jobban örültem volna, ha nem ő játszotta volna a főszerepet, nem illett rá egyáltalán, de ez talán színvonalasabb kategóriájú film azoknál, amiket csak azért nézünk meg, mert "jól néz ki a főszereplő csaj".

előzmény: Ilith (#32)

2011-05-01 00:02:55 glarion (3) #36

Kicsit úgy érzem, hogy ez a film egy kihagyott ziccer. Teljesen egyértelmű, hogy a történetben nagyon sok volt, és a színészekkel se volt kifejezetten gond (bár nem tudnék kiemelni se senkit). Viszont a film nagy részében unatkoztam. A sztori vezetése lassú, és vontatott volt, és a film tele volt felesleges hatásvadász jelenetekkel.(Gondolom ezek miatt dicsérik egyesek a rendezői, és az operatőri munkát, de nekem nem igazán jöttek át. Kivéve persze azt a bizonyos partos jelentet.) Engem még valahogy a vissza-vissza térő írógép kopogásra épülő filmzene is idegesített, bár el kell ismerni, hogy azért az legalább eredeti elgondolás.
Sajnos még nem volt szerencsém a regényhez, de itt például Briony karakterével nem hogy együtt éreztem volna, hanem legszívesebben agyonvertem volna egy szeneslapáttal. (Legalább is a két fiatalabb énjét.)
Szerencsére a vége azért volt annyira friss, és meglepő, hogy mégse a "rossz" kategóriába esik a film. (Bár ugye ezt is a regénynek köszönhetjük.)
Ui.: Keira Knightley meg szép, de Juno Temple még szebb. :)

2011-01-02 15:53:31 Rorschach (5) #35

Ilyen filmvéggel ne érné meg? :)
Én azt hittem, ott sírom el magam...

2011-01-02 15:10:58 tomside (4) #34

Fantasztikus narratológiai megoldásnak tartom, hogy a mozaikos elbeszélésrendet indokolja az elbeszélő vénasszony betegsége. Szép képek, jó zenék, és egy olyan téma, amely szerintem lelki igényességre vall. Hezitáltam, hogy ötöst adjak, talán meg is érné.

2010-05-01 23:12:14 Nellory (5) #33

Az első benyomásom az volt, hogy én ennél jobbra számítottam. És aztán csak ültem és gondolkodtam rajta... Hagytam magam, hogy átjárjon a történet, és mikor már teljesen átéreztem mindenkinek a sorsát... rájöttem hogy ez így volt jó ahogyan. Az egész. Folyamatosan ott van a levegőben a baljós hangulat, az a nyomasztó csend... A várakozás csendje, és talán már érzed is hogy mi lesz a vége, de reménykedsz. Csodálatos. A zene is nagyon hatásos, a képek, ahogyan a jelenetek követik egymást. Minden ízlésesen a helyén van, bár Keira Knightley játéka bennem sem hagyott túl sok pozitív nyomot.

2009-01-02 03:27:03 Ilith (4) #32

Ha nem Keira Knightley játszotta volna Cee-t nagyon örültem volna (szerintem kifejezetten rossz színésznő, nincs benne semmi báj, azonkívül lapos mint egy faasztal - persze ez csak az én véleményem ), de még ennek ellenére is tetszett a film.
Lehet, hogy tévedek, de szerintem nem véletlen, hogy giccsesre sikeredtek egyes jelenetek (a Dunquerque-i, vagy a két nővér találkozása). Tulajdonképpen, ahogyan az a film végén ki is derül, az egész egy „regény”, az írója nem volt jelen minden eseményének megtörténtekor, sőt voltak, amelyek nem is léteztek. Ez a film Brionyról szól, az emlékezésről, a fikcióról, a regény természetéről. A giccs talán épp azt hivatott szolgálni, hogy ráébresszen a „valóság(ok)” és az irodalom/emlékezés különbségére. Rendkívül jó a film vége, az egész film összeáll és értelmet nyer általa, anélkül Dunquerque tényleg csak giccs lenne.

2008-12-28 19:48:24 Vica (5) #31

Sztem nagyon jó lett :)

2008-09-23 23:54:33 spectator (4) #30

Azert lassan mar eleg lesz ezekbol a haborus dramakbol. Minden esetre egy igen jol sikerult alkotas.

2008-09-09 21:35:58 Bognár Anett (5) #29

" A víz alatt néhány ujjnyira önkéntelenül meg-megrándultak hasizmai, ahol egy-egy újabb részletet idézett fel. Egy vízcsepp Cecília felkarján. Vizes. Hímzett virág, egyszerű százszorszép a melltartó kosarai között. Hátán egy anyajegy, félig eltakarja a pánt. Amikor kimászik a medencéből, egy villanásnyi sötét háromszög, amelyet a száras alsóneműnek illene eltakarnia. Vizes. Látta, s most újra látta, mert akarta. Medencecsontjai kifeszítik, eltartják a bőrtől az anyagot, derekának hajlata íves, a test megdöbbentően fehér. Amikor lehajolt a szoknyájáért, meggondolatlanul fölemelte az egyik lábát, s Robbie látta, hogy bájosan kisebbedő lábujjai mindegyik párnájára foltnyi kis föld tapad. Egy másik anyajegy a combján, akkora, mint egy negyedpennys, és a lábikráján valami bíborszínű - szederszemölcs, sebhely. Nem hibák. Díszek."

Ian McEwan - Vágy és vezeklés

2008-04-08 00:32:52 PG (4) #28

Lényegében egyetértek, a színészek között nincs kiemelkedő alakítás, csak egy-egy jelenet sikerült jobban az átlagosnál. Nincs nagy név sem, talán pár év múlva..;)
A díszletek számomra hiányosak, olykor egy paraván az egész, és a börtönviszonyokra csak szóban van homályos utalás, pedig a leírás szerint azt is bemutatja a film.
Összefoglalva egységes a film, de nincs benne kiemelkedő alakítás és nagy hiba se. (Korhű jelmezek és díszletek terén nem vagyok szakértő, a tengerparti seregnyi katona esetében biztos lehet hibát találni, föleg a fegyverek hiányoznak, dehát az elég költséges megoldás lett volna.)

előzmény: Szőke Dávid Sándor (#27)

2008-03-29 00:09:32 Szőke Dávid Sándor (5) #27

Teljesen más a véleményem! Keira Knightley valóban semmi különlegeset nem hoz a szerepébe, de maga a forgatókönyv, a rendezés, az operatőri munka és főleg a zene, no, és James McAvoy alakítása lenyűgöző és páratlan mestermunkát eredményez! Tökéletesen megérdemelte a jelöléseit, hogy érzelmekben szegény lenne, erősen vitatom, ugyanis ez a film csupa érzelmekkel komponált mű! Fantasztikus és fantasztikus!

előzmény: Brumi (#26)

2008-03-18 18:06:56 Brumi (3) #26

Atonement (Egyesült Királyság-Franciaország, 2007, Joe Wright)

Joe Wright, Keira Knightley és egy újabb epikus angol mű. A 3 részre szabdalt történetet Joe Wright vérprofin vezényeli le, de tankos-romantikus-film létére ritkán sikerül érzelmes húrokat megpendítenie. James McAwoy brillírozik, Keira Knigthley pedig akárhogy próbálkozik, akkor sem lesz több egy átlagos színésznőcskénél (bár ez a legjobb kísérlete). Seamus McGarvey csodát művelt, ugyanis az Atonement meseszép, a dunkerque-i jelenet pedig durván álleejtős. Az erőteljes képivilág sokszor feledtetni tudja a forgatőkönyv és Keira Knightley színészi kvalitásainak hiányát, Dario Marianelli dallamai is szépen szólnak (csak azt a nyamvadt írógépet tudnám feledni). Nagy volt a felhajtás a film körül, de azért annyire nem jó, tipikus Oscar-jelölt alkotás.

Értékelésem: 6/10

2008-03-18 17:55:42 Ildycon (5) #25

Tegnap láttam a filmet, hát mit mondjak, zseniális, maga az aláfestőzene is megér egy misét, na meg gyönyörűen van fényképezve az egész, szóval esztétikailag oké. A cselekményt illetően volt némi ide oda kapkodás, talán homályos a középső epizód, de összességében nekem nagyon tetszett

2008-02-18 00:50:46 vadPINGvin (3) #24

Amikor meglattam az elozetest, eldontottem, hogy ezt nem fogom megnezni, mert akarkik is vannak benne, utalom az ilyen torteneteket. Aztan dijak es jelolesek... Hat akkor lassuk, megis. Most igy utana, az a resz amit utaltam benne, messze a legjobb volt. :)
A film igazan akkor mukodik jol, ha a ket foszereplo egyutt van a vasznon, de akkor nagyon. Lattam itt tobben harom reszre osztottak a filmet, en csak kettot lattam. Az eleje az kellemesen idegesito, a tobbi giccses es unalmas, a befejezessel egyutt.
Maskepp nem lenne gond vele. Egy egyszeru kis ((nehol tul) szepen fenykepezett) tortenet, amibol legalabb tizet csinalnak az angol televizonak evente. Azok kozott jol teljesitene.

2008-02-12 21:45:52 Jereváni Rádió (4) #23

Olórinnal kell egyetértenem az első fél óra és a vége tényleg jó, a középső háborús epizód meg sablonos.

Keira kisasszony alakítása szerintem teljesen korrekt, nem rossz, de nem is kiemelkedő.

A képi világa nekem tetszett, az operatőr szép munkát végzett. Igen, nekem még a dunkerque-i tengerparti jelenet is bejött, bár azt is megértem, ha valaki giccsesnek tartja.

Vacilláltam, hogy 3-ast vagy 4-est adjak-e neki, de a befejezés a „jó” felé billentette a mérleg nyelvét. Szerintem a vége pont nem szánalmas, hanem éppen helyre teszi a dolgokat. Egy szó, mint száz, kellemes film a Vágy és vezeklés, de azért lehidalásról szó sincs nálam. Gondolom bezsebel majd egy pár oscar-díjat, hogy lehessen mit feltüntetni majd a dvd-borítón.

2008-02-06 23:56:38 Peti (4) #22

Jó film, de jobb a No Country is, a Juno is, a There will be Blood is, és a Michael Clayton is. Meg még jó sok más, és ez csak az idei év!!!! De azért nagyon jó.

2008-02-05 14:04:15 Miss_Strange (4) #21

Semmit, de semmit se mond számomra se az igazi síron túli szerelemről, se a bűnhődésről, se a lelki szenvedésről, se az emeberi lélek mélységeiről.
A film esztétikailag kellesmes élményt nyújt, de semmi több. A történetben számomra hiányoznak részletek. Kusza a vonalvezetés.
Ami szépre sikerült az, az eleje.
6/10.
Szomorú az imdb túlértékelése.

2008-01-30 13:27:56 Castor (2) #20

A filmnek egyedül a zenéje fogott meg, az hozott vmi újat. És a kórházas gusztustalan sebesülések, azok nagyon jóra sikeredtek. Sajnos más pozitívum nem volt benne. A vége szerintem szánalmasan rosszra sikerült. Az rontotta le az osztályzatom 3asról 2 esre.

2008-01-28 18:13:58 Oscee (5) #19

Ha nem is sorolnám a legszebb színésznők közé, de elismerem, tényleg aranyos teremtés :) És az alakítása is egész jó volt, bár semmi egetrengető.

2008-01-28 17:03:21 Daemiaen (4) #18

Keira Knightley angyali kis teremtés, egyik kedvenc színésznőbabám, olyan igazi kis szilikonvölgybe való.

2008-01-28 16:59:42 slozi (4) #17

Ez igaz, ízlések és pofonok.

előzmény: field sr. (#15)

2008-01-28 14:56:59 emőke (3) #16

Bárcsak annyi baja lenne a filmnek, hogy Knightley lapos! :D

2008-01-28 14:42:57 field sr. (3) #15

Keira Knightley színésznői teljesítményével nem volt különösebb bajom, nem éreztem számottevően gyengébbnek a többieknél. Az, hogy szerintem lapos (egyszerűen nincsenek nőies formái), az meg a személyes véleményem, de hát mit írjon az ember, ha nem a saját véleményét? A szépség egyébként is relatív dolog, mindenkinek más tetszik.

2008-01-28 11:09:12 slozi (4) #14

Azért Keirat szerintem nem kéne ennyire bántani. Ebben a filmben bőven a saját átlagán felül alakított (a Büszkeség és balítéletet nem láttam, de sokan mondják, hogy abban is jó, úgyhogy úgy látszik, Joe Wright jó hatással van rá).
És az, hogy ijesztően sovány és lapos? Lehet, de ezzel együtt is az egyik legszebb színésznő mostanság.

2008-01-26 21:41:01 field sr. (3) #13

Nagy csalódás volt ez a film, sok hűhó semmiért. A körítés a kései Visconti- és a legjobb Ivory-filmeket idézi, ám azok tartalmi mélységei nélkül. A három főszereplő végigszenvedi a filmet, de azon kívül, hogy egyikőjük tönkre tette a másik kettő szerelmét, az égadta világon semmit nem tudunk meg róluk. A többi szereplő meg csak van, semmi nem derül ki róluk, feltehetően csak azért vannak jelen, hogy mégse kamaradráma legyen már a film. A háborús jelenet bármennyire furcsán hangzik is, de inkább giccses, semmint felkavaró: a kamera részletesen elidőz a látványnál, artisztikusan szépnek ábrázolja a pusztulás képeit, ám amikor egy vurstli után egy moziban (!) is kikötünk a főhőssel, meghatottság helyett inkább nevethetnékem támadt. Főleg, hogy jött a soros kámbektumi. A színészek korrekt alakítást nyújtanak, Vanessa Redgrave csak azért nem reveláció, mert ő mindig az. Keira Knightley olyan ijesztően sovány, hogy szerintem nem kéne őt ennyiszer vetkőztetni, és olyan cuccokba bújtatni, melyek a laposságát még jobban kiemelik.

Összességében egy felfújt lufi a VÁGY ÉS VEZEKLÉS, ami sajnos már vetítés közben kidurran. Tetszetős külső, közhelyes belső. Oscar-díjakat már ezért is szoktak osztogatni, de az üdvösséghez ennyi szerintem nem elég.

2008-01-25 22:24:44 lip (2) #12

A nevét sem akarom leírni. Szóval, aki a legifjabb korú testvért játszotta.- bár a színészethez kötődő igéket ez esetben tévedés használni - helyrehozhatatlan károkat okozott a filmnek. Kár érte.
Azonkívül, komoly dramaturgiai problémák, enyhébb esetben, nagyvonalúságok vannak a filmben.
A fentiektől függetlenül is van valami idegesítő benne.

2008-01-25 09:16:43 Daemiaen (4) #11

Vágy és vezeklés (Atonement, 2007, forgalmazza: UIP)

Nehéz hova tenni Joe Wright regényadaptációját, mert a film szándékolt három részre osztása nem kis káoszt képes okozni a regényt nem ismerők körében. Mert van itt ez az első háromnegyed óra, ami egész egyszerűen szinte hitchcock-i feszültséggel elővezetett sorsfordító dráma igen erőteljes rendezéssel - mesteri munka. Viszont aztán van ez a közbülső war epic, amiben erőfitogtatás gyanánt vágatlan beach-party is van élő és kevésbé élő katonákkal, nyilvánvalóan aprólékos, ám igen metserkéltnek tűnő koreográfiával, mégis az egész átcsap egy teljesen másfajta műfajba, ez pedig a "kámbektumí". Joe Wrightban megmaradt Anthony Minghella általam igen nagyra tartott Hideghegyének leggiccsesebb mondata, osztja is vele az észt rendesen. Kámbektumí. Egy Hemingway-regény romantikája keveredik a Hideghegy amerikánus szentimentalizmusával, mikor pedig már Vanessa Redgrave mesél (teszem hozzá, kimagaslóan), csak akkor tudatosul a nézőben, hogy egy 13 évesen elkövetett hiba tette azzá Briony Tallist, hogy mintaszerű életet éljen. Kámbektumí. Emiatt nagy film a Vágy és vezeklés, kissé túlzó csapongása és sekélyes jellemábrázolása okán viszont egészen pici. Hemingwayt jobban szeretem.

2008-01-20 23:19:05 limupei (3) #10

Joe Wright azt nyilatkozta egyszer, hogy James Ivory munkássága lebeg a szeme előtt. Ez szép és dícséretes, de mi lenne, ha ki is nyitná a szemét, ugyanis az ő filmjeiből éppen az hiányzik, ami egy kosztümös angol drámának (nem csak Ivory-nál) fontos alapja lenne, az elegancia.
Miután önnön megalomániájával majdnem teljesen üres látványosságá degradálta a Büszkeség és balítéletet, most szinte ugyanezt megtette. A magyar címmel ellentétben, ennek a történetnek a vezeklésről kellene szólni, de ez szinte csak "derült égből" szinten jelenik meg Vanessa Redgrave jóvoltából, a többi pedig csak valami fura massza jobb-rosszabb részekkel.
A másik nagy hiba, hogy a filmnek három őszinte momentuma van: Saorsie Ronan, Vanessa Redgrave és a katona, akinek tele van a töke a bakancsával és a franciákkal. Minden más tök átlagos és el akar veszni a saját szépségében. Ezek után nem lennék meglepve egy szép kövér Oscaron, de ez már más tészta. A két színésznő és Redgrave utolsó mondata (ami a színtiszta vezeklés) miatt négyes alá, de igyekszem nem megnézni többet, mert csak felhergelném magam.

2008-01-20 12:01:23 Gasz András (4) #9

A kiszámithatóság Olórin igen fájó de hatásos volt az a jelenet is csak kár hogy kb. a vallomástételkor már tudni lehetett hogy itt valami 'bűzlik'.

2008-01-20 11:58:02 Gasz András (4) #8

Vágy és vezeklés:

Sokáig vágytam megnézni e filmet értékelése után lehet hogy sokak elött pedig vezekelnem kell majd. :)

Egy elég fura filmet láthattunk szó pozitiv értelmében most. Sokat játszottak a hangokkal zenével és képekkel néha vegyitve az összeset egy nagyon jó művészibb vonalt alkotva pl. a kattogó irógép hangja nagyon jó ötlet volt a történet allatt. A fényképezés is mesteri akár a lelkek akár a szereplők akár a természet az amit megmutat nekünk mennyeien. A szereplőknél és rendezésnél már nem ily szép a kép. Nálam Keira Knightley nem hozta azt amit egy Globetól elvártam volna sőt egyenesen a film egyik legroszabb alakitását Globehoz mérten legalábbis. (életében talán ez a legjobb alakitsa igaz tere alig van a filmben főszerepe ellenére igazából) Inkább már Mcavoy de méginkább Brianny TAllist alakitó 3 szinésznő az aki nagyot alakitott eleve a film számomra Brionnyról szól a legtöbb játékidő is talán nála van az ő vezekléséről belső szenvedéséről de hát mivel 3 különböző szinésznő alakította igy mindegyiknek kevés játékidő járt. A történet első 35-40 perce nagyon jó lett egyrészt vicces meglepő és üditően bájos és heves ( Könyvtár-könyvtár miket fel nem tár !! :D) Úgyanigy a film utolsó 20 perce is nagyon szép lett az ezek közötti rész az ami kellően túúl nyújtott és nem rendesen kidolgozott legalábbis filmre nem szerintem. (kivéve a kameraval való körbemutatása a partszakasznak a katonákkal az hatásos volt)

Ami még fájó hogy néha túl össze vissza vannak a vissza emlékezések de ilyen csak 1-2 szer volt ált. jókor adták be őket.

A zenéje a filmnek kellemes 10/7.5 öt mindenképp megér de sokszor magában nem jó hallgatni nincs átütő főtémája vagy kisebb nagyobb zenei csúcsai.

Lényegében egy kicsit csalódottan távoztam afilmről mert az eleje jól van felvezetve a vége szintén csodásan zárul (igaz hasonló storyk voltak már a filmtört.-ben)de a közte lévő űr hogy igy fogalmazzak nem éri úto la film elejét és végét. A szereplők közül is leginkább bryony alakitói akik kiemelkedtek és ez fájó volt Globe után. A film üde és édenkerti kezdeti hangulata nagyon űtütő volt a kastély és környékén Anglia igazi zöld paradicsomvilága és a csodás angol nyelv nem goin wanna cool old boy szlogenek nagyon jó érzést keltettek bennem.

De így is ez az év is jól kezdödött.

2008-01-19 23:32:19 Gasz András (4) #7

Hát érdekes egy film volt holnap majd irok róla kritikát reagálva a Globeokra is.

2008-01-19 20:14:37 Brumi (3) #6

Keira nekem sem a szívem csücske, de a Büszkeség és balítéletben "korrekt" alakítást nyújtott (nem irritált annyira, mint a többi filmjében). Én is nagyon kíváncsi vagyok a filmre, viszont én biztos vagyok benne, hogy a No Country for Old Men-től számtalan jobb alkotás készült tavaly. :)
A The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford, a There Will Be Blood (amik látatlanba is erősebbek), a Before the Devil Knows You're Dead (ami lazán zsebreteszi a 2007-es amerikai filmes mezőnyt) és hát ugye Ázsiában, valamint Európában is készült nem kevés alkotás. Meglátjuk.

előzmény: deviant (#4)

2008-01-19 18:41:49 Umberto (5) #5

Dehogynem készült! Pusmogják, hogy a Vérző olaj a tavalyi év legzseniálisabb filmje. Mindenesetre kíváncsi vagyok mindkettőre!

előzmény: deviant (#4)

2008-01-19 02:03:40 deviant (5) #4

knightley mindig is nagy antiszínész volt, ő még egy délutáni matinéban is rossz tud lenni... kb. annyira, hogy még orlando is jobb nála. és az már valami. viszint james mcavoy miatt már nagyon kíváncsi vagyok a filmre. és persze a regényt is elolvasnám. amúgy kötve hiszem, hogy a no countrynál készült tavaly különb film. :)

2008-01-19 01:37:28 Gerus (5) #3

Zseniális film! Megérdemelte a Golden Globe-ot! ;):)

2008-01-15 15:07:34 emőke (3) #2

Teljesen egyetértek Olórinnal, főleg ami az első fél órát illeti. Jobban is fonogathatták volna az szálakat, eleinte azt hittem, hogy tényleg valami nagyon jó és nagyon szép sikeredik a dologból (persze az IMDB-rating is befolyásolt, ilyenkor nehéz elsíklani egy 8.1 felett). A színészek is meglepően gyengén alakítottak, Knightley-tól azért többet vártam volna. A legjobban talán a fiatal Briony nyerte el a tetszésemet, benne volt az a kellő frisseség és tudatlanság. A film vége pedig... ki nem állhatom az ilyen végeket, olyan olcsó kis megoldásnak tűnt (mert az is).
A könyvtáras jelent miatt viszont megadom a 4-est. :D

2008-01-15 14:15:32 Olórin (3) #1

Kb az első fél órája és a vége kifejezetten jól sikerült, de a többi nekem teljesen átlagos volt. Felszínes karakterek, unalmas történet, közepes színészi alakítások, és teljes kiszámíthatóság (pl. fordulatként lebbenti le utólag a fátylat valamiről, ami pedig már megtörténte pillanatában nyilvánvaló). És ahhoz képest, hogy a filmnek a cím alapján miről kéne szólnia, kicsit kiábrándító, hogy a Briony lelkére nehezedő súlyt csak az utolsó negyed órában sikerül megfelelően érzékeltetni. Azért egyáltalán nem rossz (képileg és zeneileg azért tetszetős - bár a Büszkeség és balítélet mindkét szempontból jobb volt), sőt, nincs is messze a négyestől sem, de messze nem az igazi... és hogy ez meglépett a GG-vel a No Country for Old Men elől... pfff...