Seven Years in Tibet (1997) ☆ 👁

Hét év Tibetben

(Jean-Jacques Annaud)

amerikai-angol dráma, életrajzi film, kalandfilm

3,7

Miniszter: Ha a harchoz túl gyenge vagy, öleld át az ellenséged. Amíg két karja körülölel, nincs mivel fegyvert fognia Rád.

Dalai Láma, 14 éves korában: Nincs mindenre válaszod, Heinrich?

Kínai tábornok: A vallás méreg.

Dalai Láma, 14 éves korában:Mások szolgálata az ösvény a szabadsághoz.

Dalai Láma, 14 éves korában: Buddha szerint, a megváltás nem az ő látványából ered. Kemény erőfeszítést, és gyakorlatot kíván. Úgyhogy ki-ki keresse szorgalmasan a maga megváltását. (pillanatnyi szünet, ránéz Henrire) Nem vagyok a fiad. Nem gondoltam soha rád úgy, mint apámra. Ehhez túl közvetlen voltál velem. (elmosolyodik, majd ismét komoly lesz.) Gondolsz néha rá?
Heinrich Harrer: (sírva fakad... bólint)
Dalai Láma, 14 éves korában: És akkor mit gondolsz róla?
Heinrich Harrer: Ez nem igaz tudatos gondolat, Godó. De mindig ott van. Mikor átvágtam Tibeten ott volt velem. Mikor Lhászába érkeztem ott volt velem, mikor itt ülök melletted... itt van velem. Nem is tudom, hogy képzelhettem el a világot nélküle.

Dalai Láma, 14 éves korában: Minden utazó leljen boldogságra, bárhová menjen is. Érje el erőfeszítés nélkül, amit célul tűzött ki maga elé. És mikor biztonságban partot ér, örömmel egyesüljön a habjaiban.

Dalai Láma, 14 éves korában: Ha egy problémának van megoldása, akkor felesleges az aggódás.
Ha nem lehet megoldani, akkor az aggódás sem segít.

Pema: Hegyre sétálni a bolondok gyönyörűsége.