The Rules of Attraction (2002) ☆ 👁

A vonzás szabályai

(Roger Avary)

amerikai-német dráma, szerelmi történet, thriller, vígjáték

3,7

2014-01-14 00:01:49 gomez1000 (3) #14

Legszivesebben kettest adnék rá, de vannak érdekes jelenetek, ami miatt felfelé kerekítek. A történet csapnivaló, majdhogynem nincs is. Elég hanyag módon vannak egymásra dobálva a jelenetek, és ahogy Dió is írta, nincs íve a sztorinak. Nem nevezném haloványnak, de a jótól messze van. Meg ugye kérdezhetnénk, hogy mi ennek a lényege ? Mert ha csak a tini korszak szexuális, és drogos örömeinek a bemutatása, akkor lehetne akár dokumentumfilm is...
★★★

2013-12-02 00:33:32 matevictor (5) #13

Szerintem zseniális film és a műfajában veri a könyvet.

2013-01-09 02:22:06 kovilaci89 (4) #12

Legyen 10/8 ;) Az eleje, az érfelvágós jelenet, Victor utazása egészen kiváló.

2011-09-22 11:59:31 Dió (4) #11

Az ilyen filmek a bizonyítékai annak, hogy megéri magad kínozni a sok ifi-baromsággal (és nem az amerikai pitére gondolok, amit élből félretol az ember, hanem pl a She's out of my league féle, publikum által számomra túlértékelt dedós fércművekre), előbb-utóbb jön egy, ami kellő eleganciával és érettséggel képes elmesélni ugyanazt. Persze a Rules of attraction ennél valamivel több, hiszen itt a végre kidolgozott karaktereken és okos poénokon túl csipetnyi dráma (sőt, talán még thriller is) került a receptbe. Talán csak amiatt nem ötös, hogy néha nincs elég íve, olyan mintha nyomokban slendriánul dolgozták volna fel a könyvet, de emellett tényleg minőségi szórakozás, öröm nézni ezeket a karaktereket.

2011-06-13 19:33:36 erahurka (4) #10

Az Amerikai Psycho könyv változatában még találkoznak is, a Dorsiában (étterem).
A Vonzás Szabályai könyvben is találkoznak, ha jól emlékszem New Yorkban.
Meg ugye van az a telefonhívás, amikor senki sem szól a kagylóba, és Sean elkezdi a testvérét szólongatni, hogy ő-e az. Ez a filmben is benne van, de amúgy teljesen kihagyták szegény Patrick-et. Biztos nem ért rá forgatni, mert VHS-eket kellett visszavinnie:)

előzmény: allegra (#5)

2010-01-12 08:49:51 deathcode (5) #9

Ellisnek ez tetszik a legjobban. És én is vele vagyok, szerintem hozza a hangulatot. Minimum azt, amit én éreztem a könyv olvasása közben. (frankó Ellis-interjú a Filmvilágban)

Kár, hogy Avary a kaptárban van, a Holdpark dirigálását is neki adnám. Az meg a legnagyobb Ellis könyv szvsz.

előzmény: verdeleth (#8)

2010-01-12 02:40:58 verdeleth (4) #8

Egyébként nem tökéletes Ellis adaptáció, sok hibát lehetne felhozni, és tényleg jobb a könyv, de azért ez a film kategóriákkal veri a többi szánalmas adaptációt

2010-01-12 02:39:34 verdeleth (4) #7

Sean Bateman Pat Bateman rokona (a regényben) Ha jól emlékszem a regényben telefonálnak is egyet A filmben nem emlékszem hogy lett volna ilyen De egyébként sokban hasonlítanak

előzmény: Cornelius (#4)

2009-12-26 21:12:41 Sántha Orsolya (2) #6

A regény nagy kedvencem. A film messze nem ér fel hozzá.

2009-02-15 12:31:58 allegra (3) #5

Nem ugyanaz a személy, hanem a testvére, Seannak van egy Patrick nevű bátyja, aki a Wall Streeten dolgozik, "de nem úgy tűnik, mintha ez zavarná". Nem emlékszem 100%-osan, de mintha az Amerikai Psychoban is lenne utalás Seanra.

előzmény: Cornelius (#4)

2008-01-24 17:32:22 Cornelius (5) #4

Egyébként az sem véletlen, hogy a főszereplőt itt is batemannek hívják, mint az amerikai psychoban. Mert akár u.az a személy lehetne, csak más környezetben. Egyik kedvenc filmes szimbólumom mikoraz első hópehely leszállingózik az égből és bateman szeme mellé esik, elolvad és lecsorog az arcán mintha a könnye volna... .
Reálisbban mutatja be ezt az "embertípust", mint bármi amit láttam eddig, ezért sem tucat film. Az idősíkok megkavarása pedig szerintem közel sem cél nélküli.

2007-12-06 16:12:16 deviant (1) #3

avary jól összekuszálta az idősíkokat, oszt' annyi! tucat.

előzmény: Cornelius (#2)

2007-12-06 15:55:42 Cornelius (5) #2

Az egyetlen kivétel amit ismerek, mármint hogy jobb mint a könyv. Bár elöször a filmet láttam, de valahogy jobban adta a történet hangulatát, ami lenyügözött. A hangulata, nem a történet.

2007-11-17 12:54:03 Karaszu (4) #1

Nekem nagyon tetszett a film,már vagy két éve láttam,és csak egy két hete tudom,hogy könyvadaptáció.Pont akkor fejeztem be az Amerikai Psycho-t.Aztán megtaláltam a könyvet a könyvtárban,és kiderült,hogy ugyanaz az író.Kikölcsönöztem,és mindjárt végzek vele.Jobb mint a film?Lehet,hogy nem,a végén kiderül.