Confessions of a Dangerous Mind (2002) ☆ 👁

Egy veszedelmes elme vallomásai

(George Clooney)

amerikai-angol-német dráma, életrajzi film, krimi, thriller, vígjáték

3,5

2022-01-13 15:37:45 Bence01 (2) #18

Épp a film megtekintése napján olvastam egy interjút, amelyben Tarantino unalmasnak nevezte az életrajzi filmeket. Annyiban vitába szállnék, hogy igenis vannak jó és érdekes életrajzi filmek. Mondjuk ez pont nem az. Borzasztóan vontatott, tele unalmasabbnál unalmasabb jelenetekkel, izgalmat egy pillanatig nem érez az ember, krimiként pedig egyszerűen nem definiálható. Drámának túl lapos és érdektelen, vígjátéknak viszont egynek elment, voltak benne jó poénok. Rockwell és a humor miatt kettes.

2020-10-07 13:29:16 Norbert Simon (2) #17

Hát valahogy nem tudtam végig nézni. Pedig a Clooney végett érdekelt leginkább.

2015-11-28 19:50:41 Jereváni Rádió (1) #16

Kínszenvedés volt végignézni.

2014-11-30 19:51:06 ryood (1) #15

uhh..ez a legidegesítőbb film, amit az utóbbi időben láttam. minden elemében..

2014-06-16 17:52:32 lizardking (3) #14

Ennek a filmnek vagy sötétebbnek, vagy viccesebbnek - esetleg mindkettő - kellett volna lennie. Így csak harmadik nekifutásra nem aludtam el rajta. Pedig az alapsztori jó.

2012-04-30 23:12:18 nandras (4) #13

csak nekem tűnik úgy, hogy clooney, az általa megformált karakter paródiáját hozza?
és még valami feltűnt, bár ez már kissé ezoterikusnak hat....
a filmben többször is feltűnnek kecskék, clooney hangja, a hanghordozás, az egész hangképe feltűnően korrelál ahhoz a hanghoz, amellyel a "The Men Who Stare at Goats"- ban szólal meg.
tudom, hogy az a film éppen hét évvel később született, de nehéz nem észrevenni a közös vonásokat a két karakter között. vagy clooney a "kecskék"- ben visszanyúlt egy már eljátszott figurához..?

2012-02-13 08:58:44 gregibroki (3) #12

Én valahogy egyáltalán nem kaptam el a filmet. Néha kifejezetten vontatott volt és unalmas. Lehet, hogy a főszereplőnek köszönhetően, nem tudom.
Amúgy a kulcsszavas kereséssel találtam rá úgy, hogy 10-20 éves angol krimit akartam nézni. De ez minden volt csak krimi nem.
Azt viszont érdekes volt látni, hogy a jelenleg is futó műsorok már mikor mentek az USA-ban.

2012-02-09 21:11:53 Lil Martin (4) #11

tényleg dolgozott a CIA-nak, de csak besúgó szerepe volt, sosem vett részt semmilyen kiképzésen, embert meg végképp nem ölt.

2010-02-26 17:00:49 Olórin (4) #10

Limu "vesszőparipája":) az értékvesztés - na, ebben aztán van bőven, az egész film akörül forog, elég megnézni pl. a zárójelenetet. Szóval egyértelműen dráma. A vígjátékot már nem nagyon merném ráhúzni, attól, hogy van benne humor, még nem komédia, és főleg, nem ez a lényege. Aztán thrillerből se sok van benne, krimiből semmi, de még az életrajzi film is sántít picit, hiszen nem tudni, hogy Barris csak hantázta a CIA-s melót, vagy tényleg dolgozott nekik.

2010-02-26 16:32:20 limupei (?) #9

Úgy látszik most már én maradok a vígjáték/dráma mumus:)
Amúgy milyen az értékrendje? Inkább drámai vagy inkább komikus?

előzmény: cucu (#8)

2010-02-26 15:49:10 cucu (4) #8

Szerintem semennyire nem krimi, és nem is thriller. Dráma/vígjáték kérdésben nem mernék állást foglalni (humor van benne, elgondolkodtató is, limunak valszeg egyik sem elég egyik minősítéshez sem). Életrajzi film, ez meg definíció szerint. Túlzottan nem mondanám Kaufmanosnak, gondolom amiatt, mert itt egy (nem saját) könyvet kellett adaptálnia.

előzmény: -senki- (#7)

2010-02-26 13:44:38 -senki- (?) #7

Hú ez most mennyire krimi (mert azokért nem vagyok oda), hasonlít Kaufman más filmjeihez?

2008-04-11 01:36:49 Dió (4) #6

OK, mivel már bevallottam, h én nem voltam elég figyelmes, ezúttal megspórolhattad volna a szokásos kiosztást :)

2008-04-11 01:35:27 Olórin (4) #5

én megtanultam írni, te tanulj meg...:)
"a remek kezdés után félúton leül kissé" +ajánlanám figyelmedbe az utánajövő zárójeles részt "Ellentétben a könyvvel, mely a végére fullad ki kissé, ahol a film újra erőre kap"

2008-04-11 01:15:32 Dió (4) #4

Akkor sztornó, ha nem olvastam elég figyelmesen, én vmi olyat vettem le belőle, h a közepéTŐL ül le:)

2008-04-09 20:38:56 Olórin (4) #3

csendben megjegyezném, hogy én egyetlen rossz szót nem írtam a végéről:) (a közepe táján ült le)

2008-04-09 19:52:27 [: Azuroo andrew :] (3) #2

szerintem is a film vége az erős

2008-04-09 18:57:20 Dió (4) #1

Sokmindennel egyetértek a kritikában (pl. Clooney rendezői tehetségében - két filmre elegendő ötlet van benne!!), ellenben sztem pont a vége felé erősödik fel a film. Ebben annak is szerepe van, h az első húsz perces bevezető egyrészt nem egy helyen pocsék és amatőr, másrészt nagyon durván nem illik a film többi, komolyabb részéhez, és számomra baromira lehúzza a film egészét (pedig nagyon rátenyerelnék arra az ötösre). Mindenesetre ettől eltekintve annyira tetszett, h még egy újranézést is tervezek.