Prête-moi ta main (2006) ☆ 👁

(Eric Lartigau)

francia vígjáték

3,4

2014-07-04 23:19:32 angel (5) #4

A maga nemében - francia vígjáték - szerintem 5ös! Miért ne lenne?! Hiszen sokat lehet rajta nevetni és Charlotte nagyon jó benne!

2007-09-03 09:58:15 Daemiaen (3) #3

Igen, akarom? (Prête-Moi Ta Main, 2006, forgalmazza: Best Hollywood)

A Topmodell a barátnőm után egy újabb viszonylag érdekes francia vígjáték, amelyben Az álom tudományát követően ismét együtt láthatjuk Charlotte Gainsboug és Alain Chabat párosát, ám ezúttal Chabat - szerencsére - főszerepet alakít. A párkeresős komédiák sorába illeszkedő alkotás pont annyi eredetiséget tartalmaz, amennyi éppen elég ahhoz, hogy a teljes játékidő kellemesen teljen, ám a vége pont annyira szirupos, hogy ne úgy álljunk fel a székből, hogy teljesen elégedettek vagyunk. Chabat természetesen sziporkázik az örök agglegény szerepében, Gainsbourgről sokat nem mondanék, igencsak utálom minden megmozdulását. Eric Lartigau korrekten tartja a gyeplőt a kézben, a fordulatok - noha máshonnan ismerősnek tűnhetnek - ülnek, csak a végét lehetne feledni.

2007-09-01 09:11:15 zéel (4) #2

Nem egy kihagyhatatlan remekmű, de jó "kiegészítő" film (ha pl. a moziünnepen több filmet is megnézel).
Kár, hogy a vígjátékot erőlteti a film (nem dőlt a mozi a kacagástól!), mert különben egészen jó kis film lehetne!
Nálam az OK/elmegy és a jó film közt van. (Moziünnep van és a franciákat is szeretem: legyen jó!)

2007-08-30 22:15:37 magnoka (4) #1

Első nézésre, egész jó. Nem vártam tőle többet, mint egy átlagos szerelmi vígjátéktól. És ezt hozta is. Jót derültem rajta, habár a sztori sablanos, és kissé elcsépelt, de a színészek sokat dobnak rajta. Nekem tetszett.