Friday the 13th Part 2 (1981) ☆ 👁

(Steve Miner)

amerikai horror, thriller

3,1

2021-04-22 14:33:43 jackbau33 (3) #11

Az ágyban szexelő pár lándzsával átszúrós jelenetét ,illetve a machete arcba vágását egy az egyben Mario Bava Bay Of Blood c. filmjéből nyúlták.

2019-08-21 01:01:40 ryood (2) #10

nagyon jellegtelen ez a Jason hokimaszk nélkül, ku-klukx-klán gyilkosként.
persze később se lett jobb film ebből...:)

2017-06-19 07:47:02 Locke(d) (4) #9

Nem lehet, hogy a vörös kölök legirritálóbbá varázslása, majd életben hagyása egy nagy fityisz (fordulat?) a hozzád, és hozzám hasonlóan gondolkodó nézőknek? ;)

2017-05-12 10:07:35 tomside (2) #8

Amikor először látod a vörös, gizda kölyköt, utána az egész filmnek az ad értelmet, hogy várod, minél brutálisabban haljon meg a nyomija.
Erre fel úgy éli túl, hogy ott sincs, igazából felépítettek egy karaktert, aki egyszerűen nem szereplője a filmnek az utolsó harmadban.

Az egy még hagyján, de ez határozott leszállóág, a többit majd megnézem 70 évesen.

2017-01-16 13:06:55 GothMan (4) #7

Persze, manapság a slashereknek már nincs súlyuk, amikor premier plánban beleznek, vagy rémisztenek halálra démoni lények a vásznon. Nekem egyébként jelen filmünk az első horror filmek között volt, amit gyerekként láttam még a 80-as évek közepén, és bele is égett a retinámba minden egyes képkockája. Valószínű ő szerettette meg velem a slasher műfajt, ezért nem is tudok nem elfogult lenni vele. :)

előzmény: Csende Kristóf (#6)

2017-01-15 20:12:35 Csende Kristóf (3) #6

A péntek 13 filmek - meg úgy alapvetően a slasherek is - mára már egyáltalán nem jelentenek borzongást vagy feszültséget a nézők számára. Sokkal inkább bűnös élvezetek, és kuriózumok: a gyilkosságok kreatív kivitelezése és sokszínűsége az amiért ma esetleg megnézzük ezeket a filmeket. A zene klasszikus, de az igazi félelmetes hangulatot és a rettegést lefolytja éppen klasszikus jelegéből adódóan (A kör című film minimalista zongora témája talán nem olyan maradandó mint a jellegzetes péntek tizenharmadikai susogás, ám annál inkább hozzájárul hogy a hátamon felálljon a szőr), és hozzájárul hogy egy korszakos mérföldkő maradjon (egy igen megkopott és inkább jelzésértékű mérföldkő), amely a korszakán kívül eredetileg eltervezett formájában nem nevezhető hatásosnak: nem csinálja össze magát a mélyen tisztelt többé már Jason alakján és ténykedésén, a paranormális és a kézi kamerás horrorok világában nehéz e világi rémekkel hatásosan operálni.
Tényleg kíváncsi vagyok, hogy van e aki parázott e ezeken a filmeken manapság? Persze gyerekkorában az ember hajlamos mindenen parázni, de azért szerintem mára már megkopott a félelemfaktora a slasher műfajnak. A Sikoly is éppen ezért igyekezett ironikusabb, szatirikusabb hangvételben revizionálni.

2016-11-16 10:40:44 Dezsmant (4) #5

Szeretem a Péntek 13 részeket, kedvenc horrorfilmjeim egyike, jobb mint az első része Jason keményebben tolja a dolgokat.

2014-11-09 21:02:34 Leo_Stotch (3) #4

Melyik sorozat, franchise mondhatja még el magáról, hogy
az első és a második részében(!!!!!) nem tűnik fel az ikonikus főhőse, jelen esetben hokimaszkkal, machete-vel , ami alapján a mostani közönség az egész sorozatot beazonosítja.

De mindent összefetve hangulatos, izgalmas és tényleg, igazi "klasszik" horror, jelentsen ez bármit is. :)

2014-07-13 20:07:38 Csende Kristóf (3) #3

A befejezés elég suta, a film hemzseg az apróbb hibáktól, viszont a gyilkosságok viszonylag ötletesek és jól néznek ki (már ha mondhatunk ilyet). Azt viszont nem értem h a hülye gyerek, aki a kocsmában maradt, hogy nem hal meg? Tipikusan olyan karakter, akinek a slasher-szabályok szerint meg kellett volna halnia. Fura volt. Összességében nem egy nagy eresztés, de nézhető. (A maszkok kurva jók!)

2013-01-27 23:13:14 Xuja (3) #2

Szerintem pörgősebb és feszültebb is, mint az első. Mondjuk az is igaz, hogy szinte lemásolja azt, sok újdonság nincs benne, dehát az ritkán sajátja a horror sequeleknek.

2008-12-07 19:46:15 slipknot (4) #1

pont olyan kiváló film mint az elődje! +itt már Jason van porondon és ez mégjobban hozzájárul ahhoz hogy egyik kedvenc filmem legyen ez az alkotás!