Hostel: Part II (2007) ☆ 👁

2,6

2019-02-08 09:24:23 Locke(d) (3) #18

előzmény: iiglo (#16)

2019-02-07 17:26:25 kilépett felhasználó (?) #17

2_3v4-es osztályzattól? Csak tudjam, ilyen ember vagyok-e...

előzmény: iiglo (#16)

2019-02-07 16:45:17 iiglo (?) #16

Beteg, ostoba, igénytelen, mint a célközönsége.

2016-11-18 12:56:43 Dezsmant (4) #15

Jó a folytatás kapcsolódik az egyhez is és brutál, és a vége is meglepően jó.

2015-11-10 17:51:56 Charlie O'Brian (2) #14

Ja, akkor "értem".

2015-11-10 16:16:40 BonnyJohnny (2) #13

Tekintetbe véve, hogy egy szűz lány vére kellett... nem volt sok választás, hogy ki járjon úgy a csapatból. :P

előzmény: Charlie O'Brian (#12)

2015-11-10 15:03:11 Charlie O'Brian (2) #12

Rendesen alpári slasher film.
Nem értem, miért pont a szelídebb, legártatlanabb szerencsétlennek kell legrosszabbul járnia, még horror logikával sem. Valahol sajnáltam azt a szerencsétlen, naiv (ez jó szó rá) lányt. Meg miért pont a kevésbé szimpatikusak járnak kevésbé rosszul...

2015-05-03 09:18:58 Nordbright (4) #11

Módosítottam rajta...Ha az első rész 3, akkor inkább ez a jobb, még ha jórészt ugyanarra a sémára is épül és ugyanott játszódik. (De ez miért baj, majdnem minden folytatás az előzőből építkezik nem?Miért kellett volna mindenképpen egy teljesen új story?)
És az a baj, hogy hosszú a felvezetés? Én nem éreztem.
Mit kellett volna csinálniuk, a 10. perctől vérfürdőt rendezni még 80 percen át, ettől lenne jó a film? Csak az volt benne, hogy hogyan cserkészik be az áldozatokat, meg pár információ a háttérben zajló dolgokról. Itt megemlíthető, hogy mindenképp egy jó ötlet volt, hogy kitérnek legalább néhány rossz figura motivációjára (történetére), így megmutatkozik, hogy milyen torzult vagy kettős személyiség áll mögöttük. Az ehhez kapcsolódó fordulat is kellemes. Végig úgy építi fel, hogy a szelídebb emberke lehet aki segíti a szökést, aztán mégis a csendes gyilkos kibújik a bőréből. A nagyszájú meg nyüszítve szalad el a vér látványától.
Ami teljesen felesleges volt, az az első részre visszanyúló túlélő lefejezéses mellékszál. Na az totál kihagyható lenne.
A végén a túlélő csaj fordulatot többféleképpen is lehet értelmezni. Vagy úgy, ahogy egyesek írják, hogy megőrül és Robin Hoodot játszik az erdőben, vagy csak szimplán egy leszámoló akcióra szövetkezik a kis purdékkal és kész. Mondjuk a lefejezés helyett találhattak volna ki valami eredetibbet.
A fentieket nézve, mi volt az első részben? Ettől jóval kevesebb...

2013-02-13 23:23:33 Xuja (3) #10

Gyakorlatilag lemásolja az előző részt, tehát néhány megoldás már meglehetősen unalmas volt, néhány viszont tetszett, például az utolső 10 perc fekete humora nagyon betalál.

2011-11-25 22:50:01 dézi (5) #9

az első részre már nem nagyon emlékszem, de lehet, hogy ezek után újra kéne néznem. :D :D

2009-06-15 01:39:40 terika (1) #8

Azért, mert valami undorító nem biztos, hogy horrorisztikus. Mostanában el van intézve ezzel egy-egy "horror"-film: vér, punci, cici, pénisz, mégtöbb vér, sikoltozás, némi muff, elmebetegség és még vér... Nem ez a lényeg. És nem az a a lényeg, hogy valami még undorítóbb legyen és még bélforgatóbb.
Vannak sokkoló tények, de ezt már az első részben ellőtték. A vége esetlegesen kárpótol, de ez az utolsó 10 perc, ami azért véletlenül sem az egész film.
Egyébként ez a film nem félelemkeltő, nem félelmetes. Egyszerűen borzalmas és aberrált. Félre értés elkerülése végett: szeretem a horrort, de ebben semmi olyan nincs, amire azt mondtam volna, hogy tetszik. Sokkolni akar erőteljesen és bevallom nő létemreamikor levágta a férfi farkát odakaptam a nemlétezőhöz és félrehúztam a számat, de ne csak a kínzás domináljon. Vannak elejtett félmondatok, amik valami érdemlegeset sejtetnek, de nem érzem kiforrottnak a filmet. És a vége enyhén szólva abszurd: ha már volt ennyire vagány a csaj, akkor mi a francért kellett neki megőrülni? Nem az lett volna a lényeg, hogy visszamegy az életébe és éli tovább a mindennapjait? Ez lett volna sokkoló, nem az, hogy becsavarodik.
Nah mindegy. Egyszer nézhető, ahogyan az elődje is.

2009-05-27 15:40:53 David Lombardo (3) #7

Nem lenne különösebb gond ezzel (legalábbis gore-szempotok alapján :) ), ha a felvezető ne lenne olyan unalmas és fárasztó.

2008-02-23 10:16:20 Belga (3) #6

Szerintem maga az ötlte nem rossz, egész jól meg lehetett volna oldani.
A legnagyobb baj ugyanaz volt, mint az elsőnél: az eleje hosszú unalmas bulizós rész, a vége meg valami horrorszerűség. Baromi rosszak az arányok.
Egyébiránt nekem ez a második (leszámítva az első fél órát) viszonylag tetszett.
Jó volt, hogy a történéseket a másik fél szempontjából is megfigyelhetjük kicsit, sőt a végén történik az a kis csavar, ami kifejezetten megdöbbentett. Baromira életszerűnek tűnt.
Amit viszont nagyon elcsesztek (az unalmas utazósdin, bulizósdin kívül): mi a francnak rakták bele Prestont, ha aztán nem kezdtek a szituációval valamit? Felesleg volt.
Azzal azért egyetértek, hogy Tarantinotól az ember ettől azért jobbat vár.

2007-12-01 20:15:53 spectator (2) #5

Mindketto gyenge, de ez aztan foleg.. nezem, nezem es semmi sem fog meg benne. Ugyanaz a forgatokonyv, ugyanugy megmenekul valaki a vegen - biztositvan, hogy legyen folytatas.
Tenyleg ki kene talalni mar valami kulon stilust ezeknek a filmeknek, mert nem horror, az biztos.
"Tarantino Presents" - nem hiszem el, hogy a nevet adta hozza es foleg azt nem, hogy nem latta, hogy mennyira gyenge a film.

2007-12-01 13:01:07 Mikkey (3) #4

klasszisokkal gyengébb mint az 1

2007-11-20 09:13:06 emőke (3) #3

Ahhoz képest, hogy mennyire utálom az "ilyen" filmeket, egész nézhető volt. És annak ellenére, hogy ez is elég gyenge, mégis jobbnak tartom, mint az első részt. Pl. ott a portás karaktere, aki egyszerűen zseniális. Az első részben, amikor mondja, hogy "chillout man, you're on vacation", azon szétröhögtem magam. Most meg Richard Burgi alakítására voltam kíváncsi (emlékeztek régebb a Waikiki páros c. sorozatára?)

Ha nem muszáj, ne nézze meg senki, van azért jócskán 90 perces filmecske, amire érdemesebb időt szánni. Sőt...

Ja, és sose értettem, hogy képes valaki egy ilyen filmtől FÉLNI. Az első rész valószínűleg ijesztgetős szándékkal készült, de ez mostmár teljesen paródia. Nem tudom mitől lehet megijedni.. :/

2007-06-27 22:39:05 gyilkosvirus (?) #2

gondolom mert a haverja ;)
vö.: Grindhouse-os Thanksgiving trailer Eli Roth-tól.

2007-06-27 19:37:50 gaillard (1) #1

Hostel remake lányokkal, csak a befejezés változott. Meg az alkotói igényszint.
Miért keveredsz ilyen népekkel, Quentin?