The Odd Couple (1968) ☆ 👁

Furcsa pár

(Gene Saks)

amerikai dráma, szerelmi történet, vígjáték

4,3

2022-11-18 12:13:36 Xuja (4) #13

Kétségkívül bájos, szórakoztató kis agymenés, ami nagyon szépen viszi végig a maga kis egyszerű koncepcióját, de azért kicsit többet vártam. A poénok egy jó része erőltetett, a mellékkarakterek unalmasak, a négyes a két kiváló komikus miatt jár: Lemmon zseniálisan hozza a különc, depis mániákust, Matthau meg szintén remekel a laza, nagydumás agglegény szerepében. Formailag, rendezésileg snncs benne bármi említésre méltó, a scope képarány is felesleges formátum egy ilyen vígjátéknak.

2014-05-16 13:10:14 JohnnyJohnny (4) #12

Egészen jól szórakoztam rajta, a szolid egysorosok szépen dübörögtek egészen a film végéig. Zenthe Ferenc szinkronját nehezen tudtam megszokni, mindenesetre ehhez a Jack Lemmon által alakított rendmániás, szerencsétlen karakterhez nagyon illett.

2012-05-11 20:32:51 zéel (5) #11

Egy "normális" kapcsolatban (férfi+nő) is nagyjából így mennek a dolgok.
Óriási film, színészóriásokkal!

Hogy miért nem csinálnak mostanában ilyen igényes vígjátékokat? Talán, mert a közönség nem ezt igényli. (Lehet tiltakozni, hogy ÉN nem igénylem. De, hát a többség biztosan az igénytelent igényli, mert akkor nem gyártanák a gagyikat sorozatban.)

2011-09-25 00:50:00 slawter (4) #10

Nem bántam meg, hogy ma este időt szántam rá. Erős négyes.

2010-04-29 15:04:22 BonnyJohnny (5) #9

Most belekattintgattam egy kicsit a filmbe, hogy írjak pár idézetet. De nem lehet. Ennek a filmnek majdnem minden mondata zseniális.
Ennek a filmek a legnagyobb ereje a forgatókönyve!
Na persze Jack Lemmon és Walter Matthau páratlan párosa adja meg ennek a filmek a zsenialitását. Amit a régi (világelső) magyar szinkron sem csorbít, sőt... Zenthe Ferenc és Szilágyi Tibor szinte lubickolnak a mikrofonok mögött.

2010-04-29 14:26:57 tamas.1 (5) #8

Én is sajnálom, hogy manapság a Bazi nagy film és Amerikai pite féle vackokat tartják vígjátéknak.

Az egyik kedvencem a komikus párostól, 9/10.

előzmény: Leslie (#2)

előzmény: acidphase (#5)

2010-02-26 17:26:42 acidphase (5) #5

beteeeeg:D

2009-09-29 20:03:37 Leslie (5) #4

Ilyet nem, ami ennyire jól meg van írva. Nemhiába Neil Simon írta, és színdarab volt eredetileg. Annyira a helyükön vannak a poénok, és Lemmon meg Matthau is nagyon érezték azokat.

2009-09-29 19:26:57 Hannibal Lecter (5) #3

Mindjárt le leszel hurrogva, hogy "dehogynem csinálnak". :D Pedig nem. :)

2009-09-29 19:11:57 Leslie (5) #2

Nem értem, hogy ez hogyan maradhatott ki nekem eddig. Rögtön katapultálta is magát a kedvenc vígjátékaim közé.
Kevés helyszín, kevés szereplő, mégis - vagy éppen ezért - fantasztikusan működik, minden dialógus a helyén. Szinte az egész film szövegét be lehetne írni az idézetek közé, de csak a legjobbakat válogattam be. Nagyon meg van írva ez a forgatókönyv (Oscar-jelölés), és a két lehető legjobb színészre bízták.
A szokásos kérdés: manapság miért nem csinálnak ilyen vígjátékot?

2008-05-11 09:50:31 Gasz András (5) #1

Furcsa pár:

Jack Lemmon és Walter Mathau felejthetetlen párosa, játéka elevenedik meg e a régi 68as klasszikusban. Szégyen, hogy én még nem láttam csak a 2. részt annó. A zenéje is ismerős lehet mindenhonnan, hisz annyiszor hallhatuk már tv-ben, rádióban is, nagyon hangulatos. A veszekedések zördülések e furcsa párnál is megmosolyogtatóak. Aki derülni akar ezt is ajánlom.