Blues Brothers 2000 (1998) ☆ 👁

(John Landis)

amerikai akciófilm, musical, vígjáték

2,7

2020-04-13 18:28:26 B-side (3) #5

A negatív kritikák miatt több mint 20 évig vártam a megtekintéssel, pedig az elsőt nagyon szeretem. Mostanában viszont viszonylag sok blues zenét hallgatok, úgyhogy gondoltam megpróbálkozom vele. A kritikák részben jogosak voltak: a történet ötlettelen a poénok pedig erőltetettek. A zenék viszont nagyon jók és körülbelül a film felét kiteszik, úgyhogy kicsit bánom, hogy nem néztem meg előbb.

2010-11-27 14:24:31 Korben (?) #4

Véleményem szerint gyenge utánzata az elsőnek.John Belushi pótolhatatlan.zenék gyengébbek.hangulat lagymatag.John Landis ide vagy oda 1980-ban még tudott rendezni,itt már nem.
Felejthető film.Csakis az első!

2009-08-23 19:54:11 Dovi (4) #3

Ez egyén függő, csak többször hallgatom ennek a filmzene albumát mind az elsőét. De Belushi nagyon hiányzik belőle és az első rész a best.

előzmény: Semprini (#2)

2009-08-20 23:46:46 Semprini (3) #2

"...a zenék sokkal jobbak mint az elsőnél."

Hát ezzel nagyon de nagyon nem értek egyet. A folytatás zenéi nem rosszak ugyan önmagukban, ám meg se közelíti a kultikussá vált eredetit,

2009-08-20 23:38:07 Dovi (4) #1

Ugyan olyan mint az elődje. Van benn pár jó poén, de ez is inkább a blues zenéről szól. A történet nulla. A szereplők aranyosak. Véleményem szerint a zenék sokkal jobbak mint az elsőnél.
Megőrülök a John the revelator c. számért, itt hallottam a legjobb feldolgozását. Goodman jól helyettesít, nem hittem volna hogy van hangja. A végén BB King fantasztikus hangulatot adott. Azért szeretem mert mintha egész film egy nagy blues koncert lenne, nem lehet ülve végignézni :)