The Blues Brothers (1980) ☆ 👁

Blues Brothers

(John Landis)

amerikai akciófilm, vígjáték, zenés film

3,9

2012-09-21 20:04:18 Horváth Szabolcs (5) #10

Azt elhiszem, hogy nagyon jó lehetett:)

2012-09-21 15:43:52 zéel (4) #9

Kösz a kiegészítést.
Ha már a gospel is szóba került, hadd mondjam el, hogy életem egyik legnagyobb élménye a gospelhez kötődik. Élőben volt szerencsém hallgatni néhány éve, Harlemben (NYC).

előzmény: Horváth Szabolcs (#8)

2012-09-21 13:22:02 Horváth Szabolcs (5) #8

Azért ne felejtsd el, hogy a a soul, a gospel zene is mind azonos gyökerű műfaj, kialakulásuk és stílusjegyeik leginkább a földrajzi távolságok, és társadalmi eltérések miatt különbözőek, de mivel ez a film a zene ezen ágának teljes spektruma előtt tiszteleg, szerintem teljesen rendben van a névválasztás, főleg, hogy ezen stílusok előzménye maga a blues, a 19. századi amerikai néger ritmikus elbeszélő stílusú zene.

2012-09-21 09:14:34 zéel (4) #7

Bizony! Nem helyes összekeverni a bluest és a soult. (Bár, mindkettő nagyon jó!)

előzmény: jesi (#6)

2012-09-21 08:15:04 jesi (3) #6

Sokszor nem blues hanem soul
Hibák ellenére nézhető és a régi soul-blues zenészek (Aretha Franklin, Ray Charles, James Brown, John Lee Hooker) nagyot "alakítanak.

2010-11-27 14:20:30 Korben (5) #5

Én egyáltalán nem voltam oda soha a blues zenéért.Aztán láttam végre a filmet, és elkezdtem rajongani érte (mármint a filmért).A benne lévő blues dalok nagyon jók.Szerintem ezek inkább ismertebb blues dalok.Meg nagyon dallamosak,ezért is jöttek be nagyon nekem.A film előtt még a 'blues' szótól is kirázott a hideg.Azonkívül a színészek nagyon jók.John Belushi egyenesen zseniális!!Csak az ő alakításáért érdemes többször megnézni a filmet.Tény, a sztori nem nagy.De nem is vártam tőle sokat.Viszont a rendezés nagyon jó: lendületes,ütős, a film hangulata tökéletesen eltalált (John Landis nélkül szerintem csak gyengébb lett volna a film).Ja és a poénok szerintem nagyon ütősek.És a kevés akciójelenet is nagyon jól kidolgozott.Arról nem beszélve h szerintem a Blues testvérek (Jake és Elwood) a filmtörténet legcoolabb karakterei,egyszerűen imádom őket! Mindent összesítve kijelenthető: A film kultfilm a javából!
Tehát akinek a blues zene nem jön be,nem ok arra h ne nézze meg a filmet.

2009-12-14 19:07:39 Geree (4) #4

Itt a zenék alkotják a film hangulatát.
Ezt a filmet tényleg csak az ilyesfajta zenéhez értők tudják értékelni.:)
A sztori csak plusz poén, itt nem ez a lényeg.
A zene hangulata, története,háttere adja a filmet magát a többi csak mellékes, kiegészítés.

2009-08-20 23:30:16 Dovi (5) #3

Valójában a bluesról szól. Aki nem szereti ezt a műfajt ne nézze meg. A zenék és szereplők zseniálisak. Nem lehet megunni :)
Come on, let me see you shake your tail feather

2009-03-10 02:08:31 Kalozbeni (5) #2

Az igaz, hogy semmirol sem szol, de folyamatosan humoros es a hangulatom is otos lett tole!

2008-07-20 14:38:37 Paul Ricard (3) #1

Igazi hangulatfilm, ilyen tekintetben rokonítható a Félelem és reszketés Las Vegasban című alkotással. Nem igazán szól semmiról és számomra csak elvétve volt érdekes (és humoros), de a zenék jók benne.