Grumpier Old Men (1995) ☆ 👁

Még zöldebb a szomszéd nője

(Howard Deutch)

amerikai szerelmi történet, vígjáték

3,8

Maria Ragetti: Tudja Max... már nagyon régóta nem voltam férfival.
Max Goldman: Én sem.

John Gustafson (fennhangon felordítva, egy heves vitát lezárva): Elég legyen már végre! Nem kefélt itt senki senkivel!
Gustafson nagyapa (Kilencvenévesen, kicsoszogva a mosdóból, miközben mindneki bámulja): Csak a magad nevében beszélj fiam!

Max Goldman [John-nak]: Ha a kutyám olyan ronda volna mint te, leborotválnám a seggét és megtanítanám hátrafele járni!

Max Goldman: Úgy éljek, hogy ennek se csípi vörösre az ész a szemét...

Max Goldman: Véletlenül kihallgattam ahogy a virágokkal beszélsz.
Ariel Gustafson: Ó, hát persze, mivel a növények is élőlények, így érzékenyek a fényre és a hangra.
Max Goldman: Van nekem is egy kaktuszom a klotyóban, de nincs túl sok közös témánk.

(a tévében) Következő témánk a leszbikus bűnözők.
Max Goldman: Meleg nők? Hmm, fincsi.

Max Goldman: Az nem is nő, hanem egy prémes emlős. Olyan ronda, hogy vallatni lehetne vele.

Gustafson nagyapa: Az én nevem Gustavson.
Ragetti Mama: Il mio nome Frecesca Ragetti
Gustafson nagyapa: Hohó, olasz a kicsike. Nincs kedve felugrania a kéglimbe? Isteni a töltött Camelloni-m!!!

Melanie Gustafson: Kicsikém, hova lett a negyeddolláros? Ugye nem nyelted le azt a pénzt? Máris hívom az orvost.
Gustafson nagyapa: Nyugi, a kölykök folyton ezt nyelik le.
Melanie Gustafson: Komolyan?
Gustafson nagyapa: Majd akkor cirkuszoljatok, ha két tizes jön ki belőle meg egy ötcentes.

Ragetti Mama Minden pénzünket ebbe az étterembe tettük. Pedig lehetnénk akár Hawaii-on is.
Gustafson nagyapa Én már voltam Hawai-on.
Ragetti Mama Melyik szigeten?
Gustafson nagyapa A szop-a-maca-kur-a-papi szigeten.
Ragetti Mama Úgy találom maga undorító.
Gustafson nagyapa Csak várjon, amíg egyszer úgy talál.

Max Goldman: Mi van?
John Gustafson: Kidobott a házból.
Max Goldman: Na neeem.
John Gustafson: Engedj be csak ma éjszakára. Észre sem fogod venni, hogy itt vagyok.
Max Goldman: Mert itt sem leszel.
John Gustafson: Fázom.
Max Goldman: Nesze, itt van gyufa, gyújtsd fel magad.

Max Goldman: Írtam neki egy versikét.
John Gustafson: Hadd halljam.
Max Goldman: "Maria! Sok hal úszik a vízben kukacra vadászva. De az én kukacomat nem kaphatja be más, csakis a maga halacskája. Érzékelted benne a finom szexuális utalást?"
John Gustafson: Halványan.

--- később ---

Max Goldman: Maria!
Maria Ragetti: Igen?
Max Goldman: Csak azt szeretném mondani, hogy... szóval... "Sok vadász úszik a kukacosban halakra vizelve, de nekem csakis a fontos... nekem csakis az a fontos, hogy maga kapja be az enyémet."

Gustafson nagyapa: Nem akar felugrani a kérómba? Adok magának nyeles tojást. Hmm? Nem jó? Esetleg répát szopogatna? Esetleg bekapna egy bőrös virslit? De bepuszilhatja a svédkiflimet is. Mert nálam minden van.

Max Goldman [Látja a tévéjében hogy Ariel szobrot készít Johnról]: Mekkora egy Balfasz!

Gustafson nagyapa: Fiam! Én minden reggel elszívok egy cigit. Utána bepusszantok öt szép szál szalonnát. Ebédre is befalok egy szalonnás szendvicset. Vacsorára pedig eszem...
John Gustafson: Szalonnát?!
Gustafson nagyapa: Igen. Egy egész tállal. És persze pia is van.

[Gustafson papa 95 évesen élt így.] :)

John Gustafson: Apu, az orvos csak filteres cigarettát enged szívni.
Gustafson nagyapa: 95 éves vagyok, nekem már úgy is mindegy.

John Gustafson: Fázom!
Max Goldman: Nesze itt van gyufa, gyújts fel magad.

Ariel Gustafson: És ha mégis baleset érte?
Max Goldman: Akkor fogja baleset érni, amikor én jól kupánvágom!

Max Goldman: Akkor most mit csináljunk?
John Gustafson: Berúgjunk?
Max Goldman: Be!

Max Goldman: Csak az idejét pocsékolja Miss Ragetti, kár a gőzért. Nem fog idejönni senki. Kinek kell egy ilyen digó, amikor van hazai flamó.
Maria Ragetti: Nézze, én nem ismerem azt a bizonyos Mister Flamót, de ez itt egy romantikus tóparti ristorante lesz. Finom és elegáns hely. Olyan, ahová a magafajta sose jár!

-Engedd szabadon a vadat!

Gustafson nagyapa: Mi a büdös franc ez? Diétás sör? Alig vagyok ötven kiló és te ezzel a löttyel kábítasz? Mondok én neked valamit kisfiam. Én ugyebár múlt csütörtökön voltam 95 éves. Életemben még egy fekvőtámaszt sem csináltam. Na már most ami a sok lapos hasú Delta Matyit illeti, nekem már fel kellet volna dobnom a pacskert 30 éve! De az idő csak megy, én viszont maradok. A Delta Matyik meg hullanak mint a legyek.

Ragetti mama: Majd én lecsapom neki töke!

-Mindig tudtam,hogy rövid pórázon tart az assszony,de hogy ki is kötött....

-Végre megvan a tonhalas kenyerem,már napok óta keresem.Hol találtad meg? Akarsz egy katonát?