In the Valley of Elah (2007) ☆ 👁

(Paul Haggis)

amerikai dráma, krimi

3,6

2021-01-25 14:37:51 csabaga (4) #16

A filmet újranézve sem tudok mást mondani, legfeljebb annyit, a nőben volt egy csakazértis hozzáállás.

Az apa a végén köszönetet mondott neki.

Talán majd valaki más is idevetődik, és neked megfelelőbb választ ír, a jószándék azért nem ilyen stílust érdemel, szerintem.

2020-12-13 13:41:43 Ugor (4) #15

Aha. A rangtalan, magányos anya, akinek tengerbaj az élete, kollégái is folyamatosan szívatják, gúnyolják, szembeszáll az összes civil és hadi hatósággal, mert egy rendkívül arrogáns öregember egy távoli városból odajön, és taszigálni kezdi. Mert ez a munkája. Értem, kösz!

2020-12-13 12:41:40 csabaga (4) #14

Az apa, szerintem jogosan, szerette volna megtudni, mi történt a háborúból hazatért fiával, a rendőrnő meg a munkáját végezte.

2020-12-13 04:08:43 Ugor (4) #13

Érthetetlen volt a film sok szereplőjének reakciója. Nem tudom, néha miért így reagáltak. Miért áldozta az ügyre a teljes életét a rendőrnő, mit várt az apa, hogy mi derüljön ki, a katonaság szereti vagy nem szereti, ami a berkeiben történik, miért van hatásköri huzakodás állandóan katonai meg rendőri szervek között, miért más a jog meg az erkölcs foglalkozás szerint... szóval, felmerülnek kérdések. Ennek ellenére a film pozitívumai mégis többet nyomnak a latba, összességében egy tanulságos szórakoztatás.

2012-06-16 02:25:35 frindli (?) #12

Nem akarok kötözködni veled, de mi az, hogy nem rég olvastad? Nem egyértelmű ez már sokkal régebb óta? Az amerikai történelem mindig is dúskált a hatalomszerző háborúkban.
A másik meg,hogy ne válságnak nevezzük már. Itt nem arról van szó, hogy ezzel az erőszakra épült unióval szegényekkel állandóan valami rossz történik, hanem itt válság helyett tisztán BŰNről van szó. Jelen esetben az iraki bűnről.

A film pedig kiváló sztem is!

2009-05-03 11:54:17 Rorschach (1) #11

Nem értem ezt a filmet.
Az egész játékidejében olyan marhaságokkal untat, minthogy Tommy Lee Jones megvágja magát borotvával, és mindezt miért?
Hogy egy hatalmas fordulat helyett a legnyilvánvalóbb befejezéssel záródjon. Életem egyik legrosszabb két órája.

2009-04-18 21:11:09 "L" (3) #10

Tisztességes iparosmunka, egy nem túl izgalmas történet viszonylag érdekes tálalásban, kissé elnyújtottan, amolyan öregesen, mint Tommy Lee Jones maga.

2009-02-16 13:10:52 Ivan/ (4) #9

Nem igazán mondanám eredetei filmnek, de szinte végig leköti az ember figyelmét és emellett szerintem a tavalyi év legjobb alakítását (Tommy Lee Jones) itt láthatjuk.

2009-01-22 13:21:11 goromba (4) #8

Nagyon nyomasztó film a nyomasztóan kemény Tommy Lee Jones-szal.
Nagyon sok múlott szerintem a színészeken-még a kis szerepekben is-és furcsa volt látni, hogy a főszereplőt talán még ennyire soha nem sikerült eltalálni.Mert T.L.Jones rettenetes módon nem csinál semmit, és ez annyira illett ide,hogy elképesztő.Tulajdonképpen nagyon jó film, csak utána(de közben is)szarul érzi magát az ember.

2008-10-31 02:02:43 vadPINGvin (4) #7

Itt jöhet azt hiszem az a rész, amikor megkérnek, hogy próbálj legközelebb kicsit "ügyesebben" fogalmazni, mert ez a két utolsó hozzászólás kicsit "fura" lett. :)

2008-10-31 00:38:06 -senki- (3) #6

Egyébként Tommy Lee Jonesnak a magyar hang kicsit kellemetlen volt nekem néha.

2008-10-31 00:32:00 -senki- (3) #5

Hát érdekes összehasonlítani, kár hogy a zseniális Ütközések után ilyen gyenge filmet csinált Paul Haggis.

Nagyon elnyújtott krimi (a vége nekem elég hihetetlen csak úgy ok nélkül szétszúrta.. az aki eddig jó pofáskodott...
hát a háborúba sok mindent bele lehet magyarázni de azért ez nekem sok
), irakos aktuál háttérrel, némi, de koránt sem elegendő mondanivalóval (Dávid-Góliát már még is hogy jön ide? Nagyon gyenge, erőltetett párhuzam...).

Az utolsó képsorok pedig elég rossz vicc csattanónak.

2008-05-19 13:36:31 zéel (5) #4

A döbbenetes iraki valóságról többet tudunk meg ebből az egyetlen filmből, mint az amerikai elnök vagy hadügyminiszter összes nyilatkozatából!

Nemrég olvastam valamelyik amerikai lapban, hogy az Irakból visszatérő amerikai katonák (már, aki visszatér!) döntő többsége egyáltalán nem tud visszailleszkedni az amerikai hétköznapokba. És, hogy jelentős részük bűnöző lesz!
Mert, mint ahogy a kitűnő filmből is kiderül, teljesen más erkölcsi normákhoz szocializálódnak a háborúban!

(És persze, tudjuk, az abszolút főszereplő, Tommy Lee Jones nem akármilyen színész!)

2008-04-11 16:58:49 Olórin (3) #3

Ezt a filmet Edward Zwick már megcsinálta egyszer A bátrak igazsága címmel, és már akkor sem volt jó. Kínzóan unalmas, idegesítően szájbarágós, a háborúról pedig nem mond semmi igazán érdekeset. Jones az egyetlen fénypont az egészben (Susan Sarandon minek kellett erre a három pecre???), minimalista játéka átütő erejű, a közömbösség és a nyugalom sziklakemény szobra, akinek háborgó érzelmei csak nagyritkán, egy-egy arcrándulásban nyilvánulnak meg. Kizárólag miatta kap hármast, nélküle reménytelenül szar lenne az egész.

2008-04-11 09:44:18 Daemiaen (4) #2

Elah völgyében (In The Valley Of Elah, 2007, forgalmazza: SPI)

Pont az ilyen filmek mutatják meg a mozizási szokásokban végbemenő trendeket Amerikában és azon kívül. Mert míg a 90-es évekig mindenki zabálta a háborús okok és okozatok keresését firtató filmeket, addig a 21. században teljes érdektelenség övezi még az igazán minőségi alkotásokat is. Az Elah völgyében ugyan egyáltalán nem igazodik a mai divathoz, mégis fájó az az elképesztő bukás, amit kénytelen volt elkönyvelni Paul Haggis és a Warner Independent. Szó se róla, a felszínen olyan az egész, mint az Egy becsületbeli ügy és A tábornok lánya, esetleg a Kiképzőtábor vagy A bátrak igazsága diszkontverziója, jóval mélyebb értékekkel bír, mint fentebb említett elődei. Kétségtelen azonban, hogy Haggis rendkívül lassú történetszövése és a szimbolika teljes megmagyarázása nem tesz jót a végső szájíz kialakulásának, azért nem teljesen reménytelen a végeredmény. Többek között Tommy Lee Jones miatt sem, aki szinte eszköztelen játékával tudja uralni minden filmjét, lesöpörvén a rendkívül kis szerepben megbúvó Susan Sarandont vagy a helyét kereső Charlize Theront. A film végkövetkeztetése viszonylag hamar kiviláglik a gondolkodást nem igénylő forgatókönyv miatt, az Elah völgyében azért mer éles kritikával élni kenyéradó hazájával szemben.

2008-03-21 01:15:59 PG (4) #1

Nagyon jó film, de nem elég jó, hogy zseniális legyen. Picit hiányérzetem volt utána.