Resident Evil: Extinction (2007) ☆ 👁

(Russell Mulcahy)

amerikai-angol-ausztrál-francia-német akciófilm, horror, sci-fi

2,8

2022-06-08 14:24:18 fempolip (5) #20

Az egyik legjobb rész nekem. Tudom, hogy eléggé egyedül vagyok vele. Valamiért ez tetszik. Talán mert sivatagban játszódó poszt-apokaliptikus mozi. Egyedi kocsikkal. Nevezhetnénk ezt a filmet 2-3 másikból összevágott nyúlásnak is. Hatalmas Trash élmény. Semmi nem jó, de mégis működik.

2013-07-21 23:03:39 Simpleton Larry (2) #19

Fogalmam sincs, miért létezik ez a sorozat. Izgalmas? Nem. Ijesztő? Nem mondhatnám (talán egy tízévesnek, aki nem látott még híradót vagy Fókuszt). Van mondanivalója? Egy szemernyi sem. Van jó forgatókönyve.... egyáltalán bárminek a forgatókönyvben van bármi értelme? Megint csak nem. A színészi játék kiemelkedő, menti a filmet? Ez sem. Látványos? Nem jobban, mint bármely mai kertévés szösszenet. (Nyereséges/veszi a nép? Ajjé!)
Nézhetetlennek nem mondom, csak éppen semmi nem indokolja a nézését.

S így ennél ért véget hirtelen felindulásból kigondolt R.E. maratonom (melyben egyébként is kétszeri nekifutás kellett a második részhez is, illetve a harmadik rész is néhány hét gyógyulás után került csak a lejátszóba, mert féltem, hogy az agyam kifolyik a fülemen, aztán takaríthatnám a szőnyeget).

2012-12-07 02:25:29 Ninety-Four (3) #18

A végső csörtéig tulajdonképpen egészen jó volt a film. Persze, eredetiségnek nyoma sem volt benne, de jól bejáratott klisékre alapult a sztori, az akciók aránylag látványosak és meglepően élvezetesek lettek, illetve a hangulat is rendben volt...

...aztán jött a főmonszta és kinyírta a filmet a szánalmas, röhejes gagyi mivoltával.

Kár érte, mert Mulcahy rendezése volt a legjobb a szériában, jobb is lett volna, ha marad a rendezői székben az időközben teljesen amatőrré változott Paul Anderson helyett.

2012-03-07 07:14:33 Jereváni Rádió (3) #17

Egész jó kis film ez, nem azt mondom, hogy egy csúcs kategória, de szépen elszórakoztatott. Ügyes kis hentelős zombifilmet forgatott Russell Mulcahy. A vége mondjuk nagyon összecsapott lett, de hát ugye kellett a hely a negyedik részhez. Végre legalább választ kaptam a Madarak problémájára. Miért kattannak be a fekete, szárnyas dögök? Egyszerű a válasz, zombihúst ettek, és ettől kattantak be ők is. Tehát zombi madarakról van szó. :) Az első rész egy szimpla elmegy kategória volt, a második egy gyönge hármas volt, ez viszont egy erős hármas. Nem láttam még a negyedik részt, de eddig ez a sorozat legjobbja.

2012-01-29 14:51:09 Victor Vance (3) #16

Ez a film bizony egy hatalmas klisé és koppintás-halmaz. Mad Max, Holtak napja, Madarak... soroljam még? Russell Mulcahy régebben jegyzett rendező volt, ma már nem képes olyan ütős mozikat készíteni mint a Hegylakó, vagy a Visszakézből. Rendezése ezúttal mégis biztos, szórakoztató lett. Az előző két rész után más irányba vitték a franchise, világvége hangulat, küzdelem a benzinért és a túlélésért, konvojok, megfáradt emberek, élőhalottak, és persze gonosz tudósok. Van itt minden ami egy B-kategóriás akciófilmbe kell, és Mulcahy meg a stáb teljesíti is ezeket az igényeket, egy teljesen átlagos, közepes mozit hoztak össze, amely számomra a legjobb lett a négy rész közül. Nem váltja meg a világot, de a hangulata miatt szórakoztató, élvezhető film, mégha egy csomó mindent lenyúl más filmekből, és igen komoly bakikkal is rendelkezik (zombisereg egy kis konténerben, mindenhol csinos, fehér fogú, rúzssal kikent lányocskák). A mérsékelt költségvetés megint meglátszik rajta, a zombik most nem annyira cikisek, ellenben az a szörnyeteg... jobb nem is beszélni róla. Az egyéb hülyeségeken túl azért szórakoztató akciófilm ez is, de ahogy a többi résztől, ettől a felvonástól sem szabad sokat várni.

2011-06-24 21:07:18 JeszKar (2) #15

Nagyjából tudja hozni az első rész színvonalát. Igazából, ha az első felét/óráját venném, akkor hármast is kaphatna, de aztán jönnek erősen a zagyvaságok. Mondjuk, addig a kopár táj, az apokaliptikus környezet, az egész kellemes zene fönntartja az érdeklődést. Ezenfelül a rendező még egy egész jó akció jelenetet is összehozott (varjak).
Szóval kár érte, de egy erős kettes így is kijár.

2010-07-01 18:17:20 remington827 (3) #14

Jók ezek az apokaliptikus dolgok. Pusztul minden, megszűnt a civilizáció, nincs benzin, spórolni kell mindennel. Arra viszont jut üzemanyag, hogy a tábor környékét biztosító kamerákat quados ízirájderezés közepette rakjuk le, pár méterre a bázis szélétől.

2008-11-24 00:59:29 spectator (4) #13

Hat a legjobban az elejen rohogtem amikor beutott a "kocka" klise.. es a vegen pont azzal pusztul aminek kell. Talan azert tetszett ennyire, mert joval kevesebbet vartam el tole es oszinten szolva szamomra a zeneje mar eleve legalabb ket pont. Gyakorlatilag meg vagyok vele elegedve.

2008-07-01 18:43:31 jackguyver (3) #12

számomra az első rész egy nagy rakás **** volt, a második egy árnyalattal jobb. viszont ezen epizódon kellemeset csalódtam. 4/5 -asszem ennyit adtam rá-:)

2008-07-01 18:42:51 jackguyver (3) #11

az első rész egy nagy rakás **** volt, a második egy árnyalattal jobb. viszont ezen epizódon kellemeset csalődtam. 4/5 -asszem ennyit adtam rá-:)

2008-03-26 17:41:53 Suhok (4) #10

Szerencsére véresebb volt, mint az elődjei. Alice képességei persze megleptek, de a madaras jelenet egész tűrhető, és a kaszinóvárosi kaszabolás is.

2008-01-14 12:41:49 kocz (4) #9

Nekem az első rész tetszett nagyon, olyan fura hangulata volt. A második részt megnéztem elszórakoztam rajta, de ennyi. Ez a rész körülbelül egy kutya az előzővel, de látványosabb így egy kicsit jobban szórakoztam rajta. :P

2008-01-09 19:15:45 Cactuar (3) #8

100x jobb sorozat lett volna ha a játék eredeti történetét vették volna alapul!
Aki anno végigjátszotta, az még emlékszik milyen kis frankó storyt találtak ki Capcomék!
De mind1 ez ilyen lett!
A film nálam csak 3!
Volt egy két szép és jó jelenet,de az alábbiak nagyon nem jöttek be:

-a zombikat visszatartó gagyi drótkerítés(könyörgöm,legalább áram lett volna benne)
-Gondolkodó zombik
-Telekinetikusparafenoménesmegkinézises alfa-béta hullám vagy mi a szösz(ez nagyon fájt)
- a ledobott konténerbe nem láttunk be a feléig, de, 2X annyi zombi volt benne mint ami elférne
-A végén Tokyoban mikor a kamera megy a föld alá szerencsétlen patkány majdnem leesik, ezt kivághatták volna... :)

De nem is folytatom tovább mert 2-es lesz belőle...

2007-12-19 23:47:30 Olórin (2) #7

Ennek a gyökeresen elbaltázott trilógiának számomra még ez volt a legelviselhetőbb (legkevésbé fájdalmas) darabja. Ebben legalább az akciók egész pofásak voltak, meg én eleve bírom az apokalipszis után játszódó filmeket - ettől persze még rossz, de minden viszonyítás alapja. És ha a minősíthetetlen, dublanullás második részhez viszonyítanék, akkor akár még 4-est is kaphatna...

2007-12-01 13:32:43 Mikkey (4) #6

mondjuk szerintem a 3-mat alul értékelitek.
mekkora halálok vannak már benne? végig 1 mészárszék a film. végre nem csak sötét, föld alatti terek, bla bla, szerintem JÓ kategória

2007-11-20 02:18:02 k3pl3r (?) #5

Szerintem nem lett volna rossz, ha a végén nem veszik bele, azt a béna mutánst (gondolom a játékban volt, és amiatt kellett). Egész hangulatos volt az utolsó 25 percet leszámítva. A befejezés meg kifejezetten tetszett. Ha nincs benne az az izé a végén, simán 3-as, így csak egy erős 2-es. Nah, jöhet a 4. rész. :)
Nálam az eddigi részek:
1. 5/10
2. 2/10
3. 3/10

2007-11-17 00:08:49 yuriko (?) #4

Nahát, szerintem ez a film Romero Holtak napjának egy überfos remakje:) Sőt még Hitchcock madarai is valahogy belerepültek a képbe:)) Csupán két dolgot tudtam szeretni a filmben: Milla Jovovich-ot és a zenét. A "trilógia" értékelése valahogy így néz ki nálam:

2007-10-28 21:21:23 gyilkosvirus (1) #3

Ez egy borzasztó film.

2007-10-28 21:12:14 Brumi (2) #2

A kaptár 3. - Teljes pusztulás [Resident Evil Extinction]

Szeretem a zombis filmeket és a Resident Evil-játékok is hatalmas kedvencek voltak anno, de ez a film egyik kritériumnak sem felel meg. Vérlázítóan gyenge játékadaptáció, ami kiragad 1-2 random jelenetet a játékokból (és ekkor tényleg visszahozza a hangulatot), de egy annyira semmitmondó történetet kreál köré, hogy a forgatókönyvírót betenném az Umbrella központjába egy kis elemlámpás sétára a zombikutyák közé. Vígjátéknak talán még jobban is működik, amikor megpróbál érzelmesebb húrokat pengetni, akkor instant röhögőgörcsöt okoz. Az első résznél nem tudtam elvonatkoztatni a játékimádatomtól (hatalmas csalódás is lett), a másodikat már tudtam önálló filmként kezelni (és meglepően jól szórakoztam rajta), a harmadiknál ismét előjött a gamer-felem és megint nagyot csalódtam. Kétségtelenül vannak jó pillanatai (a joint-os rész legalább 1 pluszpont és a score is elég kellemesre sikerült), de ezeket elnyomják a már fent említett rendkívül bosszantó hibák, így még egy agykikapcsolós zombihentelésnek is gyenge.

Értékelésem: 4/10

2007-10-12 09:54:02 Daemiaen (3) #1

A kaptár 3. - Teljes pusztulás (Resident Evil: Extinction, 2007, forgalmazza: InterCom)

A harmadik részre a Sony világuralomra tört, így szerencsére nem kellett hónapokat várni, míg az SPI képes bemutatni a pusztulást, ez a feladat az InterComra várt, mindössze pár héttel az amerikai premiert követően. Bevallom, én máig nagyon szeretem az első részt és még a másodikat is szórakoztatónak találom, ám Russell Mulcahy (aki a Mortal Kombat harmadik felvonása helyett ezt kapta az "arcába") trilógiazáró(?) darabja már erősen játékrajongó-igényeket kíváb. Ugyanis a történet még a korábbinál is gyatrább, a kivitelezés pedig pont annyira látványos csak, hogy beleférjen egy-két robbanás, némi körbelassítás és még épp ne tűnjön gagyinak. A karakterek interaktivitásának a nullához történő kovergáltatása alapvetően érzéketlenséget és értelmetlenséget szül amellett persze, hogy ez az epizód van a legmesszebb a Resident Evil-játékoktól. A Mad Max 2. posztapokaliptikus világát megidéző látvány egy cérnavékony történeti szál körítéseként hívatott díszelegni, de hiába, ha félni és megijedni nem lehet, a butaság pedig egyre magasabb célokat tűz ki maga elé. Pörgősnek pörgős, mérsékelten látványos is, de ezt a részt már nem szeretem.