Transformers (2007) ☆ 👁

(Michael Bay)

amerikai akciófilm, sci-fi

3,1

2020-04-05 21:56:41 Lady Ópium (?) #136

A film nem is, de ez a szám:

2016-05-26 14:58:25 tomside (3) #135

Egyik asszonnyal kicsit lekeveredtünk a munkáról, és elbeszélgettünk a filmekről, a Transformersnél kötöttünk ki, és mondta, hogy ezzel tisztában van, mert a kisfia rajong érte, és ezért meg is vették neki azt a Caius Superbus (sic!) kamiont! :D

2014-06-28 21:12:00 ryood (2) #134

előzmény: Rituska (#133)

2014-06-28 21:10:46 Rituska (1) #133

Soha nem felejtem el, hogy végig kellett néznem az (egyik) exemmel. Végig arról beszélt, hogy micsoda fantasztikus sztori ez, áradozott jobbra-balra. Nagyon lelkes volt, és élvezte az összes momentumot. Én nem annyira. Akkor jöttem rá, hogy nincs közös jövőnk:)

2014-03-06 10:06:28 deathcode (3) #132

Olyan biztosan van, hogy eredetileg azt kiabálja shit!shit!shit! és a szinkronban azt ordítja apicsábaapicsába!

2014-03-06 09:14:50 elmouse (1) #131

Tegnap újranéztem, és nem értem, hogyan adhattam erre 3-ast. :( Szinte fizikai fájdalmat éreztem a nézése közben.
Amúgy a szinkron ilyen szar, vagy Shia LaBeouf tényleg egész végig ordibál?

2012-12-11 22:00:35 Victor Vance (4) #130

Szerintem bizonyos kategóriákon belül szabad ezt a kifejezést használni, főleg úgy hogy a többség szerint tényleg ez a legjobb epizódja a trilógiának, még azok számára is akik kettest, vagy hármast adtak rá :)
Egyébként nekem a második rész sem volt annyira borzasztó, sokan pont azt tartják a legrosszabbnak, pedig a harmadik véleményem szerint sokkal agyzsibbasztóbb volt. Viszont abban egyetértek, megfelelő technikával, haveri társaságban, esetleg néhány üveg sörrel karöltve tényleg jobb lesz az összkép :)

előzmény: Ágó (#128)

2012-12-11 21:23:45 simijohnny (4) #129

Szerintem szabad, a többi nézhetetlen. :)

előzmény: Ágó (#128)

2012-12-11 21:21:55 Ágó (4) #128

Vigyázz a "divat lett támadni" szöveggel, mert arra divat lett ráugrani! :)
Egyébként egyetértek veled. Annyi különbséggel, hogy én a második részt is hellyel-közzel kedveltem, mert nagyon jó társasággal, kiváló technikai minőséget produkáló moziteremben, vizsgák után néztem meg - kimosta az agyamat és pont arra volt akkor szükség. Azóta nem mertem újranézni, mert valószínűleg lejjebb vinném az osztályzatot.
Ennek nem, ezt már azóta többször is láttam és szerintem a 'legjobb' a három közül. Már ha szabad ilyen kifejezéssel élni a Transformers esetében. :)

előzmény: Victor Vance (#127)

2012-12-11 21:06:29 Victor Vance (4) #127

Michael Bay-t mostanában kicsit már divat lett támadni. Amit nem is csodálok az utolsó két filmjét nézve – azok már nem képviselnek sok jó ízlést. Persze az hogy bevállalt egy negyedik részt is, fennlehet akadni, véleményem szerint meg logikus lépés, mert valljuk be, ebben a franchise-ban mindig is rengeteg pénz volt, és lesz is.
Elnézve az első epizódot, a végeredmény azért itt még pozitív kicsengésű számomra, azt kaptam amit vártam, egy látványfilmet, rengeteg robbanással, rángatózó kamerával, eszeveszett akciókkal, féktelen tempóval, vagyis mindazt, amit Bay mozijaitól el lehet várni. Spielberg keze-nyoma is tetten érhető, a főhős ismét egy kisember, aki akaratlanul az események közepébe csöppen, Shia LaBeouf néha idegesítő, tenyérbemászó, bár itt még eltudtam viselni, és nem is ő a lényeg, hanem a nagy, látványos robotok, és Megan Fox, akiből színész sose lesz, de az ütközői szépek. Maguk a karakterek is elég bugyuták, a szájukba adott mondatokról pedig jobb inkább nem beszélni, de a folytatásokat látva itt még nem is annyira borzalmas. Viszont a látvány és az akciók azok, amik miatt négyest (bár egy gyenge négyest) adtam, mert azok valóban jól vannak megrendezve, Bay sose fog elvont művészfilmet rendezni, de ha zúzásról van szó, ahhoz bizony nagyon ért. Csak kár hogy ehhez egy gyenge forgatókönyv társult. Egy nyári blockbusternél mondjuk ez nem olyan fontos elvárás, de ennek ellenkezője sem elsődleges szempont.
Mindenesetre a látvány, az akciók és a robotok részben elviszik a hátukon a filmet, más miatt nem is nagyon érdemes megnézni (talán még Megan Fox miatt), agyatlan szórakozásnak elmegy, moziban valószínűleg nagyobbat ütött volna, azt viszont sajnálom hogy Bay leragadt ennél a szériánál. De mint tudjuk, ebben van a nagy lóvé.

2012-09-02 06:52:57 ChrisAdam (2) #126

Üres film pár effekttel és egy jó sunával fűszerezve.

Legszívesebben ráadnám az egyest, csakhogy végignéztem és néhol még el is szórakoztatott. Azonban a film nagy részében fogtam a fejemet a szkript blődségein, Shia gyerek játékán és az egész gyerekességén. Egyszer-egyszer már kezdtem élvezni, aztán eszembe jutott, hogy milyen komolytalan az egész és máris csak nevetni tudtam rajta. Mint egy Jetixes rajzfilm, de komolyan nem volt több.
Ciki. Ultraciki. Megaciki. Gigaciki. Terraciki. Transformers.

Színészek: 30%
Rendezés: 50%
Forgatókönyv: 10%
Látvány, hang: 85%
Történet: 25%
A film: 40% De csakis a látvány miatt.

2012-08-18 22:42:50 Oscee (4) #125

Évek múltán sem volt rossz - látványos és kimondottan mulatságos (anno szinkronnal láttam, ugyan rég volt, de mintha ott a poénok egy része elveszett volna), szóval maradhat a négyes, amit nem gondoltam volna, mielőtt nekiálltam újranézni :)

2012-06-12 17:36:17 SanusLupus (2) #124

Michael Bay ismét kitett magáért - minden felrobbant, még az, ami nem robbanhat. A kettest megkapja, mert látványos volt. A probléma csupán annyi, hogy a látványon kívül más pozitívummal nem büszkélkedhet...

2012-05-06 19:48:23 Victor Vance (4) #123

Michael Bay gyakorlatilag filmről-filmre ugyanazokat a jeleneteket forgatja le, csak éppen hosszabban, nagyobb robbanásokkal, mintha állandóan felül akarná múlni magát :)

Egyébként végre megnéztem énis a mozit, egyrészt mert a környezetemben lassan már mindenki látta rajtam kívül, másrészt meg... na mindegy, itt volt az ideje. Igazából rosszabbra számítottam, jól szórakoztam rajta, szépek voltak az akciójelenetek, a látvány is klappolt, Megan Fox dögös volt, történet, dialógok nuku, szóval egy üres nyári blockbuster, amelyet ha moziban látok talán egy megérdemelne egy erős négyest, de így alig marad el a közepestől.

2012-01-10 08:22:53 Lil Martin (2) #122

ne haragudjatok, a filmhez semmi köze nem lesz a véleménynek(a filmről annyit hogy egyszer talán félig láttam valamelyik szennycsatornán és egy kettest azért simán érdemel) csak azt szeretném mondani hogy a Kritikus Tömeg pont a port.hu ellentéte. Ami ott 10-ből 9,5-ös az itt egy nagy rakás fos:D ezért is járok ide:D

2011-11-05 00:05:11 morcosmedve (3) #121

Chuck Norris sosem húzódik fedezékbe. Ő maga a fedezék...

2011-10-28 04:40:15 paradox (2) #120

első rész szar,második tűrhető,harmadik unalmas hulladék.kegyelem kettes.

2011-10-14 17:01:49 Tenebra (1) #119

Szerzőiség, kérlek. xD

2011-07-05 18:50:28 Heted-Hét-Határ (2) #118

Ismétlés a tudás... A film elég rossz.

2011-07-05 18:44:49 critixx (1) #117

Kérdés: miért kell egy 150 millió dolláros költségvetésű filmben egy másik filmből újrahasznosított képsort egy az egyben használni? [link]

2010-11-02 08:39:38 Willy (?) #116

Nem szeretnék senkit megsérteni, de a következőhöz tudnám hasonlítani a filmet : Egy nagy rakás szar, caciki mártással leöntve. Amíg nyalogatod jó íze van, de ha bele harapsz ??? :)

Hollywood Ludas Matyi történetéből is tudna effekt filmet csinálni. Ludas Matyi szerepében Russel Crowe :)

2010-05-06 22:11:26 Bruce94 (3) #115

Tipikus látványfilm, se több s kevesebb.

2009-11-26 18:21:34 tarax (2) #114

Nekem is sikerült megnéznem a TV-ben, úgyhogy a látványról és az effektekről nem nyilatkozhatok, de egy jó kis szórakozást vártam a filmtől, de sajnos csalódnom kellett. A film eleje, maga a felvezetés korrekt. Megismerjük a szereplőket: a csajra vágyó fiút, a katonát, a tudós csajt a különc barátjával, illetve a minisztert. Kicsit sokan vannak, de még kezelhető. Az eleje tehát egy gyenge négyes hibái ellenére is. Aztán jön a közepe, megismerjük a robotszereplőket, hogy miért vannak itt stb. Kezd egyre több akció lenni, de ezzel együtt egyre unalmasabb. A végén pedig a jók, gonoszok összecsapásánál újra nagyobb teret kapnak a szereplők, legalábbis mutatják őket de semmit nem tudunk meg rólunk, nincsenek párbeszédek közöttük, semmi kommunikáció. Persze a csata zajlik, ez így van jól, de azért egy - egy humoros beszólás, csapatmunka nagyon is hiányzott. Így a végére csak egy 2-es.

2009-11-26 17:10:40 Olórin (1) #113

A filmet. Nem a látványt. Olvass, és értelmezz.

előzmény: yoonder84 (#112)

2009-11-26 17:06:49 yoonder84 (5) #112

Te szóltad le.

2009-11-26 17:04:08 deathcode (3) #111

Amiért megmászták a Mount Everestet. ("Mert ott volt!") Arról is lehetett tudni, hogy nem lesz egy sétagalopp [img]http://www.tandjent.com/meshforum/images/smilies/laugh[1].gif[/img]

előzmény: yoonder84 (#109)

2009-11-26 17:03:07 Olórin (1) #110

Miért ne? (Amúgy régebben - pre Pearl Harbor) - kifejezetten szerettem Bay filmjeit)
És ki mondta, hogy nem tetszett a látvány?

előzmény: yoonder84 (#109)

2009-11-26 16:59:14 yoonder84 (5) #109

Akkor fejtsd már ki, h ha annyira szar a film, akkor minek nézed meg a folytatását? Pláne ha még a látvány se tetszik?

2009-11-26 15:50:02 Olórin (1) #108

Ugye tudod, hogy hülyeségeket beszélsz? Valószínűleg senki nem úgy ült be erre, hogy magvas gondolatokat várt. Csakhogy egy szimpla látványfilm is lehet jó és szar. Ez az utóbbi.

előzmény: yoonder84 (#106)

2009-11-26 15:13:35 w.e.g.a. (1) #107

Nehogy bocsánatot kelljen már kérnem amiért bátorkodtam megnézni! Nem vagok mazoista hajlamú, nem moziban néztem, nem vettem meg dvd-n, mégcsak le se töltöttem, egyszerűen csak nem volt jobb dolgom vasárnap este és leültem a tv elé. Nagyon kevés filmet osztályozok 1esre, mégpedig azért, mert nem szánok időt olyan filmekre, amiknél eleve biztos vagyok benne hogy szar lesz. Valószínűleg sose fogok megnézni egy Kis Vukot, egy Álom.netet vagy egy Csajozós filmet. Több olyan embertől is hallottam hogy jó a Transformers, nézzem meg, akiknek adok véleményére ilyen témában. Nem vártam tőle világmegváltást, de azt hittem legalább nézhető színvonalú lesz. Hát nem. De minek is mentegetőzök emiatt...

előzmény: yoonder84 (#106)

2009-11-26 12:16:01 yoonder84 (5) #106

Akkor tegyél ki egy megan fox posztert a szobád falára. Nem tudom, h minek nézitek meg az ilyen filmeket. Már a címből lehet következtetni, hogy nem mély gondolatokat ébresztő (esetleg csak hús-vér embereket bemutató) filmről van szó. Aki egy látványos filmet akar látni annak ajánlott, aki meg csak leszólni tud, az messziről kerülje a nagy költségvetésű filmeket, vagy a fórumon tegyen lakatot a billentyűzetére és magára vessen, ha ilyeneket néz.

előzmény: w.e.g.a. (#99)

2009-11-26 11:40:42 deathcode (3) #105

raszkodom a hús-vér emberekhez és valósághoz, és a jól megírt emberi történetekhez

...és ugye mennyire megérte nekiállni egy robotos akció filmnek? Pff ;)

2009-11-26 11:25:24 JeszKar (3) #104

Az a baj, hogy nem is probálták ilyesztővé tenni, elviccelték az egészet.

előzmény: Mr. Bandi (#102)

2009-11-26 11:19:12 critixx (1) #103

"Mintha valami számítógépes játékot nézne az ember film formában."

Tökéletes és lényegretörő összefoglalása napjaink pixelparádéinak! Persze, elhiszem, hogy van akinek, ez jön be, de én azért (lehet régimódi) vagyok, ragaszkodom a hús-vér emberekhez és valósághoz, és a jól megírt emberi történetekhez.

előzmény: Mr. Bandi (#102)

2009-11-26 11:12:10 Mr. Bandi (?) #102

Az a baj, hogy én ezeket a robotokat egyszerűen nem tudom komolyan venni. Nem félelmetesek, nem megrázóak, állandóan a gyerekkori játékaim jutnak eszembe róluk. Mintha valami számítógépes játékot nézne az ember film formában.

2009-11-23 10:01:25 critixx (1) #101

Akkor már hárman vagyunk.

A Michael Bay filmek lényege röviden összefoglalva:

2009-11-23 09:49:28 Raul (1) #100

szintén

2009-11-23 00:09:05 w.e.g.a. (1) #99

Hát ez valami BORZALMAS volt. Így, csupa nagy betűvel. Te jó ég!
Az első 1 órában még izgultam is, mert azt hittem hogy most látom életem legszarabb filmjét, de aztán jött egy fél órás etap ami aránylag még nézhető is volt, hogy aztán a végére ismét visszazuhanjon a minősíthetetlen kategóriába.

A sztori(?) egyszerűen olyan bugyuta, hogy még beszélni se érdemes róla. Mondjuk erre már az ismertető elolvasása rájöhet az ember, de még annyit se sikerült kihozni belőle mint amit az alapján a 4 sor alapján elvárnánk.
A film egyetlen pozitívuma Turturro. Na jó ha az esztétikai szempontokat is nézzük akkor ide vehető Megan Fox is:) Minden más NÉZHETETLEN!

2009-09-05 23:18:13 A. B. Normal (4) #98

Kifejezetten jó, többszöri megnézést is kibír. A végén az akció-félóra unalmas. Sok poén, vidáman idétlen színészek (Turturro nagyon kell). Színesen csillogó robotok. Haditechnika. Megan Fox.

2009-06-14 12:44:11 Semprini (4) #97

Szerintem ez a film pontosan olyan, amilyennek lennie kell, illetve amit elvárhatnak tőle azok, akiknek készült, és akik már láttak hasonlót, vagy a rendező bármelyik korábbi munkáját, és nyilván azért is ülnek be rá, hogy ilyet lássanak és jól szórakozzanak. Agykikapcsolós, akciódús, látványcentrikus fémorgia, egy-két poénnal, dögös főszereplőnővel (hát őt tényleg nem az alakításai miatt fogjuk szeretni...), és mitagadás, kissé elcsépelt sztorival. Az elemeket láthattuk már más filmekben, voltaképp ez is egy alien-inváziós sci-fi, de megbolondítva azzal, hogy az alienek ezúttal robotok, méghozzá nem is akármilyenek. nekem kimondottan tetszett ahogy átalakultak, az akciójelenetek csillagos ötöst érdemelnek, tehát a célnak tökéletesen megfelelő, igazi nyári popcornmozi, semmi több.
Aki mély mondanivalóra, szívszorító drámai jelenetekre számított, az nem a megfelelő filmet nézte. Én a magam részéről bánom, hogy nem moziban néztem meg, a második résszel már nem követem el ezt a hibát, számomra a folytatás a nyár legjobban várt filmje, valószínűleg még jobb lesz mit az első rész. De ez se volt rossz.

2009-06-14 09:17:07 critixx (1) #96

Akkor azt vagy szellemi fogyatékosok írják vagy lefizette őket a stúdió/M. Bay...

2009-05-25 17:03:47 carmine (5) #95

Mondjuk nincs olyan filmes lista amivel mindenki egyetértene, hiszen az hogy mi jó film az szubjektív.

2009-05-25 16:58:24 Ágó (4) #94

Nem kell komolyan venni. :)

2009-05-25 16:43:25 kezdetektől (?) #93

Empire magazin szerint minden idők 309. legjobb filmje. Megelőzve a Patyomkin páncélost, Aranylázat, A Manderley-ház asszonyát, Amerikai história X-et ...
pf

2009-02-17 13:40:02 Balint (4) #92

a második rész hosszabb előzetese

2009-02-09 12:46:58 whiteman 01 (3) #91

Nagyon buta és nagyon szórakoztató. Egyetértek Jereváni Rádióval, ez a film humor nélkül nem működne! Amugy meg tökéletes példa arra, hogy egy film élvezhetősége nem minden esetben van szoros összefüggésben az intelligenciájával.

2009-02-04 12:23:30 madcows (2) #90

Bayplosions faltol falig, csak a tehetseg ott kezdodik, amikor a rendezo nem ragadtatja el magat, es a sok explosionhoz egy ertelmesnek mondhato scriptet is tud csatolni, de ha mar latvanyfilm 0 iq-val, akkor meg ne 2m-rol mutogassa nekem a robotokat, mert faszt se latok...

2008-09-25 00:42:24 dhfear (5) #89

nekem nem azzal van a bajom hogy lehúztok egy filmet...oké rossz ez van de lehet róla normálisan kritikát írni nem csak ennyit benyögni hogy:"ez minősíthetetlen szar"...pláne egy ekkora volumenű filmre...na mind1 inkább hagyjuk a picsába az egészet...aggyáteátfaszkivan

2008-09-24 13:29:43 Dió (2) #88

Ezt nem teljesen értem, akkor ha mostantól nem tetszik valakinek egy film, sőt, netán borzalmasnak találja, akkor nem nyilváníthat véleményt? Én elfogadom, hogy neked tetszik, Te is fogadd el, hogy nekem lepusztultak rajta az agysejtjeim.

2008-09-23 23:53:39 dhfear (5) #87

nem direkt provokálni akarom az embereket csak már kicsit elegem van abból hogy bármelyik film véleményét megnézem azt látom hogy ez szar az szar, ez olyan fos az olyan hányadék...és már elegem van belőle..ha ennyire tetszik a szó akkor nézzetek inkább SP-t abba elmondják 162x is.leszarozzátok a filmet aztán még én vagyok óvodás...azér nem ártana gondolkodni már egy kicsit mert nekem meg EZ kezd fárasztó lenni:szar

2008-09-23 22:52:05 Jereváni Rádió (4) #86

Jó a hasonlat.

előzmény: Duc de Richleau (#83)

2008-09-23 22:07:17 Ivan/ (1) #85

Miért érzem úgy, hogy direkt csak provokálni szeretnéd az embereket?

előzmény: dhfear (#84)

2008-09-23 22:00:31 dhfear (5) #84

attól függetlenül igaz:"csinálj jobbat"
a töltött káposztáról meg annyit hogy kinek a szája-íze

2008-09-23 08:08:38 Duc de Richleau (?) #83

Én nem tudok főzni, de meg tudom mondani egy tányér töltött káposztáról, hogy a készítője tud-e.
Ennyi.

2008-09-22 20:30:35 limupei (1) #82

Kicsit kezd fárasztó lenni, hogy most már hetente kétszer valaki ezzel az óvodás válasszal jön, hogy "csinálj jobbat".

2008-09-22 16:31:27 dhfear (5) #81

ha ennyi okos ember van itt akkor mér nem csinálnak ők filmeket.lehet próbálkozni aztán majd meglátjuk melyik hányast érdemel.

2008-08-11 12:54:48 Tomiee (3) #80

Moziban egy kicsit élvezhetetlen volt. Közelről mutatják a harcjeleneteket, és a robotokat. Sokszor nem tudni, melyik alkatrész kihez tartozik, illetve, hogy ez most a feje, vagy a lába robotnak.

2008-07-28 01:11:16 morcosmedve (3) #79

Közepes filmecs ez, brutális látvánnyal és akciókkal, csak vhogy a film ritmusa meg a hossza pöcsölős kissé, némileg uncsi. Attól h gyerekeknek van, még lehetne jó, nem ez a szétkenődő fosocska.
Mondjuk nem vásznon láttam, jobb látvánnyal lehet eggyel feljebb megy a licit. Picit

2008-07-03 23:36:56 bodzasfanta (?) #78

nekem nagyon nem tetszett. nem ezt vártam. azt vártam, hogy megint gyerek leszek. mert nagyon-nagyon szerettem a rajzfilmsorozatot. de ez...

2008-06-09 18:38:25 TaZaR (3) #77

Semmi különös, ilyen családi film + CGI, de nem több, egyszer meg lehet nézni.
Mondjuk azt nem értem miért nem próbáltak jobban ragaszkodni a robotok eredeti designjához, ha már ez úgyis ilyen fanservice jellegű film. Még kisebb koromban eléggé rajongtam a TFért, és így, hogy a robotok úgy néztek ki, mint egy rakat dróthuzal, a megszokott külsőhöz képest, azért kisebb csalódás volt. Mondjuk viszonylag hamar túltettem magam rajta, tehát nem emiatt adtam csak 3ast...

2008-06-08 20:46:16 Ágó (4) #76

Tudjuk mire gondolsz! Veled vagyok!

előzmény: k3pl3r (#71)

2008-06-08 19:55:48 largo (1) #75

A trükkök abszolút realisztikusak!
A film minősíthetlen szar.

2008-04-21 08:48:52 Suhok (3) #74

Csak ültem és néztem, az egészben csakis az fogott meg, hogy nem késztetett semminemű gondolkodásra, csak hagytam magam áramlani a sok bugyutasággal. Persze ott és abban a pillanatban erre volt szükségem.

2008-04-12 04:16:28 Dió (2) #73

Az első negyvenöt perc még meglepő módon elszórakoztatott, látványos volt, tűrhető popcornkarakterekkel, sőt, a várthoz képest nem is volt olyan buta (az első robot kommunikációja az emberekkel a Földről elkapott rádióadásokon keresztül pl egész okos ötlet), aztán utána sajnos egyre inkább kezdett kifutni a forgatókönyv alól a realitás talaja. A 140 perces játékidő emelkedésével egyenes arányban csökkent az az életkor, amelyik még agysejtek elvesztése a képernyő előtt tud maradni, míg a végén már nem tudtam mi zavar jobban: az egy percre jutó naplemente-képek száma vagy a tonnaszámban ömlő dedó2. A száznegyvenedik percre sikerült elérniük, h mindent pozitívumot vissza akarjak vonni, amit a filmről valaha is gondoltam, és mostmár abban is biztos vagyok, h kéne a filmiparba a korhatásbesorolást jelző 12-es karika megléte mellé egy olyan is, ami a 12 felettieknek tiltja meg a filmek megnézését... a transformers lenne az első, amire ezt a karikát rávágnám.

2008-04-04 17:09:23 ichi (2) #72

Csak a látvány miatt élvezhető,amúgy gyerek film gyerekeknek!!!

2008-03-11 10:07:30 k3pl3r (?) #71

Tudom hogy ez sokaknak fájó lesz, de harmadszori(!) nézésre, azt kell hogy mondjam: megérdemli az ötöst!:) Nálam Bay közel annyira kiemelkedő a hasonló megaprodukciók terén, mint mondjuk Bird az animációs világban. Persze azért én is érzem a különbséget, de remélem, mindenki érti mire gondolok.:)

2008-01-30 16:02:53 kocz (4) #70

Nekem tetszett. Nincs sok mondanivalója, de szórakoztató és a látvány nagyon viszi a filmet.

2008-01-22 16:22:54 Balint (4) #69

sokkal kevesebbet vártam tőle, szóval kellemese csalódás volt. igaz csak házimozin néztük meg, de a látványért és a hangokért járó oscart már borítékolom neki. a sztori olyan, amilyen, mondjuk én jól szórakoztam rajta (komolyan venni nemszabad)
a csajszi tetszetős, a magyar szinkron szörnyű.
és ha tetszik, ha nem, szerintem kultfim lesz belőle, legalábbis a fiatalabbak körében biztos (öcsém azóta csak transformerst épít a legobol:) )
vannak nagyon gagyi részek is benne, amiket már lentebb is írtak, de ettől függetlenül sztem élvezhető film.10/7

2008-01-10 12:44:24 kery (4) #68

A robotok poénkodása, rap-elése valóban rontja az összképet...

2008-01-07 18:40:02 mohás barnabás (3) #67

mielőtt megnéztem volna a flimet felse merült ?h tetszeni fog.....

2008-01-06 12:04:34 timellya1209 (5) #66

Hát, jó film tetszett, bár kicsit elcseszték, hogy a város romokban, de legalább a Földet megmentették...(a végére gondolok)

2007-12-15 19:02:31 [: Azuroo andrew :] (2) #65

Bay filmjében csak a főhős(??)srác szerencsétlensége értékelhető, ám a figurát inkább egy Amerikai pite folytatásban éreztem volna hasznosnak...a csajok szépek - a robotok pedig olyanok mint ha egy végtelenített Citroen reklámfilmet néznénk...

+ negatívum továbbá a robotok viccelődése, olykor komikusnak szánt mozgása, mozdulatsora

A dvd képe fantasztikus, a hang is széles, dinamikus

2007-12-12 10:21:32 GothMan (3) #64

A film kategóriájához simán hozzá lehetne csapni, hogy vígjáték. Egyszer nézhető limonádé, nem több, nem kevesebb... ;)

2007-11-28 19:12:09 Kremy (2) #63

10/3..
Nagylelkűen...Az is csak a zene miatt...

2007-11-25 10:32:59 -senki- (2) #62

A legjobb idézet: Sam 'Spike' Witwicky: Nenenenenenenene! :) Már nagyon agyamra ment a gyerek...

2007-11-08 17:40:04 Ágó (4) #61

Hol is kezdjem?
Majdnem teljesen egyetértek Daemiaen és wayage véleményével. Ugyanakkor az is igaz, amit Olórin írt (az év legszarabb vígjátéka) Valóban. Az év egyik leggyengébb forgatókönyvével van dolgunk, bár ez ugye már megszokott Bay bácsitól. Színészet közepes, történet röhejes ésatöbbi. Azonban ez a film az autobotokról és az álcákról szól. A Transformerekről!! Ők pedig ABSZOLÚT VISZIK A FILMET! Az utolsó akciójelenet hiperzseniális, Optimus Prime és a csapat érkezése pedig felemelő. A többi pedig poén.Itt senki sem vesz komolyan semmit. És ez jó. Nagyon jó.

2007-11-07 12:05:38 Banyári Róbert Vilmos (5) #60

Szerintem és sok ismerősöm szerint nagyon jól sikerült film.A szövegek,a zene és maga a film eseményei meghatóak voltak.Sok helyen olvastam,hogy nem én voltam az egyetlen aki könnyekre fakadt a film közben. :)

2007-09-18 22:49:03 Jereváni Rádió (4) #59

Most, hogy megnéztem a filmet, revideálom a #16-ban írtakat. Egy mondatban összefoglalva: Nevetséges, de roppant szórakoztató. Szerintem Michael Bay a Bad Boys óta nem csinált ilyen jó filmet (mondjuk a B.B-t nem tudja überelni), és megmondom miért. Mert ebben a filmben humor is van, nemcsak akció. Ha Bay komolyra veszi a figurát (Armageddon, Pearl Harbor), akkor szánalmasan hősködő, amerikai felsőbbrendűséget hirdető tömény giccset kapunk, ha viszont humor is van benne, fenemód szórakoztató lesz a végeredmény. Nem lehet komolyan venni ezt a filmet, muszáj vígjátéknak tekintetni (Bay is tisztában lehetett ezzel, többször is reflektál erre, illetve rátesz még egy lapáttal), én konkrétan a „Most már katona vagy fiú!” felkiáltáson fordultam le majdnem a székről a röhögéstől. Könnyed - ahogy a többiek mondják egynyári - szemkápráztató, agyat kikapcsoló hülyefilm a Transformers, semmi több. A Megan Foxról korábban írtakat viszont továbbra is fenntartom, őt még mindig gágogóra.... ;) (illetve Rachael Taylorra is ugyanez áll :))

2007-07-29 17:36:25 wayage (4) #58

Nem csalódtam!!! Bár az elején megijedtam. A sivatagos kezdés és rombolás nem fogott meg. Aztán szerencsére a lassú bevezető már egész jó lett. Shia LaBeouf jól játszott, Megan Fox-t pedig öröm volt nézni. Az autobotok megérkezése legjobb jelenet. Azt a kertes-füves jelentet szerintem jó, hogy bennehagyták. Itt váltak szimpatikussá az autobotok. A film végi hatalmas akcióparádét kicsit hosszúnak találtam. Ott már annyi effekt volt, hogy legtöbbet nem tudtam befogadni. Mindent összevetve Michael Bay elég jó filmet csinált, ahol szerencsére(sokak szerencsétlenségére:) vannak lassítások, naplementék, helikopterek:)
Függetlenség napja, Armageddon, Transformers = szórakoztató, agyzsibbasztó nyári megalátvány.

2007-07-25 09:19:23 deviant (1) #57

a függetlenség napja és az armageddon legalább ismeri az iróniát.

2007-07-24 23:14:15 Kovacsadam889 (2) #56

Armageddon,Függetlenésg napja és Transformers=
Szánalom-Triumvirátus

2007-07-12 12:14:08 kery (4) #55

Kegyetlen vizuális és audio élmény. Aki szereti az ilyen High-tech-robot témákat annak tetszeni fog. A történet elég egyszerű, de nem is vártam többet. 1-2 résznél kicsit zavaróan gyors volt a kameramozgás de fátylat rá.

2007-07-09 19:25:21 k3pl3r (?) #54

Ne ijedj meg a sok negatív kritika láttán. Én mikor beültem rá, elején el voltam keseredve, mert önkéntelenül is az ember elkezdi keresni azokat a hibákat, amiket olvasott itt KT-en. És azt a maximum 7-8 tényleg rossz részt kiemeli a filmből, de ha belegondolok a többi rész tényleg fantasztikus volt. Lehet, ha majd megnézem újra DVD-n, már nem is fog rossznak tűnni az a pár „elképesztően” béna jelenet. De mindenképpen megéri elmenni rá, jó kikapcsolódás.

előzmény: wayage (#53)

2007-07-09 19:09:29 wayage (4) #53

Érdekesek a vélemények. Most már nagyon várom a film megtekintését, csak sajna egy darabig még nem lesz rá lehetőségem. A olvasott kritikák többége egész jó, de persze van sok negatív is. Úgyérzem nekem tetszeni fog a film. Mivel nem fogom komolyan venni, kikapcsolom az agyamtat, csak szórakozni szeretnék. Michael Bay nyilatkozta a következőt: " Igen, tinédzser srácoknak készítem a filmjeimet. Olyan nagy bűn az, hogy én még emlékszem rá, miért ültem volna be szívesen a moziba tizenhat évesen...?!" Na, akkor én is, majd így ülök be moziba. Remélem azért nem lesz nagy csalódás:) hihi

2007-07-07 00:49:03 k3pl3r (?) #52

Ugyan az a véleményem, mint neked! A lepisilő robotos részt már el is felejtettem, de tényleg nem lehet rá mit mondani. A film második fele viszont iszonyatosan jó, és hál istennek egyetlen egy hasonló szar poén, vagy bármiféle szánalmas jelent nincs benne. Már csak ezért az 1 óráért megérte az 1090 forintot.

yuriko: Azért nem volt teljesen pocsék az első másfél óra. Ha fél órát kivágnék belőle, már simán ötös a film. :)

2007-07-07 00:42:15 yuriko (?) #51

Sokat gondolkoztam, hogy 3-as vagy 4-est adjak. A film első fele annyira szar amennyire a második jó. Kb másfél órát szenvedtem, de utánna végre megérkezett a kőkemény akciójelenetek armadája. Nem akartam elhinni, hogy ez ugyanaz a film, amin már majdnem hánytam. De mivel sajnos ugyanaz volt így cask egy erős hármasra esetleg egy gyenge négyesre futotta nálam.

2007-07-07 00:25:31 Olórin (1) #50

Bay valóban egy állat, többek közt arról híres, hogy leszarja a színészeit, bár én ennek ellenére bírom őt - khm, legalábbis eddig bírtam. Ez egy egész frankó kis nyári mozi lehetett volna, ha kihajítják belőle a Jar-Jar Binks robotot, és azt a kb 40-50 undorítóan kínos percet, ami hihetetlenül szar poénokkal (a csúcs a Turturrót lepisáló robot - JESSZUS!!! lőjék tarkón azt az írót, aki ezt kitalálta!) és totálfelesleges mellékszereplőkkel van tele.

Zene viszont tényleg nem rossz, bár a többségét elnyomja a csatazaj:P De pl. az autobotok Földre érkezése alatt az utóbbi évek egyik legjobb hőstémája szól.

előzmény: k3pl3r (#48)

2007-07-07 00:16:44 k3pl3r (?) #49

Azt elfelejtettem megemlíteni, hogy a zene nagyon passzol a filmhez. Remek alaphangulatot ad hozzá.

előzmény: k3pl3r (#48)

2007-07-07 00:10:46 k3pl3r (?) #48

Hol is kezdjem… Egyik szemem sír a másik nevet. Egyik szemem azért sír, mert csomó butasággal elrontották a film első felének úgy a felét, idióta jelenetekkel. Például: Spike amikor otthon keresi a szemüveget. Ez egyszerűen annyira erőltetett, és cinikus. Ráadásul a szüleit úgy mutatják be, mintha teljesen balfékek lennének, nincs egy épkézláb mondatuk. Ezt a 10 percet, úgy ahogy van, kivágnám a filmből. A Spike Mikaela szerelmi szál meg teljesen felesleges, és nagyon kínos, nem értem minek erőltetni. Sajnos a film első fele tele van ilyenekkel. Szerencsére azért akad itt is jó jelenet. Egyik szemem azért nevet, mert amikor elhagyják Spike házát, a film egy 180% fordulattal egy 45-50% körüli filmből, átvált 100%-ba. Az akciójelenetek eszméletlen jók, Michael Bay egy zseni ezen a téren. Ilyen jó akciójeleneteket nagyon régen nem láttam, vagy még talán soha. A jeleneteket mindig a tökéletes szögből vették fel. Lenyűgöző volt. A látvány meg magáért beszél. Habár nem szeretem, ha ilyen filmek szóhoz jutnak egy Oscar gálán, de ez Oscar gyanús (természetesen csak a látvány). A látvány és az akciójelenetek együtt annyira jók, hogy nem tudom elmondani nyomdafestéket tűrő szavakkal, mit nyújtott nekem. Talán így: Michael Bay egy állat! Azokat, akik nagyon lehordják a filmet, teljes mértékben megértem. A film tényleg elég béna egy-két helyen. A sztori nem túl acélos, de azért elmegy. A kockás dolog sem tetszett. Egyébként a filmet szerintem 14 év körülieknek készítették, amit sajnálok. Hogy mire is akkor a 4-es? Michael Bay egy állat! :)

2007-07-06 20:10:48 deviant (1) #47

nem tudom hova tenni a 8.3-as értékelést az imdb-n. már pofozgattam magam, rányomtam a magam kettesét, újból felpofoztam magam, de még mindig a topban van.

2007-07-06 17:22:38 Ivan/ (1) #46

"ezeket a filmeket teljesen más szempontok szerint értékelem mint a többit, egyébként 2-esnél jobb semmiképp sem járna neki."

Lehet imdb-n is hozád hasonlóan pontoztak, azért áll ugy ahogy:)

2007-07-06 16:43:00 Kalti (3) #45

Imdb 8,3 ??? az a nem mind1, már ebben az oldalban sem lehet megbízni ...

2007-07-06 16:41:12 Kalti (3) #44

Nos az agyatlan látványfilmek nem igazán az én terepem, Michael Bay-t meg kifejezetten rühellem, szal semmi jóra nem számítottam ... ehhez képest igen pozitív csalódás ért, a film szórakoztató, izgalmas, a poénok ülnek, ennyi nekem épp elég is egy ilyen filmtől. Most persze belemehetnék, hogy a történet egy nagy nulla, a színészek épphogy elfogadható szintet hoznak és az egész film úgy a hogy van unalomig ismert sablonokból építkezik, de ennek nem látom értelmét , számomra a legfontosabb szempont hogy a film le tudott kötni 2 és fél órán keresztül és egy kellemes élménnyel távoztam a moziból, egyszerűen néha jól esik kikapcsolni az agyat és szájtátva bámulni a durvábbnál durvább CGI effekteket, szal ne legyünk már ennyire sznobok :), persze abszolút érhető az is, ha valaki nem tudja magát túltenni a valóban égbe kiáltó hiányosságokon. Én ezeket a filmeket teljesen más szempontok szerint értékelem mint a többit, egyébként 2-esnél jobb semmiképp sem járna neki.

2007-07-06 00:19:00 limupei (1) #43

3 nap alatt, persze a lényegen nem változtat.

előzmény: k3pl3r (#42)

2007-07-05 23:48:03 k3pl3r (?) #42

Most olvastam, hogy 65,700,000 hozott két nap alatt az USA-ban. Hm… , nem is olyan rossz eredmény. Holnap este megnézem valahol.

2007-07-05 23:23:43 deviant (1) #41

rasszista propagandafilm, kár is a szót pazarolni rá. ed wood nem kapott pénzt, így csak szart volt képes rendezni. michael bay kapott, ő is.. 2/10

2007-07-04 00:30:28 Olórin (1) #40

Az év legszarabb vígjátéka.

2007-07-02 19:09:10 limupei (1) #39

Vigyed:-)

2007-07-02 19:07:13 deviant (1) #38

akkor nyugodt szívvel lopom el. :)

2007-07-02 19:01:50 limupei (1) #37

Nem én találtam ki, még régen láttam valahol.

előzmény: deviant (#36)