Fred Claus (2007) ☆ 👁

(David Dobkin)

amerikai vígjáték

2,6

2018-01-25 09:43:44 waterhorse (5) #6

Nem igazán értem a 2,5-ös pontozást. Ne legyünk már sznobok, ez egy szórakoztató karácsonyi komédia, tele jó poénokkal, nagyszerű zenével, remek történettel ami még frissítő újdonságként is hatott a karácsonyi filmek történetében, amit bármelyik karácsonykor elővehetünk, a Reszkessetek Betörők vagy az Igazából Szerelem mellett.
A szereplőkről: Vince Vaugh-nak vannak erőltetett filmjei elismerem (pl.: Dilemma, Gyakornokok), de ez nem éppen azok közé tartozik. Persze itt is hozza a szokásos figurát ami már szubjektív, hogy valakinek bejön e vagy sem, de utóbbinak akkor nem kell megnéznie és értékelnie. Kevin Spacey az ellenőr szerepében egy jutalomjáték. Külnösöen tetszett az irónikus kikacsintás Superman-re /Superman visszatér 2006 - Lex Luthor/. Paul Giamatti mint a télapó, hát róla többet nem is mondok :)
A "csöpögés" is kell ezekbe a filmekbe, hiszen a téma ordít érte, ettől lesz szívet melengető együtt nézni a családdal az ünnepek táján. Szerintem akit ettől a hányinger kerülget annak semmi melegség nincs a szívében.

2017-12-24 16:28:47 Mizi (2) #5

Nekem meg Banks kisasszony dekoltázsa tetszett. :)

előzmény: bambula (#4)

2016-03-15 11:36:28 bambula (2) #4

Kár hogy a VI. kerületben nem ilyen a parkoló ellenőr, mert akkor mindig tilosban parkolnék. :)

2014-12-24 23:11:21 ifj. Ó. Posszum (4) #3

Amikor az első felében viccelni próbál, kínos és idétlen, viszont második félidőtől megrázza magát és felvállalja: "egy giccses, amerikai, karácsonyi szirup-film vagyok" és utána már működik is az egész. A négyes az utolsó 50 percnyi testvér-habcukorért jár.

2010-05-22 15:47:05 [: Azuroo andrew :] (2) #2

Az "oltás" alapú gúnyós dialógok és Spacey karaktere (játéka) nyomán nézhető darab, giccses díszletbe ágyazva de az utóbbi megbocsátható a műfajban

10/4,5

2008-11-19 18:25:01 carmine (2) #1

Lehet csak azért nem tetszett, mert egy jó vígjátékot vártam. Viszont poént csak elvétve találtam a filmben. Egy sima kis történet a szokásos erőltetett mondanivalóval. Hiába a szereposztás ők sem tudják megmenteni a filmet. Kevin Spacey-re is ráférne már egy neki való szerep, ahol újra megmutathatja a Közönséges bűnözőkben vagy az Amerikai szépségben is látható kvalitásait.