Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) ☆

Sweeney Todd, a Fleet Street démoni borbélya

(Tim Burton)

amerikai-angol dráma, horror, musical, thriller

Mrs. Lovett: Maga őrült!
Sweeney Todd: Megváltoztam, annyi szent.

Rea

Toby:
Buy Pirelli's
Miracle Elixir
anything will slick, sir, soon sprouts curls.

Try Pirelli's
when they see a fixir
you can have your pick, sir,
of the girls!

Wanna buy a bottle misses?

Sweeney Todd: What is this?
Mrs. Lovett: What is this?
Sweeney Todd: Smells like piss
Mrs. Lovett: Smells like, uhh..
Sweeney Todd: What is this? This is piss. piss with ink.
Mrs. Lovett: I wouldn't touch it if i was you, dear
Toby: Let pirelli's activate your roots, sir
Sweeney Todd: keep it off your boots, sir, leaks right through
Toby: you're scared pirelli's is usable and of it, ladies seem to love it
Mrs. Lovett: Flies do too.

Sweeney Todd:Hol van Lucy? Hol a feleségem?
Mrs. Lovett:Megmérgezte magát. Arzén. A gyógyfüvestől, a sarkon. Próbáltam megállítani, de nem hallgatott rám. És nála van a lánya is.
Sweeney Todd:Nála? Turphin bírónál?
Mrs. Lovett:Adoptálta, mint sajátját
Sweeney Todd:Tizenöt évnyi izzadás a pokolban hamis vádak miatt. Tizenöt év álmodozás, hogy egyszer talán visszajutok szeretô feleségemhez és gyermekemhez
Mrs. Lovett:Nos nem mondhatnám, hogy az évek kifejezetten kedvesen bántak önnel, Mr. Barker
Sweeney Todd:Nem Barker! Barker halott. Todd vagyok. Sweeney Todd, és bosszút állok.

PG

Turpin bíró:Mi más is lehet egy férfi álma, ha nem a szerelem
Sweeney Todd:Más is kell még
Turpin bíró:Nos mi?
Sweeney Todd:Nők

PG

Turpin bíró:Most már biztos, hogy a felsőbb erők velem vannak, időben figyelmeztetnek! Johanna megszökik veled? Elintézem, hogy se téged, se más gazembert ne is láthasson soha többet!
És ami önt illeti, borbély, már látom milyen üzleti köre van. Szolgálja őket sokáig, de én sose leszek köztük!

PG

Valaki! Valaki! Nézzen oda! Nem megmondtam?! Förtelmes a szaga! Tűzben a város! Gyorsan uram! Fusson és mondja el mindenkinek, itt a boszorkány tüzel! Ott van! Ott van! A füst a pokolból jön fel! Tudja meg a bíró és a polgármester!

PG

Sweeney Todd:Biztos ellehet valahogy érni a bírót!
Mrs. Lovett:A bíró! Mindig csak az az átkozott bíró! Van egy szép, előkelő üzletünk állandó bevétellel és mivel elég elővigyázatosak vagyunk, csak az idegenek közül választunk, akiket nem keres senki, ki kaphat el minket? Óóó, Mr. Todd olyan boldog vagyok!

Sweeney Todd:Kérdezhetek valamit?
Mrs. Lovett:Mit?
Sweeney Todd:Hogy nézett ki Lucy?
Mrs. Lovett:Már nem is igazán emlékszel, ugye?
Sweeney Todd:Szőke haja volt.
Mrs. Lovett:Túl kell lépned ezen. Ő már nincs. Az élet az élőké, drágám.

PG

Mrs. Lovett:Na, Toby fiam, elég ebből az ostoba csacsogásból. Mi lenne ha adnék neked egy csillogó szép pennyt és elmennél cukorkát venni?
Toby:Az Signor Pirelli tárcája!

PG

Mrs. Lovett:Fel kell mennem, mindjárt visszajövök, rendben?
Toby:Ehetek egy pitét, míg várok?
Mrs. Lovett:Amennyit csak szeretnél, fiam.

PG

- A szőkéket itt tartom. Szőke hajat keresett, uram?
- Igen. Épp olyan árnyalatot keresek
- Gyere gyermekem. Mosolyogj az úrra és kapsz egy cukorkát. Nos, hol vágjam el?
- Egyetlen szó, Mr. Fogg és az lesz az utolsó életében és most a "gyermekei" kegyére bízom.

PG

Mrs. Lovett:Teljesen rám ijesztett.
- Nem állt szándékomban, hölgyem, biztosíthatom. Ámbár hivatalos ügyben járok erre. Tudja, panaszokat kaptunk a bűzzel kapcsolatban, ami a kéményükből jön. Azt mondják, éjszaka elviselhetetlen. Az egészségügyi és az általános közjóléti szabályozások az én hatáskörömbe tartoznak. Attól félek, vetnem kell egy pillantást a sütödéjükre.
Sweeney Todd:Hogyne, uram, de mi lenne, ha előbb feljönne és megborotválnám?

PG

Ah, a gonosz itt van uram, az ördög bűze lentről, a boszorkánytól. Az ördög felesége! Vigyázzon vele, uram. Nincs irgalom a szívében!

PG

Sweeney Todd:Nem kétséges, az évek megváltoztattak, uram, de hát gondolom egy borbély arca, egy szerencsétlen rab arca egyébként sem túl emlékezetes.
Turpin bíró:Benjamin Barker!

PG

Sweeney Todd: "Nem ismerem önt?" kérdezte. Tudtad, hogy él.
(a halott feleségéhez:) Csak te jártál a fejemben.
(Lovetthez:) Hazudtál nekem!
Mrs. Lovett:Soha nem hazudtam! Azt mondtam arzént ivott, megtette. Meghalt? Sose mondtam. Szegénykém! Túlélte, de nyomot hagyott az agyában, hónapokig csak feküdt az ágyában. Kórház kellett volna neki, de elzárták, a bolondok házában.

PG

Sweeney Todd:Az élet az élőkért van, drágám, hát éljük!

PG

Sweeney Todd: At least, my arm is complete again!

Sweeney Todd: We all deserve to die, even you, Mrs. Lovett, even I!

Sweeney Todd: Végre! Többé nem csonka a karom!

Anthony Hope: I have sailed the world
beheld its wonders
from the Dardanelles
to the mountains of Peru,
but there's no place like London!
Sweeney Todd: No there's no place like London!
You are young.
Life has been kind to you.
You will learn.

Liz