I Am Legend (2007) ☆ 👁

Legenda vagyok

(Francis Lawrence)

amerikai-ausztrál akciófilm, dráma, horror, sci-fi, thriller

3,4

2020-05-09 10:18:10 Norbert Simon (3) #109

Nekem a filmben a legnagyobb baj az idő. Szerintem túl lassú simán lehetett volna a tempója gyorsabb sok helyen ül a történet egy helyben. A visszaemlékezések amiket kapunk nekem tetszetősek viszont én így még keveslem ezeket. A történet főhőse viszont egy nagyon jó és érdekes karakter. Illetve tetszetős még az is ahogyan viszonyul a kialakult krízishez. Nem könnyű az értékelés mert ha ebből a szemszögből indulok ki akkor 4 csillagos. Viszont ha teljes egészében nézem illetve gondolom át a filmet akkor csak 3 csillagosra tudnám értékelni.

2013-10-31 22:12:27 Corso666 (5) #108

Cgi rendben???? :D :O :O Az egyetlen hibapont amiért hajlanék a 4es felé. Borzalmasak az animációk :S :S

előzmény: paradox (#105)

2012-09-17 21:32:22 opposition (2) #107

A kutya is lazán lejátsza a vászonról a "szinészóriást"...unalmas, gyengén kidolgozott, pocsék színészi játékkal.

2012-01-03 22:51:47 ChrisAdam (3) #106

Nekem bejött a film. Nem egy pörgős akciódús film, hanem egy lassú, de érdekes. Will Smith nagyszerűen játszik. A látvány az káprázatos, a zenék is jók Marleyval az élen.
Szerintem itt nem azt a nagy történetet kell keresgélni, hanem a főhős személyét kell megismerni. Azt bánom, hogy nem volt több visszajátszás az előzményekről. A vége tényleg kicsit elkapkodott, rászánhattak volna még 5 percet.
Nekem tetszett, lassú film, látványos, kicsit néha ülős.

2011-09-04 06:20:01 paradox (2) #105

film első 40perce szépen felépített mondhatni tetszetős,cgi rendben...majd jön az ominózus jelenet és a főhős ,rendező,stáb,és gyakorlatilag a néző is belesüpped az unalomba,óráját vizslatván ismételt szánalommal vegyes megvetéssel konstatálja a giccsparádét.
számokra levetítve,első 40min 4,majd 1 azaz 1pont...és mivel a film vége igen elkapkodott,szenzáció hajhász,lapos,művi,röhejig le strukturált...max egy ketteske,de itt bizony vajszívű lennék..

2011-08-31 10:24:07 Sógorod (3) #104

Sok hibát leírtak már itt, de valahogy az energiaellátás senkinek sem szúrt szemet (?). Szerintem az a három kis generátor, amelyeknek árammal kellene ellátniuk a lakást, édeskevés a feladat nagyságához. Főhősünk ugyanis olyan szinten zabálja az energiát, mint manapság bármelyik "békebeli" amerikai háztartás. Ilyen szintű fogyasztás mellett az egész napját azzal kéne töltenie, hogy kézipumpával fosztogatja a környékbeli, majd egyre távolabb eső benzinkutakat, hogy az áramfejlesztők működhessenek. De hagyjuk az áramot, biztosan nagyon nagy teljesítményű, ugyanakkor kisfogyasztású generátorokra sikerült szert tennie.:) Sokkal viccesebb az, hogy kb. három évvel a katasztrófa bekövetkezte (a város elnéptelenedése) után a csapból folyik a víz... Úgy irigylem az amerikai infrastruktúra minőségét, tartósságát...:)

2010-09-07 16:10:08 ronin07 (?) #103

Az volt a "kedvencem", mikor Bob Marley életfilozófiája volt Will Smith karakterének hősiességét alapozó vezérfonala. Gyújts fényt a sötétségben!

2010-09-07 16:07:18 BonnyJohnny (3) #102

A film első fele nagyon jó, a közepe felé rosszba fordul át, majd a közepe után felcsillannak a remények, hogy a vége ismét rossz legyen.
Ez a film egy csalódás, és kár érte, már sokan írták, de tényleg így érzek.
Hasonló érzéseim vannak a szintén Will Smith Én a robottal kapcsolatban is.

2010-09-07 15:55:53 PerfectCell (5) #101

Rossz a leírás mien élőhalottakkal száll szembe? Én ugyanis nem láttam egy élőhalottat se a filmben.
Nappal a fertőzöttek (mer nem zombik) elő sem jönnek szóval nincs kivel szembeszállni
Nagyon jó film érdemes megnézni egyszer-kétszer

2010-02-09 16:17:52 Rituska (1) #100

Teljes mértékben azonosulni tudok Terika véleményével, ez a film egy vicc. Egy látványos, néhol szép és különleges képekkel megtűzdelt (pl:a kihalt város) VICC. Egy egész jó alapgondolat totális csődbevitele. A történet vezérszála, hogy az emberiség eltűnik a föld színéről, és egyetlen egyén éldegél tovább, nem rossz, sőt. Kár érte....

2010-01-07 02:25:26 Bbazsa (4) #99

Szerintem a film legfontosabb eleme a férfi maga. Amennyiben úgy dönt hogy meghal, nem csak a saját de az emberiség reményét is feladja....

2009-06-28 21:50:46 terika (1) #98

És az is ugye, hogy ő egy legenda. Én speciel ezen a részen röhögtem a legtöbbet. Nevetséges.

előzmény: kezdetektől (#97)

2009-05-15 15:59:04 kezdetektől (?) #97

Na végignéztem, és megkapja a kettest!
1. Mert Will Smith jó színész.
2. Volt egy-két jelenet a vége felé, ami jól volt megrendezve pl. amikor Smith megfojtja a kutyáját, és így elveszíti a "legjobb barátját" és az ezutáni részek is kifejezetten jók voltak (amikor a próbababával beszélt az zseniális rész volt szerintem). A vége pedig ismét nem tetszett, hogy kiderül, hogy még se ő az utolsó élőember a Földön ....
Összesítve: 50%

2009-05-14 19:31:48 kezdetektől (?) #96

Most nézem a filmet 51 perce (!), persze kb. 10 percenként tartottam egy kis technikai szünetet, és erősen gondolkodom, hogy befejezem a nézését.
A film legeleje a híradó, és az utána lévő képsorok (kihalt, üres, eldzsungelesedett nagyváros ...) után kezdtem reménykedni, hogy na ... esetleg egy jó film (?).
Első 10 perc még fel is keltette az érdeklődésem, de utána egyre csak "laposodott" a film. Kb. 3 percig lógott fejjel lefelé Will Smith. A vágások elég gyatrák (30%), operatőri munka eleinte tetszetős volt, aztán végül az is egyre jobban gyengült (45%), a lövéseken nagyon látszik, hogy kamu. Egyedüli érték eddig a filmben, hogy volt benne egy Bob Marley szám (a The Little Birds) és, hogy Will Smith viszonylag jól játszik (80%), a film sztorija pedig (50%).

2009-03-27 13:48:03 Tom85 (4) #95

Az elején a kihalt városban morgó Mustang hangja csodálatos!!! :))

2009-03-01 14:43:25 a6notes (3) #94

3 alát adok. Ez lehetett volna 4 fölé, ha az alternatív befejezést használják a moziváltozatban is. A mozis befejezésnek teljesen az a kicsengése, hogy "kifogytunk az ötletekből, csináljunk valamit, hogy lezárjuk gyorsan". Az alternatív befejezésnek van értelme, mondanivalója. Producerek, ezt elkaffantottátok.

2008-10-09 12:03:14 osi (3) #93

Közepes zombifilm, mely ígéretesnek tűnt, de mellérúgta a ziccert.
A kihalt nagyváros és a magány képei ütnek, remek hangulatfestő elem, csak kevés van belőle. A zombik kivitelezése egy 5 éves videójáték szintjén van, maszkokkal többre jutottak volna CGI helyett... A történetvezetésben is hatalmas logikai buktatók vannak, a vége pedig több mint giccs.

2008-08-01 17:41:07 Fuller (3) #92

Pedig pont ez az érthetetlen, hogy lecserélték, amikor az egész film a lecserélthez vezet.

előzmény: el_fraile (#65)

2008-07-30 17:22:58 morcosmedve (4) #91

OFF
Köszi a spoiler kiigazítást, legközelebb már sikerül.

2008-07-30 17:05:45 morcosmedve (4) #90

Engem se érdekel, csak véletlen pont rátenyereltem a billentyűzetre, és pont ezek a karakterek jöttek ki :D

2008-07-30 15:01:21 terika (1) #89

És a leírtak hogy kerültek oda? :D Akkor kivel beszélgetsz? :D
A lényeg az, h nekem nem tetszik, Neked meg igen.
(Amúgy nem tudom, hogy milyen madarakról beszélsz? o_O - de nem is érdekel).

2008-07-30 14:24:58 morcosmedve (4) #88

Látom már, h túl általánosan és félreérthetően fogalmaztam az első mondatommal. Helyesen: Nem igazán értem az ilyen kifogásokat keresőket…
Azért nem akkora film ez, h itt vérre menjünk. A kicsit zombikutya stílusomért meg elnézést az érintettektől, biztos fogok még kapni érte! Mivel nem vagyok vaktában vagdalkozó ember, a véleményem lényege azért nem változik.
Ne kelljen már bocsizni, h néhányakkal ellentétben érveltem. Úgy éreztem, sok volt a filmből nem következő valótlanság. Addig nem lehet baj, amíg a filmről vitatkozunk. Különben sem veletek vitáztam, hanem a leírtakkal :)
Attól, h nem tudjuk, voltak-e benne madarak, még lehet uaolyan rossz a film. Ez csak egy tény.

2008-07-29 22:15:40 terika (1) #87

Tudod semmi baj nincs a kifogásokkal. Van, akinek tetszik ez a film, van akinek marhára nem. Én egy percig nem akartalak meggyőzni arról, h ne tetszen a film, Te jöttél sebbel-lobbal, h dehülyékvagyunkmi. Ennyi. Tiszteletben kell tartani a másik álláspontját, ha nekem azért sz@r, amiért akkor annyi. Nem kell itt érvelni, én sem érvelek, hogy utálja mindenki. Ha Neked ez jó film, akkor jó film, ennyi.

2008-07-29 20:39:54 morcosmedve (4) #86

Lehet, h a Legenda vagyok nem elég jó zombifilmnek, de stílusjegyekről inkább nem vitatkozom.
Romero nálam is alapvetés zombiban, de nem etalon. Tetszik annak az érának az undorító bája, és untat az üressége. Igazából Az élőhalottak éjszakáját és a Holtak hajnalát is inkább nevetve-vihogva nézem végig. Az egy kortünet volt, mára elmúlt. A Holtak Földje viszont egész tetszett, épp hat napja tettem be elalváshoz. És hopp, ott a zombik fegyvert fognak, hallgatnak a zombifőnök utasításaira, eszelnek, stb.
De az újabb felfogású vagy humoros zombik inkább bejönnek: Haláli hullák hajnala, Resident Evil, Hullajó, 28 nappal később és Legenda vagyok, akár zombisak utóbbiak, akár nem.
Kifogást persze h lehet találni bármiben, de ezek egy részét azért talán sikerült tisztázni szándékom szerint.

2008-07-28 19:15:45 simijohnny (3) #85

morcosmedve: Javaslom nézz Romero filmeket mielőtt zombi filmekről beszélsz. Ebben a filmben lehet kifogást találni, és nem is keveset, nem véletlen a kritika mások részéről.

2008-07-28 19:04:43 terika (1) #84

Igen és az Elfen Lied is a karakterábrázolás csúcsa. ^^"

2008-07-27 23:43:43 morcosmedve (4) #83

Nem igazán értem a kifogásokat keresőket, néha látni kellene a filmet, nem csak nézni. Bocsi!
1. A tojásokat a rántottához madarak tojták. Az oroszlánkölyköket az anyjuk szülte – feltehetően.
2. Az űzött vad félelmében szalad be a sötét járaton. Szorult helyzetben rosszul döntött. Volt már ilyen az egyedfejlődés során, nézni kell természetfilmeket. Kutya dettó.
3. A kutyájának beadja az anti-szérumot, bár előtte hezitál, sztem kétkedik (a zombinőre pillant), de reménykedik. Látja, h nem hatott, úh megfojtja. Ezek tények a filmből. Ő akkor még nem láthatta a film végét, így nem tudta, h jegelni is kellett volna. Bebukta. Plussz a patkánycsávó se gyógyult meg csak enyhültek a tünetek.
4. Animálás vs. Maszkok, bábok. Hát a maszkos megoldások többsége sokkal kizökkentőbb és ma már sztem drágább is. Az animációs részek egyáltalán nem zavartak. Meg kíváncsi lennék a színészre, aki lejácca a zombik 5 méteres állati ugrásait. Hajrá!
5. A hídnál a csaj nem fáklyával űzi el a zombikat, hanem nem tudni mivel, de erős UV fénye van, amit különösen rühellnek a bűzgézák.
6. Ki állítja a csapdát, amibe a doki belesétál? (Egyébként feltűnt, h a bábu felé fordul, mikor meglátja?) Sztem a zombik, bár először azt hittem, zavartságában a saját csapdájába sétált bele. Több tény is erre mutat. Mikor csapdába ejti a csajt, megjelenik a falkavezér és elég zabos. (Lehet, h az ő „csaját” kapta el?) Falkavezér nem csak kutyákat irányít, hanem a többi zombit is. A végén a házban próbálnak utat nyitni a többieknek. Szisztematikusan és összehangoltan ledöntik a reflektorokat. Állati okosak ezek, semmi több. Aki meg nem hiszi, annak ez a csapdás jelenet rossz. Aki szerint pedig lehet ennél is eccerűbb elfogó csapdát készíteni, ugyan mesélje már el…
7. Mivel akarta a szérumot beadni a doki a zombiknak? Szurival.

8. A Jelek rengeteg nyúlása az X-aktákból engem is kiakasztott, az ötödik újranézésig magamhoz se tértem.

2008-07-27 23:35:13 morcosmedve (4) #82

Ez egy jó zombi-film. Rövid, velős, egyszerű. Nem mitologizál, nem rág szájba. Jeah!
Lehet rajt eszelni, és vannak iszonyat szaratós részek, hangot feltolva és persze nem 15 collos monitoron 3 méterről nézve … És vannak benne kizökkentő, kevésbé sikerült részletek is, de összességében felejthetetlen jelenetekkel gazdagította a zombi-apokalipszis-történelmet. Pont.

2008-07-25 18:09:39 terika (1) #81

De talán azért mégis érdemes megnézni, hogy jót röhögjünk rajta. :) Zombis filmnek nem mondhatni, akciónak sem, mert röhej az egész. Az elején a Mustang GT 500-as vs Lion az kapja, az nagyon kész, azon feküdtem. Innenstől nem tudtam komolyan(?) venni a filmet. Egyszerűen azért érdemes megnézni, mert én régen láttam már ilyen tré dolgot. És a végén az öntömjénzés, azt már tényleg nem tudta bevenni a gyomrom: könyörgöm, melyik ego hulla mondja el magáról, hogy legenda vagyok? Azé' ezt valljuk be elég ... elég nevetséges volt.
A CG és egyéb technikai alkalmazások viszont 5-öst érdemelnek, de a sztori totál hazavágja számomra a rendezést. A music is full, a zombi lények (kutya-ember) meg még fullabb...nagyon halálos volt, amikor a napfény eltünését várták, és végre megláthattuk az egyetlen harci jelenetet az egész filmben, viszont ez dícséretesen jól ki volt dolgozva, nagyon tetszett.
Sz'al ugyan 1-est adtam rá, de totálisan a sztori butasága miatt, azt már nem írom, h klisé blabla, minek...A többi rendben volt, sőt még szájba rágósnak sem nevezném a lélekrajzot benne, abszolút elviselhető adagban kaptuk, de az a pár kijelentés, esemény, amit fenn írtam, számomra hazavágta az egészet.

2008-06-27 06:10:07 Döglégy (4) #80

szerintem intelligensek volotak mert ellesték azt a csapdát amivel elfogta az egyik "beteget" és sikeresen is használják

2008-06-13 14:01:23 Fuller (3) #79

Most, hogy megnéztem az alternatív befejezést, úgy jobban tetszett volna a film, hisz én ezt is vártam volna. Egész végig sújkolták belénk, hogy valami mégis van a 'betegekkel'.
Kijött a fényre az egyik miuán elvitték a nőt, van főnökük, hisz ő úszította Neville-re a 'betegeket', csapdát állított.
Vki írta, hogy nem lehettek intelligensek. Miért ne lehettek volna? Ezért nem tetszett a végleges befejezés, hisz teljesen ellent mondott.

2008-06-13 13:46:36 Fuller (3) #78

kutya
A kutyán is működött volna, csak azt még nem tudta, ezért megölte, mert rá támadt. Ha bezárta volna vagy leszíjjazta volna, binden bizonnyal hatott volna. Engem viszont jobban meghatott az állat halála, mint a főszereplőjé.

2008-06-01 23:57:05 deviant (2) #77

én most láttam először, de már elsőre nothing special. sok ilyet láttunk már.

2008-06-01 23:14:58 Dió (4) #76

Igen, ezt elfelejtettem én is írni, ebben igazad van. Tízszer hatásosabb lenne pár monszta' jelenet, ha rendesen meg van csinálva pl maszkokkal. Egyáltalán nem voltak "élethűek".

2008-05-31 20:36:15 wayage (4) #75

Másodszorra nálam sem érte el azt a hatást, melyet lentebb írtam. Ennek az oka, ismét a fránya CGI trükkök. Na már megint ide lyukadtam ki:) Nem igaz, hogy ma már nem nincs igény maszkokra! Az értékelésemet én is csökkentem...

előzmény: wayage (#11)

2008-05-31 18:34:54 Dió (4) #74

Na jó, másodszorra már jóval mérsékeltebbet ütött, de az első fele szerintem még mindig átlagon felüli... szuper az atmoszféra, főleg mivel remekül mutatják be Smith mindennapjait, és dícséretes, hogy a negyvenedik percig kibírják szörnyek nélkül, amikor pedig végre megjelennek... pffff. Az intelligens/bosszúálló zombik ötletét már nehezebb bekajálni, de még így is baromi szórakoztató.

2008-05-22 19:52:07 [: Azuroo andrew :] (3) #73

nem elsőre = nekem elsőre - itt a spoilerben leírt mondatra utaltam

2008-05-22 19:49:54 [: Azuroo andrew :] (3) #72

nem elsőre, de ott jobb volt az érzelmi felvezetés + meg is előzte egy kisebb csavar Ben-el - ott működött, itt gyengébb

előzmény: Hornyai Lili (#59)

2008-05-22 19:45:17 [: Azuroo andrew :] (3) #71

Kettő jó ellenérv, de középső nem sztem

A filmben az hangzik el, és van asszem egy újságra írva (főcím) hogy a kutyák északa támadnak.

2008-05-22 19:32:20 [: Azuroo andrew :] (3) #70

Ez egy kőkemény nyúlás volt igen

2008-05-04 21:54:21 GothMan (3) #69

A gagyi, animált zombikkal meg állatkákkal kivettek minden komolyságot a filmből. Miért nem lehet manapság hagyományos elmaszkírozott statisztákat használni, mint a régi szép időkben? Vannak még profi maszkmesterek szerintem.

2008-04-21 19:52:03 Suhok (3) #68

Az zombik nekem egy az egyben Smeagolt juttatják az eszembe a Gyűrűk urából, ráadásul ugyanolyan mű hatást keltettek, mint a robotok az Én, a Robotból.

2008-03-25 20:02:19 allegra (3) #67

Ez tipikusan egy "inkább drága film". Szegény, szegény Bob Marley.

2008-03-19 01:47:02 gringo (3) #66

kihalt város kategóriában szerintem a legszívszorítóbb még mindig a 28 nappal később Londonja. New Yorkot már annyiszor porig alázták meg elhagyták, hogy nem tud meghatni.

2008-03-08 23:43:45 el_fraile (3) #65

Akit rettentően izgatna az eredeti befejezés:

...egyikkel sem jártunk jól de ezt teljesen érthetően cserélték le a végsőre.

2008-02-17 21:46:17 gellert01 (4) #64

Ja, igazából a filmnek nem nagy a sztorija,zombis-gyilkolós-ellenszerkeresős-hősihalálthalós.
láttam már ilyet, nem egyet.
Jobb lett volna, ha csak azt mutatja be a film, hogy Will hogyan él ebben a helyzetben, és a végén egy ugyanolyan reménytelen helyzettel zárni
mint amilyen az elején volt.
Egyébként kicsit életszerűtlen, hogy egész New York-ban csak egy Orvos-tábornok éli túl, aki részt vett a kutatásokban, mellesleg immunis...

2008-02-11 14:20:48 Johnny Crunch (?) #63

Hát ez olyan zimbes zombis.
Az mondjuk nem értem hogy egy 85os filmben hogyan tudtak félelmetesebb zombikat elénk tálalni mint 2007ben...

2008-01-24 10:33:14 budaik (2) #62

Nekem sem jött be annyira, mint amennyire mondjuk az Én a Robot...

2008-01-23 15:40:14 k3pl3r (?) #61

Azt hittem nagyon tetszeni fog nekem ez a film, de tévedtem. Sajnos nem tudta az elvárásaimat tartani. Egyedül a történet az, ami jónak mondható, meg a fantasztikus látvány (kihalt város, meg hasonlók). Nem is nagyon akarok többet mondani. Egyenlőre egy nagyon gyenge 4-es, de könnyen lehet, hogy majd lejjebb teszem.
Ja, és a vége tényleg nagyon rossz!

2008-01-18 17:46:59 Olórin (3) #60

Nem olvastam a könyvet, de ahogy hallottam, annak iszonyúan kemény befejezése van, persze nem csodálom, hogy egy hollywoodi filmben azt nem merték meglépni (az első, vincent price-os adaptáció emlékeim szerint közel járt ahhoz, de az sem adta vissza teljesen)

2008-01-18 17:37:26 Hornyai Lili (2) #59

Uh, az Armageddon-párhuzam eszembe se jutott eddig... :)Egyébként olvastam én is az eredeti befejezést, és szerintem is még így jártunk jobban, bár nekem ez így is már-már fájdalmat okozott... :S :)

2008-01-18 16:34:20 Oscee (4) #58

Az első befejezés-verzió szerint
Minden túlélték, és kéz a kézben, fanfárok közepette megmentették a világot. Azért így jobb lett, hogy ott maradt, mint Bruce Willis megnyomni a gombot :D

előzmény: Hornyai Lili (#57)

2008-01-18 15:58:16 Hornyai Lili (2) #57

Igazság szerint azért van szükség Sam ilyetén halálához, hogy előre lendítse a filmet. Mert hogy ebből következett a kamikaze kikötői akció, abból pedig a találkozás a nőcivel, aki meg kellett ahhoz, hogy valaki elvigye az ellenszert és Neville hősi halált halhasson... Az egész csak dramaturgiai húzás volt. Gyenge.

2008-01-18 10:10:48 Olórin (3) #56

ja, csak már akkor is egereken, patkányokon, nyulakon meg mittoméném még milyen, lelkiismeretfurdalás nélkül halomba ölhető állatokon kísérleteztek, amikor a genetika még sehol sem volt. de mindegy, mert erre a filmben nem térnek ki, nincs magyarázat, csak van egy szer, ami mindenen működik, csak pont a kutyán nem. Amúgy belegondolva, az egész átváltozásának nincs is semmi jelentősége, csak azért van ott, mert hűdesokkal drámaibb, ha neki kell megölnie, mintha csak simán meghal. Ami végülis így is van (és eddig a pontig remek a film), csak azért ez így elég suta megoldás, amit nem gondoltak végig.

előzmény: Oscee (#55)

2008-01-18 01:59:52 Oscee (4) #55

Alapjáraton nem teljesen, a kísérleti egerek, genetikailag módosítottak, már gyakran a betegséget se lehet beléjük integrálni, csak amig a specifikus géneket emberibbé nem teszik - ez ugye könnyű, mert az egér szaporább, mint a nyúl :D meg ha százával pusztulnak könnyebb besöpörni az asztal alá, mint az embereket...
De élő kutyán már nehéz génkíséletezni :)

bár se biológus, se virológus nem vagyok, de afaik így működik

2008-01-18 01:45:42 Olórin (3) #54

azt tudod ugye, hogy ez így elsőre viccesnek hangzik, de bizony gyógykezelési szempontból valóban az;P ugyanaz a kór, ugyanaz a gyógyszer, és hát a patkány meg az ember közt se sok a hasonlóság, de ami az előbbin működik, az az utóbbin is szokott...

előzmény: Oscee (#53)

2008-01-18 01:25:11 Oscee (4) #53

Mert a patkány meg a kutya biológiailag olyan marha hasonló :DD

2008-01-17 22:27:01 Olórin (3) #52

Dehát a patkányon működött a szer, szal a kutyán is működnie kellett volna. Egyébként sem magyarázat az, amit egy "néző" csak úgy kitalált, ha a filmben még elhintve sincs róla semmi...

előzmény: Hornyai Lili (#51)

2008-01-17 22:06:22 Hornyai Lili (2) #51

A gumihulla nőt nem hűtötte le, de a patkányt igen. Imdb-n olyan magyarázatot olvastam, hogy Neville nem akarta így látni a kutyáját, ezért "nem tette el későbbre" a probléma megoldását. Ez végülis valahol logikus, de akkor nem volt jól a filmben rendesen megmagyarázva.

2008-01-17 19:06:55 JernauGurgeh (2) #50

Próbálta csak nem működött, nem hűtötte le a csajt

2008-01-17 18:40:22 Olórin (3) #49

miről beszélsz, addigra már megvolt az ellenszérum... legalábbis állatokon már működött, csak emberen nem próbálta még, ha jól emlékszem.

előzmény: wayage (#48)

2008-01-17 18:23:56 wayage (4) #48

Én úgy emlékszem, miután Smith megölelte a kutyáját, a következő este öngyilkosságot akart elkövetni...tehát az ellenszérum megtalását már feladta...

előzmény: Hornyai Lili (#46)

2008-01-17 18:08:06 Hornyai Lili (2) #47

Ja, és én a lényeket sem találtam egyáltalán félelmetesnek, az állandó ordibálással (állkapocs-kiakasztással) pont úgy néztek ki, mint a Múmiában a múmia... :) És zavart, hogy mind-mind CGI-al voltak megjelenítve (ezt is imdb-n olvastam, és látszott is, hogy olyanok voltak mint egy gumihulla és egy gumipók keresztezése), legalább egy-két jelenetnél elvártam volna az élőszereplőket.

2008-01-17 18:03:41 Hornyai Lili (2) #46

Az hagyján, hogy a szérumot is beadhatta volna a kutyájának... Én azt nem értettem, hogy miért nem zárta be őt is, abban reménykedve, hogy megtalálja az ellenszérumot?! Ahol egy fertőzött nő elfér az alagsorban, ott elfért volna egy fertőzött kutya is!
Imdb-n olvastam róla, hogy egészen más befejezést terveztek, de a tesztvetítések miatt a jelenlegi mellett döntöttek. Gondolom, az a verzió kerül majd a DVDre. Akit nagyon érdekel a másik befejezés és konyít az angolhoz, az elolvashatja az imdb-n a Q&A részlegnél... :)

2008-01-17 16:24:55 Gasz András (3) #45

JÓ HÍR:

Változó legendák

Will Smith apokaliptikus akciófilmje még javában zakatol a mozikban (és közelít a félmilliárd dolláros bevételhez), de a tengerentúlon március közepére ígért Blu-ray-változat kapcsán napvilágra került az az infó, hogy könnyen lehet, hogy a film megváltozik, mire DVD-re kerül.

No, nem kell izgulni: a CGI-szörnyek maradnak, nem fogják őket sápadtra maszkírozott bőrfejűekkel helyettesíteni, viszont a hírek szerint a BD-változat (hazai megjelenésről még nincs hír) a moziverzión mellett egy vágatlan változatot is kínál majd, melynek még a befejezése is más lesz, mint amit a filmszínházakban láthattál. Mivel a DVD-változat részleteiről még semmit sem lehet tudni, így csak remélhetjük, hogy az új változat hozzánk is eljut.

2008-01-17 13:06:47 Olórin (3) #44

á-á, egyáltalán nem más filmekből indoluk ki (azokban sem csak sima zombik voltak amúgy), tévedsz. abból indulok ki, hogy maga Smith is mondja (többször is), hogy ezek állati ösztönlények, és az egész filmben úgy is viselkednek, pl. soha semmilyen eszközt nem használnak, de aztán egyszercsak fellállítanak egy ilyen csapdát. ezt nem lehet megmagyarázni, ez hülyeség.
kutyák: erre nem emlékszem, de akkor már lement a nap, csak az az egy fénycsík volt. oké, lehet értelme, ha azt mondjuk, hogy a lények csak vaksötétben tudnak létezni, de ez így nincs kimondva, és amikor elereszti a kutyákat, már akkor sem vaksötétben áll...
Sam: nem az a baj, hogy belehal a sebeibe, mert nem ez történik (ezzel nem lenne baj). az történik, hogy Smith öli meg, miután átalakul. ezt az átalakulást megakadályozhatná a szérummal.
Fákya, reflektor (amúgy tényleg), tökmindegy, a lényeg, hogy ha ennyi elég, akkor mi értelme az egész rettegésnek meg rohangálásnak - bármilyen erős fényforrással a kezében járkárhatna az utcákon éjjel-nappal. egyébként az az egész jelenet borzasztó béna (mint ahogy az a két szereplő is csak azért van ott, hogy legyen valaki, aki elviszi a szérumot a túlélőknek, amúgy totál feleslegesek, és súlytalanok, semmi egyéb szerepük nincs)

flashback: ízlések és pofonok, rám semmilyen hatással nem volt, azonkívül, hogy előkészítette azt az undorító Jelek-lenyúlást (és más funkciója történetileg nem is volt).

2008-01-17 12:44:37 Dió (4) #43

A flashbackek nálam elég durva drámát adtak hozzá a film légköréhez, ami egy horrorfilmnél nem utolsó szempont. Főleg az utolsó kettő, mint már írtam. Szvsz baromi realisztikusan (és ettől baromi szívtépően) vannak bemutatva, az utolsó flashbacket a felesége és lánya halála pedig pont ott vágják el, ahol kell, valami irdatlan zseniálisra kanyarítva azt ezzel.

2008-01-17 12:43:04 Dió (4) #42

Abból a feltételezésből indulsz ki, h ezek ugyanúgy "zombik", mint a korábbi zombifilmek dögei. Ez téves, mert telejsen más betegség támadta meg ezeket az embereket --> ezek a "lények" miért ne lehetnének intelligensek? Az, h a korábbi filmek hozzászoktattak, h az efféle dögök seggbuták, az nem a legenda vagyok hibája, mert ezek itt most másfajta lények, nem pedig ugyanolyan "zombik".

"ugyanabban a jelenetben a lény vajh miért csak a kutyáit ereszti rá a főszereplőre, ő miért nem megy utána"
A filmben Will Smith lakásában van rá egy utalás, h a kutyák szervezetére máshogy hat a kór. Ők jobban viselik a fényt. Csupán ezért.

"akkor miért nem adta be Samnek?"
Az a szérum arra van, hogy élő és beteg lények szervezetét meggyógyítsa, nem arra, h halott kutyákat támasszon meg. Szegény kutya ott döglik meg W.Smith karjaiban, nem tud vele mit csinálni.

A fákyla alatt ha a hidas jelenetre gondolsz, ott tudtommal a terepjárója reflektorával perzselte fel a dögöket, nem pedig fáklyával, mi ezzel a baj?

2008-01-17 12:18:06 Olórin (3) #41

pl. ki a fene állította a csapdát (aminek a működése egyébként totál illogikus), amibe Smith beleesett? persze, azt akarják sugallni, hogy a lények, de ez baromság, ők közel olyan intelligensek sem lehetnek. ugyanabban a jelenetben a lény vajh miért csak a kutyáit ereszti rá a főszereplőre, ő miért nem megy utána? (persze mert akkor ki tudná nyírni, és véget érne a film...) aztán meg nem úgy volt, hogy megtalálta a szérumot, amit állatokon addigra sikerrel kipróbált? mert akkor miért nem adta be Samnek? Vagy ha beadta (már nem emlékszem pontosan), miért nem használt? nameg ott van az, amikor a nő egyetlen szaros fáklyával elkergeti a lényeket (az utsó pillanatban persze), de ha az ilyen egyszerű, akkor miért kell félni tőlük? Meg volt még sok más apróság, de most ennyi jutott eszembe
Más dolog, de sztem a flashbackek is totál feleslegesek voltak. Három részben, kb negyed órában meséltek el valamit, amit amúgyis tudtunk, szóval az egész baromira nem tett hozzá semmit a filmhez, teljesen öncélú az egész.

2008-01-17 11:36:02 Dió (4) #40

Még mindig várok némi kifejtést, h mire gondoltatok "óriási logikai bakik" alatt... ha arra, h a szarvaz befut a sötétbe, azt részben aláírom, de ezen kívül nem emlékszem másra.

2008-01-17 01:09:56 Dió (4) #39

Btw. a film elképesztően parás volt itt-ott. Alapból remek koncepció, h a film feléig nem mutatják a dögöket (így még jobban félünk tőlük), az első találkozás pedig (amikor W.S. bemerészkedik a sötét épületbe) csontig hatol! Tele van remek megoldásokkal, engem valósággal kinyírt. Ilyen utoljára a Barlangnál éreztem (és ez nem kis szó).

2008-01-17 01:07:21 Dió (4) #38

Nem tudok mit csinálni, én egy k*rva jó filmet láttam. Azt a fajtát, amit akár moziban is újranéznék mégegyszer.
Már száz szájból elhangzott: az első 40 perc beleköthetetlenül zseniális, szinte csillagos ötös. A második felében én is éreztem hiányosságokat (könnyű atmoszferizálni az elején, de amikor ki kéne bontani valami jelentősségteljesebb sztorit, nem jutnak messzire Goldsmanék), de a szidalmak ellenére én még attól is sokkal többet kaptam a vártnál. Reménykedtem, h nem csúsznak el alapvető banánhéjakon (pl férfi+nő összehozása), és általában nem is csúsztak, még ha apróságok zavartak is (az "óriási logikai bakik" azért kifejtésre szorulnak, mire gondoltok ezalatt??).
Szóval a második fele már alapból megütné "csak" az átlagot, de ott van még az is, h a második felére jutott a film két legdurvább flashbackje (konkrétan az utsó kettő, amik akkora csillagos ötösök, mint a ház!!!!!), plusz AZ a bizonyos kutyás jelenet, ahol Will Smith reakcióját látva úgy megszorítottam a karfát, h recsegett! Egy deka rosszat nem tudnék az említett jelenetekről mondani. Nekem a zárókép is tetszett, még ha a finálé W.S. vetületű megoldása kicsit erőltetetten is hatott.
És ha mindez nem lenne elég, fájdalmas belegondolni, h mennyire közel vagyunk ahhoz, h megtörténjen mindez 50 éven belül, és még fájdalmasabb az, ahogy a film ezt bemutatja (előzmények, flashbackek), még ha ez nem F.Lawrence érdeme is...

2008-01-16 19:15:00 Gasz András (3) #37

Na berakom akkor oda is :D Nem tudom itt nem szoktam forumozni csak a filmekhez hozzászólni, értékelni.

2008-01-16 18:06:25 Olórin (3) #36

De van egy fórum, Hamarosan a mozikban címmel, nem gondolod, hogy ott jobb helye lett volna?:)

2008-01-16 17:53:16 Gasz András (3) #35

Csak ide irtam mert mindjárt itt a bemutató és alig lehetett hallani valamit is róla. Másrészt tényleg legendás képregény és rajzilm sorozata volt és most pedig film sorozata.

2008-01-16 15:49:49 Hornyai Lili (2) #34

Igen, emlékszem, hogy sokan szidták a Napfényt. Azok, akik akció-sci-fi-t vártak, azok azért, mert sok volt a filozofálgatás, akik meg Danny Boyle filmet vártak, azoknak meg sok volt a sci-fi "maszlag"... Nekem spec. nagyon tetszett, jó kis katartikus jelenetek voltak benne... :)

előzmény: Gasz András (#29)

2008-01-16 15:26:37 Daemiaen (3) #33

Hámár hogyne jönne ide a legendás aszteriksz? :)

előzmény: Ivan/ (#32)

2008-01-16 15:21:47 Ivan/ (?) #32

De, hogy jön ez most ide?:)

előzmény: Gasz András (#30)

2008-01-16 15:10:53 Gasz András (3) #31

Alain Delon is lesz benne.

2008-01-16 15:10:35 Gasz András (3) #30

Asterix az Olimpián ez nagyon ott lesz :D

Benne lesz a világ legjobb fogathajtója, Schumix. Akit merő véletlenségből nem más fog alakítani, mint Michael Schumacher. A filmben amúgy még találkozhatunk Jean Todt-tal, Zinedine Zidane-nal és David Beckham-mel, valamikor január végén vagy február elején. Ez az eddigi legdrágább francia film 75-80 millió euró volt a költsége.
Kedvcsinálónak itt egy előzetes:

Francia premier: 2008. január 30. - Hazai premier: 2008. január 31.

2008-01-16 15:10:18 Gasz András (3) #29

Jaja a Napfény az is ott volt igaz abban se volt tökéletes a forg. könyv végig legalábbis. Sokan azért szidták.

2008-01-16 14:48:55 Hornyai Lili (2) #28

Ó, az tény, hogy Cillian Murphy jobb volt a Batman begins-ben, ez nem kérdés! És a Napfényben meg talán még jobb volt... bár én alapjáraton is bírom a pasit, szóval lehet, hogy egy picit elfogult vagyok vele kapcsolatban... :)

2008-01-16 10:18:48 Gasz András (3) #27

De mindenesetre nálam valahol egálban vannak a Legenda vagyok és a 28 nappal később mindkettőben számomra van egy szar forg. könyv egy két gatyi dolog és logikátlanság (pl honnan szereznek tojást 3 év után, hogyan adják be igen az ellenszérumot a zombiknak stb.)

A szinészek mindkét filmbe azért kitettek magukért. A forg. könyv és a kedves producerek akartak erőltettni más gyengébb sztorit.

2008-01-16 10:15:53 Gasz András (3) #26

Nekem pont a 28 nappal votl csalódás többet vártam volna tőle az alap ötlet ott is jó volt de aforg. könyv sázmomra és a gyenge zombi (gatyik voltak szintén) utánzat ott se tetszett Cillian Murphy meg szerinem sokkal jobb volt a Batman beginsben is és Smith is jobb volt kivéve amikor orvosnak erőltették. :D

A 28 héttel később meg sokkal roszabb lett.

2008-01-16 10:09:46 Gasz András (3) #25

Nemrég láttam hogy itt is Andrew Lesnie (King Kong, GYu1-2-3-) volt a kameránál 3. szorra is jó munkát végzett lehet jelölik is majd a város látványa ütött.

2008-01-15 23:40:12 Hornyai Lili (2) #24

Igazság szerint nem számítottam túl sok jóra ezzel a filmmel kapcsolatban, és jól számítottam. Unatkoztam, talán az első 30 percben még fenn tudta tartani a figyelmem (a már említett képek, momentumok: kihalt New York ember-kutya kapcsolata, Neville mindennapjainak bemutatása), de utána teljesen elveszített engem a film. Csak azon tudtam ámulni és bámulni, hogy milyen rosszul jelenítették meg a zombikat (amiket következetesen gumihulláknak hívtunk a film megtekintése után), és hogy ez az egész alapsztori mennyivel jobban volt kivitelezve, megírva, megrendezve, eljátszva (hol van Will Smith Cillian Murphy-hez képest?!) stb. a 28 nappal később-ben. A film kifejezetten buta, pátoszba hajló, vászonról lecsorgó vége (a fennmaradt civilizáció egy háromméteres fallal védi a zombihadtól azt, ami fontos, azaz a középen virító templomot, hiszen főhősnőnk is megmondta, Isten beszélt hozzá stb stb.) adta meg a kegyelemdöfést az amúgy is óriási, tátongó lyukaktól szenvedő forgatókönyvnek (hogy akarják beoltani a fertőzötteket az ellenszérummal?).
No, mindenesetre imdb-n hármast adtam rá, ami azt jelenti, hogy láttam már ennél sokkal, de sokkal rosszabbat is... nem is egyet. Kár érte!

2008-01-15 22:25:03 Gasz András (3) #23

Hát néha szoktam köztes értéket is adni filmnek pl itt jobbnak tartom a nálam 70% ot elért 28 nappal későőbbnél de nem sokkal értitek. :D

fr ált 70-75-80-85-90-95-100%% okat szoktam adni. Azaz 5%osan. :)

2008-01-15 21:04:28 Brumi (4) #22

Talán zavarnak a tízzel maradék nélkül osztható számok? :)

előzmény: Gasz András (#20)

2008-01-15 21:04:14 limupei (3) #21

Nem kell megmagyarázni, csak érdekelne, hogy jött ki egy ilyen. Mármint az oké, hogy sok szavazat átlagolásánál lesz egy ilyen szám, de egy embernél érdekes, biztos van valami oka, gondolom én.

előzmény: Gasz András (#20)

2008-01-15 21:00:50 Gasz András (3) #20

:D Me3rt 72 és a 73 számomra szerencsétlen szám . :D És mindenképp 70 elejét akartam adni neki. :)

2008-01-15 20:31:09 gaillard (3) #19

Azér' ne essünk túlzásokba :D

2008-01-15 20:27:14 limupei (3) #18

Miért nem 73?:-)

előzmény: Gasz András (#17)

2008-01-15 15:51:09 Gasz András (3) #17

(Remélem itt nem lesz az mint most megint a mozineten hogy a szövegek kb felét rakja be :) )

Legenda vagyok:

Végre láthattam vizsga időszak vége után eme sokak által várt filmet. Volt is mire várni New York kietlensége Will Smith állitólagos nagyon jó játéka és a történet, az ötlet és a kutya-ember barátság is jó filmet várattak velünk.

De ez ahogy manapság sok mindne csak félig sikerült. Will Smith karaktere Robert Newell egész jól kidolgozott kivéve a múltját amit kicsit klisésnek tartottam. Will Smith élete egyik legjobbját nyújtja talán ez látható egy valami vizsont bezavar a képbe amikor tudóssá 'változik' az nem hiteles számomra és túl hirtelen mutatják meg, én azt hittem akkor WC-re megy és azért mondja Samnek a kutyájának ide ne menj be elöször. (aztán ki derült egy labor van ott) :D Szóval szinészi játék legalábbis Smith oldaláról erősebb 4es. A többiek a gyenge CGI-s zombik (sajnos kb. a Resident Evil1 szintjén vagy még gyengébb kivitelben vannak) és egy két túlélő nem nagyon arat e téren. A zene számomra bejött igaz hogy alig-alig volt de az a kb. 2 téma tetszett néha kaland filmes beütése van néha világvégés-katasztrófás, néha beccsusszan s egy két Bob Marley szám is. :D

Amit kiemelnék még Smith és kutyája Sam (aka Samantha) közötti viszony nagyon emberien állati lett. :) Egyrészt a kutya is az édi állatkák táborát gyarapitja de a 'kapcsolatuk is jól bemutatott lett.

Smith magánya és begolyózása (nincs kivel beszéljen max 'Fraddel' :) ) is jól van bemutatva nagyrészt. De ami igaztán üt az az első 35 perce kb. a filmnek a kietlen New York és átváltozása a 3 év során. Ezt ritkán láthattuk film vásznon eddig főleg ilyen kivitelben egész jó itt a CGI.

Ami leginkább fáj a filmben az hogy a forg. könyv átmegy hállivúd klisé zombifilmbe néha néha és ez fáj. Másrészt van jó néhány logikátlanság pl honnan van mindig tojás stb. 3-4 év után és hogyna szerzik be. Nem tetszett a gyenge CGI zombik s főleg a zombi kutyák kinézete se. És a film vége habár nem klasszikus happy ending lett még sok játék (pl Hellgate London.) és film átvezetőjéből is ismerős lehet.

A film hangulata főleg az első 30-35 percben és a közepe fele megmenti a filmet de sajnos a film szinvonala csökkeln ahogy közeledünk a végéhez. Ami eléggé gyorsna elér minket hisz csak 92 perces film ami éppen elég is ilyen sztorira sajnos ennyi idő volt csak adható.

Mindent összevetve tetszett azért a film (Smith játéka és Sam, a kietlen 'halott' NY zene néhol) de csak 60%ban kaptam meg kb. azt amire vártam és egy két negativ meglepit is amit meg nem vártam volna.

2008-01-14 23:00:29 Gasz András (3) #16

Mozinetre már régóta irok Hideg, Zoli, Anak, Sbjee kollégák is talán ők is fennt vannak itt is. Olórin és Hannibal is régen sokszor irtak oda érdemes esetleg visszanézni kritikáikat jól sikerültek.

2008-01-14 22:59:08 Gasz András (3) #15

Nálam szintén leginkább csak a forg. könyv tette ki a biztositékot. Bővebb kritika a mozinetről majd ide másolva honlap addig is jó estét nektek is.

2008-01-13 20:03:57 kocz (5) #14

Nagyon tetszett a film, az egyszerű sztori ellenére mégis végig feszült figyelemmel néztem az egészet. A 3d-s grafikák kivitelezése mondjuk valóban hagy némi kivánnivalót maga után, de elmegy. A vége meg lehet hogy sablonos, de nem az amerikai filmek között. Amerikában szinte követelmény a happy end...itt ezt végre figyelmen kívül hagyták.

2008-01-10 12:27:18 kery (4) #13

"Tényleg furcsa a kigyúrt testű fizikus, de Schwarzenegger még hihetetlenebb lett volna."
Nos ne felejtsük el, hogy nem csak tudós hanem katona is, ami indokolhatja a jó fizikumot és a fegyverrel való bánásmód képességét.
Én úgy érzem, hogy a vége sem lett túl sablonos. Az lenne, ha főhősünk is megúszta volna és a nagy harcok közepette még a lánnyal is összejön és karöltve mentik meg a világot.

előzmény: wayage (#11)

2008-01-08 16:48:17 k3pl3r (?) #12

Lány a vízben, meg a Karib3 nekem is nagyon tetszett, úgyhogy ez jó hír a számomra. :)
A negatív kritikák annyira nem voltak vészesek, szerintem nekem is tetszeni fog a film. Remélem, még játsszák egy ideig, mert mostanában nem nagyon tudok elmenni moziba. :(

2008-01-08 16:29:32 wayage (4) #11

Minden évben van egy olyan film, amely a többséggel ellentétben nekem nagyon bejön. 2006ban ez a Lány a vízben volt, tavaly több is volt, de a Karib tenger kalózai3-mat emelném ki. Idén meg már az év elején megtaláltam ezt a filmet, ez pedig a
LEGENDA VAGYOK
Kezdem negatívummal. A lények kivitelezése nem tökéletes, bár azért sokkal rosszabra számítottam. A kezdés remek, az üres város hangulata, atmoszférája zseniális. Az ijesztgetős jelenetek tényleg félelmetesre sikeredtek. Will Smith egyre jobb színész. Tényleg furcsa a kigyúrt testű fizikus, de Schwarzenegger még hihetetlenebb lett volna. Olvastam sok kritikát a film előtt, ezért felvoltam készülve a közepe utáni unalmas, rosszul kivitelezett részekre. Vártam mikor fog ez bekövetkezni s hirtelen vége lett a filmnek. Én nem vettem észre semmit, mivel annyira beleéltem magam. A Jelek lenyúlást én is észre vettem, de nem tudom eldönteni, hogy ez tudatos vagy véletlen. Mindenesetre nekem ez megoldás már a Jeleknél is tetszett. Szerintem ezt a filmet mindenképp a mozikban kell megnéni.

2008-01-08 09:19:36 Pedro (4) #10

...mondjuk a legvége kicsit sablonos volt.