Rambo (2008) ☆ 👁

John Rambo

(Sylvester Stallone)

amerikai-német akciófilm, háborús film, thriller

3,5

2018-05-01 10:59:46 Lacika83 (4) #141

Nekem kifejezetten tetszett a harmadik rész után, ami szerintem a sorozat leggyengébb láncszeme, és alig tudtam végignézni. Viszont itt az ezerszer megtört, ám a háborúba visszatérni kénytelen katona szerepe nagyon tetszett, jól állt Sly-nak. Mással nem is azonosítható John Rambo. Nekem nem volt bajom az akciójelenetekkel, és az esztelen mészárlással, mert bizony a világ minden táján történnek hasonlók, korra, nemre tekintet nélkül, talán csak a parancsnok fiatal fiúk iránt érzett kéjvágya zavart, mintha ez tendencia lenne.

2013-07-26 12:21:14 Lajos The Silent (4) #140

Szinte már zavaróan erőszakos és brutális... Annyira nem jön be, mint az első három epizód.

2012-05-19 14:48:14 Ágó (3) #139

"A harc a véredben van. Nyomás alatt olyan könnyű ölni, mint levegőt venni."- Rambo találóan fogalmazza meg a negyedik rész lényegét. A második és a harmadik epizód által kijelölt ösvényen járva, minimálisra szorítva a drámai részeket halad a film, ezúttal Stallone irányítása alatt. A halálesetek száma jóval több annál, mint amennyi az eddigi három részben összesen történt, pedig emlékezzünk, a harmadik epizód már akkor rekordokat döntött, mint a valaha volt legerőszakosabb film. Teljesen barátságos volt ehhez képest. És ez itt sajnos számomra zavaró volt. Bár Rambo két évtized múltán is baromi ütős, a film maga egy mészárszék, teljesen felesleges vérontással. Eddig legalább az akció párosult némi -'80-as évekbeli- ötletcsomaggal, itt viszont csak a brutalitást találjuk, mint megfelelő jelzőt. A kamera nem fél megmutatni a dolgokat, de most a kevesebb több lett volna. A zene persze ismét jó, ahogy az operatőri munka is kiválóan eltalált. Az utolsó jelenetért pedig külön piros pont. Jó lenne itt lezárni a történetet, mert ez így még pont elfogadható. De úgy hírlik, már készül az ötödik...
Valószínűleg kevéssé népszerű a véleményem, de szerintem a leggyengébb a négyből.

2011-12-28 08:54:13 tomside (4) #138

Amit lehetett, azt szerintem kihozta belőle. És a fegyverét kovácsoló veterán képe hát kajak, mintha egy istent látnánk gondolkodni. Héphaisztosz és Árész gyermekét, mondjuk. :) Viccet félretéve, az pl. kemény egy jelenet.

2011-11-30 22:02:28 from hell (5) #137

Újranéztem -valami fantasztikus,ahogy a gyönyörű (táj)képek és a kegyetlenül realisztikusan bemutatott brutalitás pillanatai váltogatják egymást.Ahogy az elemzésében Brumi fogalmazott:"vásznon ábrázolt nyers erőszak sosem volt még ennyire gyönyörű."
Mindemellett Sly gondosan ügyelt szeretett karaktere lelkületére is(ami sokakat hidegen hagy),és ehhez az igencsak kényes témához nagyon finoman nyúlt hozzá:Rambonak a sorssal,a benne lévő erőszakkal való vívódását s a múlt lemoshatatlan,visszatérő keserű pillanatait nagyon igényesen, néhol egészen meghatóan vitte vászonra.Bár a többség egyértelműen (csak) az akcióra kíváncsi,Sly törekedett szépen és méltón elbúcsúzni a nevével összeforrt karaktertől.Sikerült neki.A talán minden idők legvéresebb mészárlása után tényleg lélekemelő látni a "hazatérő" harcost,amint hosszan mered a nevét viselő megkopott postaládára..

2011-11-26 21:12:18 Hannibal Lecter (4) #136

Azért valljuk be, ilyen darálást manapság már alig láthatunk (és e tekintetben pont a vége a csúcspont.). Az Expendables ehhez képest bizony eheti a kefét.

2011-11-26 20:15:09 Olórin (4) #135

"Lehet, hogy ha újranézném, megbánnám ezt a (mellesleg gyenge) négyest"

Nos, újranéztem csaknem négy év után, és - bár én is meg vagyok lepve - nem bánom meg. De azért hozzáteszem, Brian Tylernek baszottnagy szerepe van a négyes osztályzat megmaradásában.

2011-08-24 17:00:12 Tenebra (4) #134

Egész jó szerintem, főleg a brutalitása miatt, amit nem fogott vissza Stallone. :D Mondjuk a nagy hibája is ez: az eleje alapján egy szép finom kis revizionista Rambofilmnek indult, már-már elhittem, hogy meg merik lőni ezt, s ilyen "Toldi estéje" lesz a filmből. Aztán persze az első 30 perc után beindul a darálás a végééig. Kár érte.

2011-03-09 21:52:58 Hannibal Lecter (4) #133

Igen, de a legtöbb franchise-ra igaz, amit írsz. (Amire meg nem, az üdítő kivétel.) De én kifejezetten örültem, hogy Sly nem hozakodott elő mondjuk Irakkal. Ez a darab annyiban fontos, hogy kicsit visszahozta a köztudatba az ortodox akciófilmet - és ezt a talján alfahím tényleg rendesen összerakta, nem úgy, mint tavalyi tablómoziját (Expendables).

előzmény: Horváth Szabolcs (#131)

2011-03-09 20:53:07 from hell (5) #132

A legendás első résszel nem ér fel semmi, való igaz.Mind a mondanivaló,mind a filmművészet terén kiemelkedik.
De azért a többi filmnél is valós problémák kerültek a történetbe -Vietnám, és a meg nem becsült,leköpködött,csecsemőgyilkosoknak titulált amerikai katonák(nem beszélve az ottragadt hadifoglyokról!)/ Afganisztán,a maga saját,meg nem értett kultúrájával és harcosságával/ itt pedig a burmai gyilkolászás és embertelenség a téma,ha jól emlékszem.- Persze történelemórára nem ajánlanám,a fő vonal nem a valósághű ábrázolás,hanem RAMBO maga.De 'mondanivalócskák' mindig felfedezhetők benne,mert Sly ért ahhoz,amit csinál!

2011-03-09 19:11:03 Horváth Szabolcs (2) #131

Igaz hogy nem követelmény és teljesen elfogadom a nézőpontodat, csak ha az első rész már alapvető mondanivalóval nyitott (az összes akciójelenete mellett), akkor nem értem hogy ezt a vonalat miért kellett ilyen szinten hanyagolni. Nem vártam világmegváltó cselekményt se dialógokat, de ez azért tényleg kevés (nekem). És ez nem csak erre a részre igaz, hanem az utolsó háromra.

2011-03-09 18:20:18 Hannibal Lecter (4) #130

Lehet, hogy nincs mély jelentésrétege, de ebben a műfajban ez nem követelmény. És a kivénhedt Stallone legalább megmutatta, hogy a CGI-adrenalinbomba (leánykori nevén: akciófilm) hegemóniájába még ma is bele lehet szarni.

előzmény: Horváth Szabolcs (#129)

2011-03-09 14:08:13 Horváth Szabolcs (2) #129

Vélemyényem szerint, ez a film nem szolt semmiről, és ha belegondolok hogy honnan indult a széria, ez az egész csak egyre kínosabb. Egy Rambo van a First Blood. Az összes többi, csak nyerészkedés.

2010-12-10 01:45:45 Hannibal Lecter (4) #128

Kurta, vériszamós franchise-zárlat az egyre öregedő, de az embert néha még mindig megdöbbentő Stallonétól. Igazából nincs benne semmi újdonság, és már az első percben tudjuk, hogy a jó öreg Rambo vasököllel dobol majd a vágottszeműek valagán, hősünk morális tépelődése pedig nem más, mint kínos, megmosolyogtató közhelygyűjtemény, mégis van valami, amit a talján akcióhím a mai napig nem feledett el. Hogy hogy kell akciófilmet csinálni. Vérbelit. Nagyot durrantósat. Kaszabolósat. Szanaszét fröccsenő végtagokkal, rakétaként a levegőbe lövellő fejekkel. Felszisszenünk. Ez az ember tényleg tud még valamit. Néhol ugyan zavaróak a dinamikus kameramozgások, a durvulás pedig nem egyszer az (ön)parodikusság kényes határát súrolja, de a Rambo nagyon egyben van. Gáti Oszkár - akinek időskori sorsa kicsit rímel is a főhősével - pedig hatalmasat szól a magyar változatban. (Arra kíváncsi lennék, hogy Gáti és egykori igazgatója, Forgács Péter miként tudtak együtt dolgozni a szinkronban azok után, ami a Győri Nemzeti 2008-as évadzáróján történt közöttük, de ez csak egy nagyon mellékes, zárójeles megjegyzés.)

2010-01-30 16:10:34 Lucho (5) #127

Remek befejezése egy karakternek!És ahogy Leslie is irta,a nagy öregek még tudnak jó akciófilmet csinálni,de lassan elkopnak ők is..Lehet fikázni,de Sly-on meg Willis-en kivül a többi nagy akció sztá már csak B-s filmeket csinál (Seagal,Van-damme) vagy már nem forgat.
A Film hozza azt amit az elöző részekben megszoktunk..Rambo megy és pusztit!Ebböl a szempontból 5/5

2009-11-30 10:30:33 [: Azuroo andrew :] (2) #126

Én nem csalódtam olyan kellemesen mint a KT többsége, pedig nagyon szerettem volna...

A John Rambo olykor keménykedő de így -ha csak pillanatokra is- de látványos, jó dinamikát használ ami a 80-as évek legjobb akciófilmjeinek ritmusát idézi.

A történet azonban bárgyú, annál csak a mellékszereplők karaktere laposabb. Ezen az sem segített hogy ezeket közepes színészekkel játszatták el.

Mindezekkel együtt Stallone 2008-as Rambo filmje nem lett annyira rossz hogy jó legyen ;)

2009-10-21 07:09:14 Fái Miklós (4) #125

Látványos lett ez a film, a filmzene legalább megmaradt, és nem változtatták valami újra. Stallone már öreg de még mindig tud pörögni.
Viszont ahogy a többrészes filmeknél, úgy a Rambonál is ott van, hogy az első rész után nem sikerült túlszárnyalni.
Viszont, az első és a negyedik rész ami jó. A második és harmadik számomra nem ad sokat az egész Rambolázhoz.

2009-08-04 17:18:46 gellert01 (2) #124

Van benne valami, de azért ott van pl. a Golyózápor vagy a Crank felpörögve is. Csak egy kicsit más a közeg és közeg-ellenállás.:-) na jó, kezdetek megpuhítani. De akkor se az én stílusom Rambo.

2009-08-02 22:38:50 Leslie (4) #123

A szánalmas csak az, hogy ha manapság igazi tökös akciófilmet szeretnénk látni, akkor szinte még mindig csak a nagy öregekre, mint Sly lehet számítani.

előzmény: gellert01 (#120)

2009-08-02 22:36:29 puttancsospeti (?) #122

"Aztán vigyázz! Mert a végén még átmész Rambo-ba! ;-D"

előzmény: VVega (#121)

2009-08-02 22:30:51 VVega (4) #121

Ugyan-ugyan. Sly bácsi igazi tökös múltidézést csomagolt ólomköntösbe, egyszerűen sírni valóan gyönyörű és hihetetlenül élvezetes nézni, ahogy már tizedik perce gépágyúzza a felé hömpölygő ellent. Bűnös élvezet a köbön, bár a második részhez nem tud felnőni.

előzmény: gellert01 (#120)

2009-08-02 22:03:27 gellert01 (2) #120

Zseniálisan szar! Ilyen filmet bárki összehozhat, csak művér meg vaktöltények ezrei kellenek hozzá. És ne jöjjön senki azzal, hogy pont azért jó mert irreális és lehetetlen. Már lejárt a rambo korszak, kicsit újat kéne már alkotni...szánalmas.

2009-07-27 01:06:50 Mannishboy (4) #119

bűnös élvezet:)

2009-06-21 08:48:45 -senki- (?) #118

Nem! :)

előzmény: whiteman 01 (#114)

2009-06-21 08:18:09 ronin07 (?) #117

"hát a szőke luvnya varázsa indokolja"

Akit az egész film alatt láthatóan le se szarik?

2008-12-08 09:19:42 osi (3) #116

A sok dícséretre való tekintettel adtam a filmnek egy esélyt, mondván úgyis csak 80 perc. Hát a film pörgött, a filmidő hamar el is telt, de nem mondanám, hogy jól szórakoztam.
A zseniális első rész (véleményem a film adatlapján) után a széria nálam holtvágányra került és sajnos az új rész is a rossz szerelvényre kapcsolódott. Ezért nem is az első, hanem a második részhez hasonlítom, így fényesebbnek hathat a bizonyítvány...
Vannak dolgok, amik nem változnak: Rambo ugyanolyan hallgatag, fején rongyot, testén női nyakláncot visel. Na és azok a gyönyörű Goldsmith dallamok is újra felcsendülnek.
De vannak változások is, amiknek kevésbé örültem: a rövid játékidő miatt a történet még sablonosabb, kidolgozatlanabb, az akciók indokolatlanul brutálisak, véresek. Nem értem erre miért volt szükség... Talán becsalni a nézőket a moziba? A film komolyabb nem lett a szörnyűségektől, inkább csak kínosabb. Egy majd én megmutatom milyen a földi pokol, egy népírtás attitűd nem fér nálam bele egy a butábbnál is butább akciófilm dramaturgiájába. A megmentendő alanyok még annyira sem képesek szimpátiát kelteni bennem, hogy érdekeljen 0 menekül-e meg közülük, vagy 4. S ha már itt vagyunk a motivációk sem világosak. 3 mondat, meg egy szép szempár és Rambo már furikázza is a misszionáriusokat. Pedig annyira határozottan elutasító volt 2 perccel előtte. A flashback-ek az álomjelenetben és az egyes robbanások pedig egyenesen gagyik voltak, a mai technika ennél többet tud.
A nosztalgiaérzés ugyan megvan, de még a gyenge második rész színvonalát sem éri el a John Rambo. Nagyon gyenge hármas.

2008-08-21 00:29:28 spectator (4) #115

A maga mufajaban es lehetosegeit tekintetbe veve : 8/10

2008-08-01 13:27:54 whiteman 01 (?) #114

A régi Rambo filmek is olyan szarok mint ez?

2008-06-29 20:58:19 deathcode (4) #113

"when you're pushed, killing's as easy as breathing"
üt

2008-06-07 00:59:56 szali (4) #112

Csodálatra méltó,hogy 62 évesen ennyi energiával rendelkezik és sikerült összehoznia egy igazán jó Rambó folytatást.

2008-05-25 21:18:51 hattori (5) #111

azért rambó sem úszta meg szárazon a végső csetepatét...
picit megrándult a válla :)

2008-05-25 21:10:47 hattori (5) #110

erőszakorgia
szerelmi aktus test és ólom között
nagyjából összefoglalva a film
de naggyon jó!

2008-05-23 11:42:12 bakvarnyu (4) #109

hát a szőke luvnya varázsa indokolja

előzmény: ronin07 (#108)

2008-05-23 11:33:23 ronin07 (?) #108

Az eleje ígéretes, Rambo legkifejezőbb mondása ("Szarok a világra, érthető!?) mindent elmond, utána viszont: Mi indokolja Johnny újabb fegyverragadását? Csak mert az aktivistákat csak hivatalosan mentőangyalokként ábrzolják itt mentőangyalokként. Félidő után jön az üres és kiszámítható trancsírozás, a néző meg arcra van dobva.

2008-05-05 16:23:00 deathcode (4) #107

dzsipre szerelt browning gépágyú, egymilliárd lövés és a (perverz) burmai hadsereg förtelmes cafatokra szakad! kész horror, és isteni!!! ezer pont és hatalmas grat slynak!
"...killing's as easy as breathing"
john rambo egy ikon!

2008-04-03 00:49:55 Dió (2) #106

Újragondolva a hármast sem érdemli meg...
-a nem akciójelenetek általánosságban gyengék (mondjuk messze nem annyira, mint a rocky balboa esetében, de ezek is izzadtságszagúak, feleslegesen+erőltetetten szentimentálisak, és sokszor teljesen feleslegesek)
-az akciójelenetek bár jók, de azért nem kiemelkedőek, és nincs annyi belőlük, h elvigyék a hátán a filmet

2008-04-03 00:05:14 ichi (5) #105

Stallone visszatért és győzött! Nagyon brutál lett ez a rész! Méltó befejezést kapott a Rambo sorozat.

2008-03-12 18:26:01 gringo (4) #104
2008-03-12 18:25:47 gringo (4) #103

2008-02-29 22:05:04 Mikkey (5) #102

yuriko jól beszél. rambo szétb.sz mindenkit, csak úgy repkednek a leszakadó végtagok a gépágyú kereszttüzében :) felesleges a színészi kvalitást firtatni, aki az előző részeket szerette az nem csolódik a folytatásban.
SLY hozza a kötelezőt!

2008-02-15 21:39:25 yuriko (?) #101

John Rambo jött, látott, keveset szarozott, annál is kevesebbet beszélt, és mindenkit szétzúzott, ahogy azt el is vártam tőle. Eszméletlen akciómozi, a folytatások közül szerintem a legjobb. Ami még nagyon tetszett az a befejezés! Órákon keresztül tudtam volna még nézni, ahogy sétál haza a megfáradt hős:) Stallone bizony megcsinálta másodszor is. Szóval részemről tisztelet az öregnek!

2008-02-15 16:38:15 Leslie (4) #100

Nekem mindig is tetszettek a Rambo-filmek és gyerekkoromban nekem Stallone volt AZ akciósztár. Ezt a filmet is vártam, és nem is okozott csalódást. Negatívum legfeljebb annyi, hogy túl rövid volt, és még az előző részekhez képest is túl egyszerű volt a sztorija. Na meg Rambo túl könnyen győz. De Sly nekem teljesen elfogadható volt a szerepben, akárhány éves is. Az ellenség aprítása az fasza volt, már alig várja az ember az első percektől, hogy leszedje azt a sok gecit. :)

Az eddigi vitáról annyit, hogy Sly-t nem merném Pacino-val vagy De Niro-val hasonlítgatni. De az is igaz, hogy sokkal többre tartom őt és a filmjeit, mint Van Damme-ot, Seagal-t, Norrist, Dudikoffot, Lundgrent. Sly-t nagyjából Schwarzi-val tenném egy szintre.

2008-02-15 12:36:13 Magnificat (5) #99

nem is vártam többet :D

2008-02-14 09:59:01 k3pl3r (?) #98

Az itteni vélemények alapján egy kicsit jobbra számítottam… A legnagyobb bajom a dialógusokkal volt. Egy épkézláb mondat nem volt a filmben, amikor megszólalt valaki egyszerűen én éreztem magam kellemetlenül. De szerencsére ez inkább az első felére volt jellemző. A második része már tényleg igazán „Rambós” volt, úgyhogy végül is Sly megcsinálta, amit akart, újjáélesztette Rambót! Egyébként ezt bírom Stallonéban, amit egyébként Michael Bayben is, hogy tudják, fognak kapni hideget, meleget, de ők az ilyen filmeket szeretik, és nem változtatnak rajta senki kedvéért. Tehát a Rambo Rajongóknak nincs okuk aggódni, nem fognak csalódni.
Szerintem egész jó film, jó befejezése a Rambo filmeknek, de semmi több.

2008-02-14 08:47:35 limupei (2) #97

Ja, Jókai néha írt gyengébb regényt, viszont Danielle Steel századszorra is ugyanolyan "színvonalon" nyomul:-)

2008-02-14 08:35:03 budaik (3) #96

Most arra gondolsz, hogy mondjuk Sándor Tamás a DVSC ben magához képest nem olyan rossz, mint Ronaldo a Milánban? :D
Érdekes...

2008-02-14 07:40:53 goromba (5) #95

No, részemről utoljára: szerintem nem Pacino-t hasonlítom Stallonehoz, hanem mindkettejüket önmagukhoz.Egyértelmű-ahogy mondtam is, hogy Pacino régen nagyon jó volt, mostanában meg szerintem nem annyira.Teljesen egyértelmű az is, hogy Stallone soha nem volt olyan jó.De nem hiszem, hogy én erről beszéltem.Szóval zárásként : éljen Al Pacino, aki sokkal jobb színész, mint Sly Stallone!
Arról beszéltem, hoyg szerintem Pacinonak a mostani munkái megvannak rutinból,Stallone meg most is odateszi magát(persze ez egy teljesen más szint ).Nekem itt csak ez volt a felvetésem. lényege.Mármint a hitelesség-nem feltétlenül színészi, hanem emberi.

2008-02-13 23:58:05 limupei (2) #94

De kérdem én mi lett volna ha bukta?

Mi lett volna ha? Elnézve a bevételi eredményeit a gyártási költség bajosan lesz meg...de ha a világ többi részén összeszed 80-90 milliót, akkor még megtérülhet a stúdió pénze. Ha meg több, akkor kész a siker, de ettől még messze van szegény:)

2008-02-13 23:25:08 budaik (3) #93

Másrészt meg Al Pacino a filmtörténelem alapműveiből egy párban szerepel. Ez sem utolsó szempont. Stallone is lehetett volna szinész biztos...

2008-02-13 23:23:01 budaik (3) #92

Hát soha nem gondoltam volna, hogy valah vitázni lehet ezen, hogy Pacino vagy Stallone. Persze igazad van akcióhősnek jó Stallone. Meg az Oscarban se rossz. De kettőt ne keverjük már össze. Ne legyünk már viccesek. Al Pacino bármit eljátszik. Persze keményfiú. És? Krumplirózsa? pl. Amit meg elfelejtünk ő szinházi ember. Nem látjuk mit csinál ott. Stallone jó abban amit csinál. Meg Chuck Norris is. Meg Segal is. Meg Van Damme is. Meg Bud Spencer is. De csak abban az egyben jók. Al Pacino jó volt homoszexuális bankrablónak, forma1es pilótának, vak katonának, rendőrnek, hippi rendőrnek, Shakespare művekben, milliárdosnak és csórónak. Szóval itt nincs miről vitázni. S a másik dolog. Azért nem kell isteniteni Stallone-t mert jól sikerül befejezni a szériái és csak azért mert ez ritka. Kalapotlengetni. És tovább. De kérdem én mi lett volna ha bukta? Szóval szerintem ez nem vitaalap. Nem lehet vitaalap. Minthogy az sem, hogy De Niro vagy Michael Dudikoff...

2008-02-13 20:59:43 Olórin (4) #91

Hát, akkor lehet, hogy kár vitatkozni, mert sztem óriási különbség van az Insomnia és a Heat-béli alakítása közt: utóbbi pont egy "totális Pacino", jellegzetes stílustárának végletekig feszítésével, előbbi meg egy sokkal nyugodtabb, depresszívebb alakítás. De még ha ugyanazt is játszaná, akkor is állna, hogy ugyanazt játszó jól, Sly meg ugyanazt játssza (jó esetben) sehogy:P

2008-02-13 20:54:37 goromba (5) #90

Nem azt mondom, hogy a két színész egy kategória(volt).Azt mondom, hogy Stallonenak is megvan a maga "rajongó"tábora, meg Pacinonak is.Én azt mondom, hogy Stallone sokkal kevésbé adta fel önmagát, mint Pacino.
Egyértelmű, hogy pl az általad említett Heat, vagy Insomnia más kategória(itt most bevallom, az angyalos cuccot nem láttam), a problémám az, hogy számomra az említett kettőben például nekem Pacino eszköztára nem igazán különbözött.
Ennek valószínűleg az az oka, hogy korábban magasra tette a mércét-nyilvánvaló, hogy Serpico közel sem VOLT Rocky Balboa.
Pont ez a bajom.Mostanában nem igazán van különbség.Hidd el, hogy korábban igen határozott különbséget láttam Stallone és Pacino közöttt.A színész meg olyan valami, ami a nézőnek "készült".Tehát annak a filmjét nézem meg, szeretem, aki számomra hiteles.
Még akkor is ha csak önmagához képest.

2008-02-13 20:41:02 Olórin (4) #89

Igen Pacino általában keményfiúkat játszik, de azon belül óriási skálán mozog Heattől Insomnián át az Angyalok Amerikábanig, és ne mondd, hogy ezek ugyanolyan szerepek. Valahol persze minden színész adott eszköztárból játszik, és így szegről-végről nevezhető sablonosnak (Jimmy Stewart mindig a kedves fickó volt, Bogie mindig a cinikus férfi stb), de sztem Pacino azok közé tartozik, akik ezt a legkevésbé érdemlik meg. De Nirót viszont nem védem, mert ő tényleg eladta már magát sajnos...
Stallone meg totálisan, őrületesen más kategória. Ő nem játszik, mert nem tud. Fogja a géppityut, és aprít, és amíg nem kell mást csinálnia, addig rendben is van, de amint kell(ene), bukik az egész...

2008-02-13 20:31:44 goromba (5) #88

No, ez (mármint a vége) igaz-egyik sem Sebhelyesarcú.
A mindent eljátszáson meg vitatkoznék azért.
Itt folyamatosan ilyen-olyan keményfiúkról volt szó.
Nagyon sokáig úgy voltam vele, hogy Pacino az abszolút csúcs-mármint DeNiro mellett.De valahol, talán kb.az illatos asszony körül lett fura az öreg sablonja.Egyébként, hamár-DeNiro-ra miért nem szól be senki-nálam továbbra is ugyanaz a kategória, csak ugyanúgy kicsit másképp, mint régen.De hamár fokozni kívánjuk:miért nem világhírű pl.a mi Haumann Péterünk?Komolyan mondom, én eddig semmi más országból sem láttam nála univerzálisabb színészt.

előzmény: budaik (#86)

2008-02-13 20:10:08 budaik (3) #87

És örülök, hogy jól sikerült a Rambo. Én nem láttam...

2008-02-13 20:08:46 budaik (3) #86

Én nem értek egyet veled Pacino ügyben. Egyrészt Al Pacino szinházi ember. Kettő, persze hogy sablonos, de már mindent eljátszott. Míg Stallone életében négy karaktert volt képes átadni a jövőnek meg a múltnak, úgy pacino egy filmje alatt sikerült ezt megtennie. Ha jól emlékszem A velencei kalmár illetve az Ocean's 13 volt az utóbbi évek alakítása.... Természetesen egyik sem Sebhelyesarcú...

előzmény: goromba (#83)

2008-02-13 19:11:58 Ivan/ (5) #85

Az a szent úristenit! Sly megcsinálta! Eszméletlen jó Rambo film, méltó lezárása egy tökéletes és hibátlan sorozatnak.

Most már csak Cobrettinek és John Spartannak kéne visszatérnie!

2008-02-13 07:56:58 field sr. (3) #84

Ami Al Pacinót illeti, teljesen egyetértek veled: nagyon modoros az utóbbi jó néhány évben. De ez sajnos más, hasonló kaliberű színészre is igaz, és a hiba nem is igazán bennük, hanem a rendezőikben, a producerekben stb. van: nem kéne hagyni, hogy egy-egy sztár a produkció fejére nőjjön, uralja a filmet a többi szereplő (és a történet) rovására, vagy öncélúan brillírozon. Egy film akkor igazán jó (szerintem), ha nemcsak a főszereplő 1-2 sztár, hanem minden és mindenki a helyén van, magyartalanul: „ki van találva”.

előzmény: goromba (#83)

2008-02-13 07:44:55 goromba (5) #83

Teljesen nyilvánvaló, hogy M.Damon messze jobb színész, mint Stallone.De aki szerette korábban(is) Stallonet, nem is ezért szerette-igazándiból jó alakítása egész pályája során egyedül a Coplandben volt( mondjuk én azt nem is értettem, hogyan lehetséges).Okos-agyalós keménygyereknek Damon sokkal alkalmasabb, ez tény.
A klasszikus, szétcsaplak-típusú akciósztárok között viszont azért Stallone mindenképpen az egyik király.
Az Al Pacinós részt pedig továbbra is fenntartom-éppen azért, mert régebben nagyon bírtam, mostanában (elmúlt tizenpár év)azonban borzasztóan sablonos.

2008-02-12 21:39:31 Magnificat (5) #82

hehe... hibátlan rambo film! :D amit vártunk, azt tökéletesen nyújtotta, a maga kategóriájában (rambo filmek :D, na jó, észnélküli lövöldözés fraghegyek, és killin as easy' as breathin' :D) kiváló mű... más kategóriával meg felesleges összehasonlítani...

2008-02-12 16:31:55 Olórin (4) #81

ja, mert a törpenövésű, egyre hízottabb Stallone olyan hiteles 60 évesen, hahaha. különben sem a valódi ember számít, hanem a szerep, amit eljátszik (jó esetben, mert Sly nem játszik, csak fintorog és lő a kamera előtt), és Damon abban százszor hitelesebb nekem.
Pacinóval meg ne pélálózzunk Stallonéval kapcsolatosan, mert infarktust kapok:P

előzmény: KONAN (#79)

2008-02-12 13:55:32 k3pl3r (?) #80

Matt Damont lehet, de Jason Bournet soha! :P

előzmény: KONAN (#79)

2008-02-12 13:47:48 KONAN (?) #79

Olórin: Matt Damont egy nagyobb kocsmai verekedésben leküldik, ne viccelj...

2008-02-12 12:53:53 goromba (5) #78

Nehéz dolog ez.Mármint elválasztani a színészt a szereptől.Nyilvánvaló, hogy Stallone nem az ezrarcú kategóriába tartozik.
De érdekes lenne azért ebből a szempontból megvizsgálni pár színészóriásnak gondolt emberünket is.Gondolok itt pl. Al Pacinóra, aki nagyon régóta mást nem tud mutatni, mint, hogy folyamatosan nagy csodálkozva majdnem kinéz a fejéből, Robert DeNirora, aki nagyon régóta vagy gonoszul vigyorog, vagy teljes komolysággal,kúlsággal nem csinál semmit.Szóval jó az, ha ráírnak az emberre egy szerepet.

2008-02-12 12:24:27 lip (3) #77

Felkészültem rá, hogy kissé élesnek találtatik. De ha felsorolom a film mindazon pozitívumait, amit már mások is írtak alább, a helyzet nem változik. Stallone színészileg egyetlen valamirevaló pillanatot sem tud felmutatni. Nem akarnám összetéveszteni a Rambo filmek kultuszát Sly "művészetével".
P.S.: Senkit sem akartam megbántani...

előzmény: slozi (#76)

2008-02-12 08:25:36 slozi (4) #76

Na, szerintem ezt a kijelentésedet olvasva sokan kijönnek majd a béketűrésből :-).
Egyébként pedig Sly nyílván nem rendelkezik Brando-i magasságokba törő jellemábrázoló képességekkel, de a saját közegében (értsd akciófilm) azért magabiztosan mozog, Rocky és Rambo szerepében pedig mindig kifejezetten jó volt. Más kérdés persze, hogy ezekben az esetekben a színész idomult a szerephez, vagy fordítva.
Úgy értem, lehet, hogy Stallone nem jó színész, de akkor sem lett volna senki más olyan hiteles Ramboként, mint ő (és ugyanez nyílván igaz Schwarzira is a Terminatornál).
Lényegében mindegy is. Stallonet nem elsősorban a színészi tehetségéért szeretjük. De azért szeretjük.

előzmény: lip (#75)

2008-02-09 23:05:38 lip (3) #75

Ez az ember nem színész.

2008-02-09 17:07:58 Olórin (4) #74

"a mai mozivilág meglehetősen szegényes akciósztárok tekintetében"
mert a félmeztelen, izmos testükön csillogó izzadsággal kaszaboló, ezerlövetű géppuskákkal masírozó hősök kora lejárt vagy másfél évtizede:) Matt Damon meg szerintem sokkal realisztikusabb akcióhős, mint Sly (azért a Rambo jelenetei itt-ott már igencsak durva túlzásbe esnek, én nem mérném a Ryanhez), de ez szubjektív...

előzmény: KONAN (#71)

2008-02-09 17:03:19 wayage (5) #73

Egyébként tényleg 18 éven felülieknek való a film és furcsa, hogy ilyen fiatalokat is beengednek. Viszont ha jobban belegondolok, hogy hány évesen láttam először a Rambokat...hát nem voltam több 7-8 évesnél...:)

előzmény: Gasz András (#70)

2008-02-09 16:57:29 wayage (5) #72

Sly papa előtt le a kalappal! Rocky Balboa után biztos voltam benne, hogy ismét méltóképpen fogja búcsúztatni, a másik nagy hősét is. Nem esett abba a hibába, mint tavaly a Die Hard alkotói. Tetszett az a film, csak hiányoltam a Die Hard szériára jellemző elemeket. Pl. véres jelenetek, káromkodás, Bruce haja:) és a régi akciófilmeket megidéző hangulat.
Stallone nem modernizált semmit sem. Nemcsak megidézte a 8O-as éveket, hanem tényleg egy igazi, akár a 8O-as években is készülhetett akciófilmet készített. Történet persze nincs, de akad pár idézhető szöveg. A kis falu lemészárlása elképesztően brutálisra sikeredett. Ezután vártam, hogy jöjjön Rambo és szolgáltasson véres igazságot. Békés típus vagyok, de jó volt nézni, ahogy Rambo darabokra szedte az ellenséget. A zene, a fényképezés és Sly is remek volt. A kulcsszó a filmhez: a NOSZTALGIA. Vagyunk páran akik szeretnek nosztalgiázni. Örülök, hogy Stallone gondol ránk!!!

2008-02-09 13:57:41 KONAN (?) #71

RAMBO

Nos. Véleményem szerint Sly tisztában volt egyrészt a film költségvetésével, valamint azzal, hogy nem veheti fel a versenyt a manapság divatosan agyon3Dzett mozikkal. Így aztán a a csilivili látványvilág helyett inkább egy, a harc, a háború realitását nyersen (már már Ryan közlegényesen) beumtató filmet készített.

Dícséretes, hogy a hatvan éves JOHN J RAMBO kétszer akkora, mint hajdanán fénykorában a harmadik epizódban. Igaz számomra kérdéses, hogy a világvégén miként is tartja ennyire karban testét.

A sztori igaz, hogy erősen (és alulról) közelíti a nullát, de valljuk meg őszintén, hogy az előző RAMBO részekben sem a történet volt a domináns. Aki pedig bonyolult sztorit akar, az üljön be inkább egy TOM HANKS mióozira.

Az akciók remekül meg vannak csinálva. Minden ott törik,, ott szakad, ahol kell. Én személyszerint a központi menekülős akción túl még 1-2 váratlan akciójelenetet elvártam volna a filmtől, de így is remekül hozta a RAMBO mozik formáját. Igaz, a film valóban rövidecske.

Az viszont tény, hogy a mai fiatalok fintorogni fognak, hiszen a RAMBO név számukra egyenlő apáik mozijaival, ami részükre már inkább ciki, mint izgi. Egészen addig, amíg meg nem nézik a filmet. Hozzá kell tenni azonban, hogy a mai mozivilág meglehetősen szegényes akciósztárok tekintetében...amikor egy MATT DAMON akciósztárnak van titulálva, ott már régen hibádzik valami.

Egészében tehát azt kell mondanom, hogy ahogy a ROCKY sorozatot, úgy a RAMBO sorozatot is méltósággal sikerült lezárnia STALLONOE-nek

2008-02-08 21:31:42 Gasz András (4) #70

Ja egyébként ha máár gyerekekről is volt szó annyit elmondhatok hogy a moziban volt egy apuka 4 kb 10-12 éves gyerekével. :) Akik láthatóan élvezték is.

2008-02-08 21:30:14 Gasz András (4) #69

Bocsi a gépelési hibákért csak gyorsan irtam elnézést kérek érte.

2008-02-08 21:26:39 Gasz András (4) #68

RAMBO

John Rambo visszatért méghozzá meggyötörve öregen de nem vénen. :) Hisz Burma nem vénnek való vidék :D

A film hangulata és zenéje nagyrédzt az első részt idézi , az akciós jelenetek pedig a 2. részt és a fűrész sorozatot naturalista ábrázolásmódja miatt.

A bevezetés és a befejezés nagyon jó képet ad egy sorozat lezárásához és idézi hűen az 1. részt is. Rambo figurája ugyan e filmben már nem annyira főszereplő mint a régi részekben eleve afilm is nagyon rövid - ez az egyik nagy hibája mindössze 82 perc- másrészt látszott hogy a nehezebb fizikai jelenetetkktől azért megvvált Stalonne inkább messziről osztota az aáldást a legényekre. :)

Ami fájó lehet még a filmben hogy a film első 40 percéből nagyrészt cska za első 10 perc ami élvezetes utána mikor bejön a szokásos segítséget kérő úrihölgy akkor erőltetetté és gyengévé vélik az akciók érkezéséig a film. Itt el is érkesztünk a film másik nagy hibájához mivel a sztori a 0-hoz konvergál.:) Persze lehet mondani ez egy szimpla akciófilm (a jobbik fajtából) de azért a top10 e sztori listán az 5 felé kacsinthatna a sztori is azért szerintem.

A mondandóm végére elmondhatom hogy mindent összevetve megint pozitivan tértem ki a moziból a Rocky BAlboa után Stallonne újra elmerengetett minket a 80as évek akció-zúzós filmek világába.

2008-02-06 19:12:01 Döglégy (5) #67

Már emiatt kötelező megnézni:D

2008-02-06 19:10:31 yuriko (?) #66

Itt egy érdekes kis statisztika a Rambo filmekről. Engem piszkosul felcsigáztak a negyedik rész adatai=D

2008-02-04 09:55:20 Daemiaen (4) #65

John Rambo (Rambo / John Rambo, 2008, forgalmazza: Best Hollywood)

Mi garantálhatta, hogy a Rocky Balboa kritikai és bevételi sikerét követően Stallone "cikibb", több mosolyra okot adó karakterét is szívébe zárja a közönség? Semmi, sőt! Sly mégis megugrotta a lécet, igaz, ehhez olyan minimalista, ráadásul csupán 77 perces akcióorgia kellett, amely mellőz minden sallangot. Például fogalmunk nincs, miért csinálja azt Dzsoni ott, ahol, miért is van ott, hogy került oda. Nincs nagy nyúzás, hogy vállaljon el valamit, a dialógusok csak a legszükségesebbekre korlátozódnak. Bevallom, jobban bírtam volna, ha kicsit több a sztori, mert így még a Cameron-féle hírhedt Arany Málnás sztorinál is karcsúbb, viszont bőven kárpótol az a ritmus, az a kendőzetlen akció, amit Stallone elénk tár. Néha az volt az érzésem, hogy már évek óta hasonló műfajú filmeket kellett volna rendeznie, ugyanis valamilyen elfogult oknál fogva árad a profizmus a csonkolásokból, olyan báj és kellem jellemzi az emberritkításokat, amit manapság már sehol sem látni. És hogy valójában mégis mitől jobb nagyságrendekkel a negyedik Rambo, mondjuk a másodiknál? Elsősorban attól, hogy 2008-ban sokkal szerethetőbb a 80-as évek, mint akkor.

2008-02-04 07:31:40 goromba (5) #64

Nos,igen.Talán a Rocky Balboa velősebb volt.Talán sokkal inkább szólt az Stallone feltámadásáról.
De egy Rambo sosem lesz az új hadviselés fenegyereke.Sosem fog számítógéppel irányított rakétát lőni senkire.És talán pont ezért jó, hogy a korábbiakhoz képest igazi fejlődésen nem ment keresztül az öreg.
Színészileg meg sokat ne várjunk-szerintem nem is vártunk, mint amit ebből ki tud hozni Stallone.Mármint a történet meg maga a főhős jelleme miatt.
Ez itt egy Rambo film, elvégre.
Igen bátor dolog volt a harcok ilyen naturális ábrázolása.Igen, ahol lőnek, ott folyik a vér, a halálhörgés, de még a belek is.Ezt mostanában más nemigen vállalja be.
Valahol,valaki azt mondta, hogy milyen nagyon amerikai ez a film.Hát szerintem nagyon nem az.Ez azért erősen megkülönbözteti a korábbi Rambo filmektől.Stallone öregedése pedig szerintem ebben a filmben még annyira sem komikus, mint a Rocky Balboában.Pontosan azért mert megmutatja azt, ami a film szlogenje is: Heroes never die, they just reload.John MacLane-nek is kellene egy ilyen zárás, meg a Terminátornak is.A másik két nagy öreg is megérdemelné.
97/100(három pont mínusz azért, mert ezt a gyereknek tényleg nem nagyon kell megmutatni)

2008-02-03 09:14:59 field sr. (3) #63

„Deep in the Jungle / Fighting for Justice and Freedom / No One Can Beat Him / That Human Fighting Machine...” – énekelte a RAMBO 2 idején egy bizonyos L-VIRA nevű diszkócica. Az acélos tekintetű filmhőshöz méltón kevés szövegű dal akár a 2008-as Rambóról is szólhatna: gyakorlatilag semmi sem változott. Amikor oly sok bukta után Sylvester Stallone nem várt kritikai és közönségsikert aratott Rocky figurájának feltámasztásával, a sztár rögtön beígérte az új Rambót. Hülye ez a pasi – gondoltam magamban –, hogy frissen visszaszerzett renoméját rögtön eljátssza pályafutása (és a filmtörténet) egyik legcikisebb figurájának felidézésével. Nos, ami a JOHN RAMBO legnagyobb meglepetése, hogy a 62 éves, jóllakott napközisre emlékeztető, agyonbotoxolt arcú sztár nem nevetséges Rambo szerepében, ellentétben a széria második, de főleg harmadik részével. Amit megállapíthatunk, hogy Stallone 2008-ban sem rosszabb (de nem is jobb) színész, mint bő 20 éve volt: mindenki vérmérséklete szerint döntse el, hogy dicséret-e ez vagy sem. Amit ugyanis a JOHN RAMBO-ban látunk igen rövid vetítési idő alatt (kiváló barátom szerint még 80 perc sem volt az egész, az IMDB szerint viszont hosszabb: nem tudom, a 85 perces amerikai verziót avagy a 91 perceset láttam-e), az lényegében egy felturbózott RAMBO 2-remake. A figura rajongói örülhetnek: Rambo most is nagyjából olyan, mint régen, „csipőből lő, soha nem hibáz” – hogy most egy másik diszkóst, a Neoton Famíliát idézzem –, és szószátyársággal ezúttal sem vádolhatjuk. Tulajdonképpen édes mindegy, hogy most Burmában van: lehetne éppen újra Vietnamban, Afganisztánban vagy bárhol, hiszen ugyanazt csinálja, ellenfelei pedig éppoly egysíkú, papírmasé figurák, mint a régi szép (?) időkben. (Mentségére legyen mondva, hogy az ő ldalán állók is.) Persze minden jól indul, a magamfajta nosztalgiázni vágyót eleinte örömmel tölti el az ismerős érzés az ismerős látvány láttán. Sőt vannak új érzések is: amikor először látunk egy borzalmas mészárlást, az tagadhatatlanul erőteljes hatású: ekkor érinti meg az embert igazán, hogy a tévéhíradókból rázúduló, több száz, több ezer ember brutális kivégzéséről szóló híradások mögött valójában mi is rejtőzik. Kár, hogy Stallone nem éri be ennyivel, nem éri be azzal, hogy dramaturgiailag jól időzítve helyezze el a korábbi Rambo-filmekhez képest szokatlanul véres képsorokat. Így a saját maga által a korábbiakhoz képest magasabbra emelt mérce szép lassan lejjebb csúszik: a vetítési idő előrehaladtával láthatjuk, hogy nem fogunk mi már újabb alkotói-színészi reneszánszot látni, legfeljebb egy, a korábbiaknál jobbnak tűnő Rambo-filmet. A végső jelenetben Stallone már valóban teljesen azonosul a figurával, és úgy lövi rendületlenül az ellent, mint a filmsorozat legrosszabb perceiben. Röpködnek a végtagok, fröccsennek szét a fejek, de az első jelenet drámai hatása már elillant: ekkora dózisban, ennyire túladagolva az egész önmaga paródiájába fordul át. Igen, tényleg ilyen volt Rambo a '80-as években is, ilyen most is. Hol itt a jellemfejlődés, mi változott a korábbi epizódokhoz képest? Mi az a plusz a brutalitáson túl, amit Stallone ehhez a „mítosz”-hoz hozzá kívánt tenni? A JOHN RAMBO lóg a levegőben, a rendező-színész néhány fekete-fehér flashbackkel elintézettnek véli az új epizód hozzákapcsolását az előzőekhez. (És kihagyja a ziccert a végén: az amerikai országút mentén baktató Rambo mellett most nem fékez le egy rendőrautó, mint a széria kezdetekor.) A JOHN RAMBO nem igazán kínál egyebet, mint a retrodivat jegyében visszatérést a '80-as évekbe. Ultrabrutalitásával úgy söpri félre az intellektuális megjelenésű hősökre (ld. pl. a savanyú arcú Nicolas Cage) épülő akciófilmeket, ahogyan egykoron azok küldték süllyesztőbe az izomagyúakkal forgatott mozisikereket. „Rambo egy buzi volt” – mondta maga a színész híres szerepéről egy másik filmben. Örüljünk, hogy nem erről az oldalról közelítette meg egykori szerepét, és rettegjünk, hogy filmjének sikere láttán nehogy Steven Seagal, Michael Dudikoff vagy Don „The Dragon” Wilson is kámbekre adja a fejét. (10/6)

2008-01-28 16:25:32 Brumi (5) #62

Köszönöm az elismerő szavakat, remélem ti is olyan jól szórakoztok majd a filmen, mint én.
Rockyt foggal-körömmel kellett védenem, de Rambónál erre nem lesz szükség. Még Olórin is adott rá egy gyenge négyest. :)

2008-01-28 16:17:30 Brumi (5) #61

A magad módján te már így is agyondícsérted a filmet. :)
És igen, McClane helikopterzúzásához és autó előli elhajolásához képest a Rambo egy háborús dokumentumfilm. :)

2008-01-28 16:16:23 Brumi (5) #60

Stallonét szívesen látom, de az általad említett másik két "sztár" a csúcs közelébe sosem járt. Bár, ha a videotékák lentről a második polcát annak lehet nevezni... :)

előzmény: Ivan/ (#49)

2008-01-28 13:58:25 k3pl3r (?) #59

Ráadásul Rambonak nem is kellett nagyon mit csinálnia, McClanenek meg fel kellett ugratnia vagy 5-6 métert! :)

2008-01-28 13:53:11 Olórin (4) #58

hát ez az, Rambo kispályás. neki egy bazinagy tank kellett, McClane-nek meg elég volt egy mezei autó:)

előzmény: k3pl3r (#57)

2008-01-28 13:51:34 k3pl3r (?) #57

:D Azért annyira nem volt rossz.

@yuriko: Dehogynem, John McClane! :)

2008-01-28 13:48:43 yuriko (?) #56

És ki lenne még képes erre a világon? senki:)

előzmény: k3pl3r (#54)

2008-01-28 13:40:56 Olórin (4) #55

vagy mosatlan sz*r;)

2008-01-28 13:39:17 k3pl3r (?) #54

Inkább egy csiszolatlan szikla. :)
Egyébként a kedvenc jelenetem: amikor tankkal nekimegy a helikopternek. :)

előzmény: Ivan/ (#53)

2008-01-28 13:32:30 Ivan/ (5) #53

Dehogy volt az gyenge. Igazi csiszolatlan gyémánt, ami bár egyszerű ám mégis nagyszerű:)

előzmény: k3pl3r (#52)

2008-01-28 13:29:14 k3pl3r (?) #52

Az elemzés tényleg nagyon jó, meg is néztem a trailert, nem tűnik rossznak. Kíváncsi leszek, mert a 3 rész már nagyon béna volt…

2008-01-28 13:22:59 yuriko (?) #51

Nálam 2008 legjobban várt filmje, a Dark Knight és a Sweeney Todd mellett. Már nem nagyon bírom!
És persze szuper az elemzés!

2008-01-28 13:22:52 Olórin (4) #50

azért a "realisztikus akción" kicsit kuncogtam:)
és talán kicsit túlságosan is jóndulatra vall azt feltételezni, hogy Slynak van öniróniája, és az említett dolgok szándékosan viccesek:)

2008-01-28 13:15:12 Ivan/ (5) #49

Tetszett az elemzés:) Hálisten Sly újra a csúcson:) Már csak Lundgrent és Szegál Pistát kéne visszatornászni oda valahogy:)

2008-01-25 17:34:23 Brumi (5) #48

Nálad biztos befutó. :)
Bővebben kicsit később...

előzmény: Ivan/ (#47)

2008-01-25 17:20:20 Ivan/ (5) #47

Tudtam én, hogy az öreg Sly újra megcsinálja:)

Ha nálad egy gyenge négyesre jó volt a John Rambo, nálam könnyen lehet így, hogy az év filmje címre is jó lesz:)

2008-01-25 17:11:13 Olórin (4) #46

Biztos voltam benne, hogy egy ótvar filmet fogok látni (ld lentebb), de egész kellemes meglepetés ért. Stallone ezúttal szerencsére nem szarozik, azt adja a népnek, amit elvár: mészárszéket. Igaz, nehézkesen indul be, az eleje kifejezetten gáz, a brutalitása néhány helyen röhejesen abszurd és túlzó, paródiába való pillanatokkal (trailerben is látott torokkitépés), plusz megspórolhatta volna a drámázást/lelkizést (igaz, szerencsére kevés van), és a tökösfiús pózolásokat, meg akadnak még hülyeségek is (nem beszélve a pacifista gondolkodásmódnak adott orrbavágásról), de a második felében olyan adrenalinbombát robbant, megállás nélküli, jó negyven perces, faltól falig akcióval, hogy simán székbeszögez. Plusz Brian Tyler piszkosul jó munkát végzett, jó volt végre hallani egy igazán dögös, dühös, durva akciózenét.
Lehet, hogy ha újranézném, megbánnám ezt a (mellesleg gyenge) négyest, de egyszeri szórakozásnak, arra a célra, amire készült, teljesen megfelel. Látom, a tengerentúli kritikusok elkezdek versenyt futni egymással a film sárbatiprása terén, és végülis értem, miért, de nekem ezereszer inkább ez, mint a szintén általuk agyondícsért, elviselhetetlen, tavalyi Rocky-nyál.

2007-05-20 23:44:00 deviant (3) #45

melyik film az a keresztapa? már sokat hallottam róla. állítólag jól összerakott múvi.

2007-05-20 22:21:54 limupei (2) #44

Nem hiszem. Úgy meg pláne nem, hogy a fele totál off.

előzmény: Ivan/ (#43)

2007-05-20 22:03:44 Ivan/ (5) #43

Feladom:) mint mondtam szeretném hinni, hogy a műfaj rajongói Sly ezen filmjeit ma már klasszikusoknak tartják:) De ezen ne vitázunk tovább szerintem:)

Amugy volt már ilyen (a Silent Hill-t leszámitva), hogy ennyi hozászolás érkezett 1 nap egy filmre?:)

2007-05-20 21:58:06 Olórin (4) #42

én szívesen egyetértek veled ebben is, meg abban is, hogy az említett Sly filmek nem klasszikusok;)

előzmény: Ivan/ (#41)