The Fugitive (1993) ☆ 👁

A szökevény

(Andrew Davis)

amerikai akciófilm, dráma, krimi, thriller

4,2

Dr. Richard Kimble: Nem én öltem meg a feleségemet!
Samuel Gerard: Nem érdekel!

Marshal Noah Newman: Sam, megőrültél? Az az ember halott!
Samuel Gerard: Könnyebb lesz elkapni.

Dr. Richard Kimble: Azt hittem, nem érdekli.
Samuel Gerard: Nem is (nevet), de másnak el ne mondja.

Samuel Gerard: Egy rab 90 perce szökésben van. Göröngyös talajon, sérülten átlagban 4 mérföldet tehet meg óránként, tehát 6 mérföldes sugarú körben kell keresnünk! Azt kérem, hogy az útjukba eső összes zugot ellenőrizzék, beleértve a benzinkutakat, épületeket, raktárakat, tanyákat, csirke-és kutyaólakat. Minden lehetséges helyet, ahol csak megbújhatott. A legtávolabbi ellenőrzési sáv 15 mérföld. A keresett szökevényünk neve Dr. Richard Kimble. Kapják el!

Samuel Gerard: Én sosem alkudozom.

Samuel Gerard: Mindig lenyűgöz, ha lábbilincset találok láb nélkül.

-Mi történt,hová tűnt?
-A fickó Batmannak képzelte magát és leugrott innen a mélybe.

-A világért sem szeretném kioktatni önt uram,de egymillió emberből egy ha túléli ezt a zuhanást.
A fickóból haleledel lett.
-Akkor pecázzák ki nekem azt a halat amelyik megette.

Samuel Gerard: Newman!
Marshal Noah Newman: Igen, uram!
Samuel Gerard: Mit csinálsz?
Marshal Noah Newman: Gondolkozom!
Samuel Gerard: Akkor közben gondolj ide nekem egy kávét meg egy csokis cukrozott fánkot, hátha úgy jobban megy!

Samuel Gerard: Igen, itt Gerard.
Dr. Richard Kimble: Emlékszik, mit mondtam magának az alagútban?
Samuel Gerard: Igen, igen, emlékszem, bár elég nagy volt a zaj, de mintha valami olyat mondott volna, hogy nem ölte meg a feleségét.
Dr. Richard Kimble: Arra is emlékszik, mit felelt?
Samuel Gerard: Én arra emlékszem, hogy maga pisztolyt fogott rám.
Dr. Richard Kimble: Azt felelte, hogy "nem érdekel".
Samuel Gerard: Igen, igen, Richard, így van, valóban nem érdekel, számomra ez nem egy kirakójáték.
Dr. Richard Kimble: Én viszont azon vagyok, hogy kirakjam. És épp most találtam egy nagyobb darabot.

Biggs: Furi. Orvosi egyetemet végzett, nem fog megkockáztatni egy ilyen biztonsági ellenőrzést csupán azért, hogy a börtönben megkeressen valakit, aki az ő környezete szerint nem is létezik. Ah, furi.
Samuel Gerard: Hé, Biggs, mi az, hogy furi?
Biggs: Különös
Henry: Furcsa.
Samuel Gerard: Akkor miért nem mondod azt? A furinak semmi értelme.
Biggs: Miért ne mondhatnék furit?
Samuel Gerard: Nem szeretem, ha értelmetlen szavakat használtok. Én gyalog megyek.
Biggs: És a lófütty? Ahhoz mit szólsz, Sam?