Murder on the Orient Express (1974) ☆

(Sidney Lumet)

angol dráma, krimi

4,1

2018-08-09 23:22:37 ryood (4) #9

előszedtem inkább ezt, és újranéztem, semmint hogy a mai totál érdektelen változatot nézzem meg.
ennyi színész és színésznő óriás egy filmben ritkán...lumet rendezésében...
elég, ha csak hallgatom...
és egyáltalán nem hiányzik nekem ez a mai trendi szuperlátványos, felgyorsult feleslegesség bajuszpornóba öntve.

2015-08-22 21:47:48 Killjoy (5) #8

Gyerekkoromban láttam, és napokig a gyilkosság képeivel álmodtam. Nagyon jó krimi, olyan sztárparádéval, amit ma már összehozni is nehéz volna, nemhogy végigvezetni egy remek filmen.

2014-07-24 11:15:41 betti (4) #7

Kevés Agatha Christie-feldolgozás tetszik, a legtöbb nagyon merev, művi (szerintem). Ezen kívül még A kristálytükör meghasadt tetszett nagyon - igaz, mindkettőt azelőtt láttam, hogy olvastam volna a regényt..

2012-08-01 18:39:42 Dynast Grausherra (5) #6

Poirot kicsit más, mint ahogy annak idején David Suchet alakításában először megismertem, majd a könyvek elolvasása során elképzeltem magamnak, de ettől a film még igazán nagyszerű. Bár a beszélgetésekből hiányzik néhány, mégis kerek egészben összeáll a történet, és a befejezés teljesen megkoronázza. Agatha Christie regényei közül ez az egyik kedvencem, de azt kell mondanom, hogy a zárás talán még a regénynél is hatásosabb. (Gondolok itt a gyilkosság bemutatására.) Ebben a filmben számomra az a nagyszerű a kiváló alakítások mellett, hogy tud újat hozzáadni az eredetihez, úgy hogy mégis hűségesen követi.

2012-06-21 12:44:25 ChrisAdam (5) #5

Ritka rossz az a film.
Véleményem arról.

Ez (bár már régebben láttam) minden idők legjobb Agatha Christie feldolgozása. Miután a könyvet 9 évesen olvastam, muszáj volt megnéznem a filmet. Most is meg fogom.

előzmény: makri (#4)

2012-01-22 10:00:43 makri (4) #4

Szerintem a 2010-es változata jobb, ott David Sucvhet alakítja Poirot-t látta már valaki?

2010-03-03 07:33:24 Mr. Bandi (5) #3

A legjobb Christie-film, sokatmondó, hogy maga az írónő is látta, és tetszett is neki, ami ritka jelenség, mert az írók általában nem szeretik a könyveikből készült filmeket.

2010-01-30 00:24:02 Hannibal Lecter (4) #2

Én ettől többet vártam. A sztárparádé lenyűgöző (szinte minden színész tudása legjavát nyújtja), Poirot karaktere is aranyat ér, de maga a történet számomra nem hordoz kellő feszültséget és talányt ahhoz, hogy vérbeli, izgalmas, szövevényes és laktató krimi szülessék.

2009-01-18 19:07:11 jesi (5) #1

ritka, hogy sok remek színész egy filmben és nem egy borzalom születik, hanem egy remek film.