Ordinary People (1980) ☆ 👁

(Robert Redford)

amerikai dráma

4,1

2020-08-01 22:49:37 zéel (5) #13

Sok év után újra néztem, ezúttal eredeti hanggal. Ugyanolyan felkavaró, megrendítő, mint elsőre. A barátnőknek, "szomszédoknak" megfelelni vágyó anya továbbra sem a kedvenc figurám.

2017-03-01 20:08:39 Havierez (4) #12

80'as évek Oscar díjazott filmjei között a legerősebb! Mondanivalója a mai napig megmaradt, nem kopott el. A színészek közül a férfi főszereplő játéka kiemelendő!

2014-08-16 13:22:19 gomez1000 (4) #11

Egy hajszál választja el a zseniálistól, és tudom is, hogy miért. Mert nem az a fajta film, amit a kitűnő szerepek, és a mély érzelmeket kiváltó történet ellenére szívesen újra néznék.
A Good Will Hunting jutott eszembe a nézése közben, de ez annál sokkal részletesebben megy bele a pszichológiai részletekbe.

2012-01-30 17:28:06 manuva (3) #10

A Kvízshow szerintem ezerszer jobb film, mint ez.

2012-01-30 16:41:30 csabaga (5) #9

De hát pont az a zseniális az elején,hogy nem is tudjuk miről is van szó.Ezért ilyen "semmilyen".

2012-01-29 23:10:18 BonnyJohnny (4) #8

Szívem szerint a zseniálist is megadnám a filmre, csak ne lenne olyan szörnyen lassú és semmilyen az eleje. Ahogy lentebb is írták, a film idővel egyre jobb lesz, és simán ötös is lenne.
Amúgy tényleg erős rendezői debütálás a Sundance kölyöktől... Meglepő, hogy ennyire ügyes volt. :) Mondjuk megjegyzendő, hogy ezt a teljesítményt később nem tudta megismételni. A színészek is mind fantasztikusak. A történet és a hangulat is a helyén van. Tényleg nagyon tetszett, és szívesen adnék is rá ötöst, de csak erős négyest kap tőlem.

2010-06-09 16:04:59 Szívtiproimi (4) #7

Kicsit melodramatikus, de nagyon mély.

2009-08-17 22:05:43 Kalti (5) #6

Nem vagy egyedül :). Felkavaró, őszinte és egyben nagyon szép film. Olyan alkotás, amely évtizedek múltán sem veszít egy cseppet sem az erejéből. Anno elég nagy botrány volt belőle, hogy elvitte a Dühöngő bika elől az Oscart (ha jól emlékszem egy évben versenyeztek), szerintem egyáltalán nem volt hibás döntés, sőt...

2009-08-17 21:45:21 zéel (5) #5

Megemlítem még: a szinkronos változatot láttam. Hibátlan volt. Kiemelném azonban a kiemelkedően jó Mary Tyler Moore magyar hangját, Földessy Margitot!
P.S.: A jó film, a nagyon jó film minősítés jogosságát mutatja - nem hagy nyugodni!

2009-08-15 23:47:26 zéel (5) #4

És a filmben elhangzó gyönyörű zenéről, Johann Pachelbel muzsikájáról se feledkezzünk meg!

2009-08-15 23:14:36 zéel (5) #3

Nyugtalanítóan szép és okos film. Nem gondoltam volna, hogy Robert Redford ilyet is tud!
Ilyen történet persze, ma már nálunk is megtörténhet. Ez a "hibátlan" nő/anya típus most már nálunk sem ritka. (Persze nem csak a nők közt van ilyen. De náluk, még ma is, feltűnőbb, ha vki nem képes igazi szeretetre, együttérzésre.)

2009-08-03 22:08:32 bothbenedek (5) #2

nem egyenletes színvonalú, de egyre zseniálisabb, ahogy halad előre

2006-07-06 02:31:12 operett (5) #1

Ez a film úgy jó ahogy van. Nem ígérte, hogy leleplezi az amerikai álom visszáját, mint manapság oly sok film, mégis emgtette, méghozzá erőszak nélküli, lassan csörgedező történetmondással. Egyik színész jobb benne, mint a másik, mégis kiemelném az anya szerepét alakító Mary Tyler Moore-t. Ez a teljesítmény bravúros.