True Romance (1993) ☆ 👁

Tiszta románc

(Tony Scott)

amerikai-francia akciófilm, dráma, krimi, szerelmi történet, thriller

4,2

2019-08-30 08:27:58 s912 (?) #28

A háttérben pedig már ott türelmetlenkedik Tarantino Úr, hogy Ő is kaphasson, aztán jól megbeszélhessék a Becstelen brigantyk forgatókönyvét :)

előzmény: ryood (#27)

2019-08-29 22:04:46 ryood (4) #27

én meg ezt... :)

előzmény: Benny Bug (#26)

2019-08-29 22:00:54 Benny Bug (5) #26

Persze, egyértelmű. Csak nem hagyhattam ezt ki... :D

előzmény: ryood (#25)

2019-08-29 21:59:16 ryood (4) #25

oké, de ne mint férfinek ki tetszett legjobban...úgy akkor nem túl nehéz választani ennél a filmnél...
ja, ha már itt tartunk, nekem sajnos (?) nem tetszenek valamiért a szőke nők...

előzmény: Benny Bug (#24)

2019-08-29 21:57:06 Benny Bug (5) #24

Brad Pitt iszonyú menő volt ebben a filmben, de ha az a kérdés, hogy ki tetszett a legjobban, akkor egyértelműen Patricia Arquette. Mellesleg gyönyörű volt. :)

előzmény: ryood (#22)

2019-08-29 21:20:38 kilépett felhasználó (?) #23

maciméz

2019-08-29 20:12:47 ryood (4) #22

klassz kis szórakozás ez (elsősorban tarantinonak köszönhetően, aki ennél amúgy nagyságrendekkel is tud jobbat) bár túlértékelt. nekem komolyan brad pitt tetszett a legjobban :)

2019-08-01 12:35:54 Benny Bug (5) #21

Zseniális ez a film, igazi műfaji kavalkád: egyszerre romantikus, thriller és kicsit szürreális is egyben. Iszonyú hangulatos alkotás, Tony Scott rendezői pályájának legjobb darabja. Őt inkább tartom tisztes iparosnak, de itt kétségkívül remekelt, a Tarantino által írt forgatókönyv meg garantálja a jó dumákat és a csavaros cselekményt. Christian Slaternek jobban áll egy ilyen szerep, mint a sok B-kategóriás moslék, Patricia Arquette meg egy csoda volt minden egyes jelenetében, nem is beszélve arról, hogy szinte fél Hollywood szerepelt hosszabb-rövidebb ideig a filmben. Nem tudom, miért halogattam a megnézését eddig, egyértelmű hogy nem szabad kihagyni!

2019-04-22 22:26:27 zéel (5) #20

Tony Scott nagyon szerethette, tisztelhette a színészeit. Mindenkiből a legjobbat, sőt, a zseniálisat hozta ki.
Tudjuk, ugye, hogy a legtöbb rendező csak eszközként tekint a színészre. Csak annyi a jelentőségük, mint egy jól fényképezett pohár víznek. Bergman mondott valami ilyesmit.
Tony Scott szerint viszont az igazi drámát, az igazi izgalmat a színész szolgáltatja filmben. Színész-barát volt az a szokása is, hogy egy jelentet általában háromnál többször nem ismételt.

2018-03-25 22:40:54 Norbert Simon (5) #19

A Tiszta románc egy csillagos ötös alkotás. A Quentin Tarantino által megírt és Tony Scott által megrendezett film határozottan zseniális. Élvezni tudom a filmet az elejétől a végéig. Vadul de remekül pörög az akció benne. Az izgalom fokozatosan nő. Ha nem játszana benne a Patricia Arquette és Christian Slater pláne még ilyen fantasztikusan talán nem is biztos ,hogy ilyen szórakoztató lenne. Ők ketten tuti nyerők voltak. Számomra külön kiemelendő a Christopher Walken és Dennis Hopper alakításai is. A Tarantino mester jóvoltából természetesen nagyszerűek a párbeszédek. Különösen kettejük közötti. Ikonikus az a sziciliai jelenet. Tutira beleég a néző emlékezetébe. A finálé pedig maga a csúcs. Erősen ajánlom!

2017-10-17 14:59:56 ChrisAdam (5) #18

Na, vártam már arra a filmre, aminél nem a hibákon és gyengeségeken kell csámcsognom, hanem egyszerűen ki lehet mondani, hogy színtiszta ötös a film. Zseniális, emlékezetes jelenetekkel bír, Walken és Hopper jelenete bitangul jó, hála a briliáns forgatókönyvnek, Gandolfini és Patricia "párbaja" kegyetlenül durva, leesett az állam, a finálé pedig egy az egyben makulátlan élvezet. Tarantino stílusa igencsak átüt, akár ő is rendezhette volna (bár a lineáris történetvezetés nem az ő stílusa, de ahogy tudom, Tarantino nem is így írta meg a szkriptet). Egyébként pedig ebben a filmben megelevenedik a nyolcvanas évek végének, kilencvenes évek elejének hamisíthatatlan hangulata és érzése. Ha megkérdezik, melyik filmben van meg ennek a kornak az amerikai életérzése, ezt (is) mondanám.
Patricia Arquette minden egyes pillanatban elbűvölően bájos (kivéve talán mikor véresre verik), Christian Slater pedig remek főhőse a filmnek. Egyedül azt sajnáltam, hogy Walken nem szerepelt többet a filmben, reménykedtem, hogy még felbukkan.
Nagy élmény volt, pedig pár éve belekezdtem egyszer már, de nagyon csúnyán bealudtam - ami az én fáradtságom miatt volt, legkevésbé sem a film miatt. Most új élményként láttam és az egyik kedvenc krimithrillerem lett a 90-es évek elejéről.

2016-11-14 13:34:27 Dezsmant (5) #17

Nagyon jó film, szorosan ott van a ponyvaregény mögött, mindegyik karakter nagyon jól játsza a szerepét, legnagyobb Brad Pitt ahogy a drogost alakítja és sosincs képben, Walken is nagyon jó gengsztert alakít benne, annyira változatos, hogy nem lehet kitalálni mi lesz a következő 5 percben, ezért szögezi le az embert a képernyő elé. Az itt ott megnyilvánuló poénok is ütnek mint pl: kérsz egy kis kávét is a cukrodba? Egyszerűen zseniális egy film.

2016-10-12 22:31:39 replay4 (5) #16

Szerintem zseniális film. Kicsit ponyva stílusú, de ebből már Tarantino stílust teremtett a Ponyvaregénnyel, és ez is a maga műfajában szerintem remek.
Patricia Arquette szerintem brillírozott. Pl. amikor mondja hogy "You're so cool" az szerintem olyan klassz! A Chrisopher Walken-es jelenet pedig géniusz.

2016-02-18 10:27:37 acidphase (5) #15

+ hibátlan filmzene :)

2016-02-18 00:54:39 Rorschach (5) #14

Ha egyetlen címmel kéne jellemezni a kilencvenes évek amerikai filmjeit, valószínűleg a Tiszta románc lenne a legtalálóbb.
Hiszen van itt minden: koszos, büdös nagyváros; botcsinálta akcióhős lowlife hülye gyerek ex-prosti feleséggel; drogfüggő Hollywood; bedrótozott spiclik, őrült orosz testőrök; Oldman, Walken, Gandolfini; happy end a tengerparti naplementében; tizenkét méter hosszú, benzinfaló, lila amerikai autócsoda.
Király érzés nézni, valahogy biztonságban érzi magát az ember közben. Egy százhúsz perces komfortzóna, boldog békeidők.rar.

2014-10-11 21:15:03 Koravén (4) #13

A film elején az a benyomásom támadt, hogy ez egy nyálkás romantikázó tucatfilm lesz, de kellemesen csalódtam. Ez keményebb, mint a "Szemtől szemben", csak nincs tanulsága, az a baj. Nem egy motívumra épül, hanem az események sodrával halad.
Az agresszív, szívszorítóan vérfacsaró jelenetek előtt remek párbeszédek, monológok hangzanak el, Tarantino* ebből is tanulhatott. Kedvenc jelenetem Gandolfini és Arquette közös duhaja, mely jobban sokkolt engem, mint a "Psycho" hősnőjének sikoltása.
Aki még nem tudja, ez egy "Sivár vidék" remake, maffiózókkal és kokainnal megfűszerezve. És az elmaradhatatlan hálivúdi hepienddel. De szerintem a sztori hamarabb véget ért.
*Esküszöm, miután ezt leírtam, jártam utána, hogy ő írta a forgatókönyvet. Erősen érződik a stílusa. Ezek szerint itt vannak a legjobb Tarantino jelenetek.

2012-08-20 19:03:34 akicsrak (5) #12

R.I.P. Tony :(

2010-12-26 11:44:13 Bruce94 (5) #11

Remekűl összerakott szerelmi történet krimibe bújtatva. Új kedvencem van Tony Scottol. A színszek remekek, a két főszerplő telitalálat. Szerintem a film szerethetősége abban rejlik, hogy két ilyen jól megírt szinpatikus karakter a történet hőse. A Hopper Walken jelenet klasszikus: röhejes és a befejezése miatt drámai is. A mellékszereplők közül szinte senkit sem lehet kiemelni: brad Pitt tényleg zseniális beszívva, Oldman mint kamunéger szintén telitalálat. Ha a legnagyobb jelenetet kéne kiemelni akkor az mindenképp az Alabama vs James Gandolfhini jelenet, az valmi energiabomba. A forgatókönyv szenzációs [Tarantinotól ez elvárható], bár én az ő befejezésével nem értettem eggyet, és úgy vagyok mint Scott, hogy megkedveltem a két főhőst, így jó a befejezés. :)

2010-01-25 15:24:46 zsolti09 (5) #10

nagyon jó story egy kis droggal és szerelemel megfűszerezve :P a vége meg...hüp-hüp

2009-03-24 20:22:19 Hannibal Lecter (5) #9

Scottnak azért voltak nagy durrantásai (Beverly Hills-i zsaru 2, Az utolsó cserkész) ezeken kívül is. Ami ezt a filmet illeti, szerintem nagyszerű munkát végzett. Persze Tarantino virtuóz formaművészetéhez képest Scott narratívája szolid, szokványos, képi világa viszont zamatos, gazdag.

2009-03-24 20:04:38 whiteman 01 (5) #8

Én nagyon nem csípem Tony Scott stílusát, ezen kívül csak A rajongó tetszett tőle, de pl a Top Gun-t, vagy a Deja Vu-t szabályosan fájdalmas volt végignézni. Viszont ez az alapanyag annyira erős, hogy ő se volt képes elrontani. Bár abban biztos vagyok, hogy jobb film lett volna, ha QT rendezi.

2008-12-31 21:59:42 Hannibal Lecter (5) #7

Nem egy Ponyvaregény, nem is egy Kutyaszorítóban, de a Tiszta románc mégis vállalható, emlékezetes jelenetektől roskadozó kultuszfilm. Garantálható, hogy aki rászánja az időt, azt nem kell majd diszkréten oldalba bökdösni megtekintés közben.

2008-12-31 20:10:12 puttancsospeti (?) #6

Tényeleg jó film. Jópofa, mindenképpen!

előzmény: Jill (#2)

2008-12-31 18:01:20 ronin07 (?) #5

Ez inkább Tony Scott filmje, nem Tarantinóé.

2008-01-29 19:05:16 Mikkey (4) #4

nemolyan jó mint a ponyvaregény v. a Jackie Brown, de ottvan a szeren is ez.

2007-12-23 13:20:34 Film-fan (5) #3

Úgy látszik, amihez Tarantino hozzáér arannyá válik... És itt nemcsak a filmjeire gondolok (igen nekem még a Grindhouse is tetszett!), hanem forgatókönyvírói tevékenységére is. Sőt épp a minap néztem meg azt a duplarészt a Helyszínelők c. sorozatból, amit ő rendezett. Igazodik a sorozat stílusához, mégis olyan Tarantinós.

2007-09-09 19:51:29 Jill (?) #2

Alapmű. Nem tudom, milyen lett volna, ha Tarantino csinálja, de így is tökéletes. A szövegeke hihetetlen jók, és micsoda színészek! Komolyan, Brad Pitt egyik legnagyobb alakítása a betépett szobatárs nyúlfarknyi szerepe...

A csúcs tényleg a Hopper-Walken jelenet.

2006-11-15 23:49:02 Jereváni Rádió (5) #1

Tökéletes elemzés, hozzáfűzni nem nagyon lenne mit. Illetve csak annyit, hogy ez tényleg egy egy romantikus film, persze Tarantino stílusában. Abszurd, picit groteszk, de mégis annyi szeretettel és tisztelettel nyúl a témához, hogy igazi imádnivaló mozit csinál belőle. Ez az, amikor egy stílust megbolondítunk, de nem kigúnyolásból, hanem szeretetből. Meg is látszik a filmen, nézze meg mindenki!