Twins (1988) ☆

(Ivan Reitman)

amerikai vígjáték

3,3

2017-08-25 00:29:11 ChrisAdam (4) #14

Baromi szórakoztató filmecske, nem is értem, miért most látom először. Schwarzi tényleg jó színész, mert mindig tökéletesen írják rá a karaktereket úgy, hogy el tudja játszani. :D Nem is nagyon kötnék bele, úgy jó, ahogy van. Nem is értem az alacsony átlagot.

2016-11-25 08:58:05 Dezsmant (4) #13

Egész jó kis vígjáték, tökre vicces ahogy Schwarzeneggert esetlen monstrumként állítják be.

2013-01-03 21:42:04 Victor Vance (4) #12

Igen, Eddie Murphy-vel, hármasban szép az élet :) Elsőre elborult ötlet, de nem mondom hogy nem vagyok rá kiváncsi.

2013-01-03 21:25:26 Ubul (4) #11

és úgy néz ki 2. részt is akarnak a közeljövőben :D

előzmény: Victor Vance (#10)

2013-01-03 21:07:54 Victor Vance (4) #10

Nem olyan régen egy bizonyos tévécsatorna, szinte napi rendszerességgel adta. Akárhányszor kapcsoltam oda, valahogy mindig ott ragadtam előtte, nem számított hogy betéve tudom a szövegkönyvet. Valahogy úgy gondolom, olyan vonzó báj veszi körül, mint az Osztrák Tölgy másik vígjátékát az Ovizsarut, amit szintén Ivan Reitman rendezett.
A történet aranyos, kiszámítható, de a ’80-as évek hangulata, a két főszereplő, és a hihetetlenül jól eltalált poénok az évtized egyik legjobb vígjátékává minősítik ezt a mozit. Egyszerűen jó nézni ezt a két színészt (igen, Arnie-t is), ahogy egy komolytalan, könnyed filmben hülyéskednek, nagyrészt ők tehetnek róla hogy az Ikrek ennyire szerethető, örökzöld komédia. Danny DeVito amilyen kicsi, akkora színész, rosszul még nem nagyon láttam játszani, az ő méltó párja Schwarzi, akinek itt minden mozzanata mosolyt csalt az arcomra, az a szeretkezés utáni arc felejthetetlen, és maga az egész figura szembemegy azzal a skatulyával, ami eddig körülvette az egyik legnagyobb akciósztárt. A nép zabálta a mozit, és még ma is akármikor nézhető, a mai böfögős, fingós komédiának nevezett tucat termékekkel ellentétben ez tényleg hordoz magában értéket, és még arra is van mersze, hogy az izompacsirta „üzenjen” a nagy riválisának, egy apró, ám kétség kívül hihetetlen humoros jelenetben. Egy vígjátéktól kár többet várni.
És bár Arnie szövegeit, mindig külön élvezet eredeti szinkronnal hallgatni az akcentusa miatt, de itt a magyar szöveg kifejezetten jól sikerült, talán az egyik legjobb amit valaha csináltak.

2012-09-13 23:10:50 nandras (3) #9

azt hiszem sem devito, sem swarci nem annyira büszke erre az alkotásra.
nyögvenyelősen, egyszer elmegy...

2011-05-01 16:44:31 [: Azuroo andrew :] (5) #8

Van egy jelenet a film elején amikor Arnold egy hotdog-ot vesz, bár nem 100% de az egy testépítő cameo - nem az első eset lenne Arnold film esetében pl: Franco Columbu a Running Man, Terminator vagy Conan The Barbarian

2010-05-30 20:12:05 Bruce94 (4) #7

Szerintem Tordy Géza csak itt volt jó választás Schwarzinak. A film pedig kellemes szórakozás, még mindig.

2010-01-26 23:55:53 [: Azuroo andrew :] (5) #6

Én soha nem gondolatom volna hogy Tordy Gézá ennyire jó választás lehet Arnold hangjára, Harkányi pedig minden idők legjobb DeVito kölcsönhang.

Kelly Preston mint Tóth Enikő...zseniális választás fiatalon Tóth nagyon hasonlított hozzá, így remek választásnak gondolom.

2009-04-03 18:03:48 fanatic57 (4) #5

Valóban a két szinkron telitalálat.

2008-08-04 17:08:41 Hannibal Lecter (5) #4

Tényleg ezerszer újranézhető és egyszerű története ellenére is kedves film. Talán nemcsak a két főszereplőnek, hanem a szenzációs magyar szinkronnak (Tordy Gézával és Harkányi Endrével) is köszönhetően.

2008-08-04 15:05:34 [: Azuroo andrew :] (5) #3

Zseniálisan aranyos film némi roadmúvi jellegel megfűszerezve, - én lepődtem a legjobban hogy anno ennyire tetszett;)

2008-08-04 14:03:06 Jereváni Rádió (4) #2

Tényleg nagyon aranyos film, nem tudom hányszor láttam életemben, ötször az biztos.

előzmény: budaik (#1)

2008-06-28 20:48:32 budaik (5) #1

Nagyon jó és kedves film :D
Imádom