Return of the Roller Blade Seven (1992) ☆

A szamuráj útja

(Donald G. Jackson)

amerikai akciófilm, fantasy, sci-fi

1,9

Fekete lovag: Te vagy a legjobb harcos, aki az utamba került a keréken gördülök földjén. Alkalmasnak talállak, hogy csatlakozz seregemhez.
Hawk: Tényleg? Mi hasznom származik abból?
Fekete lovag: A hatalom és a sötétség dicsősége.
Hawk: A sötét oldalon nem látni semmit. Az egyetlen igaz erő a látás ereje.
Fekete lovag: Ostoba! Uralkodhatnál a keréken gördülőkön.
Hawk: Nekem elég, ha uralkodom a saját szívemen.

Fekete lovag: Meg foglak ölni!
Hawk: Majd a végén elválik. Nem igaz?

Stella Speed: Csodálatosan érzem magam, mint Szent Bűnöző, a sötét oldalon.

Hawk: Nem kérek a borodból. Eszembe juttatja azt a rengeteg vért, amit kiontottam.

Ismeretlen asszony: Ha túl gyorsan mész, baleset történhet.

Donaldo atya: Menj ki a kertbe, és fürödj meg a fényben!

Szent Bűnöző: Nincs jó és rossz, fekete és fehér, csoki és vanília.

Ismeretlen asszony: Ha folyton sietsz, ne csodálkozz, ha a feladatod elvégezetlen marad!

Donaldo atya: Ha nem tudod, hogy mit tegyél, akkor ne tegyél semmit.

Donaldo atya: Ha kialszik a belső fény, zavar támad a tér-idő kontinuumban.

Szent Bűnöző: Mi a jó abban, ha jó vagy?

Szent Bűnöző: Az élet gonosz.
Fekete lovag: Hawkból csak egy pokolbéli ördögi démonkutya szívhatja ki a jó utolsó morzsáit.
Hawk: Csak az élhet a természetben, akinek nincs szüksége önfegyelemre.

Donaldo atya: Baszd meg!
Szent Bűnöző: Nem, Donaldo, baszd meg te!

Ismeretlen: A Rollerblade 7 a legmagasabb szint, amit egy spirituális személy elérhet.

Stella Speed: Rajtam a korcsolya. Látom a gonoszt. Látom a jót. Tudom kivel harcoljak, és tudom, hogy mi a célom. És tudok görkorcsolyázni.

Kurva#1: Milyen erős. Kemény.
Kurva#2: Acélos.
Hawk (előveszi a kardját): Ez az én szamuráj kardom.

(Szent Bűnöző katonáinak kedvenc dala)

Lábunk alatt korcsolya,
Sír alatta az út pora,
Szent Bűnöző a főnökünk
Parancsára megölünk.

Hawk: Egy mechanikus világban, mechanikus problémák vannak.

Útonálló: Ki vagy Te?
Hawk: A nevem Hawk.
Útonálló: Hol a görkorcsolyád?
Hawk: Nincs görkorcsolyám. Harley-n járok.
Útonálló: Akkor meg kell bírságoljalak. Fizess 2000 pénzt. Ha erősítést kell kérnem, az még 1500. Van pénzed, nem?
Hawk: Nincs nálam pénz.
Útonálló: De fegyver nyilván van nálad vagy töltény.
Hawk: Nincs nálam semmi. Én csak…
Útonálló: Csak van nálad egy nyílvesző vagy ilyesmi.
Hawk: Nyíl? Nem használok nyilat. Csak egy kardom van, de azt nem adhatom oda.
Útonálló: Nem hiszek neked.
Hawk: Hinned kell.
Útonálló: Mutass valamit, amiből látom ki vagy!
Hawk: Hawk. A nevem Hawk.
Útonálló: Hawk. Semmit nem tudsz mutatni, akkor…
Hawk: Megmutatom a kardomat.
Útonálló: Oh. Akkor mutasd meg azt.
(megmutatja)
Útonálló: Ide hallgass Hawk. Elég sűrű napom volt. Áruld el nekem, miért engedjelek tovább.
Hawk:: Mert jószívű vagyok.
Útonálló: Rendben, tovább mehetsz.
Hawk: Köszönöm.

Hawk: A szexuális vágy az ostobák teája.

Fáraó: Nem akartam ártani neki. De nyilvánvaló, hogy testemre ruházta a szőkék gyöngeségét. Öljétek meg. Akkor boldogan korcsolyázom újra.

Donaldo atya: Hawk vigyázz! Befelé figyelj! A világ nagy. Démonok és angyalok lakoznak benne, akik vezetnek. De néha a kettő ugyanaz!

Szent Bűnöző: Az élet gonosz, ha szereted a gonoszt. Igen. Igen!

Szent Bűnöző: Tudod, ha képes vagy belenézni a megtestesült gonosz szemébe...A szemébe Hawk! És szeretni a megtestesült gonoszt, átalakul jóvá. Jóvá!
Hawk: Vagyis, ha szeretem a poklot, akkor az menny lesz?
Szent Bűnöző: Igen! Ha jónak látod a gonoszt, az...az maga a mennyország!
Hawk: Ha ez a gonosz, a mennyekben vagyok!
Szent Bűnöző: Igen. Igen! És ez nagyon jó!

Donaldo atya: Amíg te 1 lánnyal voltál, én 2-vel!
Szent Bűnöző: Csakhogy én a hátad mögött 3-mal voltam!

Szent Bűnöző: Mit csinálsz a Fény Mesterének Iskolájában? Fehér köpenyben sétálgatsz, és...
Donaldo atya: Igen, sétálgatok a kertben. És elmélkedek a fényben!

Donaldo atya: Szent Bűnöző! Esetleg megegyezhetünk.
Szent Bűnöző: Kompromisszumot köthetünk!
Donaldo atya: Egyfajta kompromisszumot. Hajlandó vagyok a következőre: ha nekem adsz 70%-ot, adok neked 85%-ot! A másik esetben, ha csak 50%-ot vagy hajlandó adni, akkor én csupán 45%-ot adok!
Szent Bűnöző: Oh, Donaldo! Tudod, elég igazságtalan vagy ám!

Hawk: (fájdalmában ordít) Fáááááraóóóóó!

(kezdő sorok)
Doboló ember: Ó, fény tanítványai! Eljött az idő, hogy felidézzük a legendát! Hősökről és gonosztevőkről. Harcosokról és tétlenekről. A sötétség és fény látóiról. Keréken gördülőkről, lovagokról, szamurájokról, Vesta-szüzekről, a jó képviselőjéról és a rosszéról. Sok minden történt a második sötét kor óta. De én itt vagyok a kezdetektől. Én vagyok a korok figyelője. Az idő őrzője. Hadd beszéljek most Hawkról, a szamurájról, a bushido követőjéről, és utazásáról a fényes dicsőségből a kétségbeesés bugyrába, majd vissza.

Szent Bűnöző: Hawk! Hawk, nézd! Nem értem ezt a habozást! Hogy velünk jössz-e a sötét oldalra.
Hawk: Bűnöző! A világ, amiben élsz, tele van szélsőségekkel.
Szent Bűnöző: Igen.
Hawk: A szélsőségek megölik a harmóniát.
Szent Bűnöző: Hawk! Hawk! Miért? Miért nem akarsz…egyszerűen…engedelmeskedni? He?

Doboló ember: Zavart érezvén a kozmikus folytonosságban, a Szellemi Vezető, a fény hordozója elindult a sivatagba, hogy megkeresse Donaldo atyát.

Donaldo atya: Zavaros időknek lehetünk tanúi! Bármerre jártam, bármerre csatáztam, öldöklést és vad őrjöngést láttam. És e gyilkosságok a kerekeken gördülők lelkén száradnak.
Szellemi Vezető: Igen. Szomorú, hogy olyan időben élünk, ahol az élet része a gyilkolás.

Szent Bűnöző: Nos, szeretném, ha elgondolkodnál a fényen és az sötéten, Hawk. Azon, hogy milyen nagy az árnyékod.
Hawk: Nagy.

Tarot: A kérdés nem az, hogy milyen messzire mész, Hawk. Hanem hogy milyen érzés megérkezni. Ha valamit igazán szeretnél megérteni, előbb be kell menned az egyik oldalán, aztán ki kell jönnöd a másikon. Addig semmit nem fejezhetsz be, míg az emberek félnek megtenni az első lépést.

Donaldo atya: Lépjetek előre, és vegyétek áldásomat. Az energia, a fény, és az erő nevében a Fény Mestere Iskolájának tanítványai. Csókold meg. Menjetek hát, és gördüljetek tovább az igazság ösvényén!

Doboló ember: A Fáraó halála után a Szent Bűnöző, a keréken gördülők rosszindulatú, félrevezetett, önjelölt uralkodója megölte Hawk boldogságát. És elrabolta ifjú asszonya lelkét. Melyet a keréken gördülők földjére hurcolt. Ahol arra ítélte, hogy végtelen limbót járjon, amíg nem szólítja szolgálatára.

Donaldo atya: Indulj, és találd meg a dicsőséget. A sugárzó fény tündököljön vértől rozsdás pengéden.

Szent Bűnöző: Mondd, milyen érzés így a sötét oldalon, Hawk?
Hawk: Bűnöző. Te annyira bűnös vagy.

Szellemi Vezető: Küldjünk fényt, mely megvilágítja Hawk ösvényeit.

Donaldo atya: Úgy döntöttem a fénybe fogok járni, és azt teszem, ami helyes.

Szent Bűnöző: Vannak szellemi emberek, mint Te magad, akik sajátos módon látják a világot, és persze vannak világi emberek, mint én, akik kicsit másként látják a világot.