A Boy and His Dog (1975) ☆

A fiú és a kutyája

(L.Q. Jones)

amerikai dráma, sci-fi, szatíra, thriller

3,4

2017-07-16 18:39:15 BonnyJohnny (4) #11

Szerintem egy önmagát komolyan vevő komolytalan filmmel (Transformers, Halálos iramban) nagyobb baj van.
Mondjuk, azt elismerem, hogy sok rossz film takarózik azzal, hogy nem veszi magát komolyan, pedig egy direkt szar film szar marad attól, hogy direkt az.
De ez szerintem pont jó. :)

előzmény: ipartelep (#10)

2017-07-16 17:24:25 ipartelep (1) #10

Nekünk teljesen eltérő fogalmaink vannak a "jó film"-ről. Számomra egy önmagát sem komolyan vevő komolytalan film, az rossz film.

2017-07-16 16:16:33 BonnyJohnny (4) #9

Persze, hogy nem veszi magát komolyan. Ez a film pont ettől működik. Ha komolyan venné magát, akkor lenne rossz.

előzmény: ipartelep (#8)

2017-07-16 15:41:48 ipartelep (1) #8

Kétségbe vagyok esve... Nem is: inkább kétségbeesetten, és egyre reményvesztettebben vadászom az egyik kedvenc témám, a posztapó filmjeit. Nézegetem a mindenféle műfaji best of-okat, és... És vagy láttam már őket (már nagyjából mindent láttam), vagy megnézem (ha egy kicsit is kecsegtető, amit lehet róla tudni előzetesen - ezért is fontosak az ilyen kritikai oldalak, mint ez), és rájövök, hogy pocsék szarok. Ez a film egy pocsék, szar film sajnos. Saját magát sem veszi komolyan (beszélő kutya, hát persze, az oviban vagyunk), a rendezője maradt volna színész, mert a rendezés nem megy neki. Nem is szidom tovább, mert minek, számomra is rossz hír, hogy ilyen rossz ez a film.

2015-01-02 14:37:26 tomside (3) #7

A lenti világ véleményem szerint sokkal félelmetesebb. Urgh...
A film elején nem hittem volna, hogy ebbe az irányba megy a sztori. Kedves amúgy a maga módján, és simán megért volna egy sorozatot, szerintem ez a világ alkalmas lett volna rá.

2012-09-12 20:33:33 ChrisAdam (4) #6

Hehe, tényleg kellemes film, erős atmoszférával, jó dialógusokkal és Ficsúr karaktere talán még jobb volt, mint Vicé. A lenti világ nem tetszett, de pont az a célja. Mekkora jelenet például a kiskutya kihallgatása!
Jó film, egy megérdemelt négyes.

2012-09-11 12:26:07 BonnyJohnny (4) #5

De végig azt éreztem, hogy érdemesebb eredeti nyelven nézni.

2012-09-11 12:25:22 BonnyJohnny (4) #4

Jó kis film. A poszt-apokaliptikus és magányos "hős" klisék kiforgatása, kicsit parodisztikus. A poszt-apokaliptikus világ és a földalatti paradicsom bemutatása pedig szatírikus. A kutya szövegei (aki a szinkronban a Ficsúr nevet kapta) nagyon jók, és valahogy az egész film hangulata olyan kedélyes, pedig szörnyű dolgokról szól. Kicsit mintha Altman film lenne. :)
A végét egyébként sejtettem Don Johnson tekintetéből, ezért nem ütött, hanem vigyorogva fogadtam. :)
Egyébként csak a tisztánlátás végett: Szerelemről szó sem volt. A fiú sem szerette a lányt (csak kívánta, de a vége felé már egyre inkább idegesítette), a lány pedig mindig csak ki akarta használni (különböző helyzetekben különböző okokból).
Amúgy kellő hosszú, nincs túlnyújtva (mint manapság), hangulatos és élvezetes film. Szóval tetszett. :)

2011-01-14 14:24:04 wayage (4) #3

Az egész film folyamatosan emelkedő színvonallal bír és a vége...ilyen lezárással még nem találkoztam, egyszerre röhögtem és ledöbbentem.

2010-10-01 15:49:19 pókmacska (3) #2

A vége a legjobb. Fú, főleg, mikor leesett, hogy miről van szó:)

2010-02-10 21:23:55 WeirdO (5) #1

életem egyik leg feel-good-abb filmje, semmi sem widít fel jobban mint a wége. az zseniális
amikor
megeszik a nőt. egy édes szimbólum ami a barátságot helyezi a szerelem fölé.

egyébként régen imádtam filmet ennyire.időnként wan hogy idézek a filmből, annyira megragadtak a párbeszédek, mindenkinek melegen ajánlom, bár 35 éw alatt walszeg már picit kihűlt. de egy klasszikust sosem késő megnézni