Mrs. Doubtfire (1993) ☆ 👁

(Chris Columbus)

amerikai dráma, vígjáték

3,4

2017-11-26 09:59:51 Demóna (5) #23

Mindig megtud nevettetni ez a film:)Robin Williams egy remek szinesz volt!Igazán kár érte,RIP

2015-08-19 11:04:37 Calavera (?) #22

igen, kimondtad, amit én már nem írtam le, hogy valóban nem bűnhődik meg a nő, pedig ő generálta az egészet. Pierce Brosnan karaktere annyiban hibáztatható, hogy nem foglalkozik semmival, csak a nő tetszik neki azt ennyi.
na midnegy:)

előzmény: Mizi (#21)

2015-08-14 11:54:59 Mizi (3) #21

Szerintem ezzel, amit írsz, nincs semmi baj. Mármint tök reális. Sok évi házasság után a nő elégedetlen és minden baja van. Ugyan ki nem látott még ilyet?
Az már inkább problémás, hogy végig a pasit, mármint Pierce Brosnan karakterét akarják a gonosznak beállítani a filmben. Pedig nem ő a hibás, hanem a kedves feleség, akire 40 után rájött a hoppáré. És ha jól emlékszem a vége happy end, és így aki mindezt okozta, az nem is bűnhődik meg érte.

előzmény: Calavera (#20)

2015-08-14 09:29:12 Calavera (?) #20

sajnso ezzel a filmmel van egy ÓRIÁSI probléma(m): mégpedig az, hogy a nő, ezt az egész hajcihőt csak is és kizárólag azért csinálja, mert ő úgy gondolja, hogy szórakozhat emberekkel és hogy egy gazdag hapival hetyeghessen. Semmi és senki nem számít, csak az hogy ő jól érezze magát és emiatt átgázol többek között négy emberen is (Mr. és s a gyerekek). A könyv (Anne Fine - Madame Doubtfire) eredetileg angol, és ez így nincs kiélezve benne. Szóval az amerikai elbaszottágnak köszönhetjük ezt.
amikor a stúdióban beszélnek és összevesznek, ott is csak az hallatszik ki, hogy a NŐ mit akar és hogy NEKI mi nem jó.
a másik ami miatt sajnos a film csak közepes, mert ilyen teszetosza embernek beállítani egy embert. a film elején, kirugatja magát, mert nem hajlandó elmondani egy sort (most mindegy hogy igaza van-e vagy nincs), de amikor a felesége megszólal, akkor bekussol és nem csinál semmit, csak "nyüszít".
egy szó mint száz, az a vonal, hogy beöltözik az jó, viszont a családi üzelmek vonal, az nagy 0!

2012-03-03 21:57:50 bloodyfox (4) #19

Habár van igazság a giccsben is, egy dolog változtat a giccses részeken, hogy sosem jönnek be úgy ahogy a giccs és az amerikai álom szerint be kéne. Pl a bírósági jelentnél, na akkor lett volna giccs és szirup, ha a bíró elérzékenyül és első felindulásból Williamsnek ítéli a gyerekeket és Mrs. Hilard életfogytot kap.

2011-09-25 11:32:32 from hell (5) #18

Kevés film van,amely minden 20 percben megríkatja,majd kegyetlen nevetésre készteti a nézőt.Ez a film olyan.Gyakorlatilag csont nélküli zseniális,ha pontozni kéne gondolkodás nélkül kapná az 5/5, 10/10, 100/100-akat.Az egyik legkomolyabb témát,a családot,a családi élet szépségeit és nehézségeit érinti a film,azaz a vígjáték alatt egy igencsak mély,drámai vonal is húzódik(mely számomra sokkal inkább volt szerethető és hiteles,mintsem giccses vagy közhelyes),mégis a lényeg a nevetés:ahogy Robin Williamsnek,a filmnek is lételeme az ötletes humor.Maga Williams sziporkázik(mint mindig),a gyerekek bájosak(főleg a kis 'Nattie'),Pierce Brosnan pedig tökéletes ficsúr.
A mára igazi klasszikussá érett remekművet bátran nevezhetjük alapfilmnek.

2010-02-02 13:56:42 izmoskardviragillat24 (4) #17

javítottam 4esre, túl szigorú voltam... :) túl nagy nosztalgia-kedvenc nekem ez a film. elfogultságomnál fogva 4es, egyébként cs 3as lenne. ez van. nekem ez a film 4est jelent inkább.
a DeVito filmnek mi a címe? Matilda (1996)? ha igen, akkor azt meg kell nézzem, azt még nem láttam...
vicc mindenesetre, h kiscsaj, 2évvel idősebb mint én... :D

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#15)

2010-01-31 22:52:52 acidphase (?) #16

sztem ez a film sokaknak gyerekkori alapmü :)

2010-01-31 22:51:14 [: Azuroo andrew :] (5) #15

egy De vito filmen is jó játszik évekkel később a kiscsaj

előzmény: izmoskardviragillat24 (#14)

2010-01-31 22:40:48 izmoskardviragillat24 (4) #14

tündéri benne a legkisebb kislány! :) meglepően jó a szinkron. szeretem, nekem is gyerekkori és mai kedvenc is. a giccshalmaz ellenére is. sablonosnak meg éppen nem mondanám, mert sok film ezután-és többek között ennek alapján lesz később majd sablonos. (márcsak a 16éves kora miattt is, hiszen ezalatt a 16 év alatt láthatunk bőven olyan filmeket amiket azért mondhatunk sablonosnak, mert annajidején ezt is láthattuk, ráaadásul 1olyan jó színésszel, mint R.W.)

2007-05-22 19:59:27 Dió (4) #13

Minek nincs ma folytatása?

előzmény: wayage (#12)

2007-05-22 19:40:55 wayage (4) #12

Kedvencem az éttermes jelenet, azon mindig meghalok a röhögéstől. A vége tényleg giccses. Robin Williams naggyon jó. Viszont ami legjobban zavar az Sally Field alakítátása...Ja igaz, hogy lesz folytatása?

2007-05-22 19:39:40 Dió (4) #11

Nálam azok között van, ami gyerekkoromban is a kedvenceim közé tartozott, és újranézve is hatalmas élmény volt. Igen, giccses a vége, de én így szeretem. A poénokról meg ne is beszéljünk, főleg így Williams baromságaival... én nem tudom nem szeretni.

2007-05-22 19:26:10 [: Azuroo andrew :] (5) #10

Giccsben a befejezés és bírosági jelenet erős. : ((

Neketek mi a véleményetek ?

2007-05-22 18:39:13 Olórin (3) #9

Egyetlen ember miatt működik (nagyjából) ez az amúgy giccses közhelygyűjtemény, az pedig Williams. Rajta kívül sztem nem sok értékelnivaló van benne.

2007-05-22 18:22:55 [: Azuroo andrew :] (5) #8

nem hiba, mert én nem jártam még arra értékelni ;)

előzmény: Ivan/ (#6)

2007-05-22 18:22:20 [: Azuroo andrew :] (5) #7

a két alakítás szvsz nehézkesen összehasonlítható, de faktum hogy mindkettőben zseniális Williams bácsi.

2007-05-22 18:22:00 Ivan/ (4) #6

Akkor nem szoltam:)

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#5)

2007-05-22 18:20:36 [: Azuroo andrew :] (5) #5

Láttam úgy 20 alkalommal ;) szinkronnal - eredeti nyelven és olykor németül

előzmény: Ivan/ (#4)

2007-05-22 17:39:26 Ivan/ (4) #4

Nézd meg akkor A kétszáz éves embert:) Hihetetlen micsoda alakítást nyújt benne.

előzmény: [: Azuroo andrew :] (#3)

2007-05-22 17:29:45 [: Azuroo andrew :] (5) #3

Williamstől a kedvencem...10/9

2007-05-22 17:14:14 Hannibal Lecter (4) #2

Hát azért nem átlagos, mert a készítők a meglehetősen jellegtelen alaphelyzetet megfejelték a "nővé változás" metamorfózisának hallatlanul szellemes - és a poénokat csőstül szállító - ötletével. Egyébként pedig Williams óriási, és még a giccses jelleg ellenére is megcsillogtatja nemcsak vígjátéki, hanem drámai vénáját is.

2004-08-09 13:30:08 angel (4) #1

Robin Williams feldobja az átlagos családi válás-perpatvar-sztorit