Sleepers (1996) ☆ 👁

Sleepers - Pokoli lecke

(Barry Levinson)

amerikai dráma, krimi, thriller

4,1

- Eggyel kevesebb, Shakes, eggyel kevesebb.
- Egy mivel?
- Egy Sean Nokesszal.

Lorenzo 'Shakes' Carcaterra: Sokan, akik nappal keményfiúnak tűntek, este kisfiúként sírtak magukat álomba. Sokfajta sírást hallottam ott. A legtöbbjét átitatta a félelem, a kétségbeesés... a fájdalom hangjai voltak. Ezek a sírások képesek voltak megváltoztatni bárki életét. Ha egyszer hallotta őket az ember, többé nem felejtette el. Ezen az estén John barátom sírásától volt hangos a folyosó... amikor Ferguson meglátogatta őt.

Lorenzo 'Shakes' Carcaterra: Megölték?
Michael Sullivan (fiatal): Nem. Felváltva verték. Addig, amíg már nem maradt semmi szerencsétlenből, amit már verni lehetett volna.

King Benny: Bobby atyából remek verőember lett volna. Kár, hogy a másik oldalon kötött ki.

Fat Mancho: Itt az utcán mások a törvények. A bíróság a belvárosi, öltönyös, pénzes ürgéknek meg az ügyvédeknek való. Ha van pénzed megveheted az igazságodat, de itt az utcán nincs ára az igazságnak. Jusztícia csak a bíróságon vak, az utcán nincsen bekötve a szeme, nagyon is jól lát az a ribanc.

Michael Sullivan: Miért? Miért tartja meg, atyám a szelvényeket?
Bobby atya: Mert sosem tudhatod, mikor akarná valaki megkérdőjelezni a szavadat.
Michael Sullivan: Volt már ezelőtt, hogy megkérdőjelezték a szavát?
Bobby atya: Nem. Sosem. De mindig van egy első alkalom.

Lorenzo 'Shakes' Carcaterra: Adjon neki két szalvétát!