Witness (1985) ☆ 👁

A kis szemtanú

(Peter Weir)

amerikai dráma, krimi, szerelmi történet, thriller

3,7

2018-04-18 20:44:08 Norbert Simon (4) #12

Jó volt felidézni ezt a régen nem látott klasszikust. A színészek mindegyike meggyőző, a történet érdekes főképp ahogy bemutatja a közönségnek ezt a két egymástól teljesen eltérő értékrendet képviselő világot. nagyon szép a rendezés, a fényképezés is gondos. Érdekesség! Különleges film.

2018-03-04 14:24:01 csabaga (4) #11

Olyan 15 év után néztem újra. Sok mindenre emlékeztem,sok mindenre nem. Nagyon jól szórakoztam, kellemes "meglepetés" volt. Szerintem a film nagy erőssége a teljesen egyedi forgatókönyve. Ahogy egy rengetegszer látott "szemtanú" filmből átvált az Amishok életének bemutatásába, egy helyét nem találó,majd megtaláló emberrel, igazán jól sikerült.Egy krimi, ahol a krimi szál lényegtelenné válik, a végén szinte a Délidőre kezd hasonlítani. Mindez együtt talán egy kicsit sok, de ügyes.

2017-03-29 10:05:39 VVega (2) #10

Véleményem szerint (és 2017-ben először látva) ez egy nagyon rosszul öregedett, egészen unalmas film.

2016-10-18 22:20:46 BonnyJohnny (4) #9

Minden szavaddal egyet értek. És még hozzátenném, hogy döbbenet, hogy Oscart nyert a forgatókönyv> Egyrészt mert szerintem pont nem erénye a filmnek, másrészt bármelyik vetélytársa jobban megérdemelte volna.

előzmény: schankox (#8)

2016-05-10 15:42:33 schankox (4) #8

Egy korrekt kis film. Legfőbb erénye (Fordon kívül), hogy bepillantást enged az amishok világába. Mai szemmel persze megmosolyogtató momentumok is akadnak szép számmal, ezért csak gyenge négyest érdemel.

2013-02-28 23:51:56 Victor Vance (4) #7

Peter Weir mozija két világról, és két szemlélet, értékrendszer ütközéséről szól, mindezt úgy hogy egyik mellett sem foglal állást, ami még fontosabb nem ítélkezik, ami csak előnyére válhat az alkotásnak. A történet is eltér a szokásos krimiktől, a mozi felétől egyébként szépen háttérbe is szorul ez a szál, és leginkább a két főszereplő közti vonzalomra koncentrál.
Sajnos a kémia Ford és McGillis figurája között néha megbicsaklik, bár mindketten korrekten játszanak – Ford azért itt több is mint jó – Weir túlságosan eltért az első fél órában felépített cselekménytől hogy nemcsak logikai bukfenceket, de vontatott történéseket is maga után vont, viszont ezeket néhol feledtetik az amishok világának remekbeszabott bemutatása, és Maurice Jarre jellegzetes, egyedi zenéje. Jó mozi, de alaposan rányomja a bélyeget hogy Weir nem tudta eldönteni milyennek is akarja a filmjét, a krimi szál sajnos a felénél túlságosan háttérbe szorul, thrillernek túl nyugodt és néhol vontatott, a szerelmi szálban van potenciál, de nem nyer igazán teret, nem sikerült kellőképp kibontani.
Weir azonban mint legtöbb filmjében ismét bemutat – zseniálisan – egy mikrovilágot, a néző feladata hogy melyik mellett foglal állást, azonban ahogy néhány jelenetben egybemossa az amishok egyszerű életét, és a modern társadalmi beidegződést, viselkedést, kétség támadhat bennünk vajon melyik szemlélet a normális, amelyik még mindig lovaskocsin közlekedik, vagy amelyik holmi turistalátványosságnak nézi ezeket a régimódi embereket és az intim-szférájukba betolakodva fényképezgeti őket.

2011-10-06 01:45:05 csirke (2) #6

számomra tisztára érthetetlen volt, hogy egyrészt persze senki nem keresi őt véletlen sem a család közelében, akiknek nyilván ő tüntette el az aktáit, valamint a gonosz főrendőr is maga megy puskával lúzerkedni az ellenséget kinyírni, biztos nem ismer elég bérgyilkost. ezek miatt igazából totál röhejesnek találtam a sztorit, a szerelmi szál hát hagyjuk is, egyedül az após szórakoztatott valamennyire, ám mindez nem volt elég még a közepeshez sem, sajnos

2010-08-05 22:47:11 Gasz András (3) #5

A kis szemtanú:

Harrison Ford most is jól passzolt zsarus szerepkörébe. Bevegyülve az amishok közé, azok (AVATAR :D no azért nem :D ) életvitelébe, megismerve kultúrájukat, hitvilágukat, életkörülményeiket.
Így feltárul a néző előtt egy új életstílus is.
Ott van azért a krimis akciós szál is, amely szépen lassan pereg le előttünk csak a film végére éli ki magát Weir ebben, akkor sem Mclanet megszégyenítően persze :) .
A film eleje nem tetszett ugyanis iszonyat lassan indult be a cselekmény, a filmzene pedig andalítóan álmosító lett.
A hangulat adott, a rendezés picit vontatott mint írtam a sztori egyébként ötletes és akkoriban biztos újszerűnek tűnt így tálalni egy drámát krimit. A szerelmes romantikus vonal szerintem gyengus lett.

2010-07-04 07:21:20 ronin07 (?) #4

Peter Weir ismét magasról tesz egy műfaj elvárásaira. Margóra szorítja a gyilkosság szemtanújára vadászó korrupt rendőrök kutatását, ehelyett Harrison Ford zsarufigurájával azonosítja a nézői látószöget. Akárcsak a sebesült Book nyomozó, a közönség is rengeteg kecsegtető trivialitással nyer bebocsátást az amish-ok életvitelébe.

2009-08-19 14:28:39 mchn (?) #3

Meg beltenyesznek csudamod.

2009-08-19 12:00:56 limupei (4) #2

Miért, mi? Kábé 200.000 ember, aki mélyen elítéli a hajszárítót:)

2009-08-19 11:40:05 critixx (3) #1

Az amish mióta szekta?? Na mindegy.