The Fountainhead (1949) ☆ 👁

(King Vidor)

amerikai dráma

3,7

2023-01-08 10:45:22 mortimer ezredes (4) #17

Szerintem jó film. Nem volt unalmas egy percig sem. Gary Cooper nagyon jól alakította a megalkuvásra képtelen építészt. Szerencsére a szerelmi szál nem szorította teljesen háttérbe a drámai részeket. A film vége érdekesen lett megoldva: az egyik kulcsfigura halála nyitott utat a happy endhez.

2009-04-28 19:21:09 kezdetektől (?) #16

"Na hé, senkinek nem tűnt fel, hogy mennyire jó képi megoldások voltak benne?"
Nem tűnt fel. :D
"Ahhoz képest hogy 49-es film, és meglepően modern operatőri munka, és többletjelentéssel bíró képek."
Némafilm-korszakban is voltak már ilyen jó, sőt (sokkal) jobb operatőri munkák.

2009-04-24 13:05:13 myatska (4) #15

Na hé, senkinek nem tűnt fel, hogy mennyire jó képi megoldások voltak benne? Ahhoz képest hogy 49-es film, és meglepően modern operatőri munka, és többletjelentéssel bíró képek. Az meg hogy sok minden túl van játszva direkt ennek a zsánernek a bája, a mondani való is nagyon fontos és jó téma, plána AKKOR! Aki felvette (VVEga), attól nagyon szeretném megszerezni....Vagy egyéb filmet King Vidortól.

2009-04-18 00:29:00 kezdetektől (?) #14

King Vidortól én is

előzmény: Cesare Gonzago (#13)

2009-04-16 23:37:49 Cesare Gonzago (3) #13

Így igaz, felejthető film: kizárólag Gary Cooper miatt kap egy gyenge közepest. King Vidortól jóval többet vártam...

előzmény: kezdetektől (#12)

2009-04-16 23:12:51 kezdetektől (?) #12

Nem vesztettél sokat! Én is kicsit bánom, főleg, hogy másfél-két órával többet aludhattam volna! Mentem volna be lefekündi, és annyit hallottam, hogy "Rendezte, King Vidor." . Az első pillanatban már láttam is, hogy régi, fekete-fehér film, és mivel imádom a régi, fekete-fehér filmeket gondoltam megnézem. 2. perc lehetett, meglátom Gary Coopert, megörülök. Gondoltam, hogy ha ő játszik benne, nem lehet rossz film. Az első 10 percben még figyeltem, utána valahogy nem kötötte e a figyelmemet annyira, mint ahogy vártam. Fáradt is voltam, stb. De gondoltam ha elkezdtem végig nézem. Rosszul tettem! Nem véletlenül, hogy "senki" se látta. Hiába a jó színészi teljesétmény, és a kis mondanivaló, ha gyenge a sztori lőttek mindennek. Felejthető alkotás!

2009-04-15 21:55:53 acidphase (?) #11

en igazabol a gary coopertol csak a delidot lattam ha nem csal az emlekezetem, de ha meglatok egy filmet amiben o szerepel akkor igyekszek belenezni.. de ezen telleg bealudtam, vhogy nem keltette fel a figyelmemet:)

2009-04-15 21:44:32 kezdetektől (?) #10

azért kapott kettest, mert az első negyvenöt perc olyan unalmas volt, hogy majdnem bealudtam rajta, meg a sztori se vt erőteljes. De most, hogy így bele kötöttél a dolgokba átgondoltam, és egy gyenge okét megérdemel a film. De amúgy alapjáratom nem egy rossz film, csak nekem az ilyenfajta filmek nem jönnek be.

2009-04-15 18:58:19 acidphase (?) #9

de ez csak enyhe kotekedes volt, nem muszaj reagalni:P

2009-04-15 18:57:43 acidphase (?) #8

mondjuk ha sikerult vegignezned meg irtad h van mondanivalo meg tanulsag meg ilyenek akkor nemvagom mér nem tudtál egy oké/elmegy-re szavazni.. en a szamomra rossz kategoriaju filmeket sztem nemhogy jellemezném 3-4 sorban, hanem végig se nézném, nemhogy éjjel:) nappal se

előzmény: kezdetektől (#6)

2009-04-15 15:57:19 kezdetektől (?) #7

*Nem kell lázadozni

2009-04-15 15:54:58 kezdetektől (?) #6

vagyis nézhetetlen? xD Nekem se tetszett, de azért végig néztem. És úgy gondolom, hogy annyiból jó film, hogy van egy kis mondanivalója, tanulsága. Mindenkit úgy fogadjunk el, ahogy van. Nekem kell lázadozni, ha vki más, mint a többi. Állj ki a céljaid mellett, legyél határozott. A színészi játékra nem lehet panaszkodni, az jó volt, de a sztori szerintem elég gyenge, az első 45 percen ellehet aludni. Egy percig se kötött le annyira, de azért ugy voltam vele ha már elkezdtem megnézem. Inkább aludnom kellett volna.
kettes

2009-04-15 15:45:40 VVega (?) #5

Én felvettem :)

2009-04-15 12:40:21 acidphase (?) #4

en konkretan negyed ora utan bealudtam :D

2009-04-15 11:58:21 myatska (4) #3

sziasztok én véletlenül láttam tegnap a filmet és nagyon tetszett, ezután kerestem rá a neten és bukkantam ide. Szerintem jó film, nektek hogy tetszett?

2009-04-14 21:12:10 acidphase (?) #2

en is ezen csodalkozom...:DDD de azer nezzuk meg es legalabb ketten majd osztalyozzuk mar..ok?:P hatha beindul vmi.

2009-04-14 12:39:23 VVega (?) #1

Ma adja az m2, gondoltam felnézek ide, hogy mégis mit várhatok, erre nem látta még senki :D