Evilenko (2004) ☆ 👁

(David Grieco)

olasz horror, krimi, thriller

3,6

2018-11-24 19:31:04 Prüstü (3) #9

Malcolm McDowell akkora jelenléttel van a filmben, hogy szinte nemcsak az áldozatait falja fel hanem az egész produkciót is, más nem is nagyon maradt meg az enervált rendezés miatt a filmből, egyedül Ronald Pickup alakítása vehető észre mellette.
Az X Polgártársat tegnap néztem, ezt ma, mindkettőnek megvannak az előnyei éppúgy a hátrányai, ez a film mégis szerintem jobban meg fog maradni, de ez tényleg McDowell miatt van. Összességében mindkettő három pontot kap tőlem, jó példa arra, hogy hogyan lehet ugyanabból a témából két teljesen más hangvételű illetve stílusú filmet készíteni.

2017-12-25 22:41:44 Lanie (?) #8

Andrej Csikatilo azért a való életben ha lehet így fogalmazni, arc ügyileg mindent és mindenkit überel egyébként.

előzmény: Jereváni Rádió (#4)

2016-12-06 22:30:15 Dezsmant (4) #7

Egy nagyon jól filmre vitt igaz történet, még John wayne gaceyt és az ed geint tudták jól megfilmesíteni bundy, zodiákus, jeffrey dahmeres film már elég gyengére sikerült.

2009-12-06 20:42:50 Rorschach (2) #6

Kiütközik... NAGYON. Komolyan, azt hittem, valami ezredforduló előtti a cucc, aztán nézem, 2004 és az egekbe szökött a szemöldököm. Érdekes téma, pofátlanul érdektelenül tálalva, elvégre nem láthatjuk a "mestert munka közben", nem tudjuk meg, hogy sikerült mindenkivel elfeledtetni mindent, ahogy azt sem, hogyan darabolt fel egyetlen borotva segítségével percek alatt egy egész embert. A színészi játék közepes, a párbeszédek főleg a kihallgatásnál már mindkét félnél röhejesek, mert a gyilkosnál még megértem, hogy összefüggéstelenül beszél hülyeségekről, mert mit várjunk egy hithű kommunista pedo- és talán nekrofil sorozatgyilkostól, de a rendőr cselekedeteiben és szövegében sem fedeztem fel sok értelmet. Gyenge kettes, sikerült jó és hangulathoz illő filmet választanom így december 6-án estére...

2009-07-12 16:21:28 HejjaX (3) #5

kár, hogy egy ilyen ütős sztorit ennyire b-múvi érzéssel vittek filmre. Malcolm Mcdowell alakítása pont emiatt nem elég erős, mert a körítés b-feelingje arra is kihatással van és hitelteleníti. amúgy a Csókás gyerek is jól játszik, csak hát összességében az alacsony költségvetés nagyon kiütközik...

2008-06-28 00:55:18 Jereváni Rádió (4) #4

K...ott durva. Most mondjam azt, hogy Malcolm Mcdowell Evilenkoként rémisztőbb nekem, mint Sir Anthony Hopkins Hanibal Lecterként? Mondom.

2008-04-05 16:04:57 szőke noémi (4) #3

Húzós téma, húzós film.Tegnap néztem meg, és még most is a hatása alatt állok. A film legnagyobb erőssége szerintem Malcolm Mcdowell játéka, aki hátborzongatóan hitelesen alakítja az őrült pedofilt.Az a jelenet a film elején, a kislánnyal,az osztályteremben...huh..meg az utolsó kihallgatásos se semmi.

2008-01-29 21:22:40 Ivan/ (4) #2

Tényleg állatian erős atmoszférája van. Leginkább az X Polgártárst jutatta eszembe, csak azt egy hajszálnyival erősebb alkotásnak érzem.

2007-11-19 00:36:54 spectator (5) #1

Megtörtén események alapján nem láttam még ehhez fogható filmet. Fantasztikus színészi teljesítmény - a történet ugye jott magatol, nagyon jo atmoszféra és szinte a fotelba tapasztja az embert. Angelo Badalamentit pedig nem hinnem, hogy be kell mutatni.
Europa - Japan.. ugy latszik, hogy az igazán nagy filmeket kiszorítják Hollywoodbol.