The Hitcher (2007) ☆ 👁

(Dave Meyers)

amerikai akciófilm, horror, thriller

2,9

2022-06-05 15:58:56 fempolip (4) #10

Remek kis országúti harc, bár sok jóval jobb létezik ebben a műfajban.
Igaz nekem Sean Ben sem szimpatikus különösen. Az akciójelenetek jók, a vágások is. De nem annyira megragadó, mint a Rutger Hauer féle verzió. Jobb, mint az átlag, és azért is vettem meg, mert szeretem az ilyen autós üldözős mozikat.

2021-12-13 21:22:18 timidwolf25 (2) #9

A '86-os Az országút fantomja című stoppos-gyilkosos thriller remake-je. Az eredeti film nyomasztó, kilátástalan hangulatának itt nyoma sincs, helyette inkább a vérre és sokkolásra koncentráltak, mégse lett olyan hatásos, mint az eredeti. A színészeket se nagyon lehet az eredetiéhez hasonlítani. A fiatal srác ráadásul annyira irritáló volt, hogy nem is nagyon maradt kedvem szurkolni neki. Az pedig egy kicsit nevetséges, hogy a stoppos simán elintéz egy halom rendőrt minden gond nélkül. Teljesen felesleges rá időt pazarolni, helyette ajánlom az eredeti filmet a zseniális Rutger Hauerrel.

2011-06-28 14:57:42 gomez1000 (2) #8

Az eredeti film méltán sokak kedvence még a VHS korszakból, mint ahogyan az enyém is. Ezért voltam kíváncsi erre a másolatra. Azt kell mondanom, hogy a főbb jelenetek maradtak, a film vonalvezetése hasonló, mégis gyengébb lett. Itt látszik, hogy hiába egy jó alaptörténet, egy jó forgatókönyv, ha más színészek játsszák,és más a rendező, mennyire más lesz a végeredmény. Egyáltalán nem olyan hatásos, mint az 1986-os. Sean Bean pedig korántsem tud alakítani olyan pszichopata elmebeteg alakot, mint Rutger Hauer.

2008-09-14 16:31:18 hgl (2) #7

Az 1986-os eredetihez mérve nézhetetlen, amúgy szimplán rossz! Teljesen felesleges újrafilm!

2008-05-21 19:08:34 gorni (4) #6

tetszett, a kocsikert odaig voltam, az amcsi rendorseget pedig ezutan nem kell kritizalni, eleg jo pelda ez arra, h nincs a butasagnak netovabbja ha valaki amcsi es meg rendor is :D amugy ti a csaj helyebe ezt csinaltatok vna a vegen, en bizti nem, es nem vok gonosz ember...bar lehet a kornyezet

2008-05-12 09:45:24 Suhok (5) #5

Fene se érti miért, de az első filmkockától az utolsóig rá voltam tapadva a képernyőre és néztem ezerrel-akciófilmnek nagyon tetszett, a horror annyira nem fogható rá, de nagyon bejött, főleg a pörgése, a gyorsasága, meg a bugyuta nyuszigázolás. Sok értelme nem volt, persze, de megtörtént, a kis ártatlan nagyszemű nyuszmusz kilehelte lekét az országúton. Ennel több értelmet adok, mint "A sárkány csókja" film első percében megjelenő letépett nyúlfejnek. Szerencsére én még sose döntöttem el egy jelenet után, hogy egy film pocsék lesz.

2008-02-03 00:11:47 deviant (1) #4

egyetértek, én már a nyúlgázolásnál eldöntöttem, hogy ez az egész egy nagy szar.

2008-02-02 21:11:17 Olórin (2) #3

Borzastzó. Már a nyuszigázolós nyitójelenet is valami ordítóan közhelyes, ostoba és kiszámítható. Semmi szükség nem volt erre a filmre, több kocsi törik benne, mint a remek eredetiben, meg véresebb, 'oszt ennyi, atmoszférája viszont egyáltalán nincs.

2008-01-30 14:47:24 Mikkey (4) #2

igen nagyon jó, nagyon kemény film ez! mondjuk kicsit idegesítő volt h. a stoppost egy egész rendőrörs se tudta elkapni, de az írtás amit végzett nagyon pusztító volt :)

biztos jobb az eredeti, régi változat, de ezis hatásos, jó thriller!

2007-12-23 16:54:23 Film-fan (4) #1

Ajánlom ezt a filmecskét minden pszcihothriller kedvelőnek. Nagyon jó kis darab, én nem bírtam felállni mellőle. Bár a sztori kissé klisé-szerű, (egy fiatal, egyetemista pár a csaj szüleihez utazva felvesz egy stoppost, aki később rájuk száll és megkeseríti az életüket), mégis itt elég jó filmet hoztak ki belőle. Pláne, ha elmondom, hogy a stoppost Sean Bean (Gyűrűk Ura, A nemzet aranya, Silent Hill) játsza és ez a karakter messze a legnegatívabb figura, amit valaha is eljátszott.