Erin Brockovich (2000) ☆ 👁

(Steven Soderbergh)

amerikai dráma, életrajzi film

3,6

2011-08-16 19:15:26 Bruce94 (3) #2

Ugy vágtam bele, hogy Erin Brockovichról annyit tudtam, hogy volt egy peres ügye, és semmi több.
Nem egy zseniális film, de azért jó. Julia Roberts engem meggyőzött, de hogy megérdemelte az Oscart, az ki-ki döntse el maga [Szerintem a jelölést mindenképp.]. Albert Finney tényleg szenzációs, igazi jutalomjáték a részértől. És Aaron Eckhart is kellemes meglepetés a keménynek látszó, de érző motoros szerepében. A történet megrázó, és elgondolkodtató, s egy bizonyos fokig meg is érintett.
Egy jó életrajzi film, jó alakításokkal, de nem több.

10/7,5

2011-01-22 11:37:49 Ivan/ (3) #1

Meglepően hasonlít a film alapanyaga Steven Zaillian ’98-as mozijához, a különbség az csupán, hogy ott a színészi gárda talán valamivel erősebb volt, (egy Robert Duvallal mindenképpen) de összességében mindkét alkotás merően középszerű és néhol nem kicsit unalmas, köszönhetően az igen terjedelmes és szerintem indokolatlanul hosszú játékidőnek. Amúgy meg a legnagyobb bajom, hogy Julia Roberts itt se győzött meg igazán . Egy halom díj a semmiért, (kb. mint tavaly Sandy) pl. Albert Finney (na ő tényleg remek) minden közös jelenetükben felmossa vele a padlót, és akkor még nem is mondtam nagyot. Lehet egy tehetségesebb színésznővel jobban tetszett volna a végeredmény illetve Soderbergh is jobban megerőltethette volna magát ennél.