Stestí (2005) ☆ 👁

(Bohdan Sláma)

cseh-német dráma, vígjáték

3,5

2010-05-30 16:20:58 anitacsilla (5) #5

Engem szíven ütött a film. Semmiképp nem a kategóriánál jelzett vígjáték, hanem dráma.
Nem gondolom, hogy nincs benne jellemfejlődés, csak nem olyan látványos, viszont látszik a jele annak, hogy a szereplők nagy részében érzelmi változások játszódnak le.

2010-05-28 21:57:25 hhgygy (5) #4

Nem értek egyet az előttem szólóval. Szerintem nagyszerűek a színészek és végre megint adhatok 10/10-et.

2007-08-18 18:02:02 zéel (3) #3

Nem könnyű a néző kedvében járni, ill. nem könnyű jó filmet csinálni.
Pedig ennek a cseh filmnek témája (a rendszerváltás, ill. a rendszerváltás vesztesei) pontosan az, amit régóta hiányolok a magyar filmgyártásból. Vagyis a témaválasztás nálam: csillagos ötös!
És mégis, a film egésze, legfeljebb: közepes. Még talán a story is többé-kevésbé rendben volna, de hát a színészi játék, a filmzene és nem utolsósorban a rendező - nagyon amatőr! A szereplőkkel való együttérzés helyett így legfeljebb szánalmat érzünk, a helyzet pedig egyáltalán nem drámai és nem is vígjátéki, inkább csak giccses szomorú-játék!

2007-08-10 09:17:54 Daemiaen (3) #2

Tessenek javítani az eredetí címet! ;)

2007-08-10 09:17:42 Daemiaen (3) #1

Valami boldogság (Štěstí, 2005, forgalmazza: Odeon)

Dokumentarista dráma játékfilmes eszközökkel a szocializmus betonmaradványaiban lecsúszott életüket tengető cseh polgárokról, akik közül egy számára felcsillan a remény, hogy a a felszín felett maradjon: Amerikába utazzon barátjához. Bohdan Sláma alkotásában két három család hétköznapi megpróbáltatásain keresztül kapunk bemutatót a számunkra nagyon is ismerős szituációkról, csak, jaj, istenem, hol maradt el a jellemfejlődés? Mert aki hősszerelmes az elején, az hősszerelmes marad a végén; aki jólelkű, önzetlen kezdetben, az akár saját boldogságának lehetőségét is feláldozza a későbbiekben is. A kiszámíthatóság ugyan képes kiölni a várakozást a filmből, azonban a rendező a kisembereit remekül helyezi bele a taszító környezetbe, hibátlan atmoszférateremtése pedig segít azonosulni a kissé elnagyolt, sztereotip figurákkal.