Kaidan (1964) ☆ 👁

Kwaidan

(Kobayashi Masaki)

japán fantasy, horror, szerelmi történet

4,4

2020-08-01 15:03:52 Wasp (1) #6

Jót aludtam rajta.

2015-01-24 17:28:50 Seymour Glass (5) #5

Nekem az egyik legnagyobb kedvenc ez a film, pedig tök véletlenül akadtam rá úgy 10 évvel ezelőtt, 300 ft-os DVD formájában. Akkor még nem is ismertem az amúgy zseniális rendezőt. Egyszerűen megbabonázott a képi világ, a díszletek, a zene.

2015-01-03 01:53:24 tomside (5) #4

Példázat, mítosz és misztikum Japánból, rendkívül autentikus az egész. Megint megerősödtem abban, hogy a horror az egyik legcsodálatosabb filmes műfaj.

2013-06-13 18:56:16 Prüstü (4) #3

Ez a film egy filmművészeti kuriózum, csak ajánlani tudom. Nagybetűs misztikum gyönyörűen komponálva.
Az első történet egyszerű, de mégis egyik legőszintébb amit valaha láttam, a kép és a hangeffektek beszélnek, de azok véglegesen rakják rá a pontot oly sok ember elhibázott döntéseire... és életére. A lelkiismeret tanmeséje.

2012-12-15 10:51:09 vuist (5) #2

"Vigyázat, nagyon japán!"-Ezt hogy érted? :D
Szerintem zseniális film.Ha jól tudom,akkor ez a legelső J-horror,amit készítettek,és bár azt hittem,hogy a korából fakadóan nem lesz félelmetes-elég nagyot tévedtem.A képi világ gyönyörű,a zene pedig rátesz egy (nagy)lapáttal.
Persze mégjobban örültem volna,ha a felirat a második cd-hez is jó lett volna,de ez persze már nem ide tartozik...

2010-08-15 21:20:29 zéel (4) #1

Négy mese a lelkiismeret szellemeivel viaskodó emberről - egy japán "képeskönyvből". Vigyázat, nagyon japán!