Vacancy (2007) ☆ 👁

(Antal Nimród)

amerikai horror, thriller

3,1

2017-02-06 19:06:26 paksiendre (3) #49

Ha a klisének van valami mérőszáma akkor ez a film nagyon magasan kimaxolja azt. Ennek ellenére egyáltalán nem rossz film, viszont sokszor a Strangers jutott eszembe, de rájöttem, hogy az később készült, szóval igazából a Strangersről kéne ennek a filmnek az eszembe jutnia. Sötét szobában nézve, kellő helyükön kezelve, azért egészen élvezetesek tudnak lenni ezek az alkotások.

2016-11-21 11:15:29 Dezsmant (4) #48

Azért nem lett vészes, a vége kifejezetten izgalmas, ahogy Kate felveszi a harcot.

2012-07-16 10:50:24 unborn12 (2) #47

Az alapszituáció pofátlanul egyszerű: az egymástól elhidegült házaspár eltéved, kocsijuk lerobban így az éjszakát egy világtól elzárt motelben kénytelenek eltölteni ahol snuff-filmet gyártó gyilkosokkal kell konfrontálódniuk. A válófélben lévő házasok tapasztalják a perverznek tűnő portás intencióit és próbálnak szökni. Viszont hatalmas hajtóvadászat áldozatává válnak melynek során a vendégszeretetéről elhíresült recepciós mindent videóra vesz, hogy egy kis haszonért eladja a lencsevégre vett brutális vérengzést. Az alapsztori tehát elég jó, viszont Antal Nimród barátunk ezt nem használta ki. A film eleje nagyon nehezen indul, megismerjük a szereplőket és a nem túl szerencsés szituációt. Külön jó a szócsatákat vívó házaspár válságos dramaturgiai viszonya. Voltak benne ismerős, sablonos mozzanatok: lerobban a kocsi, eltévedő szerelmesek, használhatatlan mobiltelefonok. Ezeken megmosolyogtam hiszen ezt már vagy ezerszer láttam csupán más körítésben. Vegyes érzéseim vannak mert összességében egy nagyon jó dinamikájú, izgalmas film, jól megírt dialógusok, kidolgozott karakterek jellemzik. Végig szinten tartja a figyelmet. Viszont láttam már ennél jobbat is kevés volt az adrenalin több izgalom kellett volna. Egyszer érdemes megnézni de nem többször.

2011-05-18 02:10:51 Umberto (3) #46

A magyar Antal Nimród megrendezte A Tipikus Hollywoodi (horror)Filmet annak minden hibájával és erényével együtt. Ezért marasztalni és elmarasztalni egyaránt lehet.

2010-06-13 20:12:55 Rea (2) #45

2-es, mert a vége nem tetszett
hogy csak egy telefon, és vége. Semmi rendőri helyszínelés. Elolvastam a 2. rész tartalmát. Nem fogott meg az se...

2009-11-19 17:50:37 Danesz99 (2) #44

Katasztrófa ez a film! Unalmas, kiszámítható és irtó gyenge. Egy szóval szar. Kate Beckinsale az egyetlen pozitívum.

2009-07-23 21:02:12 jo21 (2) #43

Végig azon gondolkoztam miért Elhagyott szoba a címe!! Amúgy nem rossz film. Az mondjuk nagyon idegesített, hogy a legfeszültebb pillanatban kellett tudatniuk egymással, hogy szeretik egymást!! Jaj ettől kiráz a hideg! Meg a keretként felhangzó zene szerintem annyira nem passzolt hozzá!

2009-05-13 14:52:53 makacs (4) #42

Nekem tetszett annak ellenére, hogy több helyen kiszámítható.

2009-02-04 06:44:25 csfantom (3) #41

Kicsit Psycho íze van de nem volt rossz.

2009-01-26 22:34:04 madcows (4) #40

Hitchcock mester mondta erre: "A film olyan, mint a valosag...csak sokkal erdekesebb" :) Szoval elegge unalmas lenne egy filmen keresztul azt nezni, hogy John felkel, elviszi suliba a gyerekeket, majd munkaba megy, iratokat rendezget, utanna meg hazaer, es megebedel :P

előzmény: -senki- (#15)

2008-12-09 13:16:08 terika (3) #39

A vége nekem elég gázos volt, kicsit elvágta a kellemes feszültséget bennem. 6/10

2008-09-15 23:42:59 s.csaba (3) #38

A film nem eredeti, de mesteri szakmunka. Figyelem, ez dicséret!
Segített a profi casting is. A színészvezetés kiváló. A film bár sablonokra épül, nem idegesítő. Ez nagy szó, a zsáner átlagos darabjaihoz képest.
Antal kezei alól sok jó kis film fog kijönni.

Ha csak a rendezői munkát osztályoznám akkor 5/5, összességében 3/5.

2007-11-28 19:30:46 Kremy (3) #37

Mikor megláttam hogy Antal Nimród rendezte,ráadásul ilyen színészekkel,nagyon megörültem...
Mikor a moziban ültem,az öröm kezdett kissé alábbhagyni...
Nem rossz nem rossz de lehetne jobb is...A rendezésben aligha van kivetnivaló,nekem inkább az a problémám hogy erről a témáról már annyi de annyi bőrt lehúztak(jól és rosszul egyaránt),így nem tűnt eredetinek,talán egy kissé elcsépeltnek is hatott egy idő után...
Azt hiszem inkább maradok a Kontrollnál...

2007-11-25 00:40:25 [: Azuroo andrew :] (2) #36

Jól fényképezett de cselekménye nyomán nagyon egyszerű kis film Antal Nimród Elhagyott szobája.

A film befejezére annyira de annyira rossz hogy simán versenybe szállhat Tarantino GH mozijának fináléjával ebben az évben.

Deviant : Fehérvárig nem tudok eldobni ezért a kövezés elmarad ;-)

2007-09-02 22:24:43 deviant (4) #35

kövezzetek meg, de nekem tetszett antal nimród első holivúdi mozija, az elhagyott szoba. igaz, hogy egy cseppet sem eredeti, miért is lenne az, főleg egy fiatal kelet-európai rendező első stúdiófilmje. a történet ezer sebből vérzik, de a sikoly óta tudjuk, hogy a játékszabályok adottak. ami elromolhat, az el is fog romlani, aki átbaszhat, az át is fog. mindezzel együtt antal nimród többet hozott ki ebből a hatvanszor átdolgozott forgatókönyből, mint mondjuk joel schumacher a 8 mm-ből (pedig neki andrew kevin walker írt forgatókönyvet). a kamerakezelés mesteri, a beállítások merészek és jól használják ki a rendelkezésre álló teret (micsoda jól használja ki nimród a tükröződő felületeket). engem tökéletesen sikerült szűk másfél órára rettegésben tartani. antal - nagyon helyesen - nem trancsírhorrort forgatott, inkább a klausztrofób díszlettel és az ijesztő hangokeffektekkel operál. a két főszereplő nagyon jól játszik, főleg luke wilson, akin meg kellene most lepődnöm, de nem teszem, mert láttam a kőkemény család című borzalmat, amiben egyedül ő nyújtott elfogadható teljesítményt. belőpőfilm ez hollywoodba, de hál' istennek jól sikerült. a happy endinget nem antal nimród baszta el, de hát látja ezt mindenki, aki nem vak. 7.5/10

2007-08-31 02:17:45 Semprini (4) #34

Ahogy terveztem, a moziünnep keretén belül 350 Ft-ért, (azaz a kedvezményes matinéjegy árának feléért) sikerült megtekintenem Antal Nimród hollywoodi bemutatkozását, a Vacancy-t, amelyet - milyen elmés - Elhagyott szobá-nak sikerült "fordítani". (Még jó, hogy nem a Halálos/végzetes betérő-kitérő, stb. címek egy újabb megjegyezhetetlen variánsát ragasztották rá a "címferdítők"...:-P)

Nos, a fanyalgókkal vitába szállnék, a pozitív vélemények táborát pedig erősíteném: a film remek lett, simán megérte volna a teljes árú mozijegyet is. Jómagam egyébként is fölöttébb kedvelem a thriller eme válfaját, és az már csak a hab a tortán, hogy egyik kedvencem, Kate Beckinsale volt a női főszereplő.
A sztori két mondatban elmesélhető, de igazából nem is azon van a lényeg, hanem az atmoszférán, a klausztrofóbiás hangulaton, ahogy a rendező és stábja mesterien adagolja a feszültséget, s a film jóval izgalmasabb és félelmetesebb, mint sok más, látványra és brutalitásra kihegyezett, horrornak csúfolrt szadizós film (pl. a Motel). A Vacancyban alig mutatnak durva, kegyetlen képsorokat, azt is inkább csak elmosódott videokazettáról, illetve a film vége felé, de ott is elég diszkréten, a néző mégis végigizgulja a filmet - már aki fogékony az ilyesmire és ráhangolódik.
No persze, ahogy már előttem is írták, a filmben visszaköszönnek korábbi filmek elemi (8mm, Psycho, Motel, és sorolhatnánk), de hát ugyebár Hollywoodban már jó ideje nincs új a nap alatt, és tíz filmből kb. hét folytatás vagy remake, szóval az eredetiséget talán inkább hagyjuk...
A szereplők nagyon jók; elsőként természetesen Kate Beckinsale-t kell említeni, akit láthattunk már vámpíros horrorokban (Underworld, Van Helsing), és ezúttal sem okoz csalódást. Luke Wilsont én mindig is többre tartottam agyonajnározott öccsénél, sokkal jobb színész és sokkal rokonszenvesebb személyiség - leglábbis ami a vásznon átjön. A harmadik "főszereplő" a motelportás - mintha csak egy Billy Bob Thorntonba oltott Steve Buscemit látnánk, ritka tenyérbemászó képpel, fülsértően csúnya kiejtéssel, hányingerkeltő figura. (Az említett két szinésszel amúgy semmi bajom, csak a hasonlóság miatt említettem meg őket.) Az mindenesetre biztos, hogy pár helyében akkor sem maradtam volna egy ilyen lepukkant helyen éjszakára, ha a portás fizette volna a vacsorát... De ők ott maradtak, s ezzel kezdetét veszi a rémálomba illő éjszaka, amiről nem árulnék el semmit (megtették már előttem biztosan páran)...
Szóval gratula Antal Nimródnak, a Kontroll után ismét egy igazán jó kis filmecskét sikerült tető alá hoznia. Ha ez nem is olyan műfajtermtő/megújító mozi, mint előző filmje volt, de nem vallott szégyent a tengerentúlon sem, s a magam részzéről kíváncsian várom a következő munkáját (úgy tudom, a műfaja annak is hasonló lesz...)

2007-08-14 07:17:07 zéel (5) #33

Nyilván már mindenki tövig rágta a körmét az izgalomtól - igazi thriller hangulat!
Szóval: mikor lesz a kérdőjelből osztályzat?

2007-08-12 20:09:12 Leslie (?) #32

Itt a film főoldalán is lehet változtatni az osztályzaton, akárhányszor. Csak rá kell kattintani egy másik osztályzatra.

2007-08-12 19:48:19 zéel (5) #31

Ha változtatni akarsz az osztályzatodon, akkor kattints Antal Nimród nevére, a lap tetején, a film címe alatt.
Ezután megjennek Antal Nimród filmjei, ahol (újra) osztályozhatsz!

előzmény: Rituska (#30)

2007-08-12 17:02:41 Rituska (5) #30

Véletlenül kattintottam arra, hogy "jó", mert először vagyok itt, szerintem zseniális. Az agyongyepált "eltévednek és betérnek egy motelbe" történetből lehet még jó filmet csinálni. A főcim tök jó, az eleje piszok jó (bár nem értem a halott kisfiú szálat, én azt biztos kihagynám, kicsi amerikaias) szóval a lényeg a mi Nimródunk ismét nagyot alkotott. Mondjuk a kontroll után szerintem várható volt. Végig izgulam az egészet, szuper!

2007-08-11 21:01:29 -senki- (2) #29

na de.

2007-08-11 20:52:38 zéel (5) #28

Már amikor megszólal a zene, a mozi sötét nézőterén (jújjj!), majd meglátjuk az első képeket, meghalljuk az első párbeszédet (egy pár cseszteti egymást, nagyon elegánsan!), remélni lehet, hogy jó filmet fogunk látni. És jó is!
Jól van Nimród, csak így tovább!
Egy fiatal, majdhogynem abszolút kezdő magyar filmes - filmet, sőt sikeres filmet készít Amerikában! Itthon meg enyhe fanyalgás! Na neee!

2007-08-10 17:46:40 Dió (4) #27

Az eleje nem rossz, bár az még nem kiemelkedő. Aztán felölt a film egy olyan durván fojtogató légkört, hogy a suspense-től alig kaptam levegőt. Ennek egyrészt gondolom AN az oka, aki az átlagnál sokkal jobban dolgozott ki minden ijesztegetős szcénát, másrészt az operatőrök munkáján is eldobtam itt-ott az agyam, nagyon tetszett, amit láttam. A végén jön két baromi erős és merész húzás

-Srác leszúrása (!!!)
-Beckinsale áthajt a két fickón (a falhoz tolt srác arckifejezése tetszett benne)

és egy kifejezetten gyenge

a finálé sablonháborúja

Ha AN "egymaga" csinálhatta volna a filmet, most valszeg gondolkodás nélkül rávágnám az ötöst, így még gondolkozom picit. Tény mindenesetre, h a film legalább fele elég zseniális, és az a másik fél sem rossz.

2007-08-08 12:22:57 Daemiaen (3) #26

Nem tom, mit izéltek a végével kapcsolatban,
elvégre nem kelt föl. :)

2007-08-08 11:41:43 limupei (3) #25

Feküdj haslövéssel egy egész éjszakán át aztán megtudod, hogy mi a baj a végével:-)

Amúgy miért nem 77%?:-)

előzmény: duplex (#24)

2007-08-08 11:35:19 duplex (4) #24

Féltem a filmtől, az előzetes kritikák miatt, hogy rossz , de én ezt nem éreztem a film alatt. Végig tetszett, sok izgulós rész volt. A képeken sokszor ámultam, amikor viszatükröződtek valahonnan, meg olya 70-es évek fílingje volt az egésznek.
A vége is szerintem jól sikerült, nemtudom, a közhelyeken kívűl mi volt a baj?

Erős közepes: 78%

2007-08-03 15:36:02 Daemiaen (3) #23

Elhagyott szoba (Vacancy, 2007, forgalmazza: InterCom)

Bernard Herrmann, Alfred Hitchcock akik eszünkbe juthatnak, és még csupán a főcímnél járunk. Mint az később kiderült, ez volt a film legzseniálisabb pontja, de azért a többi is bőven túlmutat Joel Schumacher 8MM-jén. Antal Nimród Motelje már távolról is egy olyan baljóslatú hely, ahova még egy eltévedt pár sem rontana be éjszakára, no meg a félőrült portás, akiről üvölt az őrület, szóval meglepetések helyett jó előre le vannak osztva a kártyák, csupán le kell vezényelni az előadást. A fordulatok kiszámíthatósága negatívum lenne ugyan, de az Elhagyott szoba végre egy olyan film, amiben nem az a lényeg, ki kit ver át, hol hogyan lehet átvágni a néző agyát. Antal feszültségfokozása az első perctől egészen úgy az 50-ikig kifogástalan, majd mikor arc is kerül a pánik okára, fokozatosan, de folyamatosan csökken az adrenalinszint. Viszont a kameramozgás valami elképesztően jól sikerült: a hol közeledő, hol távolodó képek remek és egyedi atmoszférát kölcsönöznek az igencsak díszletszagú útszéli pihenőhelynek. A vér hiányának ellenére olykor valóban durva képsorok peregnek, és azért örüljünk egy picit, amikor egyre inkább fogy ki a szufla a Sikoly gerjesztette, bő tízéves újhullámos amerikai horrorból, Antalnak sikerült egy korrekt hommage-t lerakni a Sony asztalára.

2007-07-26 15:39:35 Olórin (3) #22

Van egy erős sejtésem, hogy mi mindent csinált volna másképp Nimród, ha a stúdió nem pofázik bele... pl. tuti más lett volna a vége, ott elég sok dolgot elszúrtak, az utsó fél óra már csak a szokásos, sablonos szaladgálás-kergetőzés, és jönnek a logikai bakik is szép számmal. Viszont a rendezés még így is nagyon profi, AN jól kihasznál mindent, a lerobbant díszlettől kezdve a tükröződő felületeken át a sötét sarkokig, a film első fele meg kifejezetten remek a maga fojtogató atomszférájával. A vége sem rossz azért, csak ott már teljesen átmegy egy átlagthrillerbe. Mindennel együtt is kifejezetten élvezetes, szórakoztató darab, és ami a legjobb: ha meg is volt kötve Nimród keze, az látszik rajta, hogy mint rendező kitett magáért.

-senki-: de igen, az ilyen kihalt amerikai vidékeken, kisvárosokban bizony egyedül járőröznek
"Az ember éjszaka be megy egy szállóba, általában nem kerül egy idegbeteg sorozatgyilkosság közepébe." Ezzel valamit mondani akartál? Mert bocs, de borzalmasan gyenge érv. Az emberrel általában semmi nem történik meg a valóságban, ami thrillerekben, akciófilmekben, sci-fikben, horrorokban stb. meg szokott... Ilyen szempontból akkor ne is nézz filmeket:P

2007-07-09 05:55:14 -senki- (2) #21

Nagy hal még ép elmegy, de a King kong óta nem merek moziba menni olyan filmekre amik nem lesznek nekem tutira jók.

Ezért még a Tranformerst se láttam... :)

Itt egy interjú Antal Nimróddal (ő azért ha tehette volna egysmást máskép csinált volna...)

előzmény: Brumi (#20)

2007-07-07 19:22:40 Brumi (4) #20

Írhattam volna Nagy halat vagy King Kongot is, de az mostanában kevésbé aktuális. Sejtettem, hogy a két Transformers-hater erre felkapja a fejét, de még véletlenül sincs köze hozzá, megnyugtatlak titeket. :)

2007-07-07 19:16:40 Ivan/ (3) #19

Valahogy most én is féni kezdtem:)

Sajnos a Transformerst kizárt, hogy úgy tudjam nézni, hogy az nekem kicsit is tetszen:)

2007-07-07 19:11:52 Olórin (3) #18

"úgy kell nézni mint például a Transformerst"
eddig nem féltem ettől a filmtől:P

előzmény: Brumi (#17)

2007-07-07 19:10:08 Brumi (4) #17

Nem szabad az ilyen filmektől egy lélektani drámához hasonló mélységet várni, úgy kell nézni mint például a Transformerst. A szituációk sokszor elég extrémek és nem ritkán a valóságtól jócskán elrugaszkodnak. Azért mert készült jópár "bankrablós" film, nem jelenti azt, hogy amikor a banki ügyeidet intézed, akkor törvényszerűen valaki be fog rontani fegyverrel és az életedre tör. Ez csak egy FILM és ha így állsz hozzá, akkor még a végén kellemesen is szórakozhatsz.

előzmény: -senki- (#15)

2007-07-07 18:54:50 Brumi (4) #16

Vacancy

Antal Nimród filmjét már az első trailer óta vártam, nem is kellett csalódnom. Végig feszült, izgalmas, ügyesen kerüli el a műfaj kliséit, mellette még remek zene és erőteljes képivilág jellemző rá. Luke Wilson és Kate Beckinsale furcsa, de annál jobb választás, az eddigi szerepeiktől eléggé elütő karaktereket formálnak meg, teljesen korrekten. Bravó Nimród, ez is sikerült! Várom a következőt.

Értékelésem: 8/10

2007-06-08 15:28:24 -senki- (2) #15

Alapjába véve utálom általában a horror - thrillereket, de ezt Antal Nimród miatt megnéztem.

Hogy kezdjük a jóval, a főcím és a zenéje kifejezetten jól sikerült. Az eleje is egész élvezhető, vannak jó dialógusok.

De azután az egész egy agyatlan, teljes valótlan fosatásba megy át.

Van egy elhagyott kis szálló (alá Psycho), benne egy nagy rakás idegbeteg ember, aki leakarja vadászni aki arra jár. Ja meg fel is veszik őket és a év több 300 napján azt nézik.

Legalább az éppen meg van oldva hogy a kazetta árusítás miatt nem halhatnak éhen.
Egyébbként meg természetesen a valóságban nem egyedül járőröznek a rendőrök, hogy hogy nem.

Nem mondom, az még egész jó ötlet is volt hogy tv nézik meg hogy mi lesz velük.

Alapjába véve azért utálom az ilyen filmeket mert nincs benne semmi realitás (mondanivalóról ne is beszéljünk). Az ember éjszaka be megy egy szállóba, általában nem kerül egy idegbeteg sorozatgyilkosság közepébe.
Most már aztán fossanak az emberek ha más sötét az ég mert hülye filmekben ha éjszaka megyük be egy ilyen szállóba, reggelre már nem maradunk életbe. Fú, undorító, ha valamit kiakarunk venni a filmből. Valójában csak arról van szó hogy csinálnak egy félelemgerjesztő mozgóképsort, hogy az emberek beüljenek és fizessenek.

A film egyébbként általában szépen van fényképezve, szépek a színek, vannak érdekes képek. Persze leggyakrabban kimerül a fosatás, üldözés felvételében.

A vége is összecsapott.
Van a főszereplőknek egy kis előzmény sztoriuk, de az is csak arra jó hogy legyen pár dialógus róla az elején, még pár hatás szünetben,
meg hogy a végén kibéküljenek.

Antal a Kontroll után egy rendes, amerikai idétlen thriller csinált. Ha legközelebb nem maga ír egy korrekt történetet akkor rám ne számíthat.

2007-04-24 09:13:50 Daemiaen (3) #14

"Antal Nimród Los Angelesben forgatott horrorja az amerikai mozikban péntektől fut, de már itthon is levetítettek egyszer a Titanic fesztiválon. Elhagyott szoba címmel csak júliusban mutatják be a magyar mozikban..."

index

2007-04-24 08:26:39 limupei (3) #13

Húha, akkor jól eltitkolták. Most néztem a Pesti Estben, ott sem említik. Ráadásul a minden után 23:30-at jelent kb.

előzmény: Daemiaen (#12)

2007-04-24 08:23:56 Daemiaen (3) #12

Volt Az elhagyott szoba a Titanicon, ez következett minden után. Mikor már mindenki túl volt mindenen. :)

2007-04-24 08:14:22 limupei (3) #11

Az Urániában zárásként a nyertes film volt a gála után, azaz Az antenna.

előzmény: Brumi (#10)

2007-04-24 01:29:37 Brumi (4) #10

Márpedig mindenhol ezt hallom, hogy ez volt a zárófilm a gálán. Műsorban nincs, de még az Uránia moziban sem tudtak róla szombat este. Megnéztem volna, csak hát elég furcsa volt az információáramlás.

2007-04-24 01:21:45 limupei (3) #9

Hát én sem a Titanic prospektusában, sem a négy résztvevő mozi műsorán nem találkoztam vele. Persze attól még lehetett, de akkor jól eldugták.

2007-04-24 00:48:02 deviant (4) #8

én is úgy tudtam, hogy volt. aztán lehet, hogy nem lett. :)

2007-04-24 00:13:19 limupei (3) #7

Nem is volt a Titanicon.

2007-04-24 00:12:53 limupei (3) #6

Nem is volt a Titanicon.

2007-04-23 22:57:46 Brumi (4) #5

Senki nem nézte meg a Titanicon?
Egyébként én is nagyon megörültem a kedvező (nem lehúzó) kritikáknak és a nézői visszajelzéseknek. Még a filmet nem kedvelők közül is sokan a rendezést méltatták, 1 jó pont Nimródnak. Most már remélem a pénztáraknál is tisztességesen fog hozni, szolid kis nyereség várható.

2007-04-23 22:24:51 limupei (3) #4

Persze, hogy jó, nem azért írtam:)

előzmény: deviant (#3)

2007-04-23 22:09:10 deviant (4) #3

ha haton belül marad az bőven jó.

2007-04-23 22:00:55 limupei (3) #2

Huh, tegnap még 7,1 volt, amikor felraktam ide a filmet.

2007-04-23 21:59:12 deviant (4) #1

ez azért szívmelengető érzés.