The Day After Tomorrow (2004) ☆ 👁

Holnapután

(Roland Emmerich)

amerikai dráma, kalandfilm, katasztrófafilm, sci-fi, thriller

3,0

2018-12-21 23:56:18 o0o (3) #20

Nem is tudtam, hogy a Jégvarázsnak volt előzményfilmje... még az effekteket sem kellett kitalálni!

2015-09-08 18:05:43 Ágó (3) #19

Nekem az, amikor a hideg jófejségből kint marad, amikor rázárják az ajtót. :))
Egyébként egészen szórakoztató mozi ez.

előzmény: Inimma (#18)

2015-09-08 17:05:55 Inimma (5) #18

Nekem az a jelenet az egyik kedvencem, amikor tűzre dobálják az adótörvényeket.

A másik pedig az, amikor az egyik szereplő megmenti a Gutenberg-bibliát.

2014-07-10 07:00:49 Ubul (4) #17

"Csodálom hogy még nem vetítették pedig már 5 éves."

amikor ezt írtad, akkor már adták legalább évente egyszer :). Azt hiszem 2007-ben láttam először tv-ben :)

előzmény: Gasz András (#11)

2014-07-10 05:18:05 Eddard Stark (1) #16

3,05 a film értékelése, 903 szavazat alapján. Szerintem elég gyatra alkotás, úgyhogy nagyon de nagyon túl van értékelve ez a film.
Mellesleg egy-két komment nagyon "kákán is csomót keresek" stílusú. :D

2014-06-10 20:08:12 Eddard Stark (1) #15

Nagyon rossz film. Nem értem a magas pontszámot. Látványban persze nincs hiány, de nagyon unalmas film. Dennis Quaid nagyon gyatrán játszott. Talán Jake Gyllenhaal volt az egyetlen, aki produkált valamit, de azért őt sem kell isteníteni. Hihetetlenül gyenge. 5/1

2013-07-20 22:28:40 mokiszin (1) #14

be akarnak jutni egy vöröskeresztes ajtón az orvosi szobába. csakhogy az zárva van. ezért egyikük kimászik egy ablakon, majd bemászik az orvosi szoba ablakán. odalép az ajtóhoz, ahol a zárban lévő kulcsot elfordítja, így engedve be a többieket a folyosóról... bentről van bezárva az ajtó, de a szobában nincs senki. vagy ha hulla van, akkor azt esetleg meg kellett volna mutatni.

Szóval, szerintem ez a film pont olyan, mint ez a jelenet. a látvány ott van (azért egy falon mászkálni, az elég menő!), de logika, történet és jellemek nincs benne!

2011-10-14 22:37:19 hhgygy (3) #13

10 mp alatt 10 fok? Akkor ha +20 fokról indulunk, fél perc alatt megvan a -273?

2010-01-12 12:02:43 morcosmedve (4) #12

Lehet, hogy a filmbéli események jórésze íróasztal mellett született, de az ilyen hozzászólások is. Az ajtó nem zárja ki a hideget, hanem bent tartja a meleget. Ez még egy nyitott ablakú, fűtött faháznál is fokokat jelent, erről konkrét, hétköznapi tapasztalatom van.
Másrészt ha a jégkorszaki hideget nem lehetne túlélni, eszkimók már rég nem lennének. A jégkunyhóikban sokszor még fűtés sincs. Az Everest-et meg van, aki megmássza, én meg fél nap alatt meghalnék.

Mivel környezetmérnökin kezdtem anno, annyi rálátásom van, hogy a klíma összetettsége miatt némely "bárgyúságokról" a mai napig sincs tudományos konszenzus (például mi is történik majd pontosan, ha a sarki jég jórésze az óceánba olvad, márpedig ez zajlik éppen egyre gyorsuló ütemben). Ezzel együtt legjobb tudomásom szerint a film főbb eseményei tényleg a fikció kategóriába tartoznak, és egy részüket a dramaturgiai szükségszerűség szülte.

előzmény: esztR (#5)

2009-07-03 23:17:10 Gasz András (3) #11

Holnapután:

Ez a film tényleg bárgyú ha a történéseket illetve annak mikéntjét taglaljuk. A párbeszédek és kapcsolatok terén is eléggé khmm film+-os délutáni sorozatokhoz és filmekhez hasonlít De a látvány a felvezetése a katasztrófának a feszültség izgalom amiben azért mindig egész jó volt Emmerich thunder mester a tipikus katasztrófa filmek terén legalábbis.( a mostanában sorra vetített 2008as szarnál szarabb rtl-es német és amcsi katasztrófa filmekhez képest felüdülés volt ez a film). a film zenéje elég jó lett ahhoz képest hogy számomra egy ismeretlen alkotta hát most feliratkozott a TOP 1000-es lista leges legaljára..
Ian Holm és Jake Gillenhall is + meglepi volt annó nekem, Quaid na ő már inkább az ellentétje. Emmy Rossum meg a szépségért kap kitüntetést. :)
A Transformers 2-től még mindig fényévekre ez a film így azért elmondható hogy egyszer akár a családnak nézhető élményt nyújt a tv-ben. Csodálom hogy még nem vetítették pedig már 5 éves.

2009-04-03 17:15:10 fanatic57 (2) #10

Na igen...
Mivel a hobbym a meteorologia,bosszantóan bárgyú ez a film.

előzmény: Jereváni Rádió (#6)

2008-08-26 21:49:30 gellert01 (4) #9

A film részben figyelem felkeltés. Egyébként ez egy létező elmélet a klímaváltozásra, persze nyilván nem egy hét alatt megy végbe, és nem ilyen durván, de azért én jól szórakoztam.

2008-08-06 11:50:24 Dorian Gray (2) #8

Még jó hogy beírtad ezt előttem, így én csak annyit írok hogy: 1 pont:D

előzmény: Jereváni Rádió (#6)

2006-11-30 21:30:14 deviant (5) #7

így is kell felfogni!

2006-11-30 20:35:07 Jereváni Rádió (2) #6

Ez a film egész egyszerűen vicces. Vicces, mikor futnak a fagy elől hőseink, azt egy sima ajtózárással gáztűzhely-begyújtással, valamint kandallótűzzel egy időre feltartóztatják.:) Vicces mikor kint mínusz 900 fokban, amikor a helikopterekben megfagy az üzemanyag két emberke frankón elsétál philadelphiától new yorkig, hogy aztán két estét a szabadban töltsenek egy sátorban (!) teát szürcsölgetve (!!). Vicces, hogy a 2. jégkorszak eljövetele hogy zsugorodik: a film elején lövésük sincs, aztán lesz belőle 5-8 hét, majd néhány óra, a végén pedig már másodpercenként (!!!) hűl le a levegő. Vicces, h amikor gyógyszer után kutatnak a fiatalok, és ki vannak akadva, hogy minden oroszul van ráírva, pont a keresett penicillin latin betűkkel van felírva. Vicces, hogy l.a.-ban a tornádók kellős közepén tudósítanak az utcán. Vicces, h amikor jön a nagy fagy, főhősünk fia (aki egy tinédzser) egyből tudja, hogy nagy gáz van, úgy látja a jön lefelé a jég a felhőkarcoló tetejéről. Vicces, h ilyen szar szituban amikor minden körülöttük összeomlik, azért a fiatalok nemhogy kétségbe esnének vagy legalább is szomorúak lennének, hanem azért össze is tudnak jönni egymással (cuppancs a kandalló előtt). Vicces, h a teljesen víz alatt lévő telefonvonalak működnek, sőt inter-urbán hívást is lehet rajta folytatni hosszú percekig, egy darab érmével. Nagyon vicces látvány, h az amik belemennek a rio grandeba , h mexikóba meneküljenek, és még sorolhatnám. Mondom ez egy nagyon vicces film, én kimondottan jól szórakoztam rajta.

Amolyan igazi amerikai „you can do it”-típusú mozi. Coool. :)

2005-04-23 05:38:32 esztR (2) #5

A kedvencem: futás a "jégkorszak" elől, jónagyfaajtó bezár(de hogy minek?) ééés kitoloncolják a jégkorszakot (egy időre).

2005-04-12 20:38:11 geminii (4) #4

A három megfagyott helikopter jelenete...na azon leesett az állam. Az egész film látványa döbbenet.
Mit is várhatnánk emmerichtől...

2004-10-01 07:18:47 Order (2) #3

Miért a könyveket égették, miért nem a bútorokat?
A papír pillanatok alatt elég, a fa tartós meleget ad.

2004-09-13 22:05:49 ArcAngel (5) #2

Szerintem a történet is jó

2004-05-29 13:11:37 rec (3) #1

Hmmm...
nem tudom mit csinaljak ezzel a filmmel.
latvany az tenyleg sokkolo, de hat a tortenet...
kommersz... de nem rossz.
sokkal gyengebbre szamitottam.