Battle of the Bulge (1965) ☆ 👁

A halál 50 órája

(Ken Annakin)

amerikai akciófilm, dráma, háborús film

4,1

2018-12-22 15:01:06 csabaga (5) #23

A Franco rezsimnek fontos volt, hogy sok 'Big Budget' filmet forgassanak ott, a producerek meg gyakran partnerek voltak ehhez.

előzmény: matykocska (#22)

2018-12-22 01:56:20 matykocska (4) #22

Nemrég újranéztem sok év után. Háát... kicsit megkopott sajnos. A színészek jók benne, és tetszik, hogy a németeket nem állítják be tökelütött idiótának, ahogy az a legtöbb hasonló filmben lenni szokott. Az akciójelentetek viszont szerintem elég nevetségesek benne, főleg amikor eltalálnak valakit. Ennél még én is hitelesebben eljátszanám. Történelmileg sem egészen hiteles, de ezen most emelkedjünk felül: aki a történelmi részletekre kíváncsi, az nézzen meg egy dokumentumfilmet. Ettől függetlenül kár, hogy a Madrid-környéki hegyekben forgatták a filmet. Nem kell világutazónak lenni ahhoz, hogy feltűnjön a különbség az Ardennek és a dél-európai hegyvidék között. Emiatt a finálé kissé viccesre sikeredett a 20 fokos kopár spanyol dombokon :D . Nem tudom mivel lett vona drágább Belgiumban forgatni :) . Na de mindegy, lehet, hogy ez csak engem zavar.

2017-11-15 00:31:21 Ugor (5) #21

Azon már percek óta gondolkodom, hogy milyen sok jó humor van hozzáadva A halál 50 órájához, de kétségtelenül, a legemlékezetesebb háborús filmek egyike! Nekem is nagy kedvenc és én is újra meg újra megnézem!

előzmény: Norbert Simon (#20)

2017-11-14 21:31:37 Norbert Simon (5) #20

Simán belefér a legnagyobb háborús klasszikusok ligájába. Nekem személy szerint a Navarone Ágyúi és a Híd a Kwai folyó után a harmadik a rangsorban. Nagyon jó akciódús film, drámai és szerintem nagyon jó humor van hozzáadva. Erős, nagyon szép alkotás bár történelmileg némileg pontatlan. A színészek alakításait nagyon ki tudom emelni a filmben. Nagyszerűen játsszanak. Ennyi tankot tényleg ritkán látni egy filmben!

2017-09-11 17:01:23 bambula (4) #19

Már megint a Corvin kapja a vetítés jogát?Pedig reménykedtem,hogy ha már szerzett magának saját mozit a Pannonia,akkor ott a filmjeit is bemutatja majd. :(

2016-02-24 10:40:58 Ugor (5) #18

Van, aki éjszaka felébred és nassol a hűtőből és van, aki a polcról nassol filmet. Ma ez jött rám, hogy régen láttam, így fél éjszaka háborúztam filmileg. Valaha, amikor még csak kerítésre rajzolva láttam videó lejátszót, az volt a kedvenc szövegem, hogy ha egyszer lesz nekem ilyen, akkor a halál 50 órája miatt lesz, és azt fogom nézni mindig. Nagyon elragadott évtizedekkel ezelőtt, mondatok vannak benne, amik azóta bennem is. Talán azért, mert az amerikaiak is tiszteletre méltók benne, meg a németek is. Most így sokadszorra jobban feltűnnek a filmben a furán pozőr karakterek, amik régen biztos, hogy nem tűntek annak, Robert Ryan nagyon, Dana Andrews eléggé, Fonda mintha mindig behúzott nyakkal csetlene-botlana, Bronson meg csak úgy lazán képviseli az alacsonyabb beosztású bölcs fölényét a sok hülye góré között. Igen színpadias jelenetek (is) vannak. Meg elég amatőr színjátszókörbe illő elhalálozások. Ennek ellenére még mindig a háborús filmek etalonja.

2014-11-09 11:59:57 DrSzolon (4) #17

A kommenteket olvasgatva úgy néz ki én más oldalról közelítettem meg a filmet. A bemutató évéből számítottam rá, hogy giccsparádé lesz, ezért erre előre felkészültem. Ehhez képest pozitív csalódás ért, a német oldal korrekten van bemutatva, a német parancsok szerepe pedig nagyon szépen ki lett dolgozva. Az amerikaiakhoz inkább nem fűznék semmit, csupa szimpatikus, mosolygós jóember.
Az 1965-ös dátum miatt még egy dologra számítottam: arra, hogy mai szemmel megmosolyogtatóak lesznek a csatajelenetek. Ez nagyjából beigazolódott, viszont a film végén szereplő tankcsata láttán (nem a befejezésre gondolok, ami tényleg gagyi volt) még így is majdnem tátva maradt a szám, ennyi tankot szerintem még életemben nem láttam filmvásznon. Remekül is volt filmezve. Ez alatt két dolgot emelnék ki: a légi felvételeket, amik jó képet adtak a csata pontos állásáról. Valamint azt, hogy klasszikusan, kevés vágással mutatják be a csatát, aminek következtében sokkal nyersebb és átütőbb lett, érezzük, hogy tényleg ott vannak azok a tankok.
Tanulhatnának ebből a filmből a mai rendezők.

2012-10-10 22:07:03 #NULL (?) #16

Kötelező jelenete a filmnek:

2012-10-10 22:01:55 Dynast Grausherra (4) #15

Telly Savalas és Robert Shaw zseniális. Nem lep meg, hogy előbbit később Bazi Joe szerepében láthattuk a Kelly hőseiben.
A film emlékeztet A leghosszabb napra, ugyanolyan monumentális, de az egyszerű katonákat kevésbé mutatja be, bár sok a szereplője, mégis ki lehet emelni egyetlen igazán jelentős karaktert, ez pedig Hessler ezredes. A halál ötven órája igazából Robert Shaw parádéja, az emlékezetes jelenetek tényleg hozzá köthetők, pedig szerepelnek még itt nagy nevek, mint Henry Fonda vagy Robert Ryan. Itt azonban nem tudnak úgy kiteljesedni, mint akár Sean Connery a maga három mondatos szerepében Annakin előző filmjében. Megjegyzem, bár nagyon kedvelem Henry Fondát, ebben a filmben kissé már nehezen tudtam lenyelni azt a tökéletes karaktert, akit alakít. Franknek sokkal jobb volt.

2012-08-27 02:05:57 nandras (4) #14

engem a legjobban az zavart, hogy végig tigris páncélosokról beszéltek, de egy darab sem volt ebből a fajtából a filmben...
amúgy, meg persze, hogy egy bazi nagy giccs az egész- de jól megcsinált giccs. ja, és a német hősiességről és nagyszerűségről meg annyit, hogy az egész akció, már a tervezéstől alapjában volt elcseszve, a németeknek esélye sem volt a győzelemre, még akkor sem, ha hónaljig álltak volna üzemanyagban. ekkorra már rég elvesztették a háborút, csak ők még nem vették észre.

2011-03-04 21:21:29 BonnyJohnny (4) #13

Messze van azoktól. Szerintem ez a film (néhány tényleg nagyszerű jelenetet leszámítva, amelyek többsége Robert Shawhoz köthető) közelebb van a közepeshez, mint a zseniálishoz.

előzmény: Bruce94 (#12)

2011-03-04 20:30:06 Bruce94 (4) #12

Szerintem annyira azért nem sikerült jól, mint mondjuk a már említett Kelly hősei vagy a Piszkos 12, ám ennek ellenére nagyon is jó szórakozás. Ugyan kicsit el van nyújtva, és szerintem is kicsit eltúlzott de ezt is elviselem. A színészek nagyszerűek, szinkronhangjaik szintén. [Tordy Géza, Inke László, Mécs Károly és még sokan mások]. Savalas szerintem pedig akkor is király ebben a szerepben... is.

2010-09-03 15:37:07 csabaga (5) #11

A film végén pont az látszik,a német támadás az üzemanyagon(is) bukott meg.Sértetlen,de működésképtelen tankok tömkelege.
Mivel játékfilm,így dramatizálva van,de ennnyi még belefér.

előzmény: HejjaX (#7)

2010-08-28 03:02:08 verdeleth (3) #10

Tényleg nagyon el van túlozva az epikus sziruposság Hülyeségek tömkelege Persze ebben a műfajban (a realitást háttérbe szorító szórakoztató világháborús) nem kell mindennek hitelesnek lennie, de azért van egy minimum. amúgy szórakoztató stb de tele hülye sablonokkal, baromságokkal.A vége meg pfff
Ha a műfajában nézem akkor 5/3
ha csak úgy akkor 5/2

2010-08-18 13:43:32 jesi (3) #9

Nekem csalódás, főleg a második fele miatt.

2010-02-05 22:18:13 Szívtiproimi (1) #8

A hollybudy giccsgyár nagyszabású terméke. A hátamon felállt a szőr amikor néztem.

2009-11-02 19:16:56 HejjaX (4) #7

a vége miatt nem kapja meg az 5-öst, mert történelmileg totál baromság (mármint az ardenneki támadás az utánpótláson bukott meg, pl. az üzemanyagon, de nem konkrétan úgy, ahogy a filmben), másrészt megint 3 amerikai szétcsapott egy egész német páncélos hadosztályt. kár a végéért, mert amúgy csillagos ötös.

2009-11-02 12:14:04 sasi89 (4) #6

A film végén elhangzó zenét nem tudom ki csinálta, de elképesztően jól meg lett komponálva.

2009-08-26 11:18:46 roli_ka88 (5) #5

"Állj félre egy NagyFejű van a seggünkbe..
(tisztelgés) Dögőőlj meg!!!"
zseniális ez a csávóó :)

2009-05-06 09:39:41 puttancsospeti (4) #4

Szerintem Savalas zseniális volt benne, mint nagyjából mindenhol.

előzmény: Motorhead (#3)

2008-03-17 21:16:16 Motorhead (5) #3

Csúcs film a témában. Kár volt a Kojak benne. Nem volt ez olyan vicces téma.

2007-12-23 17:57:38 Film-fan (5) #2

Egyetértek, legalább kicsit a német oldalról is látjuk a világháborút, nemcsak a szövetségesek szemszögéből. A német harckocsi-induló pedig ahogy be van szerkesztve a műbe az zseniális! Az "old-school" háborús filmek közül ez, a Kelly hősei és a Piszkos tizenkettő a kedvencem!

2007-12-01 18:51:57 Mikkey (5) #1

kedvenc háborús filmem. láccik rajta a németek végső kitartása, hite! nagyon nagy mű