Izgnanyije (2007) ☆ 👁

(Andrey Zvyagintsev)

orosz dráma

4,1

2014-01-12 14:15:04 Dió (4) #5

Kicsit tanácstalan vagyok, mit is gondoljak erről a filmről. A kezdés csillagos hatos (valami elképesztő!), a többi pedig egy négyes lenne, de úgy érzem, csak a lélegzetelállító képek és a merész elbeszélésmód miatt, mert ugyanakkor itt-ott azt is éreztem, hogy valahogy hiányzik az egésznek a törzse. Lehet egy újranézés során rá tudnék pakolni egy erős négyest, mert mindezek mellett az is elvitathatatlan tőle, hogy a sztori maga elég erős, csak a gigantikus hossz miatt valahogy belesorvad mindez a 150 percbe, és nekem csak a képek maradnak, üzenet és katarzis nuku. Akárhogy is, bár ez Zvjagincev "trilógiájának" leggyengébb láncszeme, még így is egy must-see a fentebbi pozitívumok miatt, na meg pár olyan szcéna okán, mint pl az abortusz-jelenet.

2013-05-05 21:07:03 somogyireka (4) #4

Huhh.
Minden pontosan megtörténhet így, és hitelessége okán elfelejtettem, hogy csak egy filmet nézek, teljesen átmosott, a tartalma miatt jócskán lenyomott. Nem bánom, ha a filmeknek nincsen boldog vége, de ez még a szomorúbbnál is szomorúbb,mert teljesen értelmetlen a vég. Buta, az ember által átírt vég.

Viszont a fényképezés egyszerűen lenyűgöző. Ha lehalkítanám a hangot, akkor valószínű végig csak gyönyörködtem volna a látványban. Azóta is bennem ég a pasztell és szürke esős háttér előtt, mindegy is, hogy hol és miért, az üvegben vöröslő bor, szinte bíbor.
De igazságtalan vagyok, hogy csak egyet emelek ki, szinte minden filmkocka a festménnyé válás után kiált.

Jó lenne, ha még itt írnátok e filmről, szóval ezt az „élményt” nem annyira jó kibeszéletlenül hagyni.

2013-05-02 21:12:55 Nekrus (5) #3

Tarkovszkij utóhatás magas fokon.

2011-06-09 11:58:07 caulfield (4) #2

Érthetetlen, hogy ez a film miért sikkadt el ennyire. Többet érdemelne. Minden igazi filmszeretőnek legalább egyszer látnia kellene.

2010-07-25 20:19:46 Antoninus (5) #1

Ez egy nagyon mély film.
S nagyon nehéz is.
Az abortusz jelenet megrázó: miközben az abortuszt végzik a nőn, a másik házban a gyerekek az "Angyali üdvözletet" rakják ki mozaikon. Brr.