My Blueberry Nights (2007) ☆ 👁

(Wong Kar-Wai)

amerikai-francia-hongkongi-kínai dráma, szerelmi történet

3,4

2013-12-28 14:35:55 Szökkencs (4) #13

A szerelemre hangolva szintjét nem éri el, a fényképezés viszont itt is nagyon izgalmas (szeret játszani a tükröződéssel, színekkel, anyagokkal, fényekkel), és volt néhány emlékezetes montázs és párbeszéd. De valóban főleg az eleje és a vége miatt érdemes megnézni.

2012-01-26 19:57:40 dorothygale (4) #12

Tetszik a rendezô jàtèka a szinekkel. Jò a filmzene, de nekem kicsit vontatott az egèsz film...

2011-09-17 19:02:54 "L" (3) #11

amit Jude Law és Norah Jones művel az első fél órában és az utolsó 5 percben az mesteri és olyannyira magával ragadó, hogy már ezért megérte. kár, hogy a köztes idő majd' hogy nem unalmas. azonban a "keret" miatt mindenképp érdemes megnézni.

2009-09-03 23:25:13 cinemagi (3) #10

A mondanivalója miatt akár ötös is lehetne. Kár, hogy ahhoz, hogy ez kiderüljön, végig kellett unni az egész filmet.

2009-05-07 22:53:33 Jereváni Rádió (3) #9

A színészek és Norah Jones aranyos kis pofikája miatt éppenhogycsak közepes. Egyébként az egész film az ürességtől kong, különösen az első fele. Hol van ez a Szerelemre hangolvához vagy pláne a Bukott angyalkákhoz képest? Ej-ej Mr. Wong Kar-Wai, ez azért nagy csalódás öntől.

2008-06-26 21:24:07 Chen (4) #8

Szerintem is a hangulata volt a film erőssége, bár annyira nem jó, mint a Vadító szép napoké, Kar-Wai többi filmjéről sajnos (egyelőre) nem tudok nyilatkozni. Norah Jones jó volt, Natalie Portman is, viszont Jude Law-t én is láttam már jobban teljesíteni (pl. Oscar Wilde szerelmei, Gattaca). A zene is nagyon jól illett a filmhez, és az operatőr előtt le a kalappal!

2008-06-25 12:32:48 hhgygy (3) #7

Hát ez elég gyenguska opus a mestertől. Főleg tőle.

2008-06-22 16:20:30 PG (3) #6

Egyetértek, jó jelentek, megfelelő hangulat - csak hát ez nem elég egy jó filmhez. Szrakoztat, elgondolkodtat, érzéseket kelt és néha talán eszedbe jut, de másnapra kialszod, mész tovább.

előzmény: PPGlam (#1)

2008-04-17 01:30:55 Dió (3) #5

Én személy szerint marhára vártam a filmet, na nem csak Wong Kar-Wai miatt, hanem főleg azért, mert Norah Jones-t én minden létező téren imádom. Benne nem kellett csalódnom: ahol van lehetősége bizonyítani, ott elég erős (vagy csak elfogult vagyok:), de sajnos a film második felében (ami már jóval gyengébb, mint az eleje) már önhibájából kívül nyúlfarknyira csökken a szerepe, szinte rossz nézni. Külön idegesítő, hogy végigvonulnak a filmen olyan rendezői húzások is, amik a 2046-ban műdödtek, de itt nagyon erőltetettek.
Akárhogy is, a film első - Jude Lawra és Norah Jonesra koncentráló fele - valami elképesztően erős, a rendező valami szemtelen magabiztossággal ragadja meg őket, és elképesztő erős, dialógusközpontú jeleneteket sajtol ki a filmből, csak ezekért megéri megnézni.

2008-03-18 17:53:07 PPGlam (4) #4

MDM: abszolút nem neked ment a kritika (vagyis a kritizásás kritizálása:), az elemzéseddel teljesen egyetértek, csak sok helyen nagyon lehúzzák emiatt a storyline-os dolog miatt, meg hasonlítgatják a többi WKW filmhez, amibe igazán nem tudok beleszólni, mert nem ismerem őket. Magában, elfogult laikusként nézve (NJ miatt) nekem nagyon tetszett, szóval bocs a félreérthetőségért, egy véleményen vagyunk:)

2008-03-17 00:34:46 MDM (3) #3

PPGlam: nem tudom nekem címezted-e, az első mondatodat, amennyiben igen, hadd adjam tudtodra, hogy én is pont ezt mondom, hogy hangulatfilm a javából, és hogy a storyline csak elhanyagolható töredéke a film egészének. Nem is emiatt nem adtam ötöst neki, hanem egyéb gyengeségei miatt, melyek egyébként elnézhetők, és mert Kar-Wai többi filmjéhez mérten ez azért annyira nem nagy műremek, "csupán" egy jó film.

2008-03-16 19:12:39 nega (3) #2

ez egy elmegy film, en valamiert tobbet vartam tole, meg a vege is eleg... na mindegy, talan mert pl. Norah Jones masban jo, vagy mert Jude Law-t mar lattam jobb szerepben.

2008-03-16 17:38:29 PPGlam (4) #1

Nagyon nem értem a "normális storyline" hiányára panaszkodó kritizálását a filmnek, teljesen nyilvánvaló szerintem, hogy ilyen direkt nincs, egy ilyen filmbe direkt nem is kell. Nagyon kellemes kis hangulatfilm, nem az számít, ami történik, hanem elsődlegesen ahogy történik. Nekem pozitív csalódás, féltem, hogy a csodás Norah Jones leég, de aztán jól nem:)