Grindhouse: Planet Terror (2007) ☆ 👁

Grindhouse: Terrorbolygó

(Robert Rodriguez)

amerikai akciófilm, exploitation, horror, sci-fi, thriller, vígjáték

3,7

2021-03-16 13:20:18 Xuja (3) #59

A Cápasrác és Lávalány mesterműve után már csak lefele vezetett az út..

előzmény: vadkutya30 (#58)

2021-03-16 13:16:20 vadkutya30 (?) #58

Volt benne egy-két jó nő. Nagyjából ez minden pozitívum, amit el lehet róla mondani. Most komolyan, Rodriguez azért akart filmrendező lenni, hogy ilyen hülyeségeket rendezzen, mint ez, vagy a Machete, vagy az Alkonyattól pirkadatig? Vannak, akik a fél karjukat odaadnák, ha rendezhetnének egy jó filmet, ő meg ilyenekre pocsékolja a tehetségét?

2020-11-03 02:46:08 Ugor (4) #57

Elővettem megint, sok év után. Nem emlékeztem rá, hogy ennyire szórakoztató. Mert tényleg az, de nagyon! ))

2020-04-29 00:48:37 lizardking (5) #56

A legjobb zombifilm evör :) Gusztustalanul szórakoztató vagy szórakoztatóan gusztustalan? Végülis tökmindegy, imádom, még azok a filmek sem voltak ilyen pofátlanul élvezetesek, amik előtt tiszteleg.

2019-07-29 02:05:51 Benny Bug (4) #55

Jó volt ez, az elején lévő Machete "trailer" pedig bitang érdekes húzás volt! Szórakoztató Grindhouse-film, (ahogy a QT-féle is az volt): most meg menőség a maximumra tolva, tele Robert Rodriguez őrült stílusával. Eme két film a maga nemében igazi különlegességnek számít, örülök, hogy végre megnéztem őket.

2017-02-06 15:31:21 ChrisAdam (4) #54

Közel a zseniálishoz, már kezdve az elején: Machete, Thanksgiving, Don't trailerek zseniálisak.
Amíg Tarantino Halálbiztosa tulajdonképpen egy ízig-vérig Tarantino film, saját magának és persze tágabb értelemben a műfaj kiparodizálására szolgált film, addig Rodriguez teljes mértékben, minden pillanatban fricskát ad a horror, a sci-fi és az akciófilm olcsóbbik fajtájának. A Terrorbolygó egyenesen arcunkba tolja mindazt a kliséhalmazt, amit az elmúlt 30-40 évben elkövettek a videokazettás okádék filmek. A Halálbiztos pedig azért működik kevésbé ezen a poszton, mert ott Tarantino nem tud/akar elszakadni attól a formától, amit jól megszokott, inkább saját filmjeire - és persze azokon keresztül a célzott filmekre - kacsint vissza. A mexikói rendező munkája ezért hathat jobban, azon túl, hogy itt tömény sztori és kavalkád, izgalom és vér vár minket a bő másfél órában, a szövegek és a helyzetkomikum is jobban betalál. Szinte minden harmadik percben egy jó nagyot nevetünk az utalásokon, már maguk a kisarkított karakterek és helyzetük is megér egy misét. Összegyűjti az összes sablont és beleömleszti - a szuperhős főszereplő, az idióta seriff, a szórakozott doktor, az először gyámoltalan, majd hőssé vált lány, a katonák vezére, stb. Lehetne ez túl sok, de szerencsére pont jól áll a mérleg a végéig.

Csajok, csöcsök, vagány egysorosok, sok-sok vér, indokolatlan hülyeségek, logikátlanság, bugyuta történet, amiben persze semmi eredetiség nincs benne. Egyetlen baja van a Terrorbolygónak tulajdonképpen, amit nagyon is nehezményezek: digitálisan forgatták és utólag lett rávarázsolva a sok effekt (a kép és vágási hibák). Sajnos ez eléggé érződik, a képhibás effekt mögött a kép teljesen tiszta, nem nyüzsögnek a molekulák. Tarantino filmjénél teljesen elhitted, hogy ezt a kópiát most rángatták ki a béka segge alól, túlélt huszonnyolc videómásolást, itt meg csak azt, hogy az After Effects gondjaira volt bízva a dolog, ez enyhén szólva kiábrándító. Tulajdonképpen ezért nem érdemli meg az ötöst.

Pedig rohadt jó egy film a Terrorbolygó, hamarosan újra is nézem! De először pótolom az Alkonyattól pirkadatigot, végre valahára.

2016-05-09 17:21:32 Charlie O'Brian (4) #53

Szinte zseniális ez a film. Amilyen töménységgel mutatja a kliséket, az elképesztő. :)
Szinte minden pillanatban jön egy újabb brutális, teljesen irreális, B, vagy inkább Zs akció-horrora hajazó kő kemény jelenet, elképesztő "fordulatok" és poénok elejétől a végéig...
Nagyon kemény, ahogy kifigurázza a lehető legostobább akció-horror filmeket.

2014-10-24 21:21:10 Leo_Stotch (4) #52

Én nem Grindhouse szemmel néztem. Ez is majdnem ötös, hisz csupa gyönyör, meg elveszett tekercs is van.
De Tarantino mesterműve, ejjh. A balra mész, jobbra mész jelenet, meg picsák is jókat beszéltek..egy filmet nem bántam velük..de több nem kéne.

2014-10-24 19:25:22 Bong (?) #51

Tarantino szerintem ott rontotta el, hogy irritáló picsákra írta a megszokott dialógusokat. Más filmjeiben iszom a sorait de a Halálbiztosban kissé az agyamra ment.

2014-10-24 18:11:30 TomPowell (5) #50

Szerintem pont fordított a helyzet. Míg Tarantino a saját stílusában csinált egy túlbeszélt B-mozit (vagy Zs-t:)), addig Rodriguez egy ízig-vérig Grindhouse filmet készített. De azért megnézném egyben, ahogy eredetileg anno moziba küldték a zseniális előzetesekkel együtt. Csakhogy teljes legyen az élmény.:)

2014-10-24 16:44:52 Leo_Stotch (4) #49

Én imádtam annó és most is szeretem Tarantino és Rodriguez vállalkozását. Az előbbiét mesterműnek, míg ezt "csak" nagyon jó, emlékezetes mozinak tartom.
Az előzetesek meg szintén állatok.

2014-10-24 13:50:17 Calavera (?) #48

az összes negatív kritika amit itt írtatok, az pontosan a film része, direkt ilyen, és nem véletlenül: klisék, lapos, túlvitték, érthetetlen, gusztustalan. a filmet nem pontenciális akció,-zombifilmnek kell kezelni, hanem pontosan iylennek! csak látni kell ez ilyen és így jó!:)

2014-08-18 00:52:19 tomside (3) #47

A végefőcím nagyon nagy zene.

2013-01-29 15:41:05 Lil Martin (5) #46

hát beszarok :D :D úristen mennyire jó! Rozsdi!! a Rozsdin kiakadtam! :D

2012-05-28 01:22:34 slawter (4) #45

Zsebmotor basszus, zsebmotor! xDDDDD

2012-05-06 22:11:04 Corso666 (2) #44

Rohadtul nem szórakoztatott, jó poén sincs, gagyi elemek. Már-már a "b"t súrolja nekem. :S Elcsesztem másfél órát. :S

2010-09-06 13:00:10 aero2zero (4) #43

Tudtam, hogy Rodrigueztől ilyenre számíthatok, hiszen az Alkonyattól pirkadatigot is kedveltem, ezzel sem okozott csalódást.

2010-01-17 16:32:50 [: Azuroo andrew :] (4) #42

CSA @

Miért törölted az elemzésedet ?

2010-01-17 15:53:33 taxilovearsenal (2) #41

Jó szereplők, 1-2 poén, de egyébként semmi... értem én hogy ez egy tisztelegés egy régi műfaj előtt, de nekem ez nagyon nem jött be.Rohadt gusztustalan a film. 3/10

2009-09-25 20:55:40 AirWin (3) #40

teccett bár sztem is a vége nagyon elszállt... az ilyen fajta humor számomra csak 1-2x nézhető de azért néhány sör mellett k**va jokat röhögtem! számomra azért Tarantino kicsit magasabb színvonalat képvisel....

2009-08-27 18:26:17 mari-nuni bella muchacha delgado (5) #39

nagyon jó film,nagyon tetszett annak ellenére,hogy úgy harangozták be ,hogy szarabb a death proofnál.tény ,hogy ez nem az a film amit túl komolyan kell venni.csak szimplán szórakoztató

2009-08-06 21:31:41 zsyraf (5) #38

kellenek még az ilyen filmek.

2009-06-01 13:37:04 pyrooo1 (4) #37

agybeteg faszság,de kurta nagy...Feast,Feast 2, Evil aliens,Black sheep,From dusk till dawn,terrorbolygó,santa's slay ilyen még

2009-04-18 15:38:24 carmine (5) #36

Én úgy vagyok Rodriguez családi filmjeivel, hogy amíg közvetlenül utánuk olyan filmeket csinál, mint a Sin City vagy a Terrorbolygó, addig csinálja csak. Hátha ez plusz jó hatással van rá. A Terrorbolygóról meg csak annyit tudok mondani, hogy: ZSENIÁLIS!

2009-04-18 15:33:14 Hannibal Lecter (3) #35

Valójában mindkét darabnak nagyobb a füstje, mint a lángja. Külön fasza, hogy Rodriguez megint kölyökfilmezett... :(

2009-04-18 15:29:04 Rorschach (2) #34

Értem én, hogy paródia, régi zombis B-filmes hatás, meg minden, élvezhető is lett volna, de szerintem a végén nagyon elszállt a baromságaival.

2009-04-17 16:35:38 Denice (5) #33

Ó...elb*sztam, bocs...

2009-04-17 16:34:46 Denice (5) #32

Baromi jó :-) Csak azt nem értettem, hogy hogy kerülnek oda a bébiszitterek...:D Csak úgy oda lettek rakva, utána meg hirtelen már mind a kettő gépfegyverrel rohangált.
És ahogy az egyik földművelő barátom mondaná:
Wray kapna :DDD

2009-03-14 16:10:42 eastbat (2) #31

Rodriguez ide, Rodriguez oda, ez viccesen szar film volt :-)
Csak a féllábú sminkelt p..a miatt nem adtam 1 pontot. Azon legalább röhögni lehetett.
"Nem hagylak itt Wray" Brühühühühü....

2009-02-13 14:45:57 critixx (1) #30

Nem rühellem, csak nem értem, hogy ezek mitől jók.

2009-02-12 10:48:09 JeszKar (4) #29

Láttom nem csak Tarantinót, hanem Rodriguezt és rüheled.

2009-02-12 10:15:24 critixx (1) #28

Borzalmas, szörnyűséges, pocsék.

2009-01-03 18:07:22 jackguyver (5) #27

10/11:)

2008-12-16 15:03:28 Feldmarschall (1) #26

Valami botrányos. A kliséhegyek és az akciójelenetek miatt kínomban úgy döntöttem inkább burlesk-ként kezelném az "alkotást".

2008-08-21 23:04:37 DOE (2) #25

mégegyszer megnéztem...máshogy néztem rá..de még igy is csak egy 3 -as maximum...!!!

2008-04-18 21:15:51 Jereváni Rádió (5) #24

Odabasz. Nincs mit tenni, Rodriguez magasan lekörözte Tarantinot, mind humorban, mind szövegben, mind látványban, de legfőképpen HANGULATBAN. Istenem azok a klasszikus ’80-as évekbeli effektek, kluttyogások, szintiszőnyegek. Többek között ezek a kis apróságok miatt (is) visz mindent a Terrorbolygó. A végén lévő Delta Force-szerű jelenet pedig már csak hab a tortán. Egyszerűen perfekt. Az ember csak nézi és közben nagyokat röhögve elismerően bólogat. Robert Rodriguez, neked áll jobban ez a világ, ezt a versenyt te nyerted.

2008-04-10 08:06:31 goromba (5) #23

Nagyon jó.teljesen elmebeteg módon brutális, nemszarozós.Igazi Rodriguez.

2008-03-23 21:03:08 Suhok (5) #22

Nekem teljes mértékben zeniális és groteszk paródiának tűnt a film, tele "reális", nem álomvilágba ringató eseményekkel fekete humorral fűszerezve, mint pl. a kissrác halála, vagy a biokémikus halála és az utána feltett kérdés...

2008-03-12 21:14:15 gellert01 (4) #21

A halálbiztos-tól egy fokkal jobb és inkább vicces, de hát ez volt a cél. B-kat. 2007-ben. Nem mondom, hogy minden második film legyen ilyen, de tényleg jó az a bizonyos nosztalgia érzés....

2008-02-18 10:44:04 Balint (5) #20

bocs, rosszul fogalmaztam: nekem ezt jelenti, 60-70es években még nem éltem, de a 80as években láttam hasonló filmeket, amiket a piacon lehetett vhsen beszerezni, alábeszélős szinkronnal.
és ez a "röhejes zombizagyvaság" visszahozta a 20 évvel ezelőtti gyerekkori "szar" horrofilmek titkoban nézésének fílingjét. ennyi.

2008-02-17 22:06:37 limupei (3) #19

Mondjuk te is utána nézhetnél, mert hogy a grindhouse nem a "80as évek alászinkronizált" filmjeivel egyenlő az biztos...és csak kicsit hasonlítanak azok a Terrorbolygóra.

előzmény: Balint (#18)

2008-02-17 21:52:36 Balint (5) #18

mielőtt véleményeznél, nézz utána a grindhouse műfajnak, a B kategóriás filmeknek és hasonlóknak. nagyon lejött nekem a 80as évek alászinkronizált filmek fílingje, a halálbiztost nálam simán veri. komolyan venni nem szabad:) és az is művészet, hogy úgy pakolták tele vizuális effektekkel, hogy végig a gagyifilm hatás megmarad. ez nálam művészet:) és nekem is kicsit rövidnek tűnt.

előzmény: DOE (#17)

2008-02-15 23:08:38 DOE (2) #17

Mindenkitöl elnézést kérek,akinek tetszik ez a film,de szubjektív véleményem szerint ez úgy szar ahogy van...röhejes zombizagyvaság,aminek semmi értelme!

2008-02-14 20:37:05 Hannibal Lecter (3) #16

Gondolkodtam, hogy megkapja-e a 4-est, de sajnos ennél többet vártam. A Halálbiztos cselekménytelensége ellenére borotvaéles (ön)irónia volt, egy remek Kurt Russell-lel, idéznivaló beszólásokkal, igazi tökös humorral. Rodriguez ellenben egy újramelegített Alkonyattól pirkadatig-ot tol az arcunkba: ocsmány zombik, véget nem érő hentelések, éjszakai rohangászások, és az Alvilági játékok után megint önmaga paródiájaként ható Bruce Willis. Persze dől a vér, és a dialógusok frissessége, szellemessége is elvitathatatlan, de egy idő után unalmassá válik ez a némileg ötletszegény, de azért némileg kielégítő film. Gusztustalankodásban pedig mindenképp verhetetlen.

2007-12-02 00:26:06 wayage (5) #15

Rodriguez a Desperado óta nem csinált ilyen jó filmet! Igazi mocskos szórakozás, amely nem kímél se gyereket, se kutyát. Nagyon jó szereplői vannak: Cherry Darling talán a legcoolabb női akcióhős, El Wray pedig igazi Carpenteres arc. A zene is a John Carpenter filmeket idézi. A zombik ocsmányak, fröcsögő vér...ezt a filmet nem szabad komolyan venni. Zseniális! Rodriguznek most egy kicsit sikerült felülmúlnia Tarantinót. (a szememben)

2007-11-25 21:12:25 Semprini (5) #14

Bár nem ez volt az első zombifilm, amit láttam, de eddig egyik sem tetszett igazán, nem tudom, miért. Talán még a Holtak hajnala Zack Snyder-féle remake-je állt legközelebb a 'jó film' fogalmához, de az se volt az igazi. És most végre láttam egy igazi, vérbeli, pörgős, ugyanakkor fekete humorral átitatott, vérfagyasztó zombis horrort! Trash movie ez, de a javából!
Rose McGowant nem láttam túl sok filmben, de most szinte egycsapásra a kedvencemmé vált, alakításával új dimenziót adott a "hihetetlenül dögös és cool bige" karakterének, bár ez a karakter némileg ellentétes azzal, amit igazán kedvelek, de ide nagyon jól passzolt, mást el se tudnék helyette képzelni!
Kabinetalakítások egész sora gazdagítja a filmet, mindenki jellegzetes, összetéveszthetetlen karakter, és alig van, aki 3-4 percnél több időt töltene a vásznon, mégis mind főszereplőnek tűnik. Tarantino is tiszteletét teszi, élete legtenyérbemászóbb szerepét alakítja és ezúttal is "szép" halála van, mint a Rodriguez-filmekben általában...! XD
A zombik itt tényleg félelmetesen és undorítóan néznek ki, ami megintcsak dicséretnek fogható fel. Ha hibát akarok keresni, talán azt tudnám mondani, hogy TÚL RÖVID lett a film, sajnáltam, amikor vége volt! XD
Szóval Rodriguez a Sin City után most ismét nagyot alkotott, a maga műfajában ez a film remekmű!

2007-11-17 01:54:58 k3pl3r (?) #13

Háh, és Rodriguez majdnem megcsinálta! Ez is fantasztikus mozi, bár Tarantino-é nekem egy picit jobban tetszett. Nálam 1-1-re állnak. („Four Rooms”-nál Rodriguez nyert, itt meg Tarantino) ZSENIÁLIS!

2007-11-17 00:02:31 [: Azuroo andrew :] (4) #12

fröcsögős
nem kicsit...nagyon ;)

2007-10-31 15:01:18 yuriko (?) #11

Nekem is jobban tetszett, mint Tarantino filmje. Az kicsit lassú volt, persze a finálé odatett rendesen:) Ez viszont egy durván pörgős, hentelős, fröcsögős és állati vicces zombi slasher.

2007-10-24 22:13:15 [: Azuroo andrew :] (4) #10

Valóban óriási a csalódás a Halálbiztos kapcsán, de hogy mondjak valamit Robert R filmjéről is...
A Planet Terror jó film, eszméletlen innovatív, "pofátlan" megoldásokkal plusz műfaji önreflexiókkal megfűszerezve.

erős hetes ... (10/7)

2007-10-09 20:18:01 Kalti (4) #9

Akarom mondani zúzás, de gondolom egyértelmű :).

2007-10-09 20:16:49 Kalti (4) #8

Volt benne egy-egy pici üresjárat, főleg az elején, de aztán beindult a zúzús :), azt kaptam amit vártam egy testnedvekben úszó, trancsirózós, gusztustalan kellően agybeteg trash filmet egészen idióta sztorival. Hihetetlenül szórakoztató volt, végigröhögtem az egészet, ja és a csajok fantasztikusak voltak simán lepipálták a pasikat nekem Wray figurája kicsit sótlan volt. Most rögtön beülnék rá újra ;).

2007-09-30 15:29:58 Film-fan (4) #7

Haláli jó a film és kellően gusztustalan. :-) Ráadásul azok a cameo szerepek is elég jól sikerültek: lásd Bruce Willis, Fergie...

2007-09-28 20:22:43 gyilkosvirus (5) #6

Oltári frankó volt. Ilyen mennyiségű és minőségű fekete humort régen láttam a vásznon. Tarantino ismét iratott magának egy jó kis szerepet... :D

2007-09-28 09:59:10 Daemiaen (5) #5

Grindhouse: Terrorbolygó (Grindhouse: Planet Terror, 2007, forgalmazza: Budapest Film)

Robert Rodriguez filmje minden, csak nem Grindhouse-produktum: sokkal inkább idézet-mozi, amelyben minden megtalálható, ami a 60-as évek végének Romero-féle élőhalottaitól egészen Cameron T2-jének pillanataiig úgy kvótolható, hogy az egy egészen cool mozit eredményezzen. Így nem tűnik fel, hogy tulajdonképpen egy fikarcnyi sztori sincs, viszont Rodriguez, aki már megint egymaga csinált mindent, jól telenyomta beszólásokkal, egysorosokkal és letűnt arcokkal vérbő művét, amelyből ugyan semmi sem hiányzik egy jó mocskos szórakozáshoz, teljes élményt mégsem nyújt. Kis idő elteltével ugyanis sok lesz a trendi beállításokból, a szinte sehová sem vezető, ám igen jól megkoreografált akciókból, de mondhatnám úgy is, hogy vannak momentuom, mikor leül a Terrorbolygó. Persze ez nem akkora negatívum, hogy ne legyen élvezetes a Machete-trailerrel kiegészült alkotás 97 perce, ugyanakkor már nem hat olyan frissnek, mint az Alkonyattól pirkadatig mesteri - nahát! - két fele. A Carpentert idéző zene, a kiváló vágás, Rose McGowan, valamint Fergie hátsója és elsői azért képesek sokmindent feledtetni. Talán még kukacoskodni sem érdemes, ugyanis Tarantino filmoktatós monológjához képest a Terrorbolygó maga a könnyed bűn.

2007-07-21 15:11:00 Gaby (5) #4

Nemcsak a trailerekért...Nagggyon jó volt, nekem tetszett...Sokat röhögtem rajta:D Az első fele mondjuk hagy némi kivetnivalót maga után, de aztán egy csapásra beindul a történet, rendkívül dinamikus lesz...Van benne pár annyira undorító rész, amit bármelyik vérengzős-zombis horror megirigyelhetne:) Rose McGowan meg a géppisztolylábaival nagyon jókat lövöldöz...A befejezés a tipikus nyálas zárójelenetek jó kis kiparodizálása, azért az idillikusnak tűnő állapotot egy-két arra járó zombi még meg-megzavarja:D Persze csak pár pillanatra:D
Nah, nem akarok sokmindent elárulni a filmről, amíg ilyen kevesen láttuk...De mkinek ajánlom, nagggyon ott van!

2007-06-15 02:32:53 Kovacsadam889 (5) #3

A trailerekért már megérte megnézni a filmet:)

2007-06-08 16:23:30 Daemiaen (5) #2

Sajnos valószínűleg az október.

2007-06-08 16:04:55 gyilkosvirus (5) #1

Itthon mikor mutatják be? Port.hu-n október 11.-e van, itt meg június valahány. Melyik a valós, mert már nagyon kiváncsi vagyok rá?