Death and the Maiden (1994) ☆ 👁

(Roman Polański)

amerikai-angol-francia dráma, thriller

4,0

2018-11-14 03:25:44 dittike (5) #7

Kemény pszichológiai thriller csak erős idegzetűeknek akik nem rettennek meg Nő megaláztatásának körülményeiről szóló történet megismerésétől és valamennyire bele tudnak helyezkedni a filmidő erejéig egy ilyen áldozati szerepkörbe melyet a főhősnő képvisel és bátorságáról tanúbizonyságot adva szembenéz múltjának sötét foltjával

2013-09-14 19:40:28 Simpleton Larry (4) #6

Valóban.
(Pedig kristálytiszta emlékeim vannak, hogy Weaver karaktere apartheid-ellenes aktivista-volta miatt lett letartóztatva, stb. De mindegy is, mint mondottam, a téma majdnem mindenhol előfordult, s fordul a mai napig. Sajnos.)

előzmény: manuva (#5)

2013-09-14 19:29:48 manuva (5) #5

Dél-Amerika.

előzmény: Simpleton Larry (#4)

2013-09-14 18:54:30 Simpleton Larry (4) #4

Dél-Afrika, nem Dél-Amerika :) Apartheid után valamivel, ha jól emlékszem.
De biztos vagyok benne, hogy egyébként univerzális a téma - mármint, hogy a legtöbb ország történelmében jelen van valamikor, ez a téma nem "monopóliuma" sem a náciknak, se másnak.

2013-09-14 18:11:04 Tenebra (4) #3

Jó kis film volt ez. ELeinte nagyon életszerűtlennek tűnt, de utána megtetszett. Nagyon érdekes, ahogy Polanski eljátszik ezzel az "áldozat-kínzó" szerepkörrel. Tulajdonképpen mindegyik szerepbe belekerül mindenki - többször. Emiatt nagyon izgalmas film ez.

Sigourney Weaver nagyon jó, mint kattant nő. Ben Kingsley is jó, hihetetlen, hogy manapság már csak Uwe Boll-filmekre futja neki. :D

Ami kissé fura volt, hogy egyáltalán nem mondanak semmit, miféle közegben játszódik ez, csak sejteni lehet, hogy talán Brazília (egyszer elköpik egy brazil város nevét). Olyan szempontból jó, hogy játszódhatna ez egy klisés "zsidó vs. náci" felállásban is, de szerencsére elkerülték ezt az ordas nagy klisét. Csak így egy dél-amerikai noname környezetben elveszti a politikai jellegét. Ez persze nem akkora baj, mert így legalább általánosabb érvényű lesz.

2009-06-04 11:07:02 jesi (4) #2

Szerintem az amerikában készült filmjeihez képest nagyszerű, igaz a Kés a vízben-Iszonyat-Zsákutca hármasnál gyengébb
Nagyszerű színészi játék mellett az operatőri munka is dicséretet érdemel

2008-11-26 09:24:33 Gasz András (4) #1

A halál és a lányka:

Néha olyan érzetem volt mintha egy nagyszerű vizsga feladat látnák első nagyjáték filmesként. De akkor óriásira ütőset. A téma, a megvalósitás, a forg, könyv miatt gondolta ezt. Nem azért mert olyan rossz lenne a film, hanem valahogy a stílusa az egész filmnek így hatott.
Ben Kingsley és Weaver meg mutatta hogy egy 4 szereplős igazi pszicho-dráma f-trhiller filmben is megállják a helyüket Alienek és Gandhi hívek ezrei nélkül is. :) Polanski nem legjobb filmje de 1 szer mindenképp ajánlott szerintem.