Basket Case 2 (1990) ☆ 👁

(Frank Henenlotter)

amerikai horror, vígjáték

3,2

2017-05-26 19:10:23 Edwest12 (2) #1

Nagyon hezitáltam az egy csillagon, de végül nem akartam én lenni az eddigi legszigorúbb ítésze a filmnek. :) Tulajdonképpen az első sem volt a kedvencem, de értékeltem benne az ötletet. Itt maga az alapfelállás egy hülyeség szerintem, a megvalósítás meg... Én szeretem a '80-as éveket, mai napig megdobban a szívem, ha egy-egy horrorfilm készítői veszik a fáradságot, hogy ne CGI-vel oldjanak meg mindent, hanem fogadnak egy ügyes kezű maszkmestert. De amit itt elkövettek maszkok terén, azt nehezen lehet szavakkal leírni. A karikafejű, az orgonasíp fogsorú és az arcán vagy hat orrot viselő szörnyszülött nálam leverte a biztosítékot. Ja, és a többi is.
Nem tudom, a készítők viccesnek szánták-e a filmet (az IMDb-n vígjátéknak is van jelölve), mindenesetre én nem találtam benne nyomát humornak. A lezárás igencsak magában hordozza, hogy lesz folytatás, és mi, szerencsétlen utókor már tudjuk is, hogy valóban lett, egészen hamar. A trailer alapján egészen agyzsibbasztó lesz az is. Nem tudom, mi ez a perverzió, ami most úrrá lett rajtam, de még az is lehet, hogy megnézem. :)