The Set-Up (1949) ☆ 👁

(Robert Wise)

amerikai dráma, film noir

4,3

2021-05-04 09:49:35 Xuja (4) #2

A kicsit lagymatag felvezetés után kapunk egy feszült, intenzív és fordulatos bokszmeccset, ami simán elmenne egy sportfilmbe is, és utána is fenn tudja tartani ezt a színvonalat. A rendezése profi, céltudatos, ragyogó az atmoszférája és a végkifejlet megkapóan noiros. A. Totter-t emelném ki a színészek közül: amilyen jól játssza a romlott ringyót a megszokott szerepeiben, most ugyanolyan hiteles volt az odaadó, szerelmes és aggódó feleség szerepében.

2014-02-09 00:08:36 Hannibal Lecter (5) #1

Robert Wise rendezése fantasztikus, zsigerig hatoló film noir. Robert Ryan, a műfaj egyik emblematikus férfiszínésze talán éppen ebben a szerepében a legemberibb, a legszimpatikusabb. A feleséget alakító Audrey Totter törékenyebb, mint valaha. Az utolsó tíz perc mind atmoszféra tekintetében, mind fényképezéstechnikailag, mind emocionális töltetét tekintve ritka bravúr. Megéri rászánni az alig több, mint hetven percet erre az ismeretlen gyöngyszemre. (Akinek ez tetszett, annak bátran ajánlhatom Wise másik "bokszolós filmjét", a Valaki ott fenn szeret engem címűt.)