Utolsó padban (1975) ☆ 👁

(Kende Márta)

magyar dráma

3,6

2023-06-06 19:03:41 Fonghi (3) #5

Nem volt minden pillanata hiteles. Kis híján azt hittem, hogy megnő a film, mert arra gondoltam, hogy az osztálytársait tanítja vásárolni, s ilyenek. Már kezdtem volna ámulatba esni a pedagógiai szemléleten, de nem. Ezek a random cimborázások gyerekek és felnőttek között rengeteg nukleáris családi bezárkózás előtti (?) társadalomból való filmben megjelennek. Nem tudom, ez a megfelelő közegben tényleg ennyire evidens volt-e, de összességében imádom nézni ezt az utcán élő, városban is falu típusú, talán az olasz neorealizmussal leginkább kibontott közösségi életet.

2009-09-25 00:44:27 puttancsospeti (4) #4

Elfogult vagyok ezzel az alkotással. Szeretem nagyon.

2009-09-03 15:44:35 critixx (3) #3

Én ezt már régebben láttam a tévében, de csak most látom, hogy fent van itt is. Szerintem átlagos tévéfilm.

előzmény: Cesare Gonzago (#2)

2009-09-03 12:16:22 Cesare Gonzago (4) #2

Érdekes kis tanmese ez a film. A mindennapok valósága ennél kegyetlenebb lehetett, s a feszültségeket a kisdobos normák sem oldhatták. A kérdés súlyosságát már 1966-ban (f)elismerték a hivatalosságok: az MSZMP KB határozatban foglalkozott a hazai cigányság helyzetével.

2009-09-03 11:40:05 jesi (3) #1

A főszereplő lány néhol eléggé gyengécskén játszik, de attól ez egy kellemes film