Peaceful Warrior (2006) ☆ 👁

(Victor Salva)

amerikai-német dráma, sportfilm

3,6

2019-07-27 22:01:14 Lorcamaci (5) #10

Egyetértek abban hogy nem Oszkár díjas alakítás, de ha az ember el tud ettől vonatkoztatni akkor szerintem nagyon érdekes mondanivalója van a filmnek, nekem évek óta az egyik kedvencem.

2018-12-30 16:53:46 Fujimi (2) #9

Tökéletesen leírtad tömören minden gondolatom a filmről. Nincs is ezen mit boncolgatni, mert az alkotás maga éppen elég szájbarágós önmagában is.

2018-07-22 11:15:25 BonnyJohnny (2) #8

A story előrehaladtával egyre inkább kiakad a bullshit mérő, és a szövegek is egyre inkább new age példabeszéddé változtatják sportfilm helyett. Rendezés és operatőri munka jellegtelen, zene nem is volt, a főszereplő (a EuoroTripből) pocsék, Amy Smart halovány, Nick Nolte semmilyen.
A film bölcsességei helyenként valóban jók, helyenként viszont ötcentes színvonal, a kettő között meg hittanóra.

2013-08-09 01:19:05 cinemagi (2) #7

tökéletes összefoglalás!!

előzmény: sapgabor (#2)

2013-01-30 10:36:04 iamthebest (3) #6

A könyvhöz képest sajnos jelentősen le van butítva a film. A mondanivalója hozzávetőlegesen ugyanaz, csak kommersz mindenki által elfogadható formába bujtatva. Sok rész kimaradt, és így hiába követi hűen a könyv eseményeit egy nagy csalódás a film. Amerikai maszlag.

2012-05-08 21:08:52 Karesz84 (5) #5

Imádom ezt a filmet, csakúgy, mint Dan Millman könyveit
és az élettörténetéből fakadó bölcs gondolatokat, felismeréseket.
A film megértéséhez érdemes megismerkedni D.M. könyveivel.

Nálam ez a film alap a spirituális témájú filmek között,
a "Pay it forward" és a "School of Life" (számomra) klasszikusok mellett.

2009-08-29 18:11:53 bali113 (2) #4

A film témája nem lenne rossz. A Fehér tenyér példának okáért nagyon tetszett. Ez a film, viszont semmilyen tekintetben nem felelt meg az elvárásaimnak. A színészi játékok pocsékok. A főszereplő tornász viszi a pálmát nálam, akár Arany málnára is lehetne jelölni. Nick Nolte nem is tudom, hogy vállalhatta el ezt a filmet. Szinte kivétel nélkül idegesítő, fontoskodó megjegyzései vannak. Kivétel a film vége felé a köves hasonlat. Én is sportoltam, szóval ezt át tudtam érezni, de a többit nem. A sztorira, a rendezésre, a tanulságokra, inkább nem is térek ki, mert nem érdemes. Az idegesítő keménykedő amerikai tinikből, meg hasonlókból, már nagyon elegem van, és szerintem nem vagyok egyedül. Szóval az egész csalódás...

2009-01-09 08:31:44 wayage (4) #3

Igen a kivitelezéssel tényleg vannak gondok:)

előzmény: sapgabor (#2)

2009-01-09 08:19:20 sapgabor (3) #2

Nem rossz a téma, jó gondolatok de a kivitelezés szerintem olyan newage-es a szó pejoratív értelmében.

2009-01-08 21:48:31 wayage (4) #1

Igazi meglepetés ez a film! Óriási szükségem volt egy ilyen bölcs gondolatokat tartalmazó filmre. Rengeteget merítettem belőle.